Konu: Çok önemli  (Okunma sayısı 19727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ANLKRL

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Bahçelievler
  • sciroccosunu satıp 3.20 cd arayan üye
« : 10 Nisan 2013, 20:03:59 »
Arkadaşlar uzun süredir foruma üye olan fakat çok yazmayan bir arkadaşınızım konu açmaya yetkim olmadığından burada çok önemli olan bu konuyu açmak istedim gereken yere taşınır diye umuyorum yöneticiler tarafından.

öncelik ile aracımı satmak için bilindiiği üzere sahibinden.com a ilan verdim
[url=http://www.sahibinden.com/

ilanımda bu şekilde arayan soran olmaya başladı derken dün biri aradı ve galerici olduğunu bir müşterisinin olduğunu scirocco istediğini söyledi dedim tamam benimki göründüğü üzere satılık benim ile pazarlık yaptı ve anlaştık ama lutfen sen ataşehire gel müşterim öğrenci burdan geçicek senin araba dediğin gibi ise hemen satışıda yaparız buradaki arkadaşlar ile snei eve yollarız dedi bende iyi niyetten tamam dedim yanımda istanbul da tanınan bir abim ve arkadaşım ile iki araba çıktık yola herneyse bu adamın yerine gittik bizi siyah takımları çekmiş bir adam ve 06 plaka bi araba ile aldırttı çektik arabaları dükkanın önüne adam konuştukça konusuyyo dedim işimiz var artık bakıyosanız bakın arabaya neyse kalktık arabanın her yerini incelediler ve çeşitli sorular sordular araç ile ilgili bende cevabını verdim herneyse ,tamamdır siz notere geçin bizim arkadaşlarla araba burada kalsın o sırada müşterimde gelsin aracı incelesin dedi adam bende bunu kabul etmiyceğimi soyledim adam 4 5 kere ısrar etti müşterim bi yere yetişicek tarzında laflar soyleyince bende sinirlenip kardeşim adam 60 milyarlık araba alıyo 10 dk bekliyemiyosa almasın dedim bunlar bozuldu derken ben teklifi kabul etmedim 3 araba bu adamın 2 adamı ile birlikte gittik arabaları çektik adam bana telefon açtı kardeşim sen imzayı at paranı yatırıcam diye bende ibanımı vermiştim zaten adam oyle diyince kesinlikle bunun mumkun olmadığını parayı yatırmadan ve bankamdan check almadan imzayı atmıycağımı soyledim adamda olurmu oyle şey bizi boyle dolandırdılar felan demeye başladı dedim seni dolandırdılar sende benimi dolandırmaya çalışıyosun adam tabi bozuntuya vermiyo at imzayıda halledelim felan demeye devam ediyo dedim başka keriz bulun bunun adamlarına da yanımdaki abim guzel bi ayar verdi ve arabalara basıp uzaklaştık

En büyük şansım bu olaydan kayıpsız ders alarak kurtulmam oldu benim gibi ilk defa aracını satacak olan arkadaşlara 4uyarım var
+kesinlikle yanınızda biri olsun
+asla alıcının ayağına gitmeyin
+aracınızı biyerde bırakmayın çekici ile tak diye götürürler (benim adama bırakmama sebebim bunu düşünerekti)
+parayı banka uzerinden alın ve müşteri temsilcinizden check almadan sakın imzayı atmayın

not:bu arada aracım hala satılıktır :)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013, 20:57:12 Gönderen: ΤενҒіκ Έʀκ »
sciroccosunu satıp 3.20 cd arayan üye

Çevrimdışı TAY..

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Harbour
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2013, 20:06:58 »
Böyle saçmalık var mı yaa  :bonuskafa Hayır dolandırıcı ise bile dünyanın en salağıymış.Para yatmadan kim noterde imza atar..İstisnalar kaideyi bozmaz diye de bir şarkı var Sagopa'dan..  :bonuskafa
Geçmiş olsun bu arada,iyi ders olmuştur kesinlikle çok dikkat etmek lazım böyle konularda
Kim olduğun,ne yaptığının yanında önemsizdir..

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İzmir
  • M57D30T2
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2013, 20:08:30 »
daha dün buna benzer olay yıkamacıma oldu aynı belirttiğiniz gibi dedilerki marketim var gelemıorm sz gelin falan adam gidio notere gidiolar işte sen imzayı at ben parayı getrmeye gıdıorm ayağına dolandırmaya calsıolar falan sakın ha öyle bişey yapmayın hiçbir hakkınız kalmaz

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • M57D30T2
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2013, 20:08:55 »
Böyle saçmalık var mı yaa  :bonuskafa Hayır dolandırıcı ise bile dünyanın en salağıymış.Para yatmadan kim noterde imza atar..İstisnalar kaideyi bozmaz diye de bir şarkı var Sagopa'dan..  :bonuskafa
Geçmiş olsun bu arada,iyi ders olmuştur kesinlikle çok dikkat etmek lazım böyle konularda

var kardeşim var burası türkiye 2 gun once aynı noterde adam 80bin tl lik bmw sni kaptırmış

Çevrimdışı TAY..

