Konu: white edition mapping sorunu  (Okunma sayısı 99901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih Çelik

• Harbour
  • Yer: istanbul/göktürk
  • 34 UOU 62
« Yanıtla #30 : 20 Kasım 2012, 20:27:42 »
powerbox ın avantajı istediğiniz zaman çıkarıp tekrar takabilmek, ondan bana mantıklı geldi...

abi Allah rızası için şunu demeyin box taksan kaç kere söküceksin ki sanki , bitek servise girerken söküceksin yazılım yaptırsan servis anlamıyor zaten hee ben pinpirikli adamım dersin 15.000 km de 2 dakkada sildirceksin yazılımı gidiceksin servise  ;)
// 34 UOU 62 //

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
  • Yer: YAŞAM: ESKİŞEHİR MMLKT: AKÇAKOCA (DÜZCE)
« Yanıtla #31 : 20 Kasım 2012, 22:41:08 »
powerbox ın avantajı istediğiniz zaman çıkarıp tekrar takabilmek, ondan bana mantıklı geldi...

abi Allah rızası için şunu demeyin box taksan kaç kere söküceksin ki sanki , bitek servise girerken söküceksin yazılım yaptırsan servis anlamıyor zaten hee ben pinpirikli adamım dersin 15.000 km de 2 dakkada sildirceksin yazılımı gidiceksin servise  ;)
derdim zaten servise giderken çıkarmak, ben Eskişehirde yim, malesef burda İstanbul gibi Tuning sektörü gelişmiş değil, hatta Rocco yu chipleyecek güveneilecek bir yer bile yok, Box ı ise kendim takı sökebilirim, fiyatıda 1.100 TL ymiş, güç 216 HP e çıkar diyor ama bana göre en fazla 200 HP olur, biraz abartıyorlar sanki, gene şehrimin eksiği ; bi DYNO muz bile yok ölçtürecek  >:(

2012 WHİTE EDITION 160 PS MANUEL BEYAZZZZ(CAM TAVAN+XENON+18"CHİCAGO+KATLANIR AYNA+++Tuning garage difüzör+2 lik KW yay+Cruze C. + R LED VS.)"

Çevrimdışı ermanella

• Transport
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #32 : 20 Kasım 2012, 23:43:36 »

derdim zaten servise giderken çıkarmak, ben Eskişehirde yim, malesef burda İstanbul gibi Tuning sektörü gelişmiş değil, hatta Rocco yu chipleyecek güveneilecek bir yer bile yok, Box ı ise kendim takı sökebilirim, fiyatıda 1.100 TL ymiş, güç 216 HP e çıkar diyor ama bana göre en fazla 200 HP olur, biraz abartıyorlar sanki, gene şehrimin eksiği ; bi DYNO muz bile yok ölçtürecek  >:(
kim nerede satıyor birde white uyumlu mu
alayınız fasa fisosunuz

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
« Yanıtla #33 : 21 Kasım 2012, 00:08:08 »

kim nerede satıyor birde white uyumlu mu
chiptuning06.com site, bugün aradım, telefona çıkan şahıs box uygulamasının yazılım gibi olmadığını ondan sorun yaratmıyacağını söyledi ama genede çekincelerim var işte

2012 WHİTE EDITION 160 PS MANUEL BEYAZZZZ(CAM TAVAN+XENON+18"CHİCAGO+KATLANIR AYNA+++Tuning garage difüzör+2 lik KW yay+Cruze C. + R LED VS.)"

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #34 : 21 Kasım 2012, 09:37:11 »
powerbox ile ilgili çok sevdiğim bir yazı vardır. y.dışında tuning ile alakalı bir forumdan alıntı yapıyorum.

"Powerboxes are the mother of all evil in this world. I am sure they were developed in a secret facility by satan himself and that is putting it mildly. With chiptuning your change ALL the needed parameters that run your engine. A powerbox just lies to your engine management system, throwing it off balance and feeding your engine the wrong amounts of fuel etc. Very often you will see powerboxes on ebay, which are basically two plastic plugs, a small box and a 5 cent resistor poured into black resin. If you want to get rich quick with an astronomical profit margin you should start selling powerboxes, because the company logo sticker on the outside is the most expensive part of it. Do they give you a noticeable effect? Yes, you will get some more performance, accompanied by a tail of black smoke and an engine that hates you forever. Still want to buy a powerbox? Read this paragraph again."
Hobaa şaka gibi, usb sticklerin içinden düz kablo çıkması gibi bişey :D

Çevrimdışı kuRSAd

• RSA
  • Int.Transfer
« Yanıtla #35 : 21 Kasım 2012, 10:14:49 »
yazılım gibi olmadığını ve sorun çıkarmayacağı ne demek? bir de ben anlasam ne demek istediklerini bu arkadaşların :)

malum siteden alıntı yapıyorum. Daha ne yazdıklarını bile okumadıkları aşikar...
"Şimdi Şükürler olsun ki Chiptuning06 ve ChipWerke Düşük torklarda yüksek çekis imkanı ve yükseltilen Beygirle yüksek performans sonucu dah iyi yakıt ekonomisi saglıyor."

