Konu: POLO GTI için Bazı Planlar  (Okunma sayısı 6135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YasinPercin

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #30 : 10 Aralık 2013, 13:44:13 »
Yazılım konusunda pek ümitlenmeyin,ben butun yerli yabancı firmalarla konustum hepsi geniş zamanlı konusuyor...1 yılı aştı bu iş,gelse gelirdi ben aracımı satıcam sırf bu yuzden...

Bugün dinleme şansı buldum alacağım Supersprint'i. Ses düşük devirde homurdama olarak geliyor içeriye ama yüksek devirde ve vites geçişlerinde başarılı. Düşük devirde dışardan çok az ses duyuluyor. Polis sorunu yaşamam heralde.

Ben bu hafta kısmetse taktıracam. Öncelikli olarak catback tarafını taktırmayı planlıyorum (düz boru+son susturucu). Yazılım kararı verirsem DP'ı ozaman takarım. Tabi yazılımda yapılabiliyor olması lazım öncelikle :)

Güç olarak değişirmi bilmem ama ses iyi olur diye düşünüyorum, gücü düşmesinde. Bu arada arıza ışığı yakıyor sanırım yanıltıcı takmış arkadaş. Ben kesinlikle yazılım yapmadan taktırmam DP'ı.
99' Chrysler 300M
09' Mazda RX-8 40TH Anniversary
10' Renault Megane Coupe 1.4T
12' Vw Scirocco White Edition 160 ps
14'BMW 320i ED sportline

Çevrimdışı εrgünülker (ßuz)

• Harbour
  • Yer: Libadiye
« Yanıtla #31 : 10 Aralık 2013, 14:09:02 »
Bende aslında yazılım olayına girmek istemiyorum pek. Yani içimden yapmak geliyor da bir bahane olsada yaptırmasam diyorum :) Ama belli olmaz yinede :)

Yazılım konusunda pek ümitlenmeyin,ben butun yerli yabancı firmalarla konustum hepsi geniş zamanlı konusuyor...1 yılı aştı bu iş,gelse gelirdi ben aracımı satıcam sırf bu yuzden...

Bugün dinleme şansı buldum alacağım Supersprint'i. Ses düşük devirde homurdama olarak geliyor içeriye ama yüksek devirde ve vites geçişlerinde başarılı. Düşük devirde dışardan çok az ses duyuluyor. Polis sorunu yaşamam heralde.

Ben bu hafta kısmetse taktıracam. Öncelikli olarak catback tarafını taktırmayı planlıyorum (düz boru+son susturucu). Yazılım kararı verirsem DP'ı ozaman takarım. Tabi yazılımda yapılabiliyor olması lazım öncelikle :)

Güç olarak değişirmi bilmem ama ses iyi olur diye düşünüyorum, gücü düşmesinde. Bu arada arıza ışığı yakıyor sanırım yanıltıcı takmış arkadaş. Ben kesinlikle yazılım yapmadan taktırmam DP'ı.

Çevrimdışı YasinPercin

• Int.Transfer
« Yanıtla #32 : 10 Aralık 2013, 23:05:41 »
İstenizde yapamıyacaksınız zaten,görüntü bu... :)

Bende aslında yazılım olayına girmek istemiyorum pek. Yani içimden yapmak geliyor da bir bahane olsada yaptırmasam diyorum :) Ama belli olmaz yinede :)

99' Chrysler 300M
14'BMW 320i ED sportline

• Harbour
« Yanıtla #33 : 10 Aralık 2013, 23:41:21 »
Yazılımı unuttum ozman :) neyse. Egzosu ikinci el alacağım için dikkat etmem gereken bir husus var mı? İlk defa egzos olayına giriyorumda tecrübesizim. Temizletme felan oluyomu ? Yada neye dikkat etmeliyim ?

Çevrimdışı AKİF

• Transport
  • Yer: İstanbul-Ataşehir
« Yanıtla #34 : 11 Aralık 2013, 20:19:13 »
Yazılımı unuttum ozman :) neyse. Egzosu ikinci el alacağım için dikkat etmem gereken bir husus var mı? İlk defa egzos olayına giriyorumda tecrübesizim. Temizletme felan oluyomu ? Yada neye dikkat etmeliyim ?

