Konu: Bi-Xenon olmayan araclara orjinal uygulama  (Okunma sayısı 5822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Yer: istanbul
  • Kagan Boycay
    • infectedart @ deviantart
« : 18 Aralık 2010, 13:33:33 »
evet arkadaslar uzun ve cetrefilli bir calisma sonucunda aracima orjinal mercekli farlarin uygulanmasi basari ile tamamlandi.
kullanilan parcalar ve yaklasik fiyatlari assagidaki gibidir. bu uygulama ile aracinizda orjinal ile arasinda olucak farklilik ve eksiklikleride belirtecegim. bu parcalardan ampul balast ve kablo gibi ufak tefek olanlari ebay.de uzerinden siparis edip getirebilirsiniz gumrukle ilgili problem yasamazsiniz. (ama mutlaka siparisiniz oncesinde saticidan dusuk fatura garantisi alin, eger 100eur uzerinde bir bedel gumruge deklere edilirse urun takilacaktir ve gumruk vergisi odemeniz gerekicektir.)

*Valeo sag sol mercekli far takimi. (vw yedek parcasida valedodan gelmekte) 1500tl civari cifti (servis fiyati) ebay.de uzerinden 1000TL alabiliyorsunuz ama posta ile gonderilmesini tavsiye etme hem nakliye tuzlu olur hemde gumruk sorunu cikar, astari yuzunden pahaliya gelir, ancak Almanyaya gidiyorsaniz o zaman otelinize yada tanidiginiza gondertin ordan bavula koyup getirin.

*Valeo 6G balast, bu balastin en buyuk ozelligi far takimindaki yere birebir oturmakta olup baska bir kabloya ihtiyac duymamasidir. xenon farlarin altinda bu balastin yerlestirilecegi bosluk ve fis mevcut.
ortalama 125eur + 15eur nakliyesi var.

*d1s xenon ampul. farkli model alpul kullanmaniz durumunda ampul mercegin odaginin gerisinde yada ilerisinde olucagi icin ya isik cok ileriye yada cok geriye dusecek ve sonuc olarak ya karanlikta gideceksiniz yada uzunlari yakmis gibi karsinizdan gelenin gozlerinin canina okuyacaksiniz.
cifti 55eur + nakliye

*kufatecden aracimizdaki halojen far takimina uygun olan elektrik kablosunu xenon far takimina ceviren kablo
http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1381_c321_Xenon-HID-HeadLights---Adapter---VW-Scirocco.html

goreceginiz gibi 2009 ve 2010 model birbirinden ayri siparis verirken buna dikkat ediniz.
bu urunu ender elektronik uzerindende alabilirsiniz. (sahsen ben oyle yaptim) 49eur

iscilik: 300tl

opsiyon urun:
http://cgi.ebay.de/LED-Tagfahrlicht-VW-Scirocco-TSI-TDI-DRL-TFL-LEDs-/350366274798?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item51937514ee
30 ledli beyaz ampul

sonuc:
gerekli vagcom kodlamalarinin yapilmasini takiben:
kisalar ve uzunlar d1s ampul uzerinden calisiyor.
xenon yanindaki park lambasi kivamindaki kisim aktif olarak calisiyor.
gene vagcom kodlamasini takiben donus isiklari aktif olarak calisiyor. soyle ki: direksiyonunuzu hafif bir sekilde sag yada sola cevirdiginizde o taraftaki viraj aydinlatma ampulu yaniyor ve gercekten cok iyi bir aydinlatma sagliyor. diger bir olayda sinyal verdiginizde gene o taraftaki viraj aydinlatmasinin aktif hale gelmesi.
calismayan:
otomatik yukseklik ayari. bu demek oluyor ki araciniz uzerindeki yuke yada yolun egimine gore otomatik olarak far ayarini yapamayacak.
eger bu sistemide araciniza kurmak isterseniz:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1690_c321_Auto-Leveling-Headlights---Retrofit---VW-Scirocco.html
bunu monte ettirmeniz gerekicek yaklasik olarak 1000TL gibi bir maliyet cikacaktir montaj dahil .

benim aracta ozel olarak yaptirdigim konfigrasyon:
xenonlarim 4300k (yagmur, sis, pus gibi durumlarda en saglikli gorus seviyesine ulasmak icin bu degeri sectim, ne kadar cok beyaz isik o kadar kotu gorus demek oluyor bahsetmis oldugum kosullarda) xenonlarin yanindaki ledler muhtemelen 5000k seviyesinde yani daha beyaz, bu durumda olunca aksam xenonlari yakinca 4300k olan xenonlar siritmaya basliyor ledlerin yaninda. bunuda bir cift role yardimi ile cozduk (ne yazik ki vagcom uzerinden bunu yapamadik) far anahtari 0 konumunda hicbirsey yanmiyor. park lambalari konumuna alinca led ampuller yaniyor xenonlarin yanindaki, kisa farlari actigim zaman role devreye girip ledleri kapatiyor ve sadece xenonlar aktif oluyor. sonuc olarak farkli kelvin degerleri sonucunda olusacak goruntu kirliligi engellenmis hemde surus emniyetinden feragat edilmemis oluyor.
son birsey daha, eger aracinizi henuz siparis etmediyseniz ve bu yaziyi okuyorsaniz mutlaka ve mutlaka aracinizi xenonlu olarak siparis ediniz  amerikayi tekrar kesfetmeye gerek yok, adamlar boyle bir opsiyon koymuslar, bu kadar emek harcamak yerine birkac ay daha fazla bekleyin aracin gelmesini
 8)
Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2010, 13:37:00 »
Sipariş veremeyipte bayide hazır olan aracı alan ve bi-xenon isteyenler için çok açıklayıcı bir yazı :) paylaşım için teşekkürler Kağan abi.
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2010, 13:43:08 »
Bilgi paylasmak icindir, paylasildikca buyur :)
Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı imolared

