Konu: Rocco tsi vs giulietta 170  (Okunma sayısı 10767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barisy

• Transport
  • Yer: İzmir
« : 16 Ocak 2011, 22:16:32 »
Evet Arkadaşlar , önce ben başlayayım,

Giulietta 2 kez test sürüşü yaptım. Hızlanma olarak rocconun motoru daha istekli ve daha iyi hızlanıyor gibi geldi. Stock - stock deneyen varsa tecrübelerini paylaşabilir.

İki araç arasında kalmıştım , giuliettanın avantajı roccoya göre daha fazla donanım ile satın alınabiliyor olması ( aynı fiyata) Birçok özellik deri döşeme bluetooth vs çok daha uygun fiyatlara satılıyor. Satın almayıp rocco satın almamın 3 sebebi var onlarıda paylaşayım.

1. Rocco dsg opsiyonu olması. Otomatik istediğim için rocco.
2. Giuliettayı incelediğim bayide doğal olarak fiat grubu araçlar mevcuttu. Dobloya bindiğimde hemen hemen aynı direksyon ,derisi hariç tuşlar aynı ve bazı diğer tuşlar da aynı. Özellikle bravoya bindiğimde daha da fazla benzerlikler mevcut ki iki araç arasında 10 bin tl fark var. Bu beni rahatsız etti. (vw ticari araçlarını incelemedim belki benzerlikler vardır rocco ile)
3. İkinci el değeri olarak rocco piyasada tek. Değerini çok iyi koruyor fakat alfa da ikinci el değeri çok fazla düşüyor.

Söylediklerimden yanlış anlamlar çıkmasın lütfen giulietta alan arkadaşlara da araçları hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansınlar.
Şahsi fikrim bunlar.
320d sportplus

ArTHaS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2011, 23:06:22 »
Giulietta benim de aklıma gelmişti ancak aracı doldurunca 50-55 civarında fiyatlarda geziniyor ki bence Alfa için çok fazla rakamlar. Ayrıca dediğiniz gibi, Fiat'ın çeşitli modellerinde de kullanılan kumanda vs. gibi ekipmanların aynılarının yer aldığını görünce "o zaman niye bu fiyatı buna veriyorum ki" diyor insan. Bunun yerine dolu Astra falan alırım daha iyi sanırım. Veya 160'lık Golf Highline falan da olur.

Kaldı ki Alfa'nın ikinci eli de kötü, sorunsuzluk anlamında da halen kafamda soru işaretleri mevcut. 3 yıl sonra tangır tungur olmasın alet? :)

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2011, 23:15:41 »
abi bi de ne olursa olsun gerçi çok takıntılı da olmasam araçla ilgili alfa romeo satın almam . cünkü ben kime sorduysam alfa sahibi ola alfa romeo dediğim zaman ben alfanın ....... diye kötü sözler sarf ediyorlar . o yüzden ben hiç düşünmedim . ne demişler keçinin bilmediği ot başını ağrıtırmış :)

ben zamanında alfa 159 almayı çok düşünmüştüm roccoyu almadan önce ama işte alfa hakkındaki " alfayı bir alırken birde satarken seversin " demelerinden sonra direk unuttum . ve dedim alaman yapmıştır diyip alaman arabasına yöneldim :)
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı Ünal

• Harbour
  • Yer: İstanbul / Üsküdar
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2011, 23:39:48 »
Goruslere katiliyorum bende iki adet doblo var yeni aldim. Deri direksiyon simidi ayni, full dolu 33 e. Tabi ticari arac kismindan bakinca ben sansliyim 42 lik bravo, 55 lik giulietta ile ayni neredeyse :)
Wv Scirocco.

