Konu: Hasarlı arac alım satım  (Okunma sayısı 28031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #15 : 27 Aralık 2012, 01:54:12 »
Açıkcası ben de düşünmüyo değilim. Bi araç buldum tek tampon ve far hasarlıydı yaptık diyip satıyolar uygun fiyata ama güvenilir mi ki.

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #16 : 27 Aralık 2012, 23:44:42 »
Beyler konuya bir kaç ekleme yapmak isterim bu doğrultuda araç alım satım kararı alırsınız ;)
1-Pert kaydı vardır yazısı artık kalktı araçlarda hafif veya ağır hasar kaydı olmak üzere 2 şekilde hasar görünmektedir
2-Bazı ilanlarda kişileri ciddi anlamda kandırmak için göz boyamalar yapılmaktadır Örneğin; 2008 model 3.20cd aracı 75bin tl ye satıyolar ve piyasa degerinin 40bin altına veriyolar ve bu ilanı inceledigimizde gözümüze çarpan belirgin hasarları tamir etmiş çıtır hasarlı diyolar.Sizlere yedek parçada da yardımcı oluruz tahmini tutarı 6 8bin tl arası yazıyolar.Fakat benim anlamadıgım nokta ön tamponu kaputu çamurlugu yerinde olan arabanın nasıl olurda ön airbaglerinin hepsi açık durumdadır ??? İşte burda arabayı göz boyama maksatlı toparlayıp ihaleden 40bin tl ye aldıkları arabaya 5bin tl masraf yapıp 75e satmaya çalışıyorlar ve çıtır hasarlı oluyor sözde bu arabalar.Aman dikkat diyim böyle çetrefilli işlere eliniz kolunuz uzun değil ise girmeyin.Sonuçta bu araçlar ağır hasar alıp trafikten çekiliyor.
3-Kasko bu araçlara yapılıyor yapılmıyo değil ama gerek primleri gerek poliçe şartları ona göre değiştiriliyor.

Son olarak ben hasarlı araç alırmıyım sanırım almam aracın ilk kaza yapmış oldugu halini görürsem ve içime sinerse bi ihtimal almayı düşünürüm.Ama temizini alamıycagım kadar pahalı bir araç gözüme takılırsa hasarlı olarak sanırım çıkabilcegim rakamlarda başka araçlara bakarım ilerde ne sorunlar çıkartacagını bilmedigim ve satışını kolay yapamayacagım araç almazdım...

Çevrimdışı B H A 41

• Harbour
  • Yer: İzmit
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2012, 23:51:23 »
Beyler konuya bir kaç ekleme yapmak isterim bu doğrultuda araç alım satım kararı alırsınız ;)
1-Pert kaydı vardır yazısı artık kalktı araçlarda hafif veya ağır hasar kaydı olmak üzere 2 şekilde hasar görünmektedir
2-Bazı ilanlarda kişileri ciddi anlamda kandırmak için göz boyamalar yapılmaktadır Örneğin; 2008 model 3.20cd aracı 75bin tl ye satıyolar ve piyasa degerinin 40bin altına veriyolar ve bu ilanı inceledigimizde gözümüze çarpan belirgin hasarları tamir etmiş çıtır hasarlı diyolar.Sizlere yedek parçada da yardımcı oluruz tahmini tutarı 6 8bin tl arası yazıyolar.Fakat benim anlamadıgım nokta ön tamponu kaputu çamurlugu yerinde olan arabanın nasıl olurda ön airbaglerinin hepsi açık durumdadır ??? İşte burda arabayı göz boyama maksatlı toparlayıp ihaleden 40bin tl ye aldıkları arabaya 5bin tl masraf yapıp 75e satmaya çalışıyorlar ve çıtır hasarlı oluyor sözde bu arabalar.Aman dikkat diyim böyle çetrefilli işlere eliniz kolunuz uzun değil ise girmeyin.Sonuçta bu araçlar ağır hasar alıp trafikten çekiliyor.
3-Kasko bu araçlara yapılıyor yapılmıyo değil ama gerek primleri gerek poliçe şartları ona göre değiştiriliyor.

