Konu: F20 116i Sportline vs Scirocco 1.4 TSI 160 DSG  (Okunma sayısı 56860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı corail

• Int.Transfer
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #15 : 24 Ağustos 2012, 23:12:13 »
Moy cok guzel ozetlemis ;)
Evet,yazilim var ve sadece G-Force yapabiliyor.(bir cok markayi oldugu gibi)
Peki 116i ve 118i arasindaki Boru-San  >:D in belirledigi 3.400 euro luk farka degecek kadar fark var midir?
Hafif bir egzos farki ve yazilim farki disinda baska ne fark var acaba?

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Çevrimdışı Ozzy

• Scheduled
  • *
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16 : 24 Ağustos 2012, 23:15:52 »
Scirocco piyasada cok var diyen arkadaslara eline kagit kalem alip her gordugu rocco icin ve 116 icin ayri ayri birer centik atmasini oneririm o zaman yanlislarinin farkina varacaklardir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Katılıyorum. Rocco aldıktan sonra daha bir dikkat eder oldum, diğer araçlar kadar çok değil. BMW'de pek çok kişide var, hele apaçi arıyorsanız BMW kullananı daha fazla. Zaten beyaz renk ve sunroof'lu Mercedes C serisinden hiç bahsetmiyorum bile :bonuskafa

Ben olsam yine de Scirocco derdim. İleride 1.16i'nin bu tasarımı unutulacak ama Scirocco'nun tasarımı hep hatırlanacak ;)

Çevrimdışı Melih ÜNAL

• Harbour
  • viva la fiesta!
« Yanıtla #17 : 24 Ağustos 2012, 23:21:22 »
Forumdaki rocco sahiplerinin cogu nedense arabasini satmak icin bahane ariyor rocco tasarimi itibari ile dikkat ceken bir araba onun icin insanlar bi kac rocco gorunce her yer rocco oldu zannediyor bahse girerim ki muadili araclar piyasada kat kat daha fazladir sonucta ferrariye binmiyoruz parmakla sayilsin istanbulda ha bende degistiricem aracimi ama gidipte bmw 1 almak icinde roccomu satmam dizel ve daha genis bir araba almak icin degistirecegim

34 HR 2575 * Yeditepe   kw coilover-itg cai-hr spacer-forge dv-tuning garage difüzor&spoiler-r led-custom down pipe   -   mapped by dr.ECU   ----  şuan ZIR stock :/

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #18 : 24 Ağustos 2012, 23:22:59 »
Forumdaki rocco sahiplerinin cogu nedense arabasini satmak icin bahane ariyor rocco tasarimi itibari ile dikkat ceken bir araba onun icin insanlar bi kac rocco gorunce her yer rocco oldu zannediyor bahse girerim ki muadili araclar piyasada kat kat daha fazladir

Tam bunu yazmak için girmiştim.

Çevrimdışı BUR33

• Int.Transfer
« Yanıtla #19 : 24 Ağustos 2012, 23:28:27 »
Forumdaki rocco sahiplerinin cogu nedense arabasini satmak icin bahane ariyor rocco tasarimi itibari ile dikkat ceken bir araba onun icin insanlar bi kac rocco gorunce her yer rocco oldu zannediyor bahse girerim ki muadili araclar piyasada kat kat daha fazladir

Tam bunu yazmak için girmiştim.

Bu olayı çıkaranlarda genelde rocco'sunu satıp roccoyu kötülüyenler :)

Çevrimdışı pashotash

• Harbour
  • Yer: Kurtköy - İstanbul
« Yanıtla #20 : 25 Ağustos 2012, 00:10:03 »
Bu forumun teşekkür butonuna ihtiyacı var ya :)

Çevrimdışı Yılda

• Transport
  • Yer: ISTANBUL
  • Loading . . .
« Yanıtla #21 : 25 Ağustos 2012, 00:41:36 »
Her markanin apacisi mevcut ;)
116-118 arasinda fazla fark yok...
Rocco daha spor ve sonucta coupe.
1 serisi cok yeni,ancak coupesi nasil olur bilinmez...

Çevrimdışı BerkUğurlu (34RAF68)

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul / Atasehir
  • - 34 RAF 68 -
« Yanıtla #22 : 25 Ağustos 2012, 02:59:26 »
Rocco piyasada evet cok ama gidipte 116 almam hem cok yakicak hem gitmicek hemde rocco kadar donanimli olmicak ici ayni sahinden farksiz ayrica rocco etrafta cok diyen demekki harbiden tutuluyormuski bu kadar satilmis ve bana soyleyin mercedes bmw segmentinde hangi arabanin dokunmatik ekrani var en kucuk ornegi severim binerim roccoya dahada uzatmaya gerek yok ;)
2012 1.4 TSI 160 HP DSG - Şeker Beyazı - Bi Xenon -18''Interlagos - Sunroof - artik zir stock :)

Çevrimdışı Şemsi Altunbaş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • 06 SM 143
    • SM Spacers
« Yanıtla #23 : 25 Ağustos 2012, 03:04:41 »
M paket estoril blau 116i tek gecerim
Spacer king 8) SM Spacers

http://www.facebook.com/smspacers

instagram: smspacers

Çevrimdışı BerkUğurlu (34RAF68)

