Konu: Keyless kullananlar dikkat!  (Okunma sayısı 7021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı can1982

• Transport
« Yanıtla #30 : 05 Kasım 2013, 15:38:37 »
Keyless olan arabalar> Sakın yolda giderken bir sebepten dolayı engine start-stop dugmesine basmayın !
Birsey yapısmıstı dugme ustunde ve bende yolda giderken ıslak mendille temizlemeye calısırken (ki yanlıs bir zaman tabiki) motor kapattı kendini ve acmadı sonrasında . fren hidroliklerim bitene kadar araba durdu sukur ki. araba motor kapalı iken gayet guzel yuruyor bu arada. yani direksiyon kitlenmiyor ve cekiyorsunuz bir kenara. ama araba sadece vitesi park halindeyken start almakta. aslında bostakeyken de start alıyor sabit pozisyonda olmustu bu denedim ama o panik halinde deneyemedim yururken. ozetle keyless kullanıcıları birisi yanınızda yolda giderken mesela 200+ km hızda saka yapmak icin o dugmeye basmamalı kesinlikle !
durmaz kesin araba !

abi, çok geçmiş olsun. bence ucuz atlatmışsın. bende kartla çalışan megane II privilege hb vardı. 20-30 kmh gibi bir hızda giderken ne olacak diye denemek için stop tuşuna basmıştım. araç bilgi ekranında "motoru durdurmak istediğinize emin misiniz?" gibi bir soru çıkmıştı. Renault'un mühendisliğini ayakta alkışlamıştım. VW'ninde bunu düşünmüş olması lazım aslında. Çünkü yanlışlıklada eli değebilir insanın...
2012 VW Scirocco 1.4 TSI 160 BG Manuel Viper Yeşili. Kaşmir döşeme, Interlagos, Ayna-ışık paketi, Bi-xenon...

2015 Seat Leon Style 1.2 TSI 105 HP Lima Yeşili.
Led paket, ön park sensörü, 17"Dynamic jant, Sunroof, Karartmalı camlar, Sesli Komut Sistemi...

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #31 : 05 Kasım 2013, 17:57:00 »
Keyless olan arabalar> Sakın yolda giderken bir sebepten dolayı engine start-stop dugmesine basmayın !
Birsey yapısmıstı dugme ustunde ve bende yolda giderken ıslak mendille temizlemeye calısırken (ki yanlıs bir zaman tabiki) motor kapattı kendini ve acmadı sonrasında . fren hidroliklerim bitene kadar araba durdu sukur ki. araba motor kapalı iken gayet guzel yuruyor bu arada. yani direksiyon kitlenmiyor ve cekiyorsunuz bir kenara. ama araba sadece vitesi park halindeyken start almakta. aslında bostakeyken de start alıyor sabit pozisyonda olmustu bu denedim ama o panik halinde deneyemedim yururken. ozetle keyless kullanıcıları birisi yanınızda yolda giderken mesela 200+ km hızda saka yapmak icin o dugmeye basmamalı kesinlikle !
durmaz kesin araba !

abi, çok geçmiş olsun. bence ucuz atlatmışsın. bende kartla çalışan megane II privilege hb vardı. 20-30 kmh gibi bir hızda giderken ne olacak diye denemek için stop tuşuna basmıştım. araç bilgi ekranında "motoru durdurmak istediğinize emin misiniz?" gibi bir soru çıkmıştı. Renault'un mühendisliğini ayakta alkışlamıştım. VW'ninde bunu düşünmüş olması lazım aslında. Çünkü yanlışlıklada eli değebilir insanın...
abi önceki sayfada yazıyor nedeni :)
ilk ileti ve başlığı da değiştirdim konu önemli olduğu için.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2013, 18:00:04 Gönderen: Ali Öztaş »

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #32 : 05 Kasım 2013, 18:16:20 »

Bende her zaman benim golfte ki elektronik el freni tuşunu 100 km hızla otobanda gidersen birisi yukarı doğru çekerse nolur diye merak ediyorum , etmiyorum değil.
Çalışmaz heralde?

Hiç bilmiyorum denemek lazım :D

Km olarak bilmiyorum da basılı tutulduğu zaman bir tür acil durum kilidi gibi bişey oluyor. Lan acaba bununla yanlanır mı diye deneyen birinden duymuştum basılı tutunsa araç kendini kapatmış mı artık ne yapmışsa çekiciyle servise taşımak zorunda kalmışlar. 
Her yeniden anlatımda x1.25 abartı olacağına direk x200 abartı olmuş :D :D elfreni düğmesine basınca Tevfik abinin dediği gibi acil durum duruşu devreye giriyor…

Baya ciddi durum bu…
Şimdilik sadece audilerde 10 km hızın üstünde motorun stop edilemediğini öğrendim, bizde de durum böyle olsa gerek…

