Konu: Rocco tsi vs giulietta 170  (Okunma sayısı 11421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pL58

• In Production
  • **
« Yanıtla #45 : 01 Ağustos 2013, 08:30:35 »
Evet Arkadaşlar , önce ben başlayayım,

Giulietta 2 kez test sürüşü yaptım. Hızlanma olarak rocconun motoru daha istekli ve daha iyi hızlanıyor gibi geldi. Stock - stock deneyen varsa tecrübelerini paylaşabilir.

İki araç arasında kalmıştım , giuliettanın avantajı roccoya göre daha fazla donanım ile satın alınabiliyor olması ( aynı fiyata) Birçok özellik deri döşeme bluetooth vs çok daha uygun fiyatlara satılıyor. Satın almayıp rocco satın almamın 3 sebebi var onlarıda paylaşayım.

1. Rocco dsg opsiyonu olması. Otomatik istediğim için rocco.
2. Giuliettayı incelediğim bayide doğal olarak fiat grubu araçlar mevcuttu. Dobloya bindiğimde hemen hemen aynı direksyon ,derisi hariç tuşlar aynı ve bazı diğer tuşlar da aynı. Özellikle bravoya bindiğimde daha da fazla benzerlikler mevcut ki iki araç arasında 10 bin tl fark var. Bu beni rahatsız etti. (vw ticari araçlarını incelemedim belki benzerlikler vardır rocco ile)
3. İkinci el değeri olarak rocco piyasada tek. Değerini çok iyi koruyor fakat alfa da ikinci el değeri çok fazla düşüyor.

Söylediklerimden yanlış anlamlar çıkmasın lütfen giulietta alan arkadaşlara da araçları hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansınlar.
Şahsi fikrim bunlar.

kardesım ıykı rocco yu tercıh etmıısın bugun bı guılıetta yı ıyıı benzettım nerdeyse olan aglıyacaktıı :P :P :P :P
hemen gırıpp forma bakıyım dedım karsılasmalarına :DDDD

Çevrimdışı atsina

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: ist
« Yanıtla #46 : 30 Ağustos 2013, 01:33:43 »
guliettanın sırf direksiyonu yüzünden bile scirocco seçilebilinir bence...

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #47 : 30 Ağustos 2013, 12:57:32 »
122lik golfümle hepsinin eline verdiğim karşılaştırma.

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
  • Yer: Şişli-Lüleburgaz-Beylikdüzü/ İSTANBUL
« Yanıtla #48 : 14 Şubat 2014, 13:44:53 »
Scirocco 160hp > Giulietta 170hp , Scirocco 122hp > Giulietta 120hp . Aslında karşılaştırmak çok yanlış, biri tek kapı spor araba , diğeri hatchback bir araç. Scirocco gerek dış görünüş, gerek motoru, gerek iç malzeme kalitesiyle Giulietta'nın önünde.

Scirocco'nun bence bir eksiği golf 6 'nın iç dizaynını birebir almasıydı,biraz daha sportif beklerdim.

Ama bence Giulietta'nın karşılaştırılması gereken araba Golf'tür. Örneğin ben Scirocco'mu pert ettim 2 hafta önce, bir kere de dedim dizel bir araç aliyim bakalım nasılmış 5-5,5 lt ortalamalarla gezmek. Ama bu araba, içine bindiğimde kendimi özel hissettiren, dikkat çeken bir araç olmalıydı. Hakikaten Scirocco'dan sonra araç beğenemiyordum ( 50.000-60.000 tl aralığında tabii ki ). Sahibinden.com'da bayağı ümitsiz gezinmelerden sonra Giulietta dikkatimi çekti. 2012 modelini alıcam şimdi büyük ihtimal, özellikle kırmızısı Dizel olmasına rağmen gereçekten dışardan ilgi çeken kendine baktıran bir araç.

Tabii ki iç döşeme kalitesi,ikinci el değeri, servisinde Golf daha başarılı bir araba, ama Dış görünüş ve opsiyonlarda  bence Giulietta daha başarılı. (Motor konusu tartışılabilir )  Golf Mantık arabası, Giulietta keyif arabası..
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yer: ISTANBUL
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #49 : 14 Şubat 2014, 13:51:39 »
Merak ediyorum manuel 160'lık rocco ile 170'lik gulietta roll'da nasıl olur deneyen var mı?
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı ......

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #50 : 14 Şubat 2014, 13:55:13 »
Merak ediyorum manuel 160'lık rocco ile 170'lik gulietta roll'da nasıl olur deneyen var mı?
ben denedim arabayı yenı aldıgım zamanlardı daha buraya uye bıle değilim o kadar yenıyken yanı ışıklarda duruyoz yanıma kırmızı böle şeküllü şükelalı bi tane geldi belli spoiler body felan var araçta neyse böle 2 ileri yaptı anladım yeşil yanar yanmaz yapıştırdık yarım boy kadar öndeydım 140 geldiğimde sonra frenlemek zorunda kaldık böle bişi olmuştu

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yer: ISTANBUL
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #51 : 14 Şubat 2014, 14:09:30 »
ben denedim arabayı yenı aldıgım zamanlardı daha buraya uye bıle değilim o kadar yenıyken yanı ışıklarda duruyoz yanıma kırmızı böle şeküllü şükelalı bi tane geldi belli spoiler body felan var araçta neyse böle 2 ileri yaptı anladım yeşil yanar yanmaz yapıştırdık yarım boy kadar öndeydım 140 geldiğimde sonra frenlemek zorunda kaldık böle bişi olmuştu

Oooo buna sevindim işte.. :) benim arabada zır stock. Guli görünce arkadaki tsi yazısını okuturuz o zaman  ;)
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı ......

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #52 : 14 Şubat 2014, 14:11:18 »
ozamanlar bide ben manuelı yenı yenı kullanıom şimdki gibi değildim belki daha fazla bile olabılır fark

Oooo buna sevindim işte.. :) benim arabada zır stock. Guli görünce arkadaki tsi yazısını okuturuz o zaman  ;)