Son olarak ben hasarlı araç alırmıyım sanırım almam aracın ilk kaza yapmış oldugu halini görürsem ve içime sinerse bi ihtimal almayı düşünürüm.Ama temizini alamıycagım kadar pahalı bir araç gözüme takılırsa hasarlı olarak sanırım çıkabilcegim rakamlarda başka araçlara bakarım ilerde ne sorunlar çıkartacagını bilmedigim ve satışını kolay yapamayacagım araç almazdım...

+41. bence almak sorun değil satmak sorun.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur.

Çevrimdışı Berk Vural

• Int.Transfer
« Yanıtla #18 : 28 Aralık 2012, 10:24:34 »
İlk roccom pert olmuştu süreçte yaşananları anlatayım.Gerisi size kalmış...

Araç servise çekildi incelemelerden sonra araçta 27.000 civarı hasar çıkmıştı ( parçaların değişimi , boya , işçilik ücreti dahil )

0 kloz maddesi olduğundan dolayı perte çıkarmak istemediler.Kazalı araca binmek istemiyordum kaskoyla anlaştık kaskonun bulduğu kişiye aracı 47.000 tl ye sattık kaskoda 22.000 daha verdi   ( masraftan kdv , boya ,işçilik düşünce ) 72.000 tl ye aldığım aracı kısacası 10.000 km binip 69.000 tl ye satmış gibi oldum...

Sonrasıdan arabanın durumunu merak ettim nolacak diye sahibinden de araştırmaya başladım önce 47.000 e aldığı aracı 52.000 e koydu olduğu şekilde masraf sadece 7000 tl  yazıyordu ama bu rakam 27.000 tl idi  (Doğuş Oto Etimesgut'un belirlediği rakam ). Aracı o şekilde satamadı  sonrasında ufak hasarları yaptırdı  tamponlar  , çıtalar , replika jant taktı muhtemelen 2 jant lastik gitmişti.Sadece kapıdan ufak vuruk vardır diye satmaya çalıştı yine olmadı en son komple yaptırdı arabayı 60.000 civarı bir fiyata sattı.Sonra alan kişi bir süre binip arabam da nokta boya yoktur diye satmaya çalışıyordu  plakayı değiştirmişti.Muhtemelen o aracın airbaglerin içi boştu çünkü serviste bize  verilen kağıtta sadece ön gövde ve airbagler 10.000 + civarı bir fiyat çıkmıştı.

Kısacası çok çok çok dikkatli olmanız lazım muhtemelen  resimlerde gösterilen aracın büyük hasarları yaptırılmış , çok dikkat çekmesin diye ufak hasarları o şekilde bırakıyorlar ve ucuz fiyattan satmak istiyorlar.Sanayi de 2 araçtan 1 araç yapanlar var ve servis dışında yapılan o aracın ne kadar düzen tutacağı  veya ne kadar düzgün yapıldığı da meçhul olacak...

edit : Aracı ilk kazalı şekilde koyduğunda bile  airbaglerin açıldığını gizlemişti adam...
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 10:27:50 Gönderen: Berk Vural »

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #19 : 28 Aralık 2012, 11:12:30 »
Aşağıdaki ilanlarda ne dalaverler olabilir sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-otoinka-dan-2011-model-bmw-5.20-d-comfort-plus-f1-sanziman-109586199/detay

Bu araba galiba arkadan da tıklanmış arkayı toplayıp satıyolar, egzozlar gözükmüyor ve sol arka çamurlukta bi kırışıklık var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2012-model-e-90-dizel-m-paket-104240404/detay

bunda ön takmın altı süpriz ordan iyi bi fiyat gelmiş bence

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-calisir-yurur-2012-bmw-3.20d-sunroof-lu-m-paket-full-109535451/detay

Bunda kaporta muhtelif hasarlı ama asıl korkutucu olan sağ ön teker ordan iyi masraf çıkabilir

Ve son olarak:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-arac-tampon-ve-stop-hasarlidir-109652960/detay

Bundaki sorunu bulamadım açıkcası iyi fiyat gibime geldi.

