Konu: Dsg/Mekatronik/Kavrama  (Okunma sayısı 7173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert Ocakoğlu

• Scheduled
  • *
  • Yer: Acıbadem/İstanbul
  • 34 CPT 06
« : 12 Nisan 2012, 23:30:17 »
Bu dsg yüzünden en fazla canı sıkılan insanlardan biriyim heralde..geçtiğimiz çarşamba yine vites geçişlerindeki vuruntu ve silkeleme yüzünden servise gittim..ama yeni bişey öğrenmiş oldum(şu ana kadar mektaroniğim hiç değişmemiş)..ilk titreme probleminde kavramam değişmiş(yeni nesil olmayan)ve bu TİTREME problemi giderilmişti ancak diğerleri hala devam ediyodu..yeni nesil kavrama geldi dediler gittim onu taktılar hala aynı..servise gittiğimde bu sefer mekatroniği değiştiricez dediler..biraz cahillik olucak ama ben bu ikisinin farklı şeyler olduğunu bilmiyodum..şimdi dsg beyninin verilerini almanyaya yollayıp mekatronik için parça bekliycekmişim..ama o kadar bıktımki ben hala bununda problemi çözmeyeceğini düşünüyorum..siz ne diyosunuz arkadaşlar mekatronik değişimi sorunuma çözüm olurmu?kendimde araştırıyorum şu an ama bana kavramayla mekatronik arasındaki ilişkiyi ve mekatroniğin tam olarak ne olduğunu açıklayacak biri varmı :?
1.4 TSI 160 HP , Derin Siyah, DSG , Bi Xenon , RNS 510

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2012, 23:48:12 »
Mekatronik bi nevi dsg nin işleyişini kontrol eden elektronik veriyi - mekaniğe çeviren kısım, o değişince büyük ihtimalle düzelir, zaten o parçalar da defektli oluyor bazen, duymuştum birkaç vaka :)

Çevrimdışı Mert Ocakoğlu

• Scheduled
  • *
  • Yer: Acıbadem/İstanbul
  • 34 CPT 06
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2012, 23:57:59 »
Mekatronik bi nevi dsg nin işleyişini kontrol eden elektronik veriyi - mekaniğe çeviren kısım, o değişince büyük ihtimalle düzelir, zaten o parçalar da defektli oluyor bazen, duymuştum birkaç vaka :)
2 kere mekatronik değişiminde hala sonuç alınamıyosa şanzıman değişikliğine gidilen bi prosedür varmış doğrumudur bu?
1.4 TSI 160 HP , Derin Siyah, DSG , Bi Xenon , RNS 510

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2012, 00:28:26 »
Bilmem de, mantıken aynı şeyi yapıp durmak mantıksız sonuçta öyle bişey yapmaları lazım değil mi zaten? :)

- infinite loop Volkan -

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2012, 11:16:37 »
Bilmem de, mantıken aynı şeyi yapıp durmak mantıksız sonuçta öyle bişey yapmaları lazım değil mi zaten? :)

- infinite loop Volkan -
Break etme lazim bi yerde :bonuskafa
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı tolgasismanoglu

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İSTANBUL
  • 34 (R)ize 8453
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2013, 18:12:34 »

Arkadaşlar merhaba,

DSG ' nin D konumundan + - ye çektiğimde, gaza bastığım halde araç tepki vermedi. N konumuna alıp tekrar D konumuna alınca düzeliyor ve bu sorunu çok nadir yapıyor.

Forumdan arkadaşlar bunun mekatronik problemi olduğunu söylediler (Tevfik Bey' e tekrardan teşekkürler bu arada), aracı serviste makinaya bağlattım tüm elektronik parçalarını taradılar ve problem gözükmediğini söylediler (herhangi bir arızanın zaten sistemde kaydediliyormuş).

