Konu: hangi yazılım dahasağlıklı ve daha başarılı  (Okunma sayısı 26937 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NM MELİH

• Scheduled
  • *
  • Yer: ADANA
« : 27 Nisan 2012, 15:55:13 »
evet arkadaşlar paket programmı daha iyi(revo evotech yada apr gibi) yoksa custom yazılımmı neden ? herkes doğru yada yanlış düşüncelerini bilgilerini paylaşsın
Revo stage 4 503 hp

Çevrimdışı kingofdoom

• Int.Transfer
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2012, 15:58:22 »
evett bizde forumda yıllardan beri bu soruyu tartışıyoruz ucu cok açık ve olay cıkaracak bir konuya el attın melih bence yol yakınken konuyu kapat :D :D :D

Çevrimdışı KaanBora

• Transport
  • Yer: İstanbul-Ataköy
  • 34 DV 1608
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 16:07:23 »
Bu konular forum kuruldugundan beri genellikle tartisilir hatta revo-evo karsilastirmasi yanina birde songunlerde custom firmalar eklenmeye baslandi yavastan :) Ben bir Revo kullanicisi olarak bu daha agresif bu daha soft yada bu daha guvenli demiyecem sadece sunu soylicem:Yazilim işi kesinlikle ve kesinlikle şanş işidir(bilincli kullanim kosullari icerisinde tabiki) sonuc olarakta aracta problem yasadigimizda servisin kapisina gittigimizde yazilim anlasildiginda bi sekilde garanti disi cebimizden oderiz paramizi catir catir :) Hicbir yazilim firmasida zararimizi karsilamaz yada sandik motor hediye etmez :D O yuzden bu konu tamamen kişiseldir eger kişi mevcut yazilimiyla ki ben 15000km den beri Revo kullaniyorum ve aracimi bilincli sekilde sinirlarini bilerek kullaniyorum hic problem yasamadim :)Kisi problem yasamiyorsa en iyi yazilim onun icin odur,problem yasarsa o yazilim onun icin genelde biter ve baska firmalarla calisir dolayisiylada cevresine o yazilim firmasini boklar ;)
Revo-Itg cai-Kw coilover-Hr Spacer

Çevrimdışı NM MELİH

• Scheduled
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2012, 16:25:29 »
aşamalar vardır işte
stage 1
stage 2
stage 2 plus
stage 3
stage 4
custom yazılımlarda değerlerin sınırlarına çıkarsan araç avans vurur,fakire çeker,zengine çeker vs vs sensörlere sıkıntı yaşatabilirsin gibi...aşamalr bu sebepten dolayı çıkıyor.aslında mesela stage 2 de nasıl filtre yada dump valve şartsa egsoz falan.2 plusa geçtiğinde 2. bir intercooler almak zorundasın ve benzin pompası gibi.ben 2.intercooleri takmayıpta yazılımın stage 2 nin üstüne çıkmaya çalışan arkadaşımın aracının hararet yaptını biliyorum.çok iyi yazılımcılar koruma atabiliyorlarmı onu bilmiyorum.paket programın bu avantajı sözkonusu,araç biraz fazla basınca basıncı gaz kelebeği kapanıyor,bundada motora zarar vermemiş oluyorsun hemde motor ömrü uzuyor...birde neolursa olsun bu iyi çok çok çok iyi bir mühendislik işi,paket program yapan firmalar inanılmaz araştırıcılar o aracın haritasını ne hale getiriyorlar hata payı sıfır oluyor.birde paket programda adam kendini değil aracı sonra kendini düşünüyor böyle oluncada sıkıntı olmuyor araçlarda.bizde ise adam custom yapanlardan bahsediyorum tabi bu herkes için geçerli olan bişey değil adını iyi duyurabilmek için limitleri zorluyor sonrada kırılmalar arızalar nüksediyor
Revo stage 4 503 hp

GorkemSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2012, 18:00:10 »
Çok bir bilgim olmasada bana custom daha riskli gibi geliyor bilmiyorum ne kadar doğru ama ben revo derim  :)

Çevrimdışı mustafaersin

• In Production
  • **
  • Yer: Bursa - İstanbul
  • 16ER225
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2012, 18:09:45 »
Tabikide evotech

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?ln03jt
Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı NM MELİH

• Scheduled
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2012, 18:30:30 »
evotech kaç aracında stage 3 de yada 4 de başarı sağlamış böyle çatır çatır yürüyen araçlar varı,ben 1-2-yada plus a bakmıyorum önemli olan 3 yada 4 500+ alan birtek revo var
Revo stage 4 503 hp

GorkemSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2012, 18:32:10 »
evotech kaç aracında stage 3 de yada 4 de başarı sağlamış böyle çatır çatır yürüyen araçlar varı,ben 1-2-yada plus a bakmıyorum önemli olan 3 yada 4 500+ alan birtek revo var
:alkis

