Konu: Araç Muayenesi  (Okunma sayısı 3909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gustundag

• Ordered (Yeni Üye)
« : 30 Nisan 2012, 09:36:30 »
Forumda böyle bir bilgi göremedim. Muayenene girecek 2009 model aracı olan veya seneye muayenesi olacak 2010 model aracı olan arkadaşlara belki bir yol gösterir maksadıyla yazmak istedim çünkü muayenede gördüğüm sciroccoların da başına aynı durum geldi hepsinin sonuçlarına tek tek baktım.

Ruhsatımda araçtaki koltuk sayısı 5 olarak girilmişti. Eğer sizde de öyleyse muayeneden ağır kusurlu olarak geçemeyeceksiniz ve ruhsat değiştirmeniz gerekecek :) Tüvtürk'teki görevlilerle tartıştım sonuç tabiki değişmedi. EK-1 formu doldurup tekrar muayeneye gelmemi istediler. Daha önce de cam filminden ceza yemiştim ama inatla filmi söktürmemiştim, muayene raporuna cam filmi de işlendiğinden filmi söktürüp tekrar muayeneye gittim ve geçer raporu alabildim. Daha sonra Trafiğe gidip ruhsatımı değiştirdim, yok yere tekrar uğraştım. Şimdi filmsiz cıbıl cıbıl geziyorum  :)

Yeni araç alacak olan arkadaşların da bu konuya dikkat etmesinde fayda var.

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2012, 00:43:16 »

trafikten men oldugumda muayene ye sevk ettiler beni ve bu araçla kusursuz geçtim muayeneden :D

Çevrimdışı mosmanoglu

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2012, 14:26:19 »
Simdi sciroccomuz var diyelim (herkesde var bi bende yok zaten) revo stage, komple egzos, coilover sistemi yaptirdikdan sonra muayene zamanim geldigi zaman ben ne yapicam ? Gecemezsem neler yapilabilir ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2012, 14:55:17 »
Simdi sciroccomuz var diyelim (herkesde var bi bende yok zaten) revo stage, komple egzos, coilover sistemi yaptirdikdan sonra muayene zamanim geldigi zaman ben ne yapicam ? Gecemezsem neler yapilabilir ?

yazılım muayenede sıkıntı çıkarmaz. Egsoz sese göre sorun çıkarır yada çıkarmaz. Emin değilim ama coil den de bişey olmaz sanki.
Zaten sıfır alıyorsan 3 sene muayene yok kim öleee kim kala :)

Bu arada ruhsatta 5 koltuk yazanlar Doğuş'a gitsin düzeltiyorlar bi şekilde.
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı mosmanoglu

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2012, 15:19:37 »
Sorun cikarttilar diyelim tanidik olmadan gecis olmaz dimi

kozyatagipark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2012, 15:40:47 »
şimdi geldim muayeneden 2009 model araçlarda 5 koltuk yazdığı doğrudur o koltuk sayısını düzelttirmeden mauyeneden geçemiyorsunuz.

egzos sesini ve karbondioksit salınımını kontrol ediyorlar mutlaka takılır yapılı egzoslar diye düşünüyorum.

camlar filmli kusurlu geçtik çok şükür...

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2012, 17:38:59 »
Sorun cikarttilar diyelim tanidik olmadan gecis olmaz dimi

artık tanıdık ettik işi yemiyor oralarda kolaycana..
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

kozyatagipark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2012, 10:58:34 »
vay arkadaş

Araç muayene aralıkları kısalıyor
Muayene edilen araçların neredeyse yarısının ‘ağır kusurlu' çıkması üzerine Trafik Eylem Planı hazırlandı. Buna göre muayene kriterlerinin ağırlaştırılması ve muayene aralıklarının düşürülmesi öngörülüyor.

Türkiye'de her yıl binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine yol açan trafik kazalarında, sürücülerin hatalarının yanı sıra araçların güvensiz olmasının da etkili olduğu tespit edildi. Son yıllarda ‘özel sektör aracılığı' ile gerçekleştirilen araç muayene işlemleri sonucunda, muayene edilen araçların neredeyse yarısı ‘emniyetsiz ve ağır kusurlu' çıktı. Buna göre, trafikte seyreden her iki araçtan birisi emniyetsiz ve ağır kusurlu olarak kullanılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan ve hafta başında Resmi Gazete'de yayınlanan ‘Trafik Eylem Planı' çerçevesinde yapılan çalışmalarda, araçların güvenliği ile ilgili ilginç sonuçlara ulaşıldı. Eylem planının hazırlıkları aşamasında yapılan çalışmaya göre, 27 Mart 2012 tarihi itibariyle 12 milyon 852 bin araç muayene edildi. Söz konusu araçların, 5 milyon 218 bininin ilk muayenede, ‘emniyetsiz ve ağır kusurlu' olduğu belirlendi. Yani gerçekleştirilen ilk muayenede, 100 araçtan 41'i ‘kullanılması sakıncalı' bulunarak, muayenesine onay verilmedi.

