Konu: SUPERSPRINT egsoz  (Okunma sayısı 10787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Yer: istanbul
  • Kagan Boycay
    • infectedart @ deviantart
« Yanıtla #30 : 25 Aralık 2010, 07:59:44 »
evettt, dun itibari ile supersprintler aracima takildi. oncelikle peak olarak 1 bar gordugum turbo basinci 1.44 bara cikti, burdanda anlasilacagi uzere performans getirisi epeyce hissediliyor, kesintisiz kac bar bastigini denemeye henuz firsatim olmadi yakinda onuda yazarim :) oncelikle belirteyim komple egzos sistemi yapmaniza dahi gerek yok, sirf downpipe degisimi ile turbonun performansini cok rahat arttirabilirsiniz. Custom Garageda yapildi benim aracin montaji dun, gercekten cok guleryuzlu ve ilgili bir ekipti, bizim araclar icin downpipe uretip bircok araca takmislar aklinizda olsun, komple bastan sona egzosda yapiyorlar bircok arabaya.

supersprinte gelince aracta artik katalitik ve orta susturucu yok, ses acisindan rolentide vs fark edilmiyor dahi ama gaza yuklendiginizde ciddi bir ses var, bir ihtimal ben Custom Garageda bir orta susturucu yaptirabilirim, 1 ay bu sekilde kullanip kararimi verecegim.

gecelim fotograflara...
downpipe montaj oncesinde getirmis oldugum amyant malzeme ile kapland, bu sayede downpipe uzerinde birikecek olan sicakligin bir kismini turbodan uzak tutmus olduk.

montaj sonrasi downpipe gorunumu

yerinde yeller esen orta susturucumun son durumu

son susturucu ve egzos ucu

Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı A Y H A N

• Harbour
  • Yer: A D A N A
« Yanıtla #31 : 25 Aralık 2010, 09:02:47 »
abi tekrar hayırlı olun,güle güle kullan. anlık 1.44 turbo basıncı da fenaa olmuş :)
*2011 1.4 TSI 160 hp *candy white *bixenon *sunroof *interlagos *mirror pack *CC *3,5cm eibach pro kit *home made diffuser :)

Çevrimdışı Umut fg 3295

• Harbour
  • İn boost we trust!
« Yanıtla #32 : 25 Aralık 2010, 18:21:18 »
Öncelikle hayırlı olsun benim aracımda revo yazılım var peak 1.55 basıyorum sadece downpipe nası bu kadar basınç arttırdı  bilemiyorum bence araca ayar yaptırmanızda fayda var ben şimdi downpipe kat iptali veya spor cat koysam 2 bar peak lemi yürüycem yani?
BMW Z4 35İ Sdrive

34BB8253

STRAİGHTS ARE FOR FAST CARS, TURNS ARE FOR FAST DRİVERS

Çevrimdışı LVN 97

• Int.Transfer
« Yanıtla #33 : 25 Aralık 2010, 20:50:19 »
hayırlı olsun kaan abi ışık falan yakmadımı veya sorun çok merak ettim nası ses falan

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #34 : 25 Aralık 2010, 20:57:56 »
Sagol levent, henuz isik fian yanmadi zaten sensorlerin yeri mevcut taktik, ses beni acikcasi istedigimden fazla oldugu icin mutlu etmedi sanirim hafta icinde bir orta susturucu cakacagim
Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #35 : 25 Aralık 2010, 20:59:34 »
Öncelikle hayırlı olsun benim aracımda revo yazılım var peak 1.55 basıyorum sadece downpipe nası bu kadar basınç arttırdı  bilemiyorum bence araca ayar yaptırmanızda fayda var ben şimdi downpipe kat iptali veya spor cat koysam 2 bar peak lemi yürüycem yani?

Sanirim downpipe sonrasi stage II yazilim yukletebilirsin...
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2010, 07:08:40 Gönderen: infectedart »
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı VWci

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #36 : 26 Aralık 2010, 09:25:17 »
Eksoz yaparken insanı en rahatsız eden ya da mutlu eden sesin yüksekliğidir. Ve bu biraz da sansa kalmakta. Ben ilk kez komple eksoz yaptığımda, 4-2-1 header + iki kucuk susturucu + remus wild label bir son susturucu kullanmıştım. Bu sistemde perfomans özellikle üst devirlerde çok iyiydi., ancak... sesine sadece 6 gün dayanabilmiş ve son susturucuyu sökmüstüm. Ancak benden çıkan ses Honda VTI, Type-R'dan çıkan seslerin yanında gerçekten azdı... Lafın özü eksoz sesinin insanları rahatsız etmesi göreceli bir durum. Hondacı arkadaşları genelde rahatsız etmiyor benim gördüğüm. Keşke yapılan veya hazır satın alınan sistemleri araç üzerinde denesek, kullansak onsan sonra satın alınabileceği bir sistemi olsa. Utopik galiba... :D

80's-90's sports cars and Group B soul...

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #37 : 30 Aralık 2010, 19:46:25 »
orta boruyu soktuk paketledik kaldirdim otoparka, paslanmazdan bir boruya gene paslanmaz bir susturucu monte ettik ve sonuc gercekten tam istedigim gibi oldu. :)susturcu oncesi gaza dokunmaya korkuyordum apachi gibi olmustu araba fena halde...
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı VWci

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #38 : 30 Aralık 2010, 20:16:23 »
Hadi hayırlı olsun... Kazasız belasız...
80's-90's sports cars and Group B soul...

Çevrimdışı serdar

• Harbour
  • Yer: İSTANBUL
  • ESKİ REVO ROCCO'CU
« Yanıtla #39 : 30 Aralık 2010, 23:23:24 »
Abi artık bı ses lazım dımı merak ettik :)

NEW JETTA 2012 COMFORTLİNE
              34 HUR 37

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #40 : 31 Aralık 2010, 09:16:33 »
VWci: tesekkurler :)
Serdar: arabanin icinden kaydetmeyi denedim ama anlasilmiyor, disaridan kaydetmesi lazim birisinin, scirocco R seviyesinde bir ses veriyor diyebilirim ama
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı serdar

• Harbour
  • Yer: İSTANBUL
  • ESKİ REVO ROCCO'CU
« Yanıtla #41 : 31 Aralık 2010, 09:33:52 »
Çok iyi olmuş ozaman abi tam istediğim gibi benimde fazla olmasın ama azda olmasın
Güle güle kullan abi tekrardan hayırlı olsun

NEW JETTA 2012 COMFORTLİNE
              34 HUR 37

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #42 : 31 Aralık 2010, 10:12:05 »
Kaan Abi uçuşun olmadığı bi gün şu yay paralarını yiyelim bende senin egzozu duymuş oliyim :)

Çevrimdışı zeynelkoc

• Harbour
« Yanıtla #43 : 31 Aralık 2010, 10:14:10 »
sesi duysak fikir vermesi açısından iyi olurdu ya

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #44 : 31 Aralık 2010, 10:16:14 »
Kaan Abi uçuşun olmadığı bi gün şu yay paralarını yiyelim bende senin egzozu duymuş oliyim :)

yiyelim Berk ama halen yay ellerine ulasmamis, yeni yilda geliyormus yaylar...
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q