Çevrimdışı Tuğra Şanlı

• Transport
  • Yer: istanbul
  • KIRMIZI
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2012, 19:03:07 »
ben paşaoğlu yazılım kullanıyorum yaklaşık 6 bin kilometredir hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım yağ eksiltme falan bile olmadı. 5 bin km olmasına hatta geçmesine rağmen... aracımda canavar gibi yürüyor gayet memnunum :)

Çevrimdışı orcndmn

• Int.Transfer
  • I Love My Rocco...
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2012, 19:27:06 »
ben paşaoğlu yazılım kullanıyorum yaklaşık 6 bin kilometredir hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım yağ eksiltme falan bile olmadı. 5 bin km olmasına hatta geçmesine rağmen... aracımda canavar gibi yürüyor gayet memnunum :)
[/quot

kankacım benimki stock ama doğuştan ciğerli biliyosun hehehe =))
2011 şeker beyaz 160 hp ( tabiki manuel :) ) + sunroof+ aynapaketi+ interlagos (cilasız)+ bixenon + R led+ tunning garage difüzör + eibach yay ( SOLD )

2013 - Mercedes A class 1.5 Dci + AMG Sport Paket + Bixenon + Sunroof

audilover

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2012, 20:22:21 »
Vag grubunda APR nin ustune yazilim tanimam Turkiyeye biraz onem verseler burda  calismalar yapsalar cok iyi olurdu.
Turkiye dist lerinden bahsetmek dahi istemiyorum:)

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2012, 20:36:59 »
Ben aracim 13.000 km de iken revo yapfim ve asiri memnun kaldim ancak 49.000 km de bir guncellerme oldu ve sonucunda revo o guncelleme ile gelen guvenlik duvarini kaldirip yazilim yapamadigi icin (4 ay sonra) powershoptan para iademi aldim . Buradan powershopa tesekkurler.

Akabinde gidip evotech yaptirdim ve memnun kalmazsam oara iadesi olabildmi diye taahut aldim kendileriden ve evo tech in motorspor versyonunu yaptirdim ancak performansi beni revo kadar tatmin etmedi vede 3. 5. Viteslerde dusuk devirde birden gaza basinca araba kesilip(oksuruyor gibi) kaliyor sonra tekrar hizlaniyordu , yani kerkinme sorunu vardi ;)) akabinde onlarda yazilim idae alip parami iade ettiler ve dun ecu fast yaptirdim aracima oradaki ilgi alaka beni cok memnun etti ve ozgun beyde de scirocco olmasi ve hakkinda okuduklarim duyduklarim pozitif olmasi sonucunda ecu fast yaptim ve dun gece yola ciktim denedim

Araba resmen deliriyor cok guzel oldu revoyu aratmiyacak gibi performansi var . Daha kullandikca yorumlarimi yazarim.
Aklimda apr vardi aslinda ancak distiributorun esnafligi hic hosuma gtmedigi icin ve 195 hp sitesinde yazarken distrubutorun 228 ho veriyor ya demesi beni onlardan vazgecirdi.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2012, 20:39:07 Gönderen: aydincondur »
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı Dayı

• Scheduled
  • *
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2012, 20:38:28 »
Volkan;
havada reklam kokusu var. :bonuskafa
STi

Çevrimdışı KaanAkkartal

• Int.Transfer
  • Yer: Mars
  • 34EG0601
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2012, 20:43:42 »
Ben revo stg1 kullanicisiyim ve suana kadar hic bir problem yasamadim. Bakalim tazin stg2 dusunuyorum bakalim o zaman neler olucak :bonuskafa

Ayrica tek problemim bugunde iki vites kuculttum 4den 2 ye cektim tik diye motor isigi yandi. İki oluyor bu uyuz oldum acaba yazilimla alakasi var mi :?

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?c52f1u
2011 1.4 Tsi RevoRocco Stage 1
Pipercross Cai
Coil-ex
+ Son iptali.

Çevrimdışı mustafaersin

• In Production
  • **
  • Yer: Bursa - İstanbul
  • 16ER225
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2012, 22:01:43 »
Valla Tr de bilmemde sadece youtube ye dediginiz firmayi yazin birde evotech stageler orada ucusuyor hemde sahsi yukleme degil oradaki videolar birebir legal yarislardan alinti hele Rs6 bi tane 458 den tutta alayini geciyor ...
Bu benim gorusum tabiki vag grubu olarak genelde ust segment var fakat tr dede yuruttukleri stock motorlu dunya rekorlu Gtr lari mevcuttur ...
Sizin sorulariniza cevap icin Verdim sakin yanlis anlamayin bu firma ovgusu yada koyulemesi degildir benim gorusum budur keyifli forumlar ...

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?jxpwlf
Sent from my iPhone using Tapatalk