Konu: araç kaplama fıyatı?  (Okunma sayısı 59896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferarac

• Ordered (Yeni Üye)
« : 20 Kasım 2011, 02:02:59 »
arkadaşlar arabamı kaplatmayı düşünüyorum. fiyatı nedir? ruhsata işletme işlemleri nasıl oluyor. bilgisi olan varsa paylşabilrmi?
35--GA

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2011, 02:08:57 »
Fiyatı folyo kalitesine göre ve uygulama merkezine 1300tl ile 4000tl arasında değişmekte. 
Genelde, siyah beyaz gibi klasik renkler 1.800tl tutuyor, sedefliler ise 2300-4000tl arasında değişmekte...
Ruhsat işlemlerini kendiniz de yapabilirsiniz muameliciyede verebilirsiniz.
Eğerki kendiniz halletmek isterseniz işlemler;

1-aracı kaplatıp, uygulama merkezinden alınan faturasıyla muayene istasyonuna gitmek ve tespit yaptırma
 2-Alınan belge ile aracın bağlı olduğu trafik şubeye gidip ruhsat yeniletmek.

Bu işlem 250-300tl civarı tutar. Muameleciye verirseniz, muameleciye göre fiyat değişebilir. (Bence muameleciye parasını verin ve hiç uğraşmayın. )100-150tl için hiç moral bozmaya değmez...
İşlemler 2 iş gününde rahatlıkla halledilebilir.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2011, 02:12:05 Gönderen: chagyy »
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2011, 02:10:15 »
Halil döktür bakalım :bonuskafa
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2011, 02:48:21 »
Halil döktür bakalım :bonuskafa
hemen abi geldim :)
öncelikle nasıl bir renk istiyosunuz size piyasadaki en uygun fiyatla en kaliteli malzeme ve işçiligi bi arada suncak bir yer öneririm :) benim çok samimi oldugum bir abim var o hem meguiiars bayisi hemde araç kaplama yapıyor ustasıda çok kabiliyetli fiyat olarakta beni söyleyince bayagı indirim yapıyor. fiyatları şöyle söylim;
1-)sedefli yanar dönerli renkler 2000tl
2-)mat renkler ve standart renk tonlarıda 1400tl
3-)aracınızın renginden memnunsanız komple şeffaf kaplıyorlar kesinlikle kaplama oldugu anlaşılmıyor onuda 1400tl ye yapıyorlar
kullanılan ürünler kpmf markadır kalitesiyle kendini ispatlamış 5yıl garantili üründür egerki sorunuz olursa özelden pm atabilirsiniz

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2011, 02:54:27 »
ruhsata işleme sürecinide kısaca anlatim
faturanızı alıyosunuz hiç randevu almadan herhangi bir muayene istasyonuna gidiyosunuz ek1 formu dolduruyosunuz(20tl) sonra az bişey sıra bekliyosunuz sizi aradan alıyolar zaten tüv istasyonunun arka kapısına giriyosunuz yani muayene işlemi bitipte bandrol yapıştırılmasını bekeyen araçların yanına gidiyosunuz elinde kagıtlarla bir çalışan geliyor motor şase nosuna bakıyor rengini kontrol ediyor ve belgeleri onaylayıp size veriyo sonra siz o evraklarla muameleciye gidiyosunuz ben 400tl vermiştim o yeni rengi ruhsata işletiyor en fazla 2gün sürer bu işlemler muayene işini sabahın erken saatinde hallederseniz aynı gün ruhsat bile çıkabilir.Gelelim ruhsatta yeni rengin yazılımına egerki mat veya karbon renkler uygulanırsa örnegin mavi carbon yada mat mavi kaplandı araç ruhsatın renk bölümünde mavi yazılcak ruhsatın açıklama kısmınada renk-mat mavi yada karbon mavi yazılcaktır umarım gereken bilgileri verip aydınlatmışımdır

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2011, 02:57:48 »
ruhsata işleme sürecinide kısaca anlatim
faturanızı alıyosunuz hiç randevu almadan herhangi bir muayene istasyonuna gidiyosunuz ek1 formu dolduruyosunuz(20tl) sonra az bişey sıra bekliyosunuz sizi aradan alıyolar zaten tüv istasyonunun arka kapısına giriyosunuz yani muayene işlemi bitipte bandrol yapıştırılmasını bekeyen araçların yanına gidiyosunuz elinde kagıtlarla bir çalışan geliyor motor şase nosuna bakıyor rengini kontrol ediyor ve belgeleri onaylayıp size veriyo sonra siz o evraklarla muameleciye gidiyosunuz ben 400tl vermiştim o yeni rengi ruhsata işletiyor en fazla 2gün sürer bu işlemler muayene işini sabahın erken saatinde hallederseniz aynı gün ruhsat bile çıkabilir.Gelelim ruhsatta yeni rengin yazılımına egerki mat veya karbon renkler uygulanırsa örnegin mavi carbon yada mat mavi kaplandı araç ruhsatın renk bölümünde mavi yazılcak ruhsatın açıklama kısmınada renk-mat mavi yada karbon mavi yazılcaktır umarım gereken bilgileri verip aydınlatmışımdır
Muayene + 400tl mi ? Kardeşim biraz fazlaymış. Lakin, trafik şubede bahsedilen işlem, 1 saatte halledilebiliyor hadi yoğun olsun sabah ver diğer gün sabah al... Maksimum 150tlye çıkıyorsun...
Hem muayeneye kendim götüreceğim, hemde muameleciye 400 vereceğim.. Muayenede uğraştığından daha az uğraşıyorsun trafikte :)

