Konu: Dsg/Mekatronik/Kavrama  (Okunma sayısı 7469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #15 : 19 Şubat 2013, 19:06:21 »
Mekatronik ; mekanik sistemi control eden elektronik unite... Arizalanabilir... Tum otm sanzimanli vag grubu araclarda var.. Dsg olmayanlar dada vardi.. Bence servisiniz kifayetsizmiş..
Peki Tevfik abi bu sorunlar (DSG ve kavrama sorunları) Vw tarafından 2011 ve sonrası araçlarda iyice azaltıldı. Hatta 2012 ve sonrası için neredeyse yokedildi diye biliyorum ben,yanlış mı biliyorum.Sıfır araç (2013) alacağım için bu sorunlarla karşılaşma ihtimalim nedir yada bu gibi sorunları yaşamamak için araç kullanımında yapmamız gereken  herhangi bir şey var mı acaba ?

Her zaman hersey olabilir.. Neticede 160 lik scirocco da kullanilan 7 dsg sanziman spor bir sanziman degil.. Tasarruf amacli uretilmis bir sanziman... 2.0 ve R20 ler 6DSG kullaniyor ... Daha yuksek torka ve guce dayanimli.. Launch control'u olan. Ama onlarinda mekatroniki arizalanabiliyor.. Sorun yok arac yeniyse komple sanziman degisir olur biter.

Çevrimdışı okuş

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2013, 12:42:19 »
Arkadaşlar merhaba ,

2011 vw sciroccom Dsg var.Aracımın garantisi bitti , D2-D3 e atarken titremeler oluyor bununla ilgili 30.000 km bakımını yaptırırken söylemiştim normal demişlerdi ve o zaman garantiside devam ediyordu ama şimdi titremeler beni rahatsız etmeye başladı.Araç 35.000 kmde sizce ne yapmalıyım ? Böyle kullanmaya devam edilse daha büyük sorunlara yol açar mı ? servise götürsek çok pahalıya çıkar mı ?

Görüşlerini bekliyorum , teşekkürler
vw scirocco 1.4 tsi 160 dsg - Beyaz

Çevrimdışı GOKHAN

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17 : 20 Mayıs 2013, 13:04:31 »
Bence garanti kapsamına alırlar. Çünkü öncesinde iletmişsiniz bu sorunu. En kötü iyi niyet garantisi kapsamında uygun bir ücrete hallolur.
2013 BMW Z4 2.8i sDrive Metalik Beyaz , Pure Balance

2012 JETTA 1.4 TSI 160 HP DSG , VW Orjinal Body Kit, Karamel Kahve

FK4330

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 20 Mayıs 2013, 13:05:20 »
Arkadaşlar merhaba ,

2011 vw sciroccom Dsg var.Aracımın garantisi bitti , D2-D3 e atarken titremeler oluyor bununla ilgili 30.000 km bakımını yaptırırken söylemiştim normal demişlerdi ve o zaman garantiside devam ediyordu ama şimdi titremeler beni rahatsız etmeye başladı.Araç 35.000 kmde sizce ne yapmalıyım ? Böyle kullanmaya devam edilse daha büyük sorunlara yol açar mı ? servise götürsek çok pahalıya çıkar mı ?

Görüşlerini bekliyorum , teşekkürler

Kavrama değişti mi ?

Çevrimdışı okuş

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #19 : 20 Mayıs 2013, 13:22:04 »
Kavrama falan hiçbirşeyi değiştirmedik. Böyle kullanmaya devam etsem sorun yaratır mı ?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #20 : 20 Mayıs 2013, 13:24:41 »
Kavrama falan hiçbirşeyi değiştirmedik. Böyle kullanmaya devam etsem sorun yaratır mı ?

Bir sure sonra 0302 otobusler gibi ziplaya ziplaya kerkine kerkine titreye titreye keyif kacirir

Çevrimdışı okuş

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2013, 13:42:07 »
iyi niyet garantisinde  ücret ödüyormuyuz ?

