Konu: KASKOYA İŞLETME  (Okunma sayısı 4886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oguz

• Int.Transfer
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #30 : 27 Mayıs 2012, 17:41:37 »
E o zmn ben 2500 aldığım şeyi 3500 dersem adamlar bana 3500 ödememi yapıcak bişey olduğunda yoksa servismi takıcak onu enderdenmi tekrar taktırıcam örnek ?
teminat bedelini nekadar gösterirsen ödemen o şekilde olur servis fiyatından yüksek fiyat gösteremessin zaten 3500 dersen ona görede parasını ödeyeceksin kaskoya . bunları sigortacınla konuşabilirsin

Çevrimdışı BUR33

• Int.Transfer
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2012, 17:44:53 »
E o zmn ben 2500 aldığım şeyi 3500 dersem adamlar bana 3500 ödememi yapıcak bişey olduğunda yoksa servismi takıcak onu enderdenmi tekrar taktırıcam örnek ?
teminat bedelini nekadar gösterirsen ödemen o şekilde olur servis fiyatından yüksek fiyat gösteremessin zaten 3500 dersen ona görede parasını ödeyeceksin kaskoya . bunları sigortacınla konuşabilirsin

Yokta kimsenin hakkına girmek istemem aldığım fiyattan vermek isterim ama eğer 3500'e aldım diyip daha fazla vericeksem kaskoya o zaman olur..

kozyatagipark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 06 Haziran 2012, 10:37:49 »
siz toplam teminat bedelini istediğiniz kadar yükseltin onlar exper raporuna göre ödeme yapacaklardır.Exper de bildiğin sahibindene falan bakıyor neyse rakam onu öder yani ayrıca faturasız teminatı yükseltebilirsiniz sorun yaşarsanız bana ulaşın sigortacıyız sonuçta   ;)

Çevrimdışı brk

• Scheduled
  • *
  • Sci the Rocco
« Yanıtla #33 : 15 Eylül 2015, 20:47:17 »
Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşa daha Scirocco aldık ve kaskosunu yaptırırken opsiyonel donanımların da kaskoya işletilmesi gerektiğini öğrendik. Mesele şu ki fabrika çıkışlı olduğu için tüm donanımlar gerek yok diye düşünmüştüm ancak durum öyle değilmiş. Içime kurt düştü, poliçeye Fabrikasyon extraları da işletmek istiyorum ancak acenteye fiyat veremiyorum. 5 kalem extra var, fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa kaskoya ekleteceğim.
-Sunroof
-Bixenon far kiti
-18 interlagos
-Ayna paketi
-Cruise control

Farkeder mi bilmem ama araç 2013 model. Kaçar para diyeyim bunlara?
~Lìfe ìs Sìmple ®

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #34 : 15 Eylül 2015, 22:43:04 »

Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşa daha Scirocco aldık ve kaskosunu yaptırırken opsiyonel donanımların da kaskoya işletilmesi gerektiğini öğrendik. Mesele şu ki fabrika çıkışlı olduğu için tüm donanımlar gerek yok diye düşünmüştüm ancak durum öyle değilmiş. Içime kurt düştü, poliçeye Fabrikasyon extraları da işletmek istiyorum ancak acenteye fiyat veremiyorum. 5 kalem extra var, fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa kaskoya ekleteceğim.
-Sunroof
-Bixenon far kiti
-18 interlagos
-Ayna paketi
-Cruise control

Farkeder mi bilmem ama araç 2013 model. Kaçar para diyeyim bunlara?

Gerekmez ... Aracin faturasinda ve tip onayinda bu extralar mevcut..

Çevrimdışı brk

• Scheduled
  • *
  • Sci the Rocco
« Yanıtla #35 : 15 Eylül 2015, 23:07:32 »
Gerekmez ... Aracin faturasinda ve tip onayinda bu extralar mevcut..

2 farklı acenteyle tartıştık konuştuk bugün, sportline Donanım seçildiğinde bu extralar olmadığı için, bu extralara extra para ödenerek sipariş edildiği için hasar esnasında sportline donanımda ne varsa sadece onu karşılıyormuş. Şu anda hiç extrası olmayan bir araçla bizim Araçların poliçesi aynı görünüyormuş ve fiyatı da extrasız araca göre veriyorlarmış. Olay bu ekletin opsiyonları diyorlar maalesef
~Lìfe ìs Sìmple ®

Çevrimdışı caglarg

• Scheduled
  • *
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #36 : 16 Eylül 2015, 08:04:45 »
2 farklı acenteyle tartıştık konuştuk bugün, sportline Donanım seçildiğinde bu extralar olmadığı için, bu extralara extra para ödenerek sipariş edildiği için hasar esnasında sportline donanımda ne varsa sadece onu karşılıyormuş. Şu anda hiç extrası olmayan bir araçla bizim Araçların poliçesi aynı görünüyormuş ve fiyatı da extrasız araca göre veriyorlarmış. Olay bu ekletin opsiyonları diyorlar maalesef

benim anladığım kadarıyla bunlar acentaların oyunu gibi; aynısını benim bi arkadaş gulietta'sı için yaptırmıştı. (Dononımları vs. ekletip kaskoya ödemesi gereken bedeli yükseltti) ancak daha önceden geçirdiğim ufak bi kazada doğuş personelinin "yok abi valla olmaz tırnakları kırılımış" (ki yalan) deyip zorla çizik dahi olmayan orjinal xenon farımı; ekstraları ekletmediğim kaskom değiştirdi.

