Konu: BOYA KORUMA VS.  (Okunma sayısı 10570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serbay

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #30 : 06 Ağustos 2012, 18:13:05 »
Arkadaşlar Fiyatlar konusun da hiç bir fikrim yok sadece Fiyat aldım sizleri bilgilendirmek istedim,Şu an yaptırmayı düşünmüyorum fakat yaptırıcak olursam da ZİEBART'tan başkasına yaptırtmam diye düşünüyorum Eğer SONAX Ziebart'a iş veriyorsa bunun altında bir sebep vardır,2 sene de garanti veriyorlar işciliklerine :)

dıamond boya koruma + on kaput komple kaplama için 500 tl gibi bir fiyat vermişlerdi bana aracı alırken. ama işçilik ve marka arasındaki farkı bilmiyorum. bişey diyemem

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, Ziebart'ı bilen bilir Türkiyenin ilk oto kuaförüdür,Alman Firmasıdır Kullandığı malzemeleri çok iyi bilmesem de her gittiğim de en lüks araçları orada görüyorum, bizlerin araçlarıda kötü olmadığı için aracımında yıpranmamasını istemediğim için oraya çok güveniyorum işlemlerimi orada yaptırmaya düşünüyorum Bu düşüncelerimle beni Zibartın sahibi felan sanmayın sadece çok güveniyorum,Tavsiye ettiğim Arkadaşlarımda bu
zamana kadar çok memnun kaldılar kafanızı da çok şişirdim kusura bakmayın :) Hayırlı Akşamlar.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #31 : 06 Ağustos 2012, 18:17:51 »
Arkadaşlar Fiyatlar konusun da hiç bir fikrim yok sadece Fiyat aldım sizleri bilgilendirmek istedim,Şu an yaptırmayı düşünmüyorum fakat yaptırıcak olursam da ZİEBART'tan başkasına yaptırtmam diye düşünüyorum Eğer SONAX Ziebart'a iş veriyorsa bunun altında bir sebep vardır,2 sene de garanti veriyorlar işciliklerine :)

dıamond boya koruma + on kaput komple kaplama için 500 tl gibi bir fiyat vermişlerdi bana aracı alırken. ama işçilik ve marka arasındaki farkı bilmiyorum. bişey diyemem

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, Ziebart'ı bilen bilir Türkiyenin ilk oto kuaförüdür,Alman Firmasıdır Kullandığı malzemeleri çok iyi bilmesem de her gittiğim de en lüks araçları orada görüyorum, bizlerin araçlarıda kötü olmadığı için aracımında yıpranmamasını istemediğim için oraya çok güveniyorum işlemlerimi orada yaptırmaya düşünüyorum Bu düşüncelerimle beni Zibartın sahibi felan sanmayın sadece çok güveniyorum,Tavsiye ettiğim Arkadaşlarımda bu
zamana kadar çok memnun kaldılar kafanızı da çok şişirdim kusura bakmayın :) Hayırlı Akşamlar.

forumun kuruluş amacı da bu değil mi zaten. bilgi paylaştıkça çoğalır. fiyat performans ve memnuniyet üçlüsünü kurmak için en mantıklısı boyle. size de iyi akşamlar.
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı Mat35

• In Production
  • **
« Yanıtla #32 : 10 Aralık 2013, 10:26:57 »
Selamlar konuyu hortlatmış gibi olucam ama boya koruma için Izmirde nereyi önerirsiniz meguiars 300 tl fiyat verdi motor koruma hediyeymişte motor korumaya gerek yok zaten tavsiyelerinizi beklemekteyim

Çevrimdışı Pütürgeli

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul
  • Mehmet | 34 BC 044
« Yanıtla #33 : 10 Aralık 2013, 11:06:40 »
Selamlar konuyu hortlatmış gibi olucam ama boya koruma için Izmirde nereyi önerirsiniz meguiars 300 tl fiyat verdi motor koruma hediyeymişte motor korumaya gerek yok zaten tavsiyelerinizi beklemekteyim

Ben dün istanbul hadımköy meguiars dan 200 tl fiyat aldım boya koruma , iç deri bakımı ve motor koruma dahil..
34 TK 1844-2008-Ford Focus Ghia 1.6 Tdi  109 Hp
34 BLC 44-2008-Vw Passat 2.0 Tdi 140 hp
34 BC 144-2012-Vw Scirocco 1.4 Tsi 160 hp
34 BC 044-2013-Audi A3 Sedan 1.6 tdi 105 hp

Çevrimdışı Mat35

• In Production
  • **
« Yanıtla #34 : 10 Aralık 2013, 13:34:55 »
Tanıdık falanmı vardı çok iyi fiyat bence bende indirime uğraşmıyım bari

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #35 : 10 Aralık 2013, 21:58:54 »

Motor korumayı başkası yapıyor (Castrol) . Dediğiniz gibi gerek yok  :)

http://castroledge.com/partners/volkswagen

Ve yerinizde ben olsam bir kutu meguiars Nxt alırdım, nasıl uyguladığınız önemli değil, kaputa bocalayın/yayın/sürün/sıvazlayın,  4 dakikada sonra silin, tamamdır :).  Meguiars workshop kendi yapsa en iyi ihtimalle "# 21 synthetic sealant" yapar. Sizin alacağınız Nxt' yi hem kendiniz yapabilirsiniz, hem şişe olarak aldığınız için kümülatifte Meguiars'ın uygulayacağı 21'den miktar olarak fazla olduğundan daha uzun süre koruma sağlarsınız :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı Soundcheck

• Int.Transfer
  • Yer: Isparta - Ankara
« Yanıtla #36 : 10 Aralık 2013, 23:09:18 »
Bugun Sonaxta Premium paket uygulattım. En son premium katmanını sabaha kadar bekleyip silmek için beklettim. Yarın sabah silicekler

Uygulamada ;

mevcut.

