Konu: Mazda rx8 hakkında tecrübe ve görüşleriniz ?  (Okunma sayısı 46291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #75 : 30 Haziran 2015, 00:12:25 »
eh senin kullanacagini dusunursek yakit ortalamasi 8 falan olur ozaman binilebilir sifatini tasir :D
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #76 : 30 Haziran 2015, 00:17:00 »
Fabrika verileri 90 sabit hızda 9lt, ş.içi 15lt şeklinde, 8 lt çok güzel bir hayal .)
Bursa

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #77 : 30 Haziran 2015, 02:18:49 »
Abi eline sağlık çok güzel yanıtlamışsın sorumu :) ancak şuan rx ten soğudum xd o kadar ilgiyi ben ne kendime nede başka bişeye gösterdim xd yakıtıda felaketmiş  1.3 arabaya göre :/

Using Tapatalk

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #78 : 30 Haziran 2015, 03:04:22 »
Abi eline sağlık çok güzel yanıtlamışsın sorumu :) ancak şuan rx ten soğudum xd o kadar ilgiyi ben ne kendime nede başka bişeye gösterdim xd yakıtıda felaketmiş  1.3 arabaya göre :/

Hm bakımı dolayısıyla soğudum diyorsun ama geçen sene forumda da paylaştım galiba Kolombiya, Kosta Rika gibi latin amerika'dan kızlarla bir akşam partiye bu arabayla gittim, kızlar arabayı görünce neredeyse bana saldıracaktı. bazen insanlar abarttığımı zannediyor fakat aracı sokakta bıraktığımda kızlar önünde durup pozlar falan veriyor. Artık sokakta pek park etmiyorum ancak park ettiğim zamanlardan bir kare;

Yakıt konusunda ise geceleri yani trafiğin olmadığı zamanlarda çıkarsan ve devirsiz yani 2-3bin rpm civarında kullandığında 11lt 'lik tüketim yapabiliyorsun ki böyle bir araç için gayet iyi rakam bence.
Bursa

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #79 : 30 Haziran 2015, 03:33:45 »
O zaman size bir anımı anlatayım üniversite birinci sınıftayım tatil için eve geldim akşam yemeğindeyiz babam sana araba alalım güzel bir araba buldum dedi sevinçten havalara uçtum tabi ne Arabası buldun cınım bıbıcım dedim Mazda dedi biran dudak büktüm Mazda 3 diye düşündüm mal gibi araba dedim içimden neyse hiç yoktan iyidir dedim en azından arabam olacak dedim. Ertesin gün babamla Yıldız'a gittik bir galerinin önünde durduk galerinin önünde en kötü araba E250 bir tedirgin oldum burada Mazda 3ün ne işi var dedim baba araba ne renk dedim siyah dedi bakıyorum etrafta yok neyse adam geldi galerici babamın arkadaşıymış hoş geldin beş gittin bilmem ne içeri girdik bir baktım siyah parıl parıl parlayan bir RX 8 dehşete kapıldım baba bumu dedim nasıl beğendin mi dedi hadi gidelim baba dedim neyini beğenmedin oğlum ne güzel araba hemde 1.3 motor varmış dedi BABA MOTOR 1.3'de MOTOR MOTOR DEĞIL Kİ dedim döndük geri geldik buda böyle bir anımdı işte :bonuskafa :metal :bonuskafa
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #80 : 30 Haziran 2015, 08:49:31 »
kadiir oo şimdi 1.4 e biniyosun OBAAAĞĞ ;D
ulan güvenli sürüş eğitiminde, anı anlatan kemer takmanın gereksiz olduğunu düşünen amcalar gibi anı anlattın ya lan :bonuskafa :D

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #81 : 30 Haziran 2015, 11:24:04 »
Ahahahah :) la kadir ne adamsin ya :bonuskafa
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #82 : 30 Haziran 2015, 11:50:19 »
:))) 1.3 motor kesmemiş adamı :)))

Using Tapatalk

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #83 : 30 Haziran 2015, 13:53:09 »
AB standartlarinda olmayan hersey ulkemizde sorun yasamaya mahkum malesef.. Cunku eu normlari farkli.. Bu nedenledir ki toyota honda nissan avrupali ureticiler ile ortaklik kurup kendilerini birnebzede olsa eu normlarina uydurdular bazi modellerini turkiye dahil kita aveupasinda urettiler ... Ha mazda zaten dizel de dahil kötü bir üne sahipti ve batti 3 kere bedavaya el degistirdi

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #84 : 30 Haziran 2015, 14:02:08 »

kadiir oo şimdi 1.4 e biniyosun OBAAAĞĞ ;D
ulan güvenli sürüş eğitiminde, anı anlatan kemer takmanın gereksiz olduğunu düşünen amcalar gibi anı anlattın ya lan :bonuskafa :D
Daha NOS basılan Rotary motoru söküp tekrar birleştirmeye çalıştığımızı anlatsam o daha bir facia :bonuskafa
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #85 : 30 Haziran 2015, 15:33:06 »
RX genelde yanlış anlaşılan araçtır. Rotary motorda hacimden çok devir önemli oysa. 10bin devir kadranlı araç kaç tane var? Bu araçta 9bin rpm civarında tek seans kullansanız 1300'ün sadece bir rakamdan ibaret olduğuna hemfikir olursunuz. Benim aracın 2.eli 50bin TL civarında, 45bin'den gider diyelim. Bu aracın bakım, kullanım ve  özelliklerine uyum sağladığınız takdirde 300bin liralık BMW'lerin veremeyeceği şeyler veriyor.
Bursa

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #86 : 30 Haziran 2015, 20:44:43 »
Daha NOS basılan Rotary motoru söküp tekrar birleştirmeye çalıştığımızı anlatsam o daha bir facia :bonuskafa
Isırırım. Yalarım bile :bonuskafa

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #87 : 01 Temmuz 2015, 22:12:44 »
RX genelde yanlış anlaşılan araçtır. Rotary motorda hacimden çok devir önemli oysa. 10bin devir kadranlı araç kaç tane var? Bu araçta 9bin rpm civarında tek seans kullansanız 1300'ün sadece bir rakamdan ibaret olduğuna hemfikir olursunuz. Benim aracın 2.eli 50bin TL civarında, 45bin'den gider diyelim. Bu aracın bakım, kullanım ve  özelliklerine uyum sağladığınız takdirde 300bin liralık BMW'lerin veremeyeceği şeyler veriyor.

231 Beygirinin hakkını veriyor