Bana kalırsa fazla para verme standart kaskonu yaptır geç derim..
Hep atıl kurt, atıl kurt
Bi kere de katıl kurt demedin be..

Çevrimdışı brk

• Scheduled
  • *
  • Sci the Rocco
« Yanıtla #37 : 16 Eylül 2015, 08:47:11 »
benim anladığım kadarıyla bunlar acentaların oyunu gibi; aynısını benim bi arkadaş gulietta'sı için yaptırmıştı. (Dononımları vs. ekletip kaskoya ödemesi gereken bedeli yükseltti) ancak daha önceden geçirdiğim ufak bi kazada doğuş personelinin "yok abi valla olmaz tırnakları kırılımış" (ki yalan) deyip zorla çizik dahi olmayan orjinal xenon farımı; ekstraları ekletmediğim kaskom değiştirdi.

Bana kalırsa fazla para verme standart kaskonu yaptır geç derim..

Benim Aracın kaskosunu yapan Kişi çocukluk arkadaşım, onun dediğine güveniyorum ben de. Aradım onu diğer acenteden duyduğumu anlattım, o da bana senin Aracın donanımlarını ayrı bir Donanım paketinde tanımlıymış gibi düşünmüştüm, eğer Donanım paketinin üzerine extra paralar ödeyerek takıldıysa evet bunları ekletmen Lazım, yoksa mesela hasar anında xenon yerine sportline'da standart olan normal far ödemesi yapar, araç pert olursa baz paket üzerinden ödeme yapar dedi. Toplamda 9-10 bin tl'lik extra var, sanırım 50-100 arası yıllık farkı çıkacak Ama kalem kalem belirtmek Lazım. Eğer olduğundan yüksek yazarsan yazdığını değil gerçek fiyatını öder, düşük yazarsan da yazdığın kadarını öder, piyasa değerini yaz o Yüzden dedi arkadaşım. Hatta doğuştan referans fiyat bilgisi de alabilirsin dedi. Benim de içimden gelmiyor hiç yaptırmak ama kafama takıldı bu iş. Ne yapsam bilemiyorum.
~Lìfe ìs Sìmple ®

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #38 : 16 Eylül 2015, 09:43:05 »
Benim bildiğim - emin olmamakla birlikte - kasko değerini kendin belirleyebiliyorsun. Sonuçta mal senin, ancak tam ziya durumu - ki burada pert oluyor - söz konusu olduğunda, TTK 1461 uyarınca yalnızca hasar tutarını (yani aracın asıl değeri oluyor) ödeme yapar.

Donanım işine gelecek olursak, ilk defa ayrı ayrı donanım belirtme diye bir şey duydum. Sonuçta aracın şase numarası belli, fabrika çıkışı üzerinde olan donanımlar belli.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #39 : 16 Eylül 2015, 11:29:37 »

Donanım işine gelecek olursak, ilk defa ayrı ayrı donanım belirtme diye bir şey duydum. Sonuçta aracın şase numarası belli, fabrika çıkışı üzerinde olan donanımlar belli.

aynen ve bunlar aracın faturasında belirlenmiş durumda... hasar anında hele ki yetkili serviste tamirat yapılırsa konu dahi olmaz... yoksa hiçbir premium aracı kasko yapamazlar... ne yani sunroof hiçbir donanım pakedinde yok üstüne tuğla düştü kırıldı cam yerine saç mı kaynatacaklar oraya :bonuskafa yada metalik boya... araç boyanacaksa örneğin deep black yani sedefli siyah yok bu ilave donanım direk düz siyah ( eşek siyahı ) mı boyayacaklar yani... ;D biri atmış g.tünden diğeride prim kloz kar kıl tüy peşine düşmüş...

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #40 : 16 Eylül 2015, 11:52:28 »
ben eski mk5 golfüme aracıma taktırdıgım body kit,cam filmi,jant,xenon her boku işletmiştim
takla atıp pert olduktan sonra yıpranma bedeli düşüp aksesuarların ödemesi yapılmıştı.
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #41 : 16 Eylül 2015, 11:55:06 »
ben eski mk5 golfüme aracıma taktırdıgım body kit,cam filmi,jant,xenon her boku işletmiştim
takla atıp pert olduktan sonra yıpranma bedeli düşüp aksesuarların ödemesi yapılmıştı.
Elinde faturalari var miydi?
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #42 : 16 Eylül 2015, 12:03:33 »
Elinde faturalari var miydi?

Ben bixenonları faturasız işlettim kaptan.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #43 : 16 Eylül 2015, 12:22:37 »
Ben de faturasiz islettim ama abim bu sene  yenilerken faturasi yoksa yenilenmez xenonlariniz demisler. Bu kaskoculari kaziga oturtmak lazim, milleti kandirip kandirip para kazaniyorlar.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2015, 12:24:18 Gönderen: Silver Bullet »
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #44 : 16 Eylül 2015, 13:00:19 »
bende hepsinin faturası vardı gümüş abi
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO