Konu: Piston kırılırmı?  (Okunma sayısı 20685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kerem

• Transport
  • Yer: İstanbul
  • Audi A3 1.4 tfsi - 34 P 0521
« : 10 Kasım 2011, 16:02:38 »
Merhabalar

1 kasımda arabamla Kadıköy'de ilerlerken birden bire EPC ve Egzoz Uyarı ışıkları yandı ve acil olarak sağa çektim. VW 24 saat destek çağrı merkezini arayarak yardım istedim ,durumu anlattım ve beni aracımın kontağını kapayarak beklememi ve derhal yanıma geleceklerini ilettiler. Saolsunlar saat 22 civarlarında bile olsa 20 dk içerisinde bulunduğum yere gelerek aracı kontrol ettiler ve çekici ile yetkili servis Rekor'a çekilmesini sağladılar. Ertesi sabah servis açılır açılmaz Rekor'a gittim ve durumu sordum henüz sorunu tam olarak bilemediklerini ve incelediklerini ilettiler. Tamda bayram öncesi yoğunluğu olduğundan dolayı da tabi işlemlerimi biraz gecikmeli devam etti. (bu arada ben yedek araç istedim önce vermediler elimizde yok dediler ancak VW Türkiyeye bir şikayet maili atınca ertesi gün yedek araç kapıma kadar geldi ve hatta vites ve motor olarakda ne istediğimi sordular! Bu işler böyle yürüyor demekki şikayet etmenizi tavsiye ederim.) En sonunda aracın motoru söküldüğünde pistonlardan birinin kırık olduğu anlaşıldı ve Garanti kapsamında değiştirilmektedir. Pistonu da gördüm bildiğin kırılmış yani nasıl olur anlamadım?

Burada sizlere sormak istediğim ;

1. Bu kırık neden olmuş olabilir? (servis yetkililerine ve doğuş otoya sorduğumda müşteri kaynaklı olmayacağını belirttiler)
2. Pistonlar garanti kapsamında değiştiği için ilerde bana sorun yaşatırmı?
3. Yapılan bu işlemler sonrasında araçta bulunan Penta ve Doğuş Garantili ABT yazılımım etkilenirmi ne yapmalıyım?
4. İşlemler aşırı uzun sürdü bildiğin 10 gündür araba serviste ve bu durum çok can sıkıcı . bundan sonraki servis ve bakım süreçlerinde hangi yetkili servisi önerebilirsiniz.?

Son olarak alakasız ama bugün aracı görmeye gittiğimde aracın üstüne yaptırdığım kaplamanın kenarından hafif kalktığını gördüm bu durumda bu kaplama zararımı Rekor otodan nasıl alabilirim?

Buluşmaya da katılmak istiyorum ancak roccom maalesef serviste yedek aracımla kabul edersiniz inş :)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı Auxera (Erhan)

• Harbour
  • Yer: İstanbul, Ataşehir
  • BAD ASS DECEPTICON !!
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2011, 16:11:30 »
geçmiş olsun
* 2011 SCIROCCO 1.4 TSI DSG 160 BG
* 2007 A3 2.0 TFSI STRONIC 200 BG

Hanım ağa yol istese vericez mecbur :bonuskafa

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2011, 16:13:53 »
çok geçmiş olsun aracınız sıfır yada çok az kullanılmış ise komple sıfır motor isteyin yada yeni araç isteyin... bence çok daha iyi olur... yazılımı yeni motorunuza ama revizyon, ama komple motor tekrardan ücretsiz olarak  penta oto ile bağlantı kurarak yükletebilirsiniz... aracın piston kırması pek hayra alamet değildir... enjektör işemesinden tutunda, hammadde hatasına kadar birçok sebepten olabilir ki işin kötü tarafı bizim araçların motor blokları ve silindirleride komple alüminyum... yani revizyona pek müsait değil... kullan at motor yani özetle ... bu birçok diğer markadada malesef böyle... TSI motorlardan sadece 2.0 GTI ve R20 motorları  döküm gövdeli ve zaten bu motorların dayanıklılığı çok daha fazla... scirocco 2.0 TSI da GTI 2.0 motorunu kullanmakata...
Merhabalar

1 kasımda arabamla Kadıköy'de ilerlerken birden bire EPC ve Egzoz Uyarı ışıkları yandı ve acil olarak sağa çektim. VW 24 saat destek çağrı merkezini arayarak yardım istedim ,durumu anlattım ve beni aracımın kontağını kapayarak beklememi ve derhal yanıma geleceklerini ilettiler. Saolsunlar saat 22 civarlarında bile olsa 20 dk içerisinde bulunduğum yere gelerek aracı kontrol ettiler ve çekici ile yetkili servis Rekor'a çekilmesini sağladılar. Ertesi sabah servis açılır açılmaz Rekor'a gittim ve durumu sordum henüz sorunu tam olarak bilemediklerini ve incelediklerini ilettiler. Tamda bayram öncesi yoğunluğu olduğundan dolayı da tabi işlemlerimi biraz gecikmeli devam etti. (bu arada ben yedek araç istedim önce vermediler elimizde yok dediler ancak VW Türkiyeye bir şikayet maili atınca ertesi gün yedek araç kapıma kadar geldi ve hatta vites ve motor olarakda ne istediğimi sordular! Bu işler böyle yürüyor demekki şikayet etmenizi tavsiye ederim.) En sonunda aracın motoru söküldüğünde pistonlardan birinin kırık olduğu anlaşıldı ve Garanti kapsamında değiştirilmektedir. Pistonu da gördüm bildiğin kırılmış yani nasıl olur anlamadım?

Burada sizlere sormak istediğim ;

1. Bu kırık neden olmuş olabilir? (servis yetkililerine ve doğuş otoya sorduğumda müşteri kaynaklı olmayacağını belirttiler)
2. Pistonlar garanti kapsamında değiştiği için ilerde bana sorun yaşatırmı?
3. Yapılan bu işlemler sonrasında araçta bulunan Penta ve Doğuş Garantili ABT yazılımım etkilenirmi ne yapmalıyım?
4. İşlemler aşırı uzun sürdü bildiğin 10 gündür araba serviste ve bu durum çok can sıkıcı . bundan sonraki servis ve bakım süreçlerinde hangi yetkili servisi önerebilirsiniz.?

Son olarak alakasız ama bugün aracı görmeye gittiğimde aracın üstüne yaptırdığım kaplamanın kenarından hafif kalktığını gördüm bu durumda bu kaplama zararımı Rekor otodan nasıl alabilirim?

Buluşmaya da katılmak istiyorum ancak roccