Konu: Araç Bakımında Kullandığınız Cihazlar (Yıkama,Polisaj makinaları, foam lence)  (Okunma sayısı 3645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« : 05 Aralık 2010, 11:08:34 »
Araç bakımında kullandığımız, memnun olduğumuz olmadığımız ekipmanları buradan paylaşabiliriz. Ne almayı düşünüyoruz, yorum almak için doğru yer burası.....
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
  • Yer: Ataköy
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2010, 11:22:18 »
abi polisaj işi için kendimi biraz acemi görüyorum, ondan önce bi yıkama makinası almayı düşünüyorum,
praktiker'de "Karcher K 5.60" modeli indirime girmiş, 140bar basıyor 450TL, birde karcher fittingli Foam Lance istetecem, Şampuan olarakta Valet Pro'nun "pH Neutral Snow Foam" adlı şampuanından istetecem, bu şampuanın ph değerinden dolayı cilaya zararsız olduğu ve Snow Foam özelliğiyle akıcı bir köpük değilde bildiğimiz kar yağar gibi araçtan akmayan bir köpük sağladığı söyleniyor..

Bunun yanında SRP, 203s, 3-4 çeşit Wax gibi ürünlerde istettim ama nasıl uygulayacaz bilmiyorum bakalım artık : )

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2010, 13:22:14 »
Emre Karcher bence bu konuda en iyi marka, onceden de konustugumuz gibi 140 barda hic fena degil, neredeyse profesyonel makina. Anladigim kadariyla sende yikama konusunda cok titizsin. Gun asiri yikayacaksan guzel makina ama haftada 1-2  yikiyorsan daha ucuz bir modelde secilebilir. Foam Lencer harika oluyor ve cok eglenceli :) Uygulama fotograflarini bekliyoruz :)
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2010, 14:17:24 »
karcherin 100 barlık bir makinası var bende basıncı hiç tatmin etmiyor :( Lavor diye bir makina vardı geçen reklamını görmüştüm detailingturkey'de acaba o nasıldır? Foam lance falan da var galiba onda
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2010, 22:11:22 »
karcherin 100 barlık bir makinası var bende basıncı hiç tatmin etmiyor :( Lavor diye bir makina vardı geçen reklamını görmüştüm detailingturkey'de acaba o nasıldır? Foam lance falan da var galiba onda

lavor makinanın standartlarında yok. atas murat bey kampanya yapmış bikaç bakım ürünü + makina + foam lance + 5kg köpüğü ve parlatmasıyla çok övülen proteo şampuan.. beraber 300tl, yoksa standart fl hiçbir markada yok.

bende o makinayı almaya niyetlenmiştim ama yok abi yıkama makinası yılda biri deil ömürde bir alınıyor... karcher kendini kanıtlamış bi marka, her tarafta servisi var, güvenilir kullanılır bi marka, bu yüzden tercihim karcherden yana olacak, 130 barlık makinaları 400tl, 140 barlık bitane buldum 450 tl uygun gibi geldi, heralde 100bardan yakınıyorsan, 120 bara kadarda seni üzebilir, 130 bar idealdir, bak düşünürsen benim alacağım makina şu : http://satis.praktiker.com.tr/basincli-yikama-&-temizlik-makinesi/k5.60-yuksek-basincli-yikama-makine/234452 karcher fittingli fl yi yanında kaliteli bi şampuanla beraber 120tl ye alırız internetten. ben kendim için öyle yapmayı düşünüyorum..

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2010, 22:19:27 »
Emre Karcher bence bu konuda en iyi marka, onceden de konustugumuz gibi 140 barda hic fena degil, neredeyse profesyonel makina. Anladigim kadariyla sende yikama konusunda cok titizsin. Gun asiri yikayacaksan guzel makina ama haftada 1-2  yikiyorsan daha ucuz bir modelde secilebilir. Foam Lencer harika oluyor ve cok eglenceli :) Uygulama fotograflarini bekliyoruz :)
abi niye böyle bi karşılaştırma yaptın ? yani diğer makinalar çok kullanımdan dolayımı kalitesiz oluyorlar? anlamadım..