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2011, 00:52:38 »
şu düğme hadisesi benimde dikkatimi çekti, Alfa çok fazla fiat kokan bir araba olmuş ,daha lux bir fiat gibi hatta ama fiat alınmazmı, tabiki alınır ki kardeşime aldık, ama Alfa öyle eskisi gibi ayrıcalıklı hissettirmiyor. Bence en doğrusunu yapmışsınız.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı @rd@

• Harbour
  • *06 ZRB 77*
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2011, 08:23:23 »
Alfa vw gore cok daha fazla opsiyonu daha ucuza veriyor ve daha janjanli bir sunum benimsemis ama gordum ki ucuz etin yahnisi olayi uine kendini gosteriyor, alfa ikinci elde uzet ayrica ankarada bile yrtkili bayi si yo( % 70 eminim )

Ama 235 hp motoru led farlari fln cok cazip geliyor bazen ama dedigim gibi alfa eski alfa degil bildigim fiat olmus
1.4 tsi dsg,candy white,sunroof,bixenon,18 interlagos,r led,winter pack,mirror pack,keyless go,c.c.,caractere dif,llumar,

Çevrimdışı Cem Camkesen

• Int.Transfer
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2011, 10:17:53 »
Arkadaslar alfa romeo lar gercekten dizayn olarak cok guzel arabalar ama arabanin icindeki o kalitesizlik butun modellerde var giuletta dahil ya arkadas insan bari kalofiler tuslarini fiattan farkli yapar.Bence alfanin en buyuk eksikliklerinden biride aldiginiz anda deger kaybetmesi ve ikinci elinin cok zor olmasi.Yedek parca bakimindan pahali olmasinin yaninda satarkende buyuk zorluk ceken arkadaslar taniyorum.

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2011, 23:32:25 »
Alfa vw gore cok daha fazla opsiyonu daha ucuza veriyor ve daha janjanli bir sunum benimsemis ama gordum ki ucuz etin yahnisi olayi uine kendini gosteriyor, alfa ikinci elde uzet ayrica ankarada bile yrtkili bayi si yo( % 70 eminim )

Ama 235 hp motoru led farlari fln cok cazip geliyor bazen ama dedigim gibi alfa eski alfa degil bildigim fiat olmus

fiat bayiiler, alfa nın servis işlerini yapıyorlar .ve ankarada birmot yokmu ?

Çevrimdışı Roccovegas

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2013, 18:36:43 »
Fİat alalım orjinal olsun o zaman :bonuskafa

Çevrimdışı Mert Gundogdu

• Int.Transfer
  • Yer: Suadiye
    • http://mertgundogdu.com
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2013, 18:38:57 »

hiç sevmiyorum juliyi

Çevrimdışı scr

• Int.Transfer
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2013, 18:53:38 »

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2013, 06:40:21 »

hiç sevmiyorum juliyi

harbi cok iyi bu  ya :)

GorkemSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2013, 09:54:46 »
Benim denemistim 170 likle 2 boy onde gidiyordum.Bu arada alfaya o paralar verilmez yazik ic dizayn vahim 2.eli de bi o kadar kötü..

Çevrimdışı furkane

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul/yeşilyurt
  • -34 VF 7440-
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2013, 00:00:38 »
Alfa kullanıcıları bi aracı alırken birde satarken sevinirlermiş, ikinci el yüzünden:) ben denedim 50-150 arası giulietta kullanıcısı ile hemen hemen kafa kafayalar rocco cıtırdan uzuyo gibi tabi benim aracım DSG olması büyük avantaj
- bmw f10 520d 2.0 184ps
- vw 1.4 TSı - 160ps - DSG - CC
- vw1.4 TsI - 160ps - DSG - Scirocco
- bmw E46 318i automatic 2.0 143ps

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2013, 01:36:26 »
Aynı araç grubu içinde üretilen araçlar --farklı marka olsa dahi-- bazı açılardan birbirine benzeşir. Bir tanıtım videosu seyretmiştim orada Lamborghini ve Audi 'nin en üst versionu aynı VW grubu markası olduğu için birbirine benzediğinden bahsediyordu yani birkaç €100.000'lük araba dahi alsanız, aynı grup altındaysa benzeşiyor.
Bursa