Konu: POLO GTI için Bazı Planlar  (Okunma sayısı 6135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı εrgünülker (ßuz)

• Harbour
  • Yer: Libadiye
« : 14 Ekim 2013, 17:15:42 »
İlk yapılacaklar;
Yay+Spacer  veya Coil+Spacer

Sonrası;
Hava filtre kiti+ Son susturucu (Cat Back'te olabilir) + Stage 1 yazılım (alternatifleri düşünecem)

Geleyim tecrube edinmiş arkadaşların fikirlerini almaya :) ;

Öncelikle,
* H&R baya düşürüyor sanırım ama sertlik orjinale göre nasıl olur?
* Coil için Blistein B14 yada B12 vardı bu coiller K&W yada H&R 'a göre fiyat farkı olurmu yada aynı miktardalar mı?
*Spacer için H&R vardı sanırım bunu temin etmek kolay olur mu ?

Gelelim performans artırıcılara;

* Başta Milltek son susturucu alsam ilerde Stage2'ye geçersem diğer parçaları alsam( Orta+Downpipe) fiyat farkı olur mu?  Yoksa sadece son susturucu diyosan İskendere yaptır sesi ayarlattır mı dersiniz ?
* Stage 1 için kutu içi filtre yeterli olur mu ? BMC yada ITG (bulabilirsem) kit olarak mı alsam?
* Yazılım tartışmaları çok kez yapıldı 14. TSI'lar için. Revo Polo GTI için ne kadar başarılı oluyor. Evotech le bir farkı var mı ?

Bunları Aralık ayı itibari ile adım adım yapmayı düşünüyorum. Zamanı ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ederim :)

Çevrimdışı Onurrocco

• In Production
  • **
  • Yer: Bahcesehir
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2013, 17:18:57 »
son susturucu iptali yaptırma alt devirlerin biter 1 ay son susturucusuz kullandım emil çıkardı şimdi spor susturucu koydum son'a alt devirlerim çok iyi canlandı neymiş ya dedim orta spor son spor susturucu yaptır emilde performansda alırsın yazılımdan sonra dp ile
yazılım diyosan RSA MOTORSPORT derim en iyisi o
stage 2 de dp lazım dw lazım kutu içi yetmez wv racing kit alıcan
White Edition,RPaint,TG Diffuser H&R,CustomExhaust,Forgedv.

Uploaded with ImageShack.us

• Harbour
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2013, 17:52:18 »
son susturucu iptali yaptırma alt devirlerin biter 1 ay son susturucusuz kullandım emil çıkardı şimdi spor susturucu koydum son'a alt devirlerim çok iyi canlandı neymiş ya dedim orta spor son spor susturucu yaptır emilde performansda alırsın yazılımdan sonra dp ile
yazılım diyosan RSA MOTORSPORT derim en iyisi o
stage 2 de dp lazım dw lazım kutu içi yetmez wv racing kit alıcan

Anladığım kadarıyla milltek catback alacam ozaman, emile yaptırma düşüncem ikinci planda.
Yazılımıda RSA'nın ününü çok duydum. DSG araca yapılmış bir örneği varmıdır daha önce?
vw racing ürünlerini getiren yer BTG dimi. Filtre kiti fiyatını biliyomusunuz ?  Ayrıca Evotech yapılan yerde (adını unuttum) BMC carbon kit bulma şansımız da var sanırım

Çevrimdışı Onurrocco

• In Production
  • **
  • Yer: Bahcesehir
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2013, 18:17:54 »
imkanınız varsa milltek alın kesinlikle dsg araçlardada var,wv racing bende düşünüyorum kasımda almayı 1400 tl fiyatı itg cai nin aynısı birebiri
White Edition,RPaint,TG Diffuser H&R,CustomExhaust,Forgedv.

