Konu: Hasarlı arac alım satım  (Okunma sayısı 27953 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetterazi

• Transport
  • Yer: bahcelıevler
« : 25 Aralık 2012, 23:21:03 »
Selamlar sızlere bırseyler sormak ıstıyorum Internette ılan sıtelerınde hepınız su sıralar daha cok gormeye baslamıssınızdır.Hafıf hasarlı gozuken araclar pıyasa degerının 10-15 tl altına satılmakta ve alıcısınıda rahatlıkla bulmaktadır.Benım sıze sorum aramızda daha once hasarlı arac almıs bırısı varmıdır  veya bu konuda bılgısı olan varmıdır bu araclar neden bu kadar ucuz? neden satan galerıcıler yaptırıp daha pahalıya pıayasa degerıne satmıyorlar?? ıkı uc gundur bunu arastırıyorum ve gercekten ınanılmaz derecede kupon araclar ucuz fıyatlara gıdıyorlar..

Benım sahsı dusuncem bu ısın altında benım veya bızım  bılmedıgımız farklı olayla vardır.  cunku bole bır pıyasada  bu durumda kesınlıkle bır cakallık aranmalıdır...

Birde bu hasarlı araclar cogunlukla plakasız oluyor acaba bunlara plaka cıkartmakmı zorlasıyor veya kasko degerlerımı cok yukselıyor??

www.markaburasi.net

İnstagram:butikmarkaburasi

Bmw 3.16i F30 Siyah

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2012, 23:31:46 »
Konu ilginç .. Takip.
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2012, 00:03:03 »
Araçların hasar kaydı yüksek lunca, galeri yaptırıp satmak istediğinde , değişen boyanan parçalarıda yazsa alıcının inanması zorlaşıyor ve uzun sürede satılıyor.
Ama galeriler kazalı haliyle satarak hem daha hızlı bir biçimde satıyorlar hemde alan adamla aralarında bir sorun çıkma ihtimalini sıfıra indiriyorlar.

Plakasız araçlar çekme belgeli yada hurda olarak tescilden düşürülmüş araçlar oluyor. Bu araçlara kasko yapılmıyor yada nadir olarak yüksek primlerle yapılıyor.

Fiyatın ucuz olması ise araçların açık artırma usulü ile sigorta şirketleri tarafından satılması ve galerilerin alıp az marjla satmaları.

He alınırmı dersen? Hasarına göre ben alırım kendi adıma konuşayım. Mercedes bmw deki 40bin liralık hasar vw in 8-9binlik hasarına eşit. Lüks markada pert alınabilir diye düşünüyorum şasede bozukluk yoksa...
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

Çevrimdışı Emre Çapulcu

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul - İzmir
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2012, 00:16:14 »
Bence insanlarin almak istememesiyle orantili olarak fiyatlari dusurmek durumundalar. Alici icin bir suru olumsuz yani sonucta bu araclarin. Alicaksin, yaptircaksin, inanilmaz rakamlara kasko sigorta vs odiyceksin, sonra satmak isterken de satamiycaksin. 10 bin daha verip boyasiz arac almak varken, bu pek cekici gelmiyor insanlara tabii ki...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Uşak-Manisa-İzmir
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2012, 01:38:09 »
ben alırım.takıntım yok.boyanan veya tamir edilmiş parça yerine değişeni tercih ederim.tofaş diilki bunlar sonuçta değişse nolcak.

bence mantıklı iş
Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint
-Forge DV - Custom Intercooler - Varex - Turbo Timer Loading-

Çevrimdışı tolgasoylu

• In Production
  • **
  • Yer: Bursa
  • 16BBS46
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2012, 08:08:44 »
Araçların hasar kaydı yüksek lunca, galeri yaptırıp satmak istediğinde , değişen boyanan parçalarıda yazsa alıcının inanması zorlaşıyor ve uzun sürede satılıyor.
Ama galeriler kazalı haliyle satarak hem daha hızlı bir biçimde satıyorlar hemde alan adamla aralarında bir sorun çıkma ihtimalini sıfıra indiriyorlar.