Düşük devirlerde yüksek tork demek istemişler heralde ama diyeyemişler. Ayrıca tork = yakıt tüketimidir. Bunu da öğrenseler hiç fena olmaz. Fuel rail pressure ı yanılttıklarından fuel consumption calibration zaten bozuluyor. DSG'de 285Nm de tork limitörü varken 300 ve 312Nm'ler havalarda uçuşuyor. Hey maşallah :)
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 10:18:27 Gönderen: fangio »

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #36 : 21 Kasım 2012, 10:18:18 »
bırakın yahu madem bu kadar çok powerbox meraklısı ve koydurmak istiyor gitsin yaptırsın biz uyardık ama kendi bildiğini okumak isteyenede karşı çıkcak değiliz. Yarın öbür gün arkadaşın "hangi servis" başlığı altında yazılarını okuruz :D
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı Musti761

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Yalova
« Yanıtla #37 : 21 Kasım 2012, 10:55:51 »
Kilitli eprom sebebiyle White edition almak için beklemedeyim (kırıldığı gün siparişi geçeceğim), yeni yıla kadar kırılmazsa Citroen ds4'e kayabilirim...

Çevrimdışı Fatih Çelik

• Harbour
  • Yer: istanbul/göktürk
  • 34 UOU 62
« Yanıtla #38 : 21 Kasım 2012, 12:15:48 »
Kilitli eprom sebebiyle White edition almak için beklemedeyim (kırıldığı gün siparişi geçeceğim), yeni yıla kadar kırılmazsa Citroen ds4'e kayabilirim...

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL  :bonuskafa
// 34 UOU 62 //

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
« Yanıtla #39 : 21 Kasım 2012, 12:24:27 »
bırakın yahu madem bu kadar çok powerbox meraklısı ve koydurmak istiyor gitsin yaptırsın biz uyardık ama kendi bildiğini okumak isteyenede karşı çıkcak değiliz. Yarın öbür gün arkadaşın "hangi servis" başlığı altında yazılarını okuruz :D
sevgili kardeşim, farkındaysan ben ısrar değil fikir almak istiyorum, szin gibi Ankara da İstanbul da değilizki chip yaptırabilelim, ayrıca kesin chipleyeceğim diye bişede yok, yaptıran vardır diye belki fikir almak için sordum, malum burası forum sitesi....

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
« Yanıtla #40 : 21 Kasım 2012, 12:26:32 »

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL  :bonuskafa

Haydaaaaa, ne yani biz şimdi arttıramıyacakmıyız gücü  :'(

Çevrimdışı Melih ÜNAL

• Harbour
  • viva la fiesta!
« Yanıtla #41 : 21 Kasım 2012, 12:27:38 »
sevgili kardeşim, farkındaysan ben ısrar değil fikir almak istiyorum, szin gibi Ankara da İstanbul da değilizki chip yaptırabilelim, ayrıca kesin chipleyeceğim diye bişede yok, yaptıran vardır diye belki fikir almak için sordum, malum burası forum sitesi....
burası forum olduğu içinde insanlar arabanıza zarar gelmemesi için sizi uyarmaya çalışıyor :) 10 sene öncesinin yöntemleri boxlar flan hiç tavsiye etmem
34 HR 2575 * Yeditepe   kw coilover-itg cai-hr spacer-forge dv-tuning garage difüzor&spoiler-r led-custom down pipe   -   mapped by dr.ECU   ----  şuan ZIR stock :/

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
« Yanıtla #42 : 21 Kasım 2012, 12:31:03 »
burası forum olduğu içinde insanlar arabanıza zarar gelmemesi için sizi uyarmaya çalışıyor :) 10 sene öncesinin yöntemleri boxlar flan hiç tavsiye etmem

tabiki haklısın ama uyarma şekli hoş değil....
160 HP gayet yeterli zaten , şimdilik vazgeçtim herhngi bir şey yaptırmaya  :-X
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 12:34:07 Gönderen: erkin26 »

Çevrimdışı Bora

• Harbour
  • Yer: çorlu
  • eto bitmiş
« Yanıtla #43 : 21 Kasım 2012, 12:53:25 »
Erkin abi sen bekle araban yeni zaten motoru bi aç bi 160ın tadına var. Bu arada mapping kilidini çözerler o arada bir iki kişi yaptırır, sonra gelir İstanbula yaptırırsın bi hafta sonu bence
2012 scirocco(sold)
2014 scirocco  mapped by RSA motorsports /greddy evc /wagner cooler / milltek sport cat dp & exhaust /forge dv /forge wg/R8 ignition coils/vw racing cai/ H&R V2 coilover / vw r cup spoiler / matte fume wrapped /

Çevrimdışı erkin26

• Int.Transfer
« Yanıtla #44 : 21 Kasım 2012, 14:08:25 »
Erkin abi sen bekle araban yeni zaten motoru bi aç bi 160ın tadına var. Bu arada mapping kilidini çözerler o arada bir iki kişi yaptırır, sonra gelir İstanbula yaptırırsın bi hafta sonu bence

Kesinlikle haklısın kardeşim, zaten başka düşündüğüm şeylerde var (difüzör, R Led vb.)...Bir h. sonunu ayırıp İstanbul yapacaz artık...