Konu: Almanya'daki yakınıma aldırdığım parçayı Türkiye'ye en uygun nasıl göndertirim?  (Okunma sayısı 4501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #15 : 01 Mayıs 2013, 13:25:03 »
ya dhl fedex bu tarz özel kargolarla yollarlar ise fahiş fiyatlar cıkıcak ben sıze soylyım, benim tecrubem cok bu konuda almanyanın yerel postası ıle en mın. paketleme ile yollatın gumruge falan takılmaz, neler neler alıyorum da gumruge takılmıyor omu takılacak. ancak dediğim gibi yerel posta yani deutsche post ile yollatacaksınız ki turkıyede dagıtımı ptt yapacak

Göndermeden önce DHL kargonun ne kadar tutacağını öğrenip öyle göndertirim ben de. 30TL'yi geçerse Deutsche Post 'u terch edebilirim, varsın geç gelsin. Araba 10 gündür yatıo zaten, bi 10 gün daha yatar. Havalar ısındı benim bisikleti çıkartacağım onunla gezerim biraz, hem daha iyi olur.
Bursa

Çevrimdışı İlker

• Scheduled
  • *
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16 : 01 Mayıs 2013, 14:10:01 »
ya dhl fedex bu tarz özel kargolarla yollarlar ise fahiş fiyatlar cıkıcak ben sıze soylyım, benim tecrubem cok bu konuda almanyanın yerel postası ıle en mın. paketleme ile yollatın gumruge falan takılmaz, neler neler alıyorum da gumruge takılmıyor omu takılacak. ancak dediğim gibi yerel posta yani deutsche post ile yollatacaksınız ki turkıyede dagıtımı ptt yapacak

Kesinlikle katılıyorum bana görede en mantıklı olan deutsche post hem burada dağıtımını ptt yapıyorsa gümrükte takılma riskide sıfıra iniyor max teslimat süresi 3-5 gün sürer

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #17 : 02 Mayıs 2013, 21:12:04 »
Arkadaşlar

Almanya eBay'den almak isterken gönderiyi Almanya'daki yakınımın adresine yapabilmem için eBay 'in ödeme sistemi PayPal için Almanya PayPal hesabı açmam gerekiyormuş. Gece gece yeni PayPal hesabı açmaya o kadar üşendim ki. Ödemeyi Almanya'daki yakınıma (emekli teyzem, kredi kartı bile ancak vardır)   PayPal ile ona yaptırtmam da zordu, o yüzden Almanya 'yı çizip, aynı parçayı ta Amerika eBay'de aramaya başladım ve Texas 'ta bir satıcı'da uygun fiyata buldum. USPS kargo ($23) + $48 'e toplam 135TL'ye parçayı aldım, bugün kargoya verildi 10 gün içinde elime ulaşcak.

Tecrübeye sabit kıssadan hisse: Amerika insanın işlerini kolaylaştırmak, Almanya zorlaştırmak, Türkiye kazıklamak için var.

Bu arada, Ankara'daki 2.el satıcısı, üzeri paslanmış, pasları akan parçayı 250TL'den bir gram aşağı bırakmadı ya Amerika'dan sıfırını 135TL alabilmem ona kapak olsun!
Bursa

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #18 : 03 Mayıs 2013, 09:45:48 »
USPS le gönderilen kargoyu Türkiye'de PTT teslim eder, bir de takip numarası isteyin, takip edersiniz.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #19 : 03 Mayıs 2013, 12:06:51 »
Evet bir Tracking # verdiler, şu anda Texas'taki posta dağıtım merkezinden yola çıkıyor:
Bursa

Çevrimdışı Emre Çapulcu

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul - İzmir
« Yanıtla #20 : 05 Mayıs 2013, 18:13:28 »
Benim yurtdışından cihaz getirirken yaptıklarım..
1- Devlet kargosunu tercih etmek.
Çin için China Post Air Mail, Hongkong için HK Air Mail, Almanya için de Deutsche Post oluyormuş anlaşılan..
2- Tracking number ile yolladığına emin olmak.
3- Pakete "gift" yazdırmak, fiyatı da düşük belirtmek..
Benim çinden getirttiğim ürün 280 $ dı.. Böyle elektronik ürünler için sınır 75 Euro, pakete 59,90 $ yazdırdım.. Oldukça gerçekci bi rakam, gümrüğe takılmadan geldi :)

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #21 : 06 Mayıs 2013, 00:13:38 »
gecen sene $100'ü çok az geçen bir elektronik paket getirtmiştim

Gönderici, kendi açısından sorun yaşamamak için değerini aynen yazıyordu, yani üstüne başka değer yazdırmak mümkün değildi ancak devlet postası ile sorunsuzca elime ulaşmıştı. Yani $100'u çok az geçince yine sorun olmuo gibi...

Şimdi $106 ( + $10 kargo) değerinde Xenon balast getirteceğim, bakalım onda sorun olacak mı
Bursa