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul / Atasehir
  • - 34 RAF 68 -
« Yanıtla #24 : 25 Ağustos 2012, 03:24:41 »
116 yerine megane coupe alir gazlarim en azindan enayi yerine koyulmus hissetmem az yakar cok kacar
2012 1.4 TSI 160 HP DSG - Şeker Beyazı - Bi Xenon -18''Interlagos - Sunroof - artik zir stock :)

Çevrimdışı Umut fg 3295

• Harbour
  • İn boost we trust!
« Yanıtla #25 : 25 Ağustos 2012, 03:51:14 »
Tabikide 116 alır evotech yapar 200 hp civarı binerim en azından hem daha kaliteli hemde arkadan itiş.
BMW Z4 35İ Sdrive

34BB8253

STRAİGHTS ARE FOR FAST CARS, TURNS ARE FOR FAST DRİVERS

Çevrimdışı heysem

• Harbour
  • 34 BH 2133
« Yanıtla #26 : 25 Ağustos 2012, 08:51:49 »
Rocco piyasada evet cok ama gidipte 116 almam hem cok yakicak hem gitmicek hemde rocco kadar donanimli olmicak ici ayni sahinden farksiz ayrica rocco etrafta cok diyen demekki harbiden tutuluyormuski bu kadar satilmis ve bana soyleyin mercedes bmw segmentinde hangi arabanin dokunmatik ekrani var en kucuk ornegi severim binerim roccoya dahada uzatmaya gerek yok ;)

f20 kasaya hic binmediniz herhalde :)

Donanim olarak cok daha mutlu edecek bmw, fakat rocco kadar spor degil. Aralarinda ciddi farklar var. Tercih meselesi, ben 160lik roccodan bmw ye gecen biri olarak soyluyorum, rocco cok ozel bir araba ama bmw ne model olursa olsun bmwdir :) donanim olarak cok mutlu eder, kasa ne zaman degisecek diye dusunmezsin ve 10 yil sonra bile tas gibi kalir piyasadaki diger bmwler gibi...

F20 1 serisiyle eski kasayi karsilastiraari anlamiyorum arada daglar kadar fark var. 1 kere test surusu yapmalari yeterli :)

:taptim :ask :taptim :ask

Çevrimdışı ecotorq

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #27 : 25 Ağustos 2012, 09:46:09 »
F20 ile F30'un içleri neredeyse aynı, BMW kalitesini 116i ile de alırsınız.
Bir süredir F30 316i Sportline ile Scirocco'mu arka arkaya kullandım ve maksat sportif his almak ise en basit gösterge olan oturma pozisyonu olarak BMW'nin daha alçak ve daha iyi bir his verdigini söyleyebilirim. On camın daha dik olması biraz o duyguyu koreltse de yere yakınlık arayı kapatıyor; E87 116i de vardı bende 4 sene kadar; VW'lerde bu kadar alçak oturamiyorsunuz...

Vaktinizi arabaya dıştan bakarak geçirmek yerine sürüş zevkini çıkarmak için harcıyorsanız :) , aksesuar ve baz donanım önemli. Bütçe belli ve BMW'nin olmazsa olmaz bazı donanımları erişilmez durumdaysa Rocco alın; icinde geçirdiğiniz vakit keyifli olsun.

Ben Rocco'mda RNS 510+geri görüş kamerası ve Bluetooth kullanıyorum. Buna rağmen F20 ve F30'un kadranındaki efficient dynamics göstergeleri, idrive, sürüş modları, auto start-stop, otomatik vites kullanımı daha yüksek teknoloji ve keyifli. Ama direksiyondan vites kullanımı yok ki bu büyük bir eksi. Direksiyonu da Sportline da bile iyi değil, en azından Scirocco bariz daha iyi ele oturuyor :)

116i arkadan yeni Polo gibi duruyor bu da başka bir eksi, bı-xenon ve Angel olmadan ön görüntü de pek parlak değil :) ama Rocco da eskidi...

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İzmir
  • M57D30T2
« Yanıtla #28 : 25 Ağustos 2012, 10:08:22 »
F20 ile f30 ayni neredeyse suruste dahil 320d de ben o bmw hissini goremedim. Ikisinin aici desen birebir ayni zaten zrvk meselesi sonucta o kadar fiyat farki varken 10 binlirayi cebmde tutar rocco alirim o parayi rocco ya harcarm

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Çevrimdışı heysem

• Harbour
  • 34 BH 2133
« Yanıtla #29 : 25 Ağustos 2012, 10:24:45 »
M paketi arabama yapiyim o zaman polo degil aslan olacak aslan :bonuskafa galiba bir tek ben poloya benzetemiyorum. Tamam bence de arkasi cok kotu ama polo'ya benzemiyor :) m paket arka tampon + spoiler + cift egzoz + karartilmis stoplarla efsane olacak :ask

:taptim :ask :taptim :ask