Çevrimdışı Emir Semerci

• Scheduled
  • *
  • Yer: Ataköy
  • 34 ES 0070
« Yanıtla #20 : 28 Aralık 2012, 15:16:54 »
araçtan iyi anlayan bir ustanız varsa aracı kazalı haliyle inceletirsiniz böylece kazalı halinin toplatılmış olup olmadığı ve evveliyatı anlaşılır. araç şasesinde bozukluk yoksa airbag açmamışsa ufak bir iki parça değişimi veya boya ile kutarılabiliyorsa, fiyatıda model ve emsallerine göre %30 gibi bir avantaj sunuyorsa alınıp yapılıp binilebilir.

Çevrimdışı Sezgin

• Harbour
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2012, 16:21:12 »
olabılıtesı var bence hala cunku fınal oto (incirli ömür plazanın en alt katı yıkamacı)
sureklı hasarlı arac bulup satıyo ve araclar tramersız hatta gecenlerde kırmızı s2000 vardı pıyasanın 10 bın tl altına hasarsız bır sekılde sattı aracta tramer yok ama boyalıydı bulasmaya korktum acıkcası cokda guzel bı teklıf vermıslerdı
bu bahsettiğiniz final oto ya geçen sene gittim eski aracımı komple pasta cila boya koruma su itici koltuk temizleme motor yıkama boya parlatma gibi tüm işlemleri 180 tl karşılığında yaptırdım ve ve gerçekten mükemmel oldu duruşu değişti resmen hepte merak ettim herkesin 500 tl e yaptığı işi niye 180 e yapıyorlar diye.aynı zamanda hasarlı araç alım satımı yapıyorlar o sırada bir tane fırtına mavi rocco gelmişti sağ önden hafif kazalıydı far kırıktı tampon çatlaktı bide xenon beyni yoktu aracın kazadan sonra çalındığını söylemişleri yani toplam hasar bu kadardı aracın. 2011 model 20.000 küsür km de dsg 160hp gırtlak doluydu araba şase kontrolden tut xenon cam tavan ayna paketi rns510 dynoaudio ve coilover vardı.ben boya koruma parasını öderken meraktan sordum ne kadar istiyorsunuz diye 48 e bırakırım dedi kaça aldığını sorduğumda ise 30 milyara aldım dedi kulaklarıma inanamadım aracın plakası sanırsam EMC'ydi yanlışta hatırlıyor olabilirim tabi. üniversite öğrencisi bir çocuk kaza yapınca babası kızıp bu rakama sattı dedi aracı ne kadar doğrudur bilemiyorum.o anda gerçekten satın alasım geldi ama şimdiki roccomun gelmesine 1 hafta vardı ve alıcaksam sıfır alayım diye wazgeçtim. bu kişiler bu paralara gerçekten satıyorlar araçları ve inanılmaz bir kar sağlıyorlar tabi gözümüz yok Allah arttırsın kazançlarını ama hala anlayamıyorum bu araçları nasıl bu kadar uygun rakamlara alıp yine böle uygun rakamlara satabiliyorlar ??
Hayatta en son iş yaptıracagınız ve yapacagınız firma ömürdeki final oto olsun :) aman diyim Senelerce WÜRTH ' un adını kullanarak herkesi WURTH bayısıyız dıye kandırdılar, Şuan hala mahkemelıkler; muhtemelen mühür yiyecekler. Dikkatli olun

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #22 : 28 Aralık 2012, 19:41:57 »
ben aracımı satmak için yaptırdım zaten baktım fiyatı çok uygun yaptırdım eski passatıma gıcır gıcır gözüktü satarkende avantaj sağladı bana oyüzden yaptırmıştım.
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #23 : 21 Ocak 2013, 10:23:58 »
konuyu bir hortlatayım dedim , 2 tane rocco gözüme çarptı belki eskiden bizim arkadaşlarımızdan birinindir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-otoinka-dan-2012-model-vw-scirocco-1.4-tsi-111987030/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2011-model-vw-scirocco-1.4-tsi-160-bg-109143285/detay/

biri 2012 diğeri 2011 km leride makul çok değil hasarlarıda öyle büyütülcek bir hasar değil alıp yapılıp binmelik gibi görünüyor gidip bakmak lazım siz sevgili rocco severlerin yorumları ne olur merak ettim

Not: ilanların %10 pazarlık payı var  >:D
KotuRoccoTSI