• Harbour
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2013, 20:10:12 »

var kardeşim var burası türkiye 2 gun once aynı noterde adam 80bin tl lik bmw sni kaptırmış
Yuuuuhhh vai anasını.. :o :?
Kim olduğun,ne yaptığının yanında önemsizdir..

Çevrimdışı ANLKRL

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2013, 20:11:10 »
utku tam dediğini yazıcaktım burası Türkiye malesef insanlarımızın iyi niyetini suistimal etmek isteyen binlerce ahlaksız var

Çevrimdışı Kemengen

• Int.Transfer
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2013, 20:14:31 »
Bizim bi dostumuzunda başına buna benzer bi olay geldi. Araba audi a5 araba sahibinde ilanda adamın biri batmandan arıyo kısadan keseyim adamla anlaşıyolar alıcı diyo ki yarın ordayız adamlar 2 kişi geliyo para çantada diyo adam paraları gösteriyo çantayı satıcıya veriyo notere gidip imzaları atıyolar satışı veriyo adamlar satışı alıyo hemen yola çıkıyolar bu arada satıcı soruyo diyo ki bu kadar parayla niye yanınızda geldiniz alıcıda diyo biz batmandaki şubeden çektik geldik burda zaman kaybetmeyelim diye çünkü zamanımız az demiş. Her neyse satıcı parayı hemen bankaya yatırmaya gidiyo paralar sahte çıkıyo arabada kuş olup uçuyo
RSA MOTORSPORTS.

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2013, 20:21:06 »
Çooook daha basit bir olay başıma geldi ama sonuç olarak asla ama asla karşıdakini tanımıyorsanız güvenip parayı almadan satış yapmayın.

Çevrimdışı furkane

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul/yeşilyurt
  • -34 VF 7440-
« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2013, 20:28:25 »
Avlanırken avlanıyor salaklar. Benide aradı bitanesi telefonda pazarlık yaptı dedi kardeşim biz müsaid değiliz sen gebzeye gelirmisin ? Dedim araba alcaksan buraya gelirsin , yok çok yoğunuz filan , ben seni gebzeye gel aldırtcam direk merak etme , buraya gel direk paranı hesabına geçicem fılan , elden ver dıyorum telefondan masus üzerine gidiyorum yok biz şirketiz tüm paralarımız bankada , bankadan bankaya yolluyoruz sonuç olarak gitmedim tabiki , bunlar roccocuları ya da bu tarz araç sahiplerini ne görüyorlar ?
- bmw f10 520d 2.0 184ps
- vw 1.4 TSı - 160ps - DSG - CC
- vw1.4 TsI - 160ps - DSG - Scirocco
- bmw E46 318i automatic 2.0 143ps

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2013, 20:58:23 »
Post sayisi yetersiz oldugundan ilk post editlenmis olup konu onemli oldugundan uygun bir bolume tasinmistir

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2013, 21:01:56 »
waay şerefsizler hiç mi korkmuyorlar herkes bizim gibi deil ki .. hadi dolandırdın diyelim adamın 80 mılyarlık arabasını kaptın o adam seni bulmaz mı bulupta sıkmaz mı ayağına ?? insanlar o parayı kazanmak için alın teri döküyor öyle kolay pes eder mi ? hiç korku yok millette valla ...  >:(
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı TURBO Muhiddin 34 JR 7813

• Transport
  • Yer: İstanbul/Suadiye/Bostancı/Ataşehir/İçerenköy/Küçükbakkalköy
  • Muhiddin Keskinkılınç
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2013, 21:13:52 »
Çok kötü bir durum, Allah kimseyi doğru yoldan şaşırtmasın.

Çevrimdışı ANLKRL

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2013, 21:15:20 »
adamların kaybedecek birşeyleri olmadığından böyle rahatlar zaten

Çevrimdışı Rated

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
  • Oğuzhan YANYA
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2013, 21:38:04 »
memlekette cakal cok. isin garibi cok kolay tufaya gelenlerde oluyor. :/ dikkat etmek lazim.
tanidik olmadan bu tarz islere girismemek lazim.
allah kimseyi bu tarz bir olayla karsi karsiyaya birakmasin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
..to live is to die..

Çevrimdışı T.C. Kaan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2013, 21:45:45 »
salaklara bak ya! aynısını roccomda yapmaya çalıştılar. beni gecenin saat 1inde bir yere çağırıyorlar arabaya bakıcaklarmış parayı bana vericeklermiş ben arabayı vericekmişim noter işide yarınmış babam aldı telefonu sağlam sövdü kapattı. hıyara bak ya!