Konu: Özel servis  (Okunma sayısı 946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« : 03 Kasım 2016, 17:34:10 »
Selamlar
Aracimin 4 yıl bakım zamanı geldi
Cmt günü için doğuş oto kartal randevum var Ancak yüksek rakam söylediler hiçbir ektra olmadan 750 civarı tutacakmis Özel servis önerisi olan var mi acaba ?

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2012 VW Scirocco 1.4 TSI 122 HP Manuel Beyaz 18' Interlagos Panoramik Cam Tavan Ayna Paketi Kaşmir Döşeme

Çevrimdışı cnzdmr

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2016, 10:29:45 »
Selamlar
Cmt günü için doğuş oto kartal randevum var Ancak yüksek rakam söylediler hiçbir ektra olmadan 750 civarı tutacakmis Özel servis önerisi olan var mi acaba ?

Hiçbir ekstra yoksa 500 tl yi geçemez. Ben daha yeni 4. yıl bakımımı yaptırdım doğuş oto maslakta. Kendi yağımı ve hava filtresini götürdüm. 440 tl verdim.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2016, 10:32:47 »
bana niye böyle fiyat çektiler ki acaba . yağ ve hava filtresini ne kadar aldınız.

2012 VW Scirocco 1.4 TSI 122 HP Manuel Beyaz 18' Interlagos Panoramik Cam Tavan Ayna Paketi Kaşmir Döşeme

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2016, 11:11:43 »
Selamlar

4 yas ustu vw lere zubizu %16 indirim kampanyasi var.. unutmayin derim..

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2016, 13:31:16 »
teşekkür ederim evet dediğiniz gibi, yüzde 16 zubizu kampanyası iile 767 den 644 e düştüler. az önce servis danışmanı ile telefonda görüştüm. yağ için 165, hava filtresi için 45 tl alıyorlarmış. kendiniz getirebilirsiniz dedi ama orjinal olmazsa kullanmadıklarını belirtti. Kendi yağları Castrol 4 30 tam sentetik long life 3 gibi bişey dedi. hepsiburadadaki fiyatı 117 TL olarak gördüm. yani ordan getirtsem hava filtresi de alsam maksimum 100 Tl kar edicem. çok uğraşmayayım yarın randevu vaktinde götüreyim 646 ya halledeyim diyorum aradan çıksın zaten 3 ay kadar geçti 4. seneyi.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2016, 20:34:47 »
chat bölümüne de yazmıştım ordan bir arkadaş maslak sanayide biyer tavsiye etti aradım konuştum 500-600 civarı tutar değişir dedi. km yi sordu 55 bin olduğunu söyleyince yine doğuş otoya yaptırmamın daha iyi olacağını belirtti samimi bir şekilde. zaten 3 yıldır orda yaptırmışsın 60 binden sonra masraflar arttığı için özel servise o zaman getirirsin dedi, kafama yattı benim de.

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2016, 12:21:39 »
4 yas ustu vw lere zubizu %16 indirim kampanyasi var.. unutmayin derim..

60bin bakımda ilave olarak ön-arka fren balatalarını parça,işçilik,kdv dahil 420tl'ye yaptıydı Bursa Doğuş

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2016, 19:47:37 »
420 lira da iyi fiyat gibi duruyor o işlemler için. Benim şu an 55 binde km. Seneye ki bakımda onları da yaptircam artık sanırım. Bugün doğuş oto kartaldda 4. Sene bakım oldu bu arada zubizu indirimi ile 643 tl tuttu ekstra bişey çıkmadı.

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2016, 12:55:07 »
diğer yetkili servislerden de fiyat alin en uygun hangi servis fiyat veriyorsa orda yaptırın.
aradaki 200-300 tl için özel servise gitmeye değmez. sene 2016 şahine torosa binmiyorsunuz.
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2016, 12:58:37 »
diğer yetkili servislerden de fiyat alin en uygun hangi servis fiyat veriyorsa orda yaptırın.
aradaki 200-300 tl için özel servise gitmeye değmez. sene 2016 şahine torosa binmiyorsunuz.
200-300 kar edecegimi bilsem yine ozel e gotururdum de, 100 civarı birşeydi. :)

