Konu: Würt benzin katkısı  (Okunma sayısı 2925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omerfaruk_ua

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul - Bahçeşehir
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2014, 14:47:09 »
Katkı maddesi kullanmayın bence hiçbir şekilde. Bu maddeler sadece benzinin daha fazla yanmasını sağlayıp geçici olarak araca bir performans veriyor fakat zararlı. Göz boyama ve ticari amaç güden bir olay bu arabaya en ufak yararı yok. Hatta bazen motor arıza ışığı bile yakıyor çok gereksiz... Dizel araç olsa kurum sökücü bir katkı olsa bir nebze derim ama onlar da hiçbir işe yaramıyor neticede... Tamamen fasafiso çizik giderici kaleme benzetiyorum ben bu ürünleri... :bonuskafa
Bahsettigin cok yuklu araclar icin toluen, methanol gibi yakitlar daha uygun. Stock tum araclar fabrikadan tum dunyadaki yakit kalitesi baz alinarak cikiyor ve bizdeki yakit kalitesi yerlerde. Bu bahsettigim katkilarla azda olsa yakit kalitesi arttiriliyor yani dunyadaki bircok ulkede pompadan buna benzer katki icerikli yakit aliniyor. Bahsettigim katki performans arttirmaktan cok aracin kullandigi yakiti daha kaliteli hale getiriyo tabi buda ekstra performans olarak donuyor. Dedigim gibi zaten sende soylemissin cok gerekli bisey degil ama fayda saglayan bisey. Her depoda octane booster kullanmak cok gerekli degil tuzlu fiyatindan oturu ama her bakimdan 1000 km once full depoya 1 sise berryman valve&injector cleaner kesinlikle oneriliyor kurumlari temizleme amaciyla. Eger illaki kaliteli yakit istiyorum fiyati umrumda degil diyorsanizda bir sise octane boosterin faydasi olur. Demek istedigim bu. Benzin olarakta yaptigim arastirmalar sonucunda 97 kalktigindan beri en cok bp ultimate 95 begeniliyor, nitro 95 i kimse onermiyor. 97 varken en iyisi nitroydu ama 95 nitroda arac vuruntu yapiyor.
2012 Audi A1 Sportback 1.6 TDI Stronic

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2014, 15:48:10 »

35 lira wersem araba ucuyor gibi gelir bana amk ahahahahah

Rusa 100 dolari verince kendini don juan sanan tek kırmalar gibi :)