Emre abi, hiç sen arabanın immoblizer vs bişeyini şişkoya kodlattın mı?
! LPG nin ecusuna bu stop komutu gidiyordur, ve vw in orijinal beyni gibi ciddi bişey olmadığı için tak diye yakıtı kesince de duruyordur araba…

özetle LPG yüzünden.

lpg ile ne alakası var lan atma, lpg yi kesse benzine geçer o zaman da. Ariyetten acil stop modunda benm bıldıgım arabada kendisidefren yapıo sadece motoru kesmiyor başka bi durum söz konusu
Ayritetçi aç da kılavuzu oku :D lpg ye her türlü bişey buluruz, tam bir zarar, cebe 3 kuruş yarar arabaya 33 zarar devlete 333 zarar import yakıt :D

pi' yi 3,14 aldım ondan mı abartı oldu öyle  :lol

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #33 : 05 Kasım 2013, 19:19:56 »
bence o adamı pi'ye alma :bonuskafa :lol

Çevrimdışı Emre_A

• Harbour
« Yanıtla #34 : 06 Kasım 2013, 09:48:05 »
@ali oztas birde benim start engine dugmesinin yazısı silinmisti. garantiden degistirmistim. o boyle siyah beyaz ama kırmızı yanan bir butondu. sonra gri kirmizi karısım bir dugme olarak yenilendi. ifade ettikleri tum arabaların dugmesi artık boyle yazısı silinmeyen cinsten oldu. acaba bunlar dugmeyi degistirince (1 yılı gecmistir) vag kodlama birseyler mi unuttular yoksa?

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #35 : 06 Kasım 2013, 10:09:16 »
Sanmam abi ya, soketleri birebir aynıdır zaten servisteki adamlar tık diye değiştirebilmişse… Sen silerken tık tık diye basıverdiysen durmuştur acil durum sayıp.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #36 : 06 Kasım 2013, 11:41:20 »

Sanmam abi ya, soketleri birebir aynıdır zaten servisteki adamlar tık diye değiştirebilmişse… Sen silerken tık tık diye basıverdiysen durmuştur acil durum sayıp.

Aynen .... bende öyle sanıyorum yukarıda yazmıştım...

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #37 : 15 Aralık 2013, 19:08:11 »
Bir düğme ile aracı çalıştırıyor olsaydınız, o düğmeye durduğunuzda durma hariç ne görev yüklerdiniz? İşte size VW R&D çalışanı ev ödevi :)
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #38 : 15 Aralık 2013, 19:10:49 »

Bir düğme ile aracı çalıştırıyor olsaydınız, o düğmeye durduğunuzda durma hariç ne görev yüklerdiniz? İşte size VW R&D çalışanı ev ödevi :)
Camlarin ve tavan varsa onun kapanmasini yuklerdim :D

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #39 : 15 Aralık 2013, 19:13:21 »

Mercedes'in kazaya hazırlanma algoritması :)
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #40 : 15 Aralık 2013, 19:16:27 »

Mercedes'in kazaya hazırlanma algoritması :)
Abi daha verimli bir sonuc almak icin fikirleri sayisal verilere cevirip oyun teorisine gore matris hazirlayip nash dengesine gore biseyler bulmak gerekirde simdilik manuel cozum buldm ilk aklima gelen camlarin vs otomatik kapanmasi geldi :hihi

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #41 : 15 Aralık 2013, 19:41:52 »
Ahahaha Halil alemsin abicim :) , valla bende aynı yollardan geçtim :) Nash equilibrium. Çok kafa yormuştum. Mr. Nash kadar olmasada :)

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #42 : 13 Ocak 2014, 17:06:14 »
Tam emin değilim hiç araştırmadım ama tahmin ettiğim kadarıyla, start-stop sistemlerinde araç çalıştıktan sonra aracın hız sensöründen sinyal alınıyorsa eğer yani tekerlekler dönüyor vaziyetteyken, araç tek basmada stop etmemesi lazım, illaki stop etmesi içinde 2-3 saniye basılı tutmak gerekir.

En sağlıklısı ilk gördüğümüz startlı roccoda 1. viteste giderken denemek.

Elektronik park freni olayı ise giderken basılırsa fren tutuyor, Tiguan ve passatta denedim bizzat, Ama öyle bir anda tutmuyor, ilk olarak eli butona basılı tutmak gerek yoksa geri bırakıyor ve birdenbire sıkmıyor freni aracı yavaşlatıyor. (ABS nin devreye girmesi olarak düşünün buna benziyor.
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı onur_s

• Scheduled
  • *
  • Satılık Remus Catback Egzoz PM..
« Yanıtla #43 : 13 Nisan 2014, 13:15:32 »
ben hep bu elektronik el frenlerini manuel gibi çeksek ne olur diye merak ederdim... Allahtan ben denemeden anlattılar ne olduğunu da öyle bi hata yapmadım  :D
denendi 150 yle çekince sonuna kadar fren yaparak duruyor 4 tekerden de :)

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #44 : 14 Ocak 2015, 11:37:00 »

son 1 dakika...