Konu: E-Bay dan Nasıl Alışveriş Yapacağız !  (Okunma sayısı 6523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #15 : 24 Ocak 2011, 09:46:50 »
Bir önemli konu daha var dikkat edilmesi gereken;

Gelmeyen ürünleriniz için 45 günlük bir itiraz süreniz var, bu süre geçmeden "open a case" sekmesinden yaşadığınız sıkıntılı durumu ebay'e anlatıyorsunuz. Aksi halde gelmeyen ürününüzün parasını geri alamayabilirsiniz.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #16 : 24 Ocak 2011, 11:07:40 »
abi gümrük olayı istanbula sakat bitek.
ben manisaya 250 dolarlık ürün soktum gümrüksüz :D

evet nickte ad soyad yazıyor itirafıda aldık :D vergi denetim menurları yola cıkıyor :D
şimdi burned rose cotton candy :D
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #17 : 24 Ocak 2011, 11:09:28 »

Çevrimdışı R U S S E L L

• Harbour
  • Yer: Bostancı / Beykoz / Nişantaşı
  • 34 RSL 01
« Yanıtla #18 : 24 Ocak 2011, 22:08:22 »
arkadaşlar ebay dışında araç parçası alabileceğim bildiğiniz bi site varmı?
sprint boosterı ordan araştırmak istiyorum.
Roccom 34 RSL 45 diii kara simsek(rx8) 34 RSL 01  ;)

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #19 : 24 Ocak 2011, 23:33:40 »
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
  • Yer: Ataköy
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2011, 00:40:24 »
ben bişeyler getirtmeyi düşünüyorumda biraz kararsızım.

ebay üzerinden alışveriş yapacam, staıcının 100.000den fazla alışverişi olmuş ve %99.8 olumlu.

toplam alışveriş 200$ tutacak, 9-10 tane farklı modelde ürün istetecem. toplu kargo ayarlanabilirmi? 

birde kargonun gümrüğe takılmaması için neler yapabiliriz ( faturayı düşük gösterme dışında )?
takılırsa ne kadar fark ödemem gerekir?
biyerde fedex, ups gibi özel şirketlerle gelmediği sürece kolay kolay takılmaz diye okumuştumda tam güvenemiyorum.

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2011, 00:44:23 »

ebay üzerinden alışveriş yapacam, staıcının 100.000den fazla alışverişi olmuş ve %99.8 olumlu.

toplam alışveriş 200$ tutacak, 9-10 tane farklı modelde ürün istetecem. toplu kargo ayarlanabilirmi?  

birde kargonun gümrüğe takılmaması için neler yapabiliriz ( faturayı düşük gösterme dışında )?
biyerde fedex, ups gibi özel şirketlerle gelmediği sürece kolay kolay takılmaz diye okumuştumda tam güvenemiyorum.

Selamlar,
Dediğin gibi ilk başta faturayı düşük tuttur, yada gift olarak işaretlenmesini sağla. Faturayı düşük tutmak daha iyi. 2. olarak Amerikadan gelecekse USPS ile gelsin. Farklı bi ülkeyse yerel postasıyla yollasınlar. Mesele Türkiyede PTT , Hong-Kong'da Hong-Kong Post.
3.olarak paketin büyük olmaması çok önemli. Paketin içindeki parçaların aynısından birkaç tane olmaması da önemli, gümrük memuru x-rayden geçirirken ithalat diye düşünebilir. Malum 100euronun altında diye gümrüğe takılmayacak diye bir kaide yok. Memur insiyatifi çok önemli.
Ağırlık bir diğer sebep. Onada dikkat edilsin.
Özetle;
Kargo Şirketi, Paket büyüklüğü, ağırlık, parça sayısı, fatura gibi etkenlere dikkat ederseniz %90 bir sorun yaşanmaz.

not: tutupta, laptop, fotoğraf makinesi, cep telefonu gibi ürünler sokmaya çalıştığınızda faturada 1 dolarda yazsa, paket küçükte olsa ne olursa olsun gümrükte takılır. memurlar direk insiyatif kullanıyor.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011, 00:46:10 Gönderen: chagyy »
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Yer: istanbul
  • Kagan Boycay
    • infectedart @ deviantart
« Yanıtla #22 : 21 Şubat 2011, 01:48:13 »

paket icerigi ne olucak buda onemli?
Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #23 : 21 Şubat 2011, 02:02:10 »
yok elektronik bişey yok, kolleksiyon yaptığımdan dolayı zippo istetecem. uygun fiyata buldumda gümrüğe kafam takıldı, tanesi 20$ a felan satılıyor, her biri için 5 $ kargo istiyorlar, toplu  siparişte kargo nasıl ayarlanacak onuda bilmiyorum, çünkü kargo parasınıda peşin alıyorlar ve combined shipping yaptırmam lazım.. ayrıca belirtilen fiyata gönderilen kargoda tracking numarası felan varmı onuda bilmiyorum.