Sizce nasıl?
SOLD - VW Scirocco 2012  1.4 TSI  160ps Man.  -  Cam Tavan - Bi-Xenon - 18'Cilalı Interlagos - Ayna Paketi - White Edition

Çevrimdışı mehmethismanoglu

• In Production
  • **
  • Yer: İSTANBUL-URFA
  • 63PA834
« Yanıtla #37 : 05 Şubat 2014, 14:25:05 »
Arkadaşlar cumartesi gunu pastacıla artı boya koruma yapıcam fıyat 120 tl arkadasın yıkaması aracım 4 bin km sızce bu km pasta cıla falan yapmam dogrumu arac daha sıfır hafıf cızık var tavanda
06 FC 8596 1.4TSİ 160HP   -- 63 PA 834 LEON 1.6 TDİ

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #38 : 05 Şubat 2014, 18:46:26 »
pasta cila olayina cok girmeyin ne kadar kisa araliklarla yaptirirsaniz aracinizin orjinal cilasi okadar cabuk incelir ve atma yapar. mumkun mertebe en ince pastayi kullansinlar illa yaptiracam diyorsaniz. senede 1 iyidir derim ben. daha bilgili arkadaslar daha net bilgi verirler
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı oguz

• Int.Transfer
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #39 : 05 Şubat 2014, 19:01:17 »
Pasta olayını sık sık yaptırmayın verniğiniz incelmeye başlar ince pastada olsa incelir.Eğer kılcal çizikleriniz varsa ve rahatsız oluyorsanız autoglym srp alıp el ile uygulama yaparak bir süreliğine bu ince çizikleri gizleyebilirsiniz üzerine katı veya sıvı wax yaparak bu süreyi uzatabilirsiniz ( katı waxın kalıcığı herzaman daha fazladır-sıvı waxlada daha fazla parlaklık elde edersiniz ancak kalıcılık kısadır)

Çevrimdışı furkane

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul/yeşilyurt
  • -34 VF 7440-
« Yanıtla #40 : 05 Şubat 2014, 21:43:14 »
İyi bi şekilde kil uygulanıp çizik var ise pasta uygulanmalı asıl bomba Nasiol ZR53 nano boya koruma bu uygulandımı 6 ay ne cila nede bir şey istiyor araç, tavsiye ederim ama uygulanması biraz sıkıntılı kaporta üzerinde su filan var ise ve ürünle tepkimeye girdiğinde direk leke yapıyor ya bölge pasta yada zımpara istiyor , el yatkın değilse uygulayan firmalar mevcut.

- bmw f10 520d 2.0 184ps
- vw 1.4 TSı - 160ps - DSG - CC
- vw1.4 TsI - 160ps - DSG - Scirocco
- bmw E46 318i automatic 2.0 143ps

Çevrimdışı ekremsensoy

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Harbour
  • Yer: istanbul / başakşehir
« Yanıtla #41 : 05 Şubat 2014, 21:54:41 »
Benimde güzel bi cilaya ihtiyacım varrrr

Çevrimdışı Marky

• Int.Transfer
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #42 : 05 Şubat 2014, 22:21:12 »
pasta cila olayina cok girmeyin ne kadar kisa araliklarla yaptirirsaniz aracinizin orjinal cilasi okadar cabuk incelir ve atma yapar. mumkun mertebe en ince pastayi kullansinlar illa yaptiracam diyorsaniz. senede 1 iyidir derim ben. daha bilgili arkadaslar daha net bilgi verirler
Ben de öyle duymuştum. Peki en mantıklı dönem yaz başı mı yaptırmak, yaz sonu mu?
White Edition 1.4 160 Manuel, RSA Stage 2, ITG Maxogen Air Induction Kit, Eibach Prostreet-S Coilover, Forge Dumpvalve, Forge Wastegate, Custom Downpipe, Ngk Iridium Spark Plugs, R8 Ignition Coils

320d F30 Stock

Çevrimdışı ekremsensoy

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Harbour
  • Yer: istanbul / başakşehir
« Yanıtla #43 : 05 Şubat 2014, 22:22:49 »
Ucuz yollu kuvvetli parlaklık ıcın ne yapmalı ???

Çevrimdışı baturmert

• Transport
  • Yer: İSTANBUL / MECİDİYEKÖY
  • 34 ZJ 5611
« Yanıtla #44 : 05 Şubat 2014, 22:32:05 »
Ucuz yollu kuvvetli parlaklık ıcın ne yapmalı ???

musait bi zamaninda benim isyerime ugra bi 3m kaputa uygulayalim   tamam dersen maliyetine hallederiz sorun degil ekrem :)
VW SCİROCCO 2013 Model  - Salsa kırmızı - 160hp - Dsg -  Panoramik cam tavan - Piano Black  Izgara, Ayna Kapakları , Yan Çıtalar - Difüzör - H&R 3,5 Yay - Bordo Kaliper Kapakları - Simota Karbon  Hava Filtre Kiti - Varex Exhaust Systems