Plakasız araçlar çekme belgeli yada hurda olarak tescilden düşürülmüş araçlar oluyor. Bu araçlara kasko yapılmıyor yada nadir olarak yüksek primlerle yapılıyor.

Fiyatın ucuz olması ise araçların açık artırma usulü ile sigorta şirketleri tarafından satılması ve galerilerin alıp az marjla satmaları.

He alınırmı dersen? Hasarına göre ben alırım kendi adıma konuşayım. Mercedes bmw deki 40bin liralık hasar vw in 8-9binlik hasarına eşit. Lüks markada pert alınabilir diye düşünüyorum şasede bozukluk yoksa...

+1 diyorum ve ekliyorum...
bu araçları alıp tramer'den hasar kaydı oluşturmadan cepten yaptırma şansınızda var.
Örneğin ben 3 ay önce Scirocco ararken Bursa Doğuş Oto'da çalışan bir arkadaş , birinde istediğin özelliklerde araç var ama airbag'ler açık dedi.Kasko'dan yaptırısak hasar 10-12 bin TL olur,istersen 5000 TL'ye kayıtsız yaptırırız,alır binersin dedi.Tercih meselesi....
Ben bu aracı almadım ama araba alırken airbag'leri daha önce açılmışmı diye sorgulamıyorum.Yada çalışıp çalışmadığını test etme şansın yok  :bonuskafa
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 08:25:04 Gönderen: Alican CANDAN »

Çevrimdışı HARUN

• Int.Transfer
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2012, 10:55:26 »
genelde çekme belgeli veya pert araçlar oluyor bunlar ben zamanında 1 tane audi a4 bitanede bora almıştım.. Çekme belgeli ve pert olanlar da her sigorta şirketi kasko yapmıyor , satarkende ayrı sıkıntı .
2014 VW CC 1.4 TSI
AUDİ TT 2.0 TFSI RSA Motorsports (sold)
AUDİ A4 1.8TFSI  RSA Motorsports(sold)

Çevrimdışı mehmetterazi

• Transport
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2012, 19:40:05 »
Sanırım bu araclar kasko sıkıntısı yasıyorlar fakat plakalı ve az hasarlı cok arac buldum Ornegın pıyasasında en dusuk olu fıyatlısı 57-59 bın tl arası degısen rx8 sadece tampondan hasarlı  ve ılan acıklamasında aynı renk cıkma tampon elımızde vardır dıyor bu arkadaslar neden kendılerı tamponu montajlayıp 55 bın tl ye satmıyor??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-plakali-ruhsatli-sahibinden-az-hasarli-calisir-yurur-mazda-rx8-109327311/detay

Not: İlanın benımle herhagı bır baglantısı yoktur...
www.markaburasi.net

Bmw 3.16i F30 Siyah

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2012, 19:54:22 »
Açıp telefonda sordugun zaman bu soruyu ne diyorlar memoş ? Hiç açıp sordun mu? Onlar ne diyor merak ettim çünkü :?
(Memoş diye yazarken kahkahalara boğuldum :bonuskafa )
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele

aman volkan dikkat

Çevrimdışı mehmetterazi

• Transport
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2012, 20:02:03 »
:D :D memos bulutların ustunde hahaha  :D valla aradım adam oncedende 3 parca  boyalı oldugunu soyledı fıyat bu yuzden normale bıraz daha yakın ama adama tabıkıde bunu nasıl bu fıyata satıyosunuz dıyemedım :D
www.markaburasi.net