• In Production
  • **
  • fatih
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2010, 10:36:05 »
Kaan merhaba,

Benim makine geliyor yeni yılın ilk günlerinde, ben de yaptırmak istiyorum bu işlemi Ender elektronikte, garanti dışı kalır mı araç?

Fatih.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2010, 10:37:38 Gönderen: imolared »

Çevrimdışı infectedart

• Int.Transfer
  • Kagan Boycay
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2010, 11:27:19 »
Kaan merhaba,

Benim makine geliyor yeni yılın ilk günlerinde, ben de yaptırmak istiyorum bu işlemi Ender elektronikte, garanti dışı kalır mı araç?

Fatih.

Fatih iyi gunler,
bu islem elektrik tesisati ile ilgili konularda araci garanti disi birakicaktir, tabi bu gene goreceli bir kavram, servisteki usta son sozu soyleyen kisi olur genelde, ama seni temin edebilirim ki olusacak ariza bi-xenon uygulamasi sebebiyle olusmaz. ben yaklasik bir sene oldu ve herhangi bir sorunla karsilasmadim.
Bertrand Russell

Audi A5 2.0 TFSI Q

Çevrimdışı cagataykorkmaz

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2011, 02:34:53 »
ben doğuş otoya bi-xenon uygulamasını sordugumda yok efendım arac yanar elektırık aksamı yanabılır gıbı benı bu ısten sogutucak bır suru sey soyledıler bunların gerceklıgı varmıdır bılgılendırırsenız cok sevınırım

Çevrimdışı Murat

• Transport
  • Yer: Adana
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2011, 02:45:29 »
ben doğuş otoya bi-xenon uygulamasını sordugumda yok efendım arac yanar elektırık aksamı yanabılır gıbı benı bu ısten sogutucak bır suru sey soyledıler bunların gerceklıgı varmıdır bılgılendırırsenız cok sevınırım

Orjinal şekilde yapıldığı sürece hiçbir sıkıntı olmaz, onlar çakma xenon sanmıştır, silecek motorunu yakabiliyor çakma xenonlar.

Çevrimdışı cagataykorkmaz

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2011, 16:54:05 »

Orjinal şekilde yapıldığı sürece hiçbir sıkıntı olmaz, onlar çakma xenon sanmıştır, silecek motorunu yakabiliyor çakma xenonlar.
eyv sagol bu siteyi kullanmaya basladıgımdan berı burdakı bılgılerle bayagı tatmın oldum ama yınede okuyorum yazıları ıstanbuldakı arkadaslar ender elek mı bır yer yazmıslar sureklı masallah ıcımden neymıs bu ender elektronık dedım, ıste body kit ıcın su usta su mekan,egzos ıcın su tunıngcıler ankarada boyle yerler ya yok yada benım haberım yok yanı bu konuda ankaralı arkadaslar bu sıte aracılıgı ıle yardım ederlerse cok sevınırım ozellıkle bı-xenon ıle alakalı

Çevrimdışı pL58

• In Production
  • **
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2012, 14:18:22 »
kardesşim bu uygulamanın totalde bızee ne kadar faydası oluyoo  ugraşmaya  degermii acaba?

Çevrimdışı FZ9872

• Scheduled
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2013, 16:31:31 »
ender işcilik dahil 2800 falan demişti

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2013, 17:09:38 »
bi mesaj yazdım daha sonra alıntı yaptığım mesajın 11 aralık 2011 tarihli olduğunu gördüm. sildim :D
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2013, 17:14:31 Gönderen: uralalanya »
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı Guney61

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İstanbul/bahcelievler
  • 34 VE 6161
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2013, 11:57:18 »
Ebay fiyatlari 3 yil oncenin oldugu icin o zaman uyguna gelio.. Ama suan firlayan eurodan sebep hic bole bi ise girilmemeli bence.. Bende xenonsuzluktan yananlardan ne yapicaz bilmiorum:)
1.4 Ts 160 hp Manuel.. 18' R jant.. Bi Xenon.. 3.5 Eicbach.. Emil egzoz.. App.. Komple film.. Difüzor/spoiler..

Çevrimdışı 55 EN 168

• In Production
  • **
  • Yer: samsun
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2013, 12:05:21 »
buyuk bır heyecanla okudum ama :((( sonuç yıne husran :(

Çevrimdışı DryBeansAndRice

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Malatya
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2014, 12:04:10 »
üzücü haberler bunlar ama :(

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2014, 12:22:43 »
üzücü haberler bunlar ama :(

Üstadım lütfen eski tarihli konuları hortlatmayin.

K00U cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)