Konu: Replika Jantlar  (Okunma sayısı 779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« : 16 Aralık 2010, 22:42:10 »
Replika jant kullanmak ne derece doğrudur? Bütün replika jantların kalitesi kötü müdür? Aracın performans, yakıt tüketimi, fren mesafesi gibi değerlerinde belirgin değişimler olur mu? Kış lastiklerimi her sene interlagoslarım üzerinde değiştirip kullanmak istemiyorum, bu yüzden aklıma replika 18  inch R jantları geldi kışın kullanmak için. Sizce nasıl olur?

Replika R-jantlar;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-ve-lastik-jant-wolkswagen-5x112-8-5x19-inc-et45-29004692/detay/

İlandakiler 19 inch ama kışın kullanmak çok zor olur, bana 18"'leri lazım.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2010, 22:43:59 Gönderen: Alihan »

Çevrimdışı Şeref

• Harbour
  • Yer: Ankara
  • Baba Yorgun
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2010, 23:36:00 »
Benim de çok merak ettiğim ama cevaplarını tam olarak bilmediğim sorular..
Gelecek cevapları bekliyorum :P

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2010, 00:07:57 »
Alihan Interlagos'ları napıcan ?

airburock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2010, 00:34:13 »
Kıs lastiklerini 18'in janta göre almak epey maliyetli olacaktır, önerim aynı jantın 16 ya da görsellik ön plandaysa 17 inç ini araştırmak yönünde olurdu.

Ben de kendime 17 sini düşünebilirim, ya da mat siyah olabilir; kir tutsa da can sıkmaz.

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2010, 01:37:30 »
Alihan Interlagos'ları napıcan ?

Berkcan interlagosları yaz lastikleriyle depoda saklayacam. Benim derdim habire sök tak yapmamak, yağmur, çamur, tuz gibi matlaştırıcı olaylardan jantları koruyabilmek. Kışın yaz gibi dikkatli kullanma şansın olmuyor çünkü çukurlar belli olmuyor vs. vs.. Bir de hava sıcaklığından mıdır nedir, sanki araba dahada sertleşti lastiklerin sertleşmesi yüzünden, yaz lastikleri zarar görüyör..

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2010, 01:47:40 »
Kıs lastiklerini 18'in janta göre almak epey maliyetli olacaktır, önerim aynı jantın 16 ya da görsellik ön plandaysa 17 inç ini araştırmak yönünde olurdu.

Ben de kendime 17 sini düşünebilirim, ya da mat siyah olabilir; kir tutsa da can sıkmaz.

Burak haklısın gerçekten maliyetli oluyor, özellikle pirelli, michelin gibi lastikleri tercih edersen tanesi aşağı yukarı 450 lira civarında oluyor. Bende kara kara düşünmeye başladım. Bir yandan senin gibi düşünüyorum. Bir yandanda çok göze batar gibi geliyor. 17" replika interlagoslar vardı onları gördün mü bilmiyorum, çok kötü görünüyorlardı. Hem küçük olması, hem de interlagosun kıvrımlı, yapması zor yapısından dolayı çok başarısızdı.. Bir kış lastiği iyi saklanırsa heralde 3-4 yıl kullanılır bir kez alacaz bari tam olsun mantığının verdiği gazla 18" lere girilebilir mi acaba. :)