Egzoz olayı 2.elde biraz sakat özellikle kazan kısmı bozuk olsada farketmeniz zor haberiniz olsun. 
2007 Audi A3 1.6 Hitler Sold
2010 Bmw 320d 184 Sold
2011 520d M-SPORT Sold
2012 Passat 1.6 TDİ Sold
2013 Polo GTİ Sold
2013 Scirocco GTS Sold
2011 320d Sold
2012 Megane Coupe 1.6 DCI Gt-line RSA Sold
2011 Q5 2.0 TDİ S-LİNE
2012 Beetle 1.4 TSİ

• Harbour
« Yanıtla #35 : 15 Aralık 2013, 03:05:30 »
komple SS teslim aldım. Downpipe ile ilgili sorum olacak. Şimdililk catback taktıracam ama ilerde taktırırsam diye aklıma takıldı. Aşağıda gördüğünüz gibi 2 tane delik var. Bu delikler ne işe yarıyor. Vida deliği gibi görünüyor. Sensör yeri mi?
Ayrıca downpipe 'ın bu iki delik arasındaki tutturma zagazingosundan biri kesilmiş. Bu parça olmasada olur gibi görünüyor. Diğer sabitleme çıkıntıları sapa sağlam. Yorumunuz Nedir ?  Delikleri sarı. Kesilen bölgeyi kırmızı ile işaretledim.

Egzoz kirli tabi daha tezmilemedim :)

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 03:09:15 Gönderen: εrgünülker (ßuz) »

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #36 : 15 Aralık 2013, 16:21:46 »
abi büyük sıkıntı bu delikler kolay kapanmaz kapansa da öle kolay unutulmaz  8)
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

• Harbour
« Yanıtla #37 : 15 Aralık 2013, 17:51:11 »
abi büyük sıkıntı bu delikler kolay kapanmaz kapansa da öle kolay unutulmaz  8)

:) Doğru diyosun Ömer.

Aynı delikler diğer Downpipe'larda da var. Ne işe yaradığını merak ettim. Vidayla kapatmışlar ama bende vidaları yok!

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #38 : 15 Aralık 2013, 18:26:40 »
abi valla benimde bilemediğim yerden sordun, sende yoksa egsozçu emil'in numarasını vereyim sor istersen foto yollayıp ?
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

• Harbour
« Yanıtla #39 : 15 Aralık 2013, 19:41:04 »
abi valla benimde bilemediğim yerden sordun, sende yoksa egsozçu emil'in numarasını vereyim sor istersen foto yollayıp ?
Hafta sonu yada hafta içi emilde taktırmayı düşünüyorum zaten downpipe hariç, ozaman sorarım :) Bilen varsa diye yazmıştım.

Çevrimdışı Fatih Çelik

• Harbour
  • Yer: istanbul/göktürk
  • 34 UOU 62
« Yanıtla #40 : 15 Aralık 2013, 23:21:11 »
Bırı orjınal deliktır oksijen sensoru gırer  dıgerıde buyuk ıhtımal hava-yakıt karısımını gormek ıcın sonradan arabanın ıcıne takılan gostergenın sensorunun gırdıgı deliktir ;)
// 34 UOU 62 //

Çevrimdışı oguz

• Int.Transfer
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #41 : 17 Aralık 2013, 16:18:40 »
bahsettiğin delikler downpipe üzerindekiler ise onlar wideband sensör girişleri

• Harbour
« Yanıtla #42 : 17 Aralık 2013, 23:36:02 »
Aynen downpipe üzerindekiler. Bugün emil usta ile görüştüm sordum onada sensör için dedi. Orjinalindeki sensörler oraya bağlanıyomuş.

Cuma sabahtan takıyoruz Catback kısmını. Down pipe kısmınıda yazılım gelince artık. RSA ile görüştüm çok sürmeyeceğini söyledi 2013 model (xxxxx motor kodlu) araçlar için. 1 ay sonra tekrar görüşeceğiz.
Cuma 09:30 gibi emilin oraya geçecem. Ayrıca APP de yaptırayım diyorumda onamı yaptırsam ? Bide eski plakaları sağlam çift taraf bant ile yapıştırmıştım nasıl sökeriz? Boya kalkmasın :)

Çevrimdışı YasinPercin

• Int.Transfer
« Yanıtla #43 : 19 Aralık 2013, 20:51:52 »
Boya kalkmaz ama baya ugrastırıyor ben sıcak su döke döke elimle kazıdım,sıkıntılı iş

Aynen downpipe üzerindekiler. Bugün emil usta ile görüştüm sordum onada sensör için dedi. Orjinalindeki sensörler oraya bağlanıyomuş.

Cuma sabahtan takıyoruz Catback kısmını. Down pipe kısmınıda yazılım gelince artık. RSA ile görüştüm çok sürmeyeceğini söyledi 2013 model (xxxxx motor kodlu) araçlar için. 1 ay sonra tekrar görüşeceğiz.
Cuma 09:30 gibi emilin oraya geçecem. Ayrıca APP de yaptırayım diyorumda onamı yaptırsam ? Bide eski plakaları sağlam çift taraf bant ile yapıştırmıştım nasıl sökeriz? Boya kalkmasın :)
99' Chrysler 300M
14'BMW 320i ED sportline

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İzmir
  • M57D30T2
« Yanıtla #44 : 19 Aralık 2013, 23:18:08 »
ısıtarak sökmesseniz boya kalkabilir, güzelce ısıtıp misina yardımıyla sökün derim :)