Bmw 3.16i F30 Siyah

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #10 : 26 Aralık 2012, 20:04:41 »
Ya yalan dolan işler bu işler o zaman ?
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele

aman volkan dikkat

Çevrimdışı mehmetterazi

• Transport
« Yanıtla #11 : 26 Aralık 2012, 20:14:52 »
olabılıtesı var bence hala cunku fınal oto (incirli ömür plazanın en alt katı yıkamacı)
sureklı hasarlı arac bulup satıyo ve araclar tramersız hatta gecenlerde kırmızı s2000 vardı pıyasanın 10 bın tl altına hasarsız bır sekılde sattı aracta tramer yok ama boyalıydı bulasmaya korktum acıkcası cokda guzel bı teklıf vermıslerdı
www.markaburasi.net

Bmw 3.16i F30 Siyah

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2012, 20:35:00 »
olabılıtesı var bence hala cunku fınal oto (incirli ömür plazanın en alt katı yıkamacı)
sureklı hasarlı arac bulup satıyo ve araclar tramersız hatta gecenlerde kırmızı s2000 vardı pıyasanın 10 bın tl altına hasarsız bır sekılde sattı aracta tramer yok ama boyalıydı bulasmaya korktum acıkcası cokda guzel bı teklıf vermıslerdı
bu bahsettiğiniz final oto ya geçen sene gittim eski aracımı komple pasta cila boya koruma su itici koltuk temizleme motor yıkama boya parlatma gibi tüm işlemleri 180 tl karşılığında yaptırdım ve ve gerçekten mükemmel oldu duruşu değişti resmen hepte merak ettim herkesin 500 tl e yaptığı işi niye 180 e yapıyorlar diye.aynı zamanda hasarlı araç alım satımı yapıyorlar o sırada bir tane fırtına mavi rocco gelmişti sağ önden hafif kazalıydı far kırıktı tampon çatlaktı bide xenon beyni yoktu aracın kazadan sonra çalındığını söylemişleri yani toplam hasar bu kadardı aracın. 2011 model 20.000 küsür km de dsg 160hp gırtlak doluydu araba şase kontrolden tut xenon cam tavan ayna paketi rns510 dynoaudio ve coilover vardı.ben boya koruma parasını öderken meraktan sordum ne kadar istiyorsunuz diye 48 e bırakırım dedi kaça aldığını sorduğumda ise 30 milyara aldım dedi kulaklarıma inanamadım aracın plakası sanırsam EMC'ydi yanlışta hatırlıyor olabilirim tabi. üniversite öğrencisi bir çocuk kaza yapınca babası kızıp bu rakama sattı dedi aracı ne kadar doğrudur bilemiyorum.o anda gerçekten satın alasım geldi ama şimdiki roccomun gelmesine 1 hafta vardı ve alıcaksam sıfır alayım diye wazgeçtim. bu kişiler bu paralara gerçekten satıyorlar araçları ve inanılmaz bir kar sağlıyorlar tabi gözümüz yok Allah arttırsın kazançlarını ama hala anlayamıyorum bu araçları nasıl bu kadar uygun rakamlara alıp yine böle uygun rakamlara satabiliyorlar ??
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2012, 23:12:58 »
benim bildiğim pert araçları toparlayıp az hasarlı diye satıyorlar ama tabi tramer vs ortada o yüzden nası oluyo bu işler pek bi fikrim yok

Çevrimdışı Melih ÜNAL

• Harbour
  • viva la fiesta!
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2012, 23:27:57 »
Adamlar sanayide ceplerinden toplayıp satıyorlar mesela benim arabam perte çıkıyor şimdi 35 bin civarına alır bunu biri servis 23k tl masraf çıkardı fakat sanayide yapılsa 5-6 bin tlye biter adamda 45-47 gibi bir rakama satsa aradan yolunu bulur işte.kasko meseleside aracın sahibi ile ilgili değilmi ya hani önceden pert kaydı olan araba sahip değiştirdiyse kaza yapma şansı herhangi bir araba ilr aynı yükselmemesi lazım aslında

Sent from my iPhone using Tapatalk
34 HR 2575 * Yeditepe   kw coilover-itg cai-hr spacer-forge dv-tuning garage difüzor&spoiler-r led-custom down pipe   -   mapped by dr.ECU   ----  şuan ZIR stock :/