Aracımda yeni nesil kavrama var herhangi bir titreme, sarsıntı problemlerim yok sadece bununla başım belada... Benzer problemi yaşayan var mı ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Kazasız, sıkıntısız bol gezmeli günler
Tolga SİSMANOGLU
S.M.M.M Stajeri & Yük. Metalurji  Malzeme  Mühendisi

FK4330

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2013, 18:17:59 »
 :bonuskafa  banada oluyor bazen :D

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2013, 18:26:40 »
highway to kavrama değişimi  :bonuskafa

Taylan Özer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2013, 18:49:37 »

Arkadaşlar merhaba,

DSG ' nin D konumundan + - ye çektiğimde, gaza bastığım halde araç tepki vermedi. N konumuna alıp tekrar D konumuna alınca düzeliyor ve bu sorunu çok nadir yapıyor.

Forumdan arkadaşlar bunun mekatronik problemi olduğunu söylediler (Tevfik Bey' e tekrardan teşekkürler bu arada), aracı serviste makinaya bağlattım tüm elektronik parçalarını taradılar ve problem gözükmediğini söylediler (herhangi bir arızanın zaten sistemde kaydediliyormuş).

Aracımda yeni nesil kavrama var herhangi bir titreme, sarsıntı problemlerim yok sadece bununla başım belada... Benzer problemi yaşayan var mı ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Aracınızın modeli nedir acaba ?

Taylan Özer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2013, 18:49:59 »
:bonuskafa  banada oluyor bazen :D

Olur o olur gibi bişey olmuş bu :)  :bonuskafa

Çevrimdışı TURBO Muhiddin 34 JR 7813

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Transport
  • Yer: İstanbul/Suadiye/Bostancı/Ataşehir/İçerenköy/Küçükbakkalköy
  • Muhiddin Keskinkılınç
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2013, 18:53:21 »
Allah şükür benim arabada hiç birşey olmadı ama ilerliyen zmnlarda bakalım ne göstercek

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #11 : 19 Şubat 2013, 18:58:51 »
Mekatronik ; mekanik sistemi control eden elektronik unite... Arizalanabilir... Tum otm sanzimanli vag grubu araclarda var.. Dsg olmayanlar dada vardi.. Bence servisiniz kifayetsizmiş..

Çevrimdışı Yavuz

• Int.Transfer
  • Yer: BURSA-İSTANBUL
  • YAVUZ SELİM
« Yanıtla #12 : 19 Şubat 2013, 19:02:27 »
manuel vitesin gözünü seveyim :) bu mekatronik kavrama sıkıntısını 2009 1.8T a3 de yasadım yasamaya devam edıyorum can sıkıntısından baska bişe değil değitirildigi halde skntılar devam edıyor ..
ecuboost
Performans software upgrades
info@ecuboostsoftware.com

Taylan Özer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2013, 19:03:13 »
Mekatronik ; mekanik sistemi control eden elektronik unite... Arizalanabilir... Tum otm sanzimanli vag grubu araclarda var.. Dsg olmayanlar dada vardi.. Bence servisiniz kifayetsizmiş..
Peki Tevfik abi bu sorunlar (DSG ve kavrama sorunları) Vw tarafından 2011 ve sonrası araçlarda iyice azaltıldı. Hatta 2012 ve sonrası için neredeyse yokedildi diye biliyorum ben,yanlış mı biliyorum.Sıfır araç (2013) alacağım için bu sorunlarla karşılaşma ihtimalim nedir yada bu gibi sorunları yaşamamak için araç kullanımında yapmamız gereken  herhangi bir şey var mı acaba ?

Çevrimdışı tolgasismanoglu

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İSTANBUL
  • 34 (R)ize 8453
« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2013, 19:05:46 »
mayıs 2011 partisiyle gelen scirocco DSG7

Arkadaşlar merhaba,

Aracınızın modeli nedir acaba ?
Tolga SİSMANOGLU
S.M.M.M Stajeri & Yük. Metalurji  Malzeme  Mühendisi