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2010, 22:23:37 »
ben daha makina almam be Emre ... ama makina iyiye benziyor 140 bar iyi olacaktır ... sen aldın götürdün bu işleri he :)
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele

aman volkan dikkat

Çevrimdışı Emre

• Int.Transfer
« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2010, 22:33:04 »
ya abi sorma aşırıya kaçırıyorum sanki : )

ama petrolde yıkamayada sıkıldım arabayı, evimin önünde ne güzel olurdu .. : )

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2010, 22:36:33 »
ya abi sorma aşırıya kaçırıyorum sanki : )

ama petrolde yıkamayada sıkıldım arabayı, evimin önünde ne güzel olurdu .. : )
yap tabi Emre yapma demedim ki , ben sıkıldım ama ,umarım sende çabuk sıkılmazsın :)
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele

aman volkan dikkat

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2010, 00:51:29 »
Ben yazları vaktim olduğumda arabayı apartmanın otoparkında yıkıyorum. Başlarda sadece hortumla yıkıyordum fakat yetmemeye başladı bunun üzerine KoçTaş'tan 120 liraya Lavor marka 125 barlık bir makina aldım ve bana şimdilik yeterli. Arabamı 2 bucket methoduyla yıkıyorum. Yıkarken de meguiars washmitt kullanıyorum. Şapuan olarak Sonax'ın bir şampuanı var fakat pek memnun değilim, arkadaşımda Carpex'in Carnauba Wax içeren bir şampuanını gördüm fırsatını bulunca onu deniycem.

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2010, 09:07:36 »
Emre, amatör kullanılan makinaların bir kullanımda ortalama çalışma süresinin dur-kalklarla 1 saat gibi olması bekleniyor, çünkü bu cihazların bir çoğunun pompaları uzun süre tetik çek tetik bırak şeklindeki kullanıma gelmiyor bir süre sonra pompa keçeleri bozuluyor ve kaçırıyor, cihaz basınç kaybetmeye başlıyor, eğer uzun süre kullanılırsa pompa arızalanıyor. Senin seçtiğin, Karcherin iyi bir modeli, pompası daha iyidir dolayısıyla hergün çalışmaya uygundur :) . Daha ucuz modellerde pompanın korunması üst modellerdeki kadar iyi olmadığından daha az sıklıkla yıkamaya uygun ama bu o cihazların daha az kaliteli olduğu anlamına gelmiyor elbette, sadece daha az sıklıkla yıkamaya elverişli yoksa kalite aynı kalitedir. :)
Profesyonel makinalar da aynı nedenle pahalı, nedeni ise pompa ve aksesuarların cihaz ticari olarak sabahtan akşama kadar çalışacağı düşünüldüğünden ona göre yapılması.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2010, 09:40:43 Gönderen: Trex »

Ahmet Sağıroğlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2010, 09:10:58 »
Maslak Meguiars'da yıkatıyorum çok memnunum :P

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2010, 18:09:38 »
:)

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #13 : 06 Aralık 2010, 23:24:53 »
O gün buluşma için insanlar Berk Can'ı arıyordu cepten hep , Berk Can'da benim arabanın elektronik işlerini hallederken :D nerede buluşuyoruz diyenlere maslak meguiars [bir iki sn sessizlik] ay maltepe meguiars deyip durdu :D :D :D
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele

aman volkan dikkat

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #14 : 07 Aralık 2010, 00:24:59 »
450 tl 140 barlık makineye çok gibi geldi bana, praktiker'in fiyatları genellikle daha yüksek oluyor rakiplere göre... Ben 120 barlık Karcher ile yıkadım, 100 tl ye alınmış bir ürün ama nerde ne zaman alındı bilmiyorum...

Ben yazları vaktim olduğumda arabayı apartmanın otoparkında yıkıyorum. Başlarda sadece hortumla yıkıyordum fakat yetmemeye başladı bunun üzerine KoçTaş'tan 120 liraya Lavor marka 125 barlık bir makina aldım ve bana şimdilik yeterli. Arabamı 2 bucket methoduyla yıkıyorum. Yıkarken de meguiars washmitt kullanıyorum. Şapuan olarak Sonax'ın bir şampuanı var fakat pek memnun değilim, arkadaşımda Carpex'in Carnauba Wax içeren bir şampuanını gördüm fırsatını bulunca onu deniycem.
Sonax'ın tipik turuncu şampuanı mı başarısız? onu almaya niyetlenmiştim sonra alırım diye vazgeçmiştim... Neden kötü?