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2016, 13:18:31 »
Bu arada cmt akşam farkettim ki balans ayarını bozmuşlar :( düz yolda giderken direksiyon milim sağa kayıyor ve yan şeride geçiyor direksiyonu bıraktığımda. az önce aradım doğuş oto kartalı. benle ilgilenen arkadaşa bağladılar konuştuk. Burda olması imkansız diyor. Ama ben eminim ki servisten aldıktan sonra olan bir sorun. İlgili yerlere şikayet edeceğimi söyledim. rot balans ayarı gerçi çok önemli bişey değil girer bi lastikçiye yaptırırım ama düzgün olan bişeyi bana bozarak vermeleri bir de üste çıkmalarına gıcık oldum. Bir de başımıza böyle şeyler gelmesin diye yetkili servise götürüyoruz. yazık. Volkswagen diyalog diye bir hat varmış az önce orayı aradım aktardım durumu ilgileneceklerini söylediler bana geri dönüş yapacaklarmış. bakalım ne olacak

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 13:33:26 Gönderen: Anekdot »

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2016, 15:42:15 »
az önce çağrı merkezinden biri aradı yapacağımız bişey yok dedi, sinirden titriyorum şu an

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2016, 16:16:54 »
Bu arada cmt akşam farkettim ki balans ayarını bozmuşlar :( düz yolda giderken direksiyon milim sağa kayıyor ve yan şeride geçiyor direksiyonu bıraktığımda. az önce aradım doğuş oto kartalı. benle ilgilenen arkadaşa bağladılar konuştuk. Burda olması imkansız diyor. Ama ben eminim ki servisten aldıktan sonra olan bir sorun. İlgili yerlere şikayet edeceğimi söyledim. rot balans ayarı gerçi çok önemli bişey değil girer bi lastikçiye yaptırırım ama düzgün olan bişeyi bana bozarak vermeleri bir de üste çıkmalarına gıcık oldum. Bir de başımıza böyle şeyler gelmesin diye yetkili servise götürüyoruz. yazık. Volkswagen diyalog diye bir hat varmış az önce orayı aradım aktardım durumu ilgileneceklerini söylediler bana geri dönüş yapacaklarmış. bakalım ne olacak

Balans bozuklugu direksiyonda titreme yada aracta sallantiya neden olur.. saga sola cekmeye neden olmaz... eger on duzen sökülmediyse rot ayarida bozulmuş olamaz.

Aracin saga yada sola cekme sebebi

1. Tekerlek ( Lastik yada jant ) 
2.Ön düzen ( rot ) ayarsizligi..

1. İcin lastik inmistir, lastik cukura vs dusup deforme olmustur yada jant yamulmustur

2.on duzen sökülmediyse cukura girilip ön duzen ayari bozulmuştur yada rot başları (rotil) allah korusun yerinden oynamis yada deforme olmustur.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2016, 16:27:53 »
Balans bozuklugu direksiyonda titreme yada aracta sallantiya neden olur.. saga sola cekmeye neden olmaz... eger on duzen sökülmediyse rot ayarida bozulmuş olamaz.

Aracin saga yada sola cekme sebebi

1. Tekerlek ( Lastik yada jant ) 
2.Ön düzen ( rot ) ayarsizligi..

1. İcin lastik inmistir, lastik cukura vs dusup deforme olmustur yada jant yamulmustur

2.on duzen sökülmediyse cukura girilip ön duzen ayari bozulmuştur yada rot başları (rotil) allah korusun yerinden oynamis yada deforme olmustur.

teşekkür ederim açıklamanız için. sağa doğru çekmenin sebebi balans bozukluğu değil ise durum daha da ciddi o zaman dediğiniz gibi.

ön düzenle ilgili birşey yapmadıklarını söyledi telefonda servis danışmanı. sadece 1-2 km lik bi test sürüşü yapmışlar. ben çok sakin kullanan biriyim çukura tümseklere de çok yavaş girerim kafam karıştı şimdi.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2016, 16:30:46 »

teşekkür ederim açıklamanız için. sağa doğru çekmenin sebebi balans bozukluğu değil ise durum daha da ciddi o zaman dediğiniz gibi.

ön düzenle ilgili birşey yapmadıklarını söyledi telefonda servis danışmanı. sadece 1-2 km lik bi test sürüşü yapmışlar. ben çok sakin kullanan biriyim çukura tümseklere de çok yavaş girerim kafam karıştı şimdi.

Acil olarak duzgun bir lastik servisine önduzen ayari olan bir yere pekte dikkat ederek yuruyun.. mumkunse araci cektirin