Konu: Garanti Bitince Sorun Yaşayan ?  (Okunma sayısı 14916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurdincel-uu1754

• Int.Transfer
  • Yer: Kartal
  • Onur Dincel
« Yanıtla #30 : 27 Mart 2013, 17:58:50 »
Arkadaşlar başka bir başlık altında daha önce yazmıştım bu konuda bir başlık olmadığı için resmen sağa sola yazıyorum :D Garanti kapsamına giren sorunları bir başlıkta toplayabilirsek faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Benim aracımın (daha 8.000'de) gösterge paneli kendiliğinden çatladı, Sakarya VW bayisi kabul etmedi ve Doğuş oto'nun garanti işlerine bakan mühendis ekibi inceledi ve doğru sonuca vardı.

Şu anda parça siparişi verildi ve garanti kapsamında değişecek.
Gerçi bu sorun ilk defa görülen hatta duyulan bir sorunmuş fakat sizinde başınıza gelebilir (umarım gelmez) diye bunları sizinle paylaşmak istedim.

ne denir bilmiyorum geçmiş olsun trajikomik bi olay gerçekten boşuna seni uğrastırıcaklar.. bizde giderken kaputu fırlatmayalım  :o

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #31 : 27 Mart 2013, 19:40:34 »
Cuma akşamı arabayı parkettim cumartesi sabah arabaya bindiğimde çatlamıştı. Fabrikadan kaliteci arkadaşlar inceledi, montaj sırasında kastığı için çatladığını söyledi. Yani kısaca, belli bir süre bu problemi yaşamadıysan olması imkansız ancak yeni araba alan arkadaşların aklında bulunması lazım...
Nazar cikmis nazar ;)
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı mkemal1907

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #32 : 27 Mart 2013, 19:41:44 »
Kardeşim inşallah öyledir çıksın artık araba havaya uçmadan :)

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #33 : 27 Mart 2013, 19:54:22 »
Sonuçta plastik parça old. için çok şaşılacak bir durum yok, olabilir.

Bu arada gösterge paneli plastiğine kendim çok dikkat ederim, çünkü çoğu kullanıcı üstü tozlu olunca eline ne geçerse , selpakla siliyor ve o şeffaf plastik çiziklerle doluyor.

Bazı 2.el ilanlarda o şekilde parlaklığı kaybolmuş gösterge camlarına rastlayınca resmen araçtan soğuyorum.
Bursa

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #34 : 27 Mart 2013, 20:42:36 »
Evet resimlerini koyucam değişmeden. Şaşırtıcı bir durum...
çok enteresan benimkinde de çizik var 10 cm, heralde iç dış yıkartırken hayvanın biri silerken çizmiş nasıl başarmışşa amg !
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #35 : 27 Mart 2013, 20:56:14 »
çok enteresan benimkinde de çizik var 10 cm, heralde iç dış yıkartırken hayvanın biri silerken çizmiş nasıl başarmışşa amg !
ben aracı yıkattığım zaman artık içi temizlettirmiyorum sebebi de bunun gibi şeyler.  Elektriklü süpürgemi çok uzun uzatma kablosu ile çalıştırıp döşemedeki tozları kendim alıyorum, Trafik sıkışınca da ıslak mendille ön torpidoyu sliyorum. Gösterge camını ise mümkün olduğunca az siliyorum, çünkü ne kadar az silerseniz o kadar az çiziliyor. Silersem de muhakkak ıslak bir bezle ve fazla bastırmadan siliyorum.
Bursa

Çevrimdışı mkemal1907

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2013, 21:19:35 »
Trafik sıkışınca :))

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #37 : 27 Mart 2013, 21:55:19 »
ben aracı yıkattığım zaman artık içi temizlettirmiyorum sebebi de bunun gibi şeyler.  Elektriklü süpürgemi çok uzun uzatma kablosu ile çalıştırıp döşemedeki tozları kendim alıyorum, Trafik sıkışınca da ıslak mendille ön torpidoyu sliyorum. Gösterge camını ise mümkün olduğunca az siliyorum, çünkü ne kadar az silerseniz o kadar az çiziliyor. Silersem de muhakkak ıslak bir bezle ve fazla bastırmadan siliyorum.
Belli bir zaman sonra cizilirse gosterge cami o cizikleri yok etmek mumkun yapan bi kac yer var bildigim ve size tavsiyem islak bezle silmekte dogru degil , once cam sil sisesinin icine su koyup su puskurttuken sonra silinmesi daha faydali olur cizikler icin
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #38 : 27 Mart 2013, 22:02:34 »
aslında bu güneş gözlüklerinin özel silme bezleri de kullanılabilir heralde

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #39 : 27 Mart 2013, 22:13:16 »
Belli bir zaman sonra cizilirse gosterge cami o cizikleri yok etmek mumkun yapan bi kac yer var bildigim ve size tavsiyem islak bezle silmekte dogru degil , once cam sil sisesinin icine su koyup su puskurttuken sonra silinmesi daha faydali olur cizikler icin

torpidoda ondan da (su spreyi) var ve bazen onu da kullanıyorum ve dediğiniz gibi çizmeden temizleme açısından en iyi çözüm o. ancak su spreyini daha çok genel plastik aksamlarda arada birikip kurumu toz ve kirleri yumuşatmak için kullanıyorum.

Altta diğer arkadaş gözlük camı bezi kullanılabilir demiş, aynen. Su spreyi ile önceden su püskürtüp ardından gözlük camı bezi ile hafifce silinirse herhalde yıllar sonra dahi ilk günkü parlaklığında kalır
Bursa

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #40 : 28 Mart 2013, 01:48:33 »
Sonuçta plastik parça old. için çok şaşılacak bir durum yok, olabilir.

Bu arada gösterge paneli plastiğine kendim çok dikkat ederim, çünkü çoğu kullanıcı üstü tozlu olunca eline ne geçerse , selpakla siliyor ve o şeffaf plastik çiziklerle doluyor.

Bazı 2.el ilanlarda o şekilde parlaklığı kaybolmuş gösterge camlarına rastlayınca resmen araçtan soğuyorum.

bu hatayi bir kere yaptim ve pismanim. sakin ola selpakla panelde biseyler silmeyin. icine siciyor resmen.
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı mkemal1907

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #41 : 28 Mart 2013, 07:14:05 »

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #42 : 28 Mart 2013, 11:39:11 »
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı mkemal1907

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #43 : 28 Mart 2013, 11:50:28 »
Katılıyorum terslikleri çekerim çünkü :)

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #44 : 28 Mart 2013, 16:59:28 »
Araç tavanda mı duruyor? :O

Cuma akşamı arabayı parkettim cumartesi sabah arabaya bindiğimde çatlamıştı. Fabrikadan kaliteci arkadaşlar inceledi, montaj sırasında kastığı için çatladığını söyledi. Yani kısaca, belli bir süre bu problemi yaşamadıysan olması imkansız ancak yeni araba alan arkadaşların aklında bulunması lazım...
Nazar cikmis nazar ;)
+üj