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2013, 18:23:44 »
Bu itglerin sahtesi gelmeye baslamis diye bir soylenti var bilen duyan var midir? Buarada polo gti bilmiyorum ama rocco dsg var rsa nin yaptigi guzel yuruyolar araclar.

imkanınız varsa milltek alın kesinlikle dsg araçlardada var,wv racing bende düşünüyorum kasımda almayı 1400 tl fiyatı itg cai nin aynısı birebiri
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı MertGümüş

• Transport
  • Yer: Erenköy
  • HN1021
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2013, 18:32:06 »
H&R spacerlari powershoptan temin edebilirsiniz ayrica imkan varsa coil tabiki de her zaman, Bilstein'ler KWlarden biraz daha pahali diye hatirliyorum. Stage 1 icin kutuici yeterli olur, bence ITG olursa daha da guzel olur. Egzoz konusunda da marka alinabiliyorsa tabiki de marka alin. Ayrica basta Stage 1 yaparim diyorsaniz bile gene de downpipe alacaksaniz alin derim 2'yi beklemeden. G-force'da da BMC'lerin carbon kitlerini bulabilirsiniz. Yazilim konusunda senin gonlune kalmis bence abi kafan hangisine yatiyorsa onu yap. :)
2011 1.4 TSI DSG 160 HP - Indium Grey - RSA Motorsports (+ Toluen) & RSA DSG Software - Forge Dumpvalve - Forge Wastegate - 9 liter Mishimoto Intercooler - Audi R8 Ignition Coils - NGK Iridium - ITG Panel Filter - Custom Garage Downpipe - Custom Exhaust - KW Variant 1 Coilover

Çevrimdışı Fatih Çelik

• Harbour
  • Yer: istanbul/göktürk
  • 34 UOU 62
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2013, 18:42:08 »
İlacini yaziyorum abi . Milltek falan sakin alma parani kaptrma custom bi downpipe ve orta iptal isini gorur seside gayet guzel benim arabayi bilenler soyluyor. Spacer 1 cm kullanyrm onler yay amoryisor veya coil yaparsan surtuyo ama hr yay orj amortisor surtmuyor yazilimi rasit abi yapar filtrede itg pahaliysa yerine bmc de alabilrsn
// 34 UOU 62 //

Çevrimdışı Sedat39

• Harbour
  • Yer: Kırklareli
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2013, 19:26:11 »
Dostum bende kısa bir süre önce RSA yazılım yaptırmıştım biliyorsun. Kesinlikle tavsiye ederim.. Birde buna down+egsoz ekliceksen tadından yenmez.. Filtre kiti tabiki çok daha iyi olur ancak ben şimdilik sadece ITG filtre takmayı düşünüyorum yeterli olucaktır. Bayramın 2. günü L.burgaz'a gelebilirim ordaysan detaylı konuşuruz  ;)
(SOLD)
2012.. Fırtına maviii.. 160.. Manuel.. Panoramic cam tavan.. 18'' İnterlagos.. Bi xenon.. Ayna paketi.. Işık paketi.. Cruise control.. LLumar.. KW yay.. Tuning garage difüzör.. İskender Downpipe+Varex.. RSA Motorsports.. İtg Kutu İçi Filtre..

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İzmir
  • M57D30T2
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2013, 21:13:42 »
Yazilim rsa olabilir, komple egzost a o kadar para bayilmaniza gerek yok, komple egzostun pek ise yaradgni zaten dusunmuorm 1.4 tsi larda kutuici filtre yeterli olur dumpvalve şart billstein da en pahali coil olmali zaten

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

• Harbour
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2013, 15:29:43 »
Fikir ve tecrubelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ettim :)

Şimdi milltek 70 mm catback için fiyat aldım ve bu ay sonu takmayı duşunuyorum.