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2013, 16:46:35 »
aracı servis dışında yada serviste okutursanız size şu hatayı verecektir

klamens D arıza  yada dreksiyon kulakçıkları arızası..
bagzen vitesi p den d ye attıldığında  D ye geçtiğini araç algılamıyor bende 2 kez yaptı hatayı sildirttim birdaha yapmadı..
ama mutlaka aracı okutun

Arkadaşlar merhaba,

DSG ' nin D konumundan + - ye çektiğimde, gaza bastığım halde araç tepki vermedi. N konumuna alıp tekrar D konumuna alınca düzeliyor ve bu sorunu çok nadir yapıyor.

Forumdan arkadaşlar bunun mekatronik problemi olduğunu söylediler (Tevfik Bey' e tekrardan teşekkürler bu arada), aracı serviste makinaya bağlattım tüm elektronik parçalarını taradılar ve problem gözükmediğini söylediler (herhangi bir arızanın zaten sistemde kaydediliyormuş).

Aracımda yeni nesil kavrama var herhangi bir titreme, sarsıntı problemlerim yok sadece bununla başım belada... Benzer problemi yaşayan var mı ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Kazasız, sıkıntısız bol gezmeli günler
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #23 : 20 Mayıs 2013, 17:04:09 »
aracı servis dışında yada serviste okutursanız size şu hatayı verecektir

klamens D arıza  yada dreksiyon kulakçıkları arızası..
bagzen vitesi p den d ye attıldığında  D ye geçtiğini araç algılamıyor bende 2 kez yaptı hatayı sildirttim birdaha yapmadı..
ama mutlaka aracı okutun

Caminin imamı olur mu?

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #24 : 23 Mayıs 2017, 11:07:40 »
2014 model aracımda bugün mekatronik problemi yaşayanlar kervanına katıldım, iyi niyetten mekatronik ünitesi ücretsiz değişiyor. Araç 20 bin km de ve çok dikkatli kullanıyordum, yuh diyorum vw
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2017, 12:38:56 »
2014 model aracımda bugün mekatronik problemi yaşayanlar kervanına katıldım, iyi niyetten mekatronik ünitesi ücretsiz değişiyor. Araç 20 bin km de ve çok dikkatli kullanıyordum, yuh diyorum vw

mekatroniğin dikkatli kullanmak ile bir ilgisi yok malesef.. elektro mekanik teknolojisi vw de gizli bir parça. çokta önemli ve yüksek teknoloji barındıran bir parça.. belirli seri ünitelerde sorun tespit ettiler demek ki garantisi geçmiş aracın mekatronik ünitesini değiştiriyorlar.. gelecek yıllarda mekatronik ünitesi gibi bu son ve güncel teknolojik parçaların sorun yaratma adetleri azalacaktır..

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2017, 13:34:37 »
mekatroniğin dikkatli kullanmak ile bir ilgisi yok malesef.. elektro mekanik teknolojisi vw de gizli bir parça. çokta önemli ve yüksek teknoloji barındıran bir parça.. belirli seri ünitelerde sorun tespit ettiler demek ki garantisi geçmiş aracın mekatronik ünitesini değiştiriyorlar.. gelecek yıllarda mekatronik ünitesi gibi bu son ve güncel teknolojik parçaların sorun yaratma adetleri azalacaktır..

Umarım dediğiniz gibi olur ama benim çok bir ümidim yok, en azından bizim araçlar ile ilgili. 2 sene garantisi olacak o süre içerisinde tekrar bozulur diye düşünüyorum, iyi niyeti bozmayıp bu değişimleri 2 senelik loop lara sokan kurtarır gibime geliyor :D
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #27 : 23 Mayıs 2017, 16:21:35 »
Umarım dediğiniz gibi olur ama benim çok bir ümidim yok, en azından bizim araçlar ile ilgili. 2 sene garantisi olacak o süre içerisinde tekrar bozulur diye düşünüyorum, iyi niyeti bozmayıp bu değişimleri 2 senelik loop lara sokan kurtarır gibime geliyor :D

;)