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Yer: istanbul
  • Kagan Boycay
    • infectedart @ deviantart
« Yanıtla #24 : 21 Şubat 2011, 02:08:11 »
yok elektronik bişey yok, kolleksiyon yaptığımdan dolayı zippo istetecem. uygun fiyata buldumda gümrüğe kafam takıldı, tanesi 20$ a felan satılıyor, her biri için 5 $ kargo istiyorlar, toplu  siparişte kargo nasıl ayarlanacak onuda bilmiyorum, çünkü kargo parasınıda peşin alıyorlar ve combined shipping yaptırmam lazım.. ayrıca belirtilen fiyata gönderilen kargoda tracking numarası felan varmı onuda bilmiyorum.

USPS EMS servis ile gonderilmesini isterseniz takip numarasi olucaktir ve bir hafta gibi bir surede elinize ulasicaktir. cakmak konusunda sorun olabilir (tehlikleli madde sinifina girdigi icin) ama daha once hic benzin koklatilmamis yada kurumussa sorun olmayacaktir. ufak bir zarfa yada kutuya koyup gondericegi dusunulecek olursa tek yapmaniz gereken uzerine adet yazilmamasi olucaktir, adet yazilicak olursa gumruge takilabilir.

Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #25 : 21 Şubat 2011, 03:40:20 »
ya benim bi arkadaşım var, tek seferde amerikadan USPS ile 30dan fazla zippo getiriyor.
acaba bu hangi yolla mümkün?

bu arada usps ninde gönderim için birçok farklı seçenkleri var. hangisini seçmem lazım? bu seçenekler gümrüğe takılma ihtimalini etkilermi?
sanırım satıcı türkiye için "USPS First Class Mail InternationalTM" yolunu kullanıyor. benimde kullanmamda sakınca varmıdır?

bu arada gelen çakmaklara benzn felan değmemiş. herhangi yanıcılığı felan yok.

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2011, 16:19:46 »
ya benim bi arkadaşım var, tek seferde amerikadan USPS ile 30dan fazla zippo getiriyor.
acaba bu hangi yolla mümkün?

bu arada usps ninde gönderim için birçok farklı seçenkleri var. hangisini seçmem lazım? bu seçenekler gümrüğe takılma ihtimalini etkilermi?
sanırım satıcı türkiye için "USPS First Class Mail InternationalTM" yolunu kullanıyor. benimde kullanmamda sakınca varmıdır?

bu arada gelen çakmaklara benzn felan değmemiş. herhangi yanıcılığı felan yok.

Emre olm itiraf et bu işte para var mı :D bizde başlayalım mı zippo satmaya :bonuskafa
bu ara araba çok para yiyor ek kazanç fikirleri lazım :bonuskafa
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #27 : 21 Şubat 2011, 17:38:04 »
:D abi sorma giderleri :D yanlz ne is olrsa olsn sadece bizm yakt giderini karsilamck :D

Zippolara oldm olasi merakm var, bu cocukta olan butn modelleri aldm ben artk baska modellr olsn diye ebaydan alym dedm. Uygun fiyatada geliyor hem.. :) Elime yuzme bulastrmadn alablckmiym bakalm :)

Çevrimdışı yigitavsar

• Int.Transfer
  • Yer: Manisa
« Yanıtla #28 : 08 Mart 2015, 18:31:02 »
Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olucam ama bulamadım bir açıklama. E bay den fiyatlara bakıyordum ve coilover fiyatları çok uygun geldi. Jom blueline lar 600tl ye denk geliyo sizce alsak getirebilirmiyiz?
Birde ortalama kaç gün sürüyor?

Çevrimdışı KeremT

• Int.Transfer
  • Yer: (53)--İstanbul,Kocaeli
  • Işık Üniversitesi-İnsaat Muhendisligi
« Yanıtla #29 : 08 Mart 2015, 18:51:29 »
Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olucam ama bulamadım bir açıklama. E bay den fiyatlara bakıyordum ve coilover fiyatları çok uygun geldi. Jom blueline lar 600tl ye denk geliyo sizce alsak getirebilirmiyiz?
Birde ortalama kaç gün sürüyor?

Ebayden surekli parca getirtirim 50-100 liralik ufak tefek aksesuarlar cogunlukta
Ortalama 15-20 gun suruyor ama onlarin tatil gunleriydi kutlamalariydi derken bazen 1 ay i geciyor
Coil icin 600 tl oldugu icin gumruge takilir diye tahmin ediyorum cozumu nasil olur onu bilmiyorum :)
Ama cozum bulunursa saticiya 2 takimini 1000 tl ye gondermesini soyleriz  :alkis :hihi
41KT602(2012 Opel astra j 180)-Sold-
41KT460(2011 Kawasaki ninja)-Sold-
41KT339(2013  DSG Rocco)...
41KT374(Honda CBR 600F)...