Mevsimine göre lastik dönemi

Söz konusu araçların yüzde 96'sı ikinci randevuda muayene onayı alabildiler. Muayene sonuçları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından masaya yatırıldı. Buna göre, trafikteki can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için, muayene kriterlerinin daha da ağırlaştırılması öngörüldü. Özellikle, basında sık sık yer alan, ‘kiralık lastik' ile muayeneye gidilmesine yönelik tedbirler artırılacak. Örneğin kış lastiklerinin bölgelere ve kış şartlarına göre zorunlu hale getirilmesi, muayene aralıklarının daha da düşürülmesi gibi tedbirler üzerinde duruluyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/arac-muayene-araliklari-kisaliyor/gundem/gundemdetay/03.08.2012/1575800/default.htm

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2012, 16:36:24 »
bokunu çıkardıkça çıkartıyorlar arkadaş bu ne yaa. 6 ayda bir girelim oldu olucak.
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2012, 18:35:16 »
her ayın 7 günü girecez yakında..
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı pashotash

• Harbour
  • Yer: Kurtköy - İstanbul
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2012, 20:15:40 »
milletin parasini calacak yer ariyolar guya tuv yapıo.  almanyadaki gibi yapsin o zaman burda islerine geldigi gibi yapıyorlar yine de...  tuv onayli parca takip herhangi bir mod yapilinca burda arac orj diil diye geçmiyor ama. 

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı hknzky

• Scheduled
  • *
  • Yer: Beylikdüzü/İstanbul
  • Hakan Özkaya
« Yanıtla #11 : 18 Mart 2014, 08:44:11 »
Geçen cumartesi günü Muayeneye girdim araçta yanlar 2 ön 1 numara cam filmi ve orta iptali vardı.Sadece cam filmine hafif kusur yazdı.Ama koltuk sayısından kaldım bende 4 yaptırıp tekrar gidicem.
HG 0400 160 Manuel

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2014, 11:02:15 »
Ruhsatımda araçtaki koltuk sayısı 5 olarak girilmişti. Eğer sizde de öyleyse muayeneden ağır kusurlu olarak geçemeyeceksiniz ve ruhsat değiştirmeniz gerekecek :) Tüvtürk'teki görevlilerle tartıştım sonuç tabiki değişmedi. EK-1 formu doldurup tekrar muayeneye gelmemi istediler. Daha önce de cam filminden ceza yemiştim ama inatla filmi söktürmemiştim, muayene raporuna cam filmi de işlendiğinden filmi söktürüp tekrar muayeneye gittim ve geçer raporu alabildim. Daha sonra Trafiğe gidip ruhsatımı değiştirdim, yok yere tekrar uğraştım. Şimdi filmsiz cıbıl cıbıl geziyorum  :)
Yeni araç alacak olan arkadaşların da bu konuya dikkat etmesinde fayda var.

Bende geçen benim roccoya muayene yaptırırken arka koltuklar yüzünden uğraşmıştım.
Yok efendim bu aracın arka koltuklar 2 kişilik, ruhsatta 3 kişilik yazıyor bunun için ruhsatınız değişecek diyip muayeneden ağır kusur verdiler.

Bir günüm gitti, tekrardan yok servis, yok tescil yok muameleci derken yeniden ruhsat çıkarmak zorunda kaldım ,

şimdi benim rocco 1+3    4 kişilik geçiyor ruhsatta.  :bonuskafa

Arka egsoz iptal, problem olmadı,
Ön cam haricinde diğer camlar filimli ama çok aşırı koyu değil (Hafif kusur)
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul - Beylikdüzü
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2015, 14:20:46 »
Bende geçen benim roccoya muayene yaptırırken arka koltuklar yüzünden uğraşmıştım.
Yok efendim bu aracın arka koltuklar 2 kişilik, ruhsatta 3 kişilik yazıyor bunun için ruhsatınız değişecek diyip muayeneden ağır kusur verdiler.

Bir günüm gitti, tekrardan yok servis, yok tescil yok muameleci derken yeniden ruhsat çıkarmak zorunda kaldım ,

şimdi benim rocco 1+3    4 kişilik geçiyor ruhsatta.  :bonuskafa

Arka egsoz iptal, problem olmadı,
Ön cam haricinde diğer camlar filimli ama çok aşırı koyu değil (Hafif kusur)
arka egzoz iptal derken son susturucu mu? benimde son susturucu iptal 2 hafta içinde muayneye girmem gerekiyor da onun için soruyorum. Geçmiyor diye biliyodum ben.
2012 215hp Manuel Scirocco (Salsa Kırmızı) RSA Stage 1+

Çevrimdışı MRE

• Transport
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2015, 14:46:41 »
arka egzoz iptal derken son susturucu mu? benimde son susturucu iptal 2 hafta içinde muayneye girmem gerekiyor da onun için soruyorum. Geçmiyor diye biliyodum ben.
Susturucu iptal ise geçmez bence muayeneden