2010 Scirocco 1.4TSI DSG

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2011, 03:01:29 »
muayeneye ara vermiyosun pampişim :) muameleci 250 alıyor 150de ruhsatın masrafı ama tabi daha ucuza yapnda olabilir benim renk biraz sıkıntı oldugu için tuzlu bir yerde yaptırmak zorunda kaldım gerçi hoş kendim gidip gelseydim tüm gün ölücek benzin parasıda cabası aada maksimum 150 200 oynardı onun içinde degmez gidip saatlerce beklemeye o trafik şubler kadar berbat bir yer yok tanıdıgın yoksada yüzüne bile bakmazlar öyle kös kös beklersin saatlerce ve en ufak açık varsa işleminde asla afetmezler git hallet gel derler neden o riski göze alim ki :)

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2011, 03:07:30 »
Bu arada trafik işlemleri çok kolay dediğim gibi;
aldığınız ek1 belgesini önce muayene istasyonlarının önündeki seyyar araçlarda bekleyen kişilere daktiolayla yazdırtıyosunuz, 20tl derler 10tlye düşüyorlar pazarlıkla. (Dönem pazarlık dönemi 10tl 10tldir :P  )
Daha sonra tespit işlemleri ardından pul basılmış ve kaşelenmiş ek1 belgesiyle trafik şubesine gidiyosunuz, sıra numarası alıp belgenizi teslim ediyorsunuz, yoğunluğa göre hemen veya diğer gün alabiliyorsunuz...

İlk postumda tüm süreç yazıyor zaten :)

Halil; ben muayeneye para veriyosun demedim zaten kardeşim, tespitler ücretsiz yapılıyor onu biliyorum. Trafikte işlemler artık geçti... Tanıdık olayları hala devam ediyor ama, artık sıradan vatandaşları çok göz önünde tutuyor devlet ve bu yüzden sıra beklemeden sıkıntı olmadan gidip hallediyorsun...
Yani 250tlilk işlem şu; EK1 belgesiyle gidiyorsun trafik şubeye renk değiştirdim diyorsun, vezneye 108tl ruhsat harcını yatırdıktan sonra memurun sana durumu izah etmesiyle 1 gün veya anında evraklarını alıp şubeden çıkıyorsun :)
Yani olay maksimum 30dk lık bir olay. ve toplam maliyet, şöforler odasından alınacak 45kuruşluk ek1 belgesi, (Muayene istasyonlarında 10-20tlye satılıyor. ) + 108TL Ruhsat bedeli :)

Şubeye gitmeden önce ;
https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/islem_sec.aspx
adresinden randevu alıyorsunuz Araç Renk Değişikliği işlemleri kısmından, daha sonra verilen tarihte şubede olup işlemleri bitiriyorsunuz... Eğer tanıdığınız varsa randevusuz gitsenizde sıkıntı olmuyor :) .
2010 Scirocco 1.4TSI DSG

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2011, 03:11:52 »
ben muayene ücreti söyledin sandım kardeşim hatta şaşırdım nasıl bu adam bilmez bunu diye hemen toparladın kurtardın karizmayı :hihi yani muameleciye vermek daha mantıklı karşim ugraşmıyosun kafan rahat adam halledip getiriyor sonuçta bırakta onlarda ekmek yesin degil mi :geyik bana 400 demişlerdi ozaman şimd, belki 300e hatta 250ye bile yapan vardır ama ne olursa olsun muameleci halletsin derim kim gider şimdi oralara :) ek1 belgesininde ruhsatında bir fotokopisini alırsın yanına olurda polis çevirirse ruhsatım şubede renk değişimi için dersin sorunda yaşamazsın ben öyle yapmıştım

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2011, 03:13:40 »
ben muayene ücreti söyledin sandım kardeşim hatta şaşırdım nasıl bu adam bilmez bunu diye hemen toparladın kurtardın karizmayı :hihi yani muameleciye vermek daha mantıklı karşim ugraşmıyosun kafan rahat adam halledip getiriyor sonuçta bırakta onlarda ekmek yesin degil mi :geyik bana 400 demişlerdi ozaman şimd, belki 300e hatta 250ye bile yapan vardır ama ne olursa olsun muameleci halletsin derim kim gider şimdi oralara :) ek1 belgesininde ruhsatında bir fotokopisini alırsın yanına olurda polis çevirirse ruhsatım şubede renk değişimi için dersin sorunda yaşamazsın ben öyle yapmıştım
İşleyişin nasıl olduğu bilinsinde, gerisini boşver kardeşim :bonuskafa
Ben kaplatsam gidip kendim halledeceğimden değil, veririz 400ü keyfimize bakarız haha :bonuskafa seviyorum seni kardeşim :D
2010 Scirocco 1.4TSI DSG

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2011, 03:14:32 »
money talking diyosun yani :bonuskafa bende seniseviyorum canım :)

Çevrimdışı zaferarac

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2011, 00:46:48 »
arkadaşlar bilgilendirdiniz sağolun. istanbul emniyet müdürlüünün adresini atmışsın çağ . ankaradayım ben. rengi belirliyim yaptırcam hayırlısıyla
35--GA