*stock araca 70 mm takacam, 63 ile 70 arasında ne fark olur? Daha sonra yazılım yaptıracam belki 1 ay sürer.
*sanırım downpipe ile olan komple milltek egzos 70 mm olarak geliyor. sonradan milltek downpipe'ı takarken sorun yaşamam sanırım
*performans ve ses konusunda nasıl bir sonuç alırım (3-5 hp artar yada düşer gibi )

Çevrimdışı can1982

• Transport
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2013, 16:07:05 »
bence polo gti yeterince hızlı. sadece biraz daha güzel ses için iyi bir egzos sistemi düşününülebilir. yazılımdan ziyade direkt hava filtre kitleri de uygulanabilir. Ben rocco'ma sadece orta susturucu iptali yaptırdım. sesten gayet memnunum performansta kesinlikle düşüş olmadı belki biraz artmış bile olabilir. son susturucu iptalini bilmiyorum ama ben çok gürültülü olur diye yaptırmadım. bu arada aracınızın yağ tüketiminde bir aşırılık var mı?  günlük kullandığım polo tdi'ın yerine  1-2 sene içerisinde polo gti'a geçmeyi düşünüyorum.
2012 VW Scirocco 1.4 TSI 160 BG Manuel Viper Yeşili. Kaşmir döşeme, Interlagos, Ayna-ışık paketi, Bi-xenon...

2015 Seat Leon Style 1.2 TSI 105 HP Lima Yeşili.
Led paket, ön park sensörü, 17"Dynamic jant, Sunroof, Karartmalı camlar, Sesli Komut Sistemi...

Çevrimdışı AKİF

• Transport
  • Yer: İstanbul-Ataşehir
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2013, 16:29:55 »
Yazılım icin bir süre beklemek zorundayız. Ben kat iptaline karşıyim yerine spor kat takmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında dum valve+yazılım (mümkün olduğunda)+intercooler+buji ve cda filtre öneririm
2007 Audi A3 1.6 Hitler Sold
2010 Bmw 320d 184 Sold
2011 520d M-SPORT Sold
2012 Passat 1.6 TDİ Sold
2013 Polo GTİ Sold
2013 Scirocco GTS Sold
2011 320d Sold
2012 Megane Coupe 1.6 DCI Gt-line RSA Sold
2011 Q5 2.0 TDİ S-LİNE
2012 Beetle 1.4 TSİ

Çevrimdışı MertGümüş

• Transport
  • Yer: Erenköy
  • HN1021
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2013, 16:31:48 »
Yazilimdan hemen sonra dump valvei takin da gerisi halledilir abicim  :)
2011 1.4 TSI DSG 160 HP - Indium Grey - RSA Motorsports (+ Toluen) & RSA DSG Software - Forge Dumpvalve - Forge Wastegate - 9 liter Mishimoto Intercooler - Audi R8 Ignition Coils - NGK Iridium - ITG Panel Filter - Custom Garage Downpipe - Custom Exhaust - KW Variant 1 Coilover

• Harbour
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2013, 16:49:39 »
bence polo gti yeterince hızlı. sadece biraz daha güzel ses için iyi bir egzos sistemi düşününülebilir. yazılımdan ziyade direkt hava filtre kitleri de uygulanabilir. Ben rocco'ma sadece orta susturucu iptali yaptırdım. sesten gayet memnunum performansta kesinlikle düşüş olmadı belki biraz artmış bile olabilir. son susturucu iptalini bilmiyorum ama ben çok gürültülü olur diye yaptırmadım. bu arada aracınızın yağ tüketiminde bir aşırılık var mı?  günlük kullandığım polo tdi'ın yerine  1-2 sene içerisinde polo gti'a geçmeyi düşünüyorum.

yağ tüketimi konusunda sıkıntı yok. 10500 km'yi geçtim 1 kere sırf rodaj yağ ve yağ filtresi olduğu için değiştirdim. 6500 civarı yarım litre kadar az çıktı ama ilk yağ için çok normalmiş. Şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım kesinlikle. Çalıştırma ve stop etmelerde kuralları uyguluyorum ayrıca :)

• Harbour
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2013, 16:54:31 »
Yazılım için bekliyorum zaten ama ben ilk olarak ya coil yada egzos yaptıracaktım. Egzosa karar verdim gibi. Sadece bizim araçlarda 63mm ve 70mm catback için neler değişiyor. Ses, güç vs. Bunu milltek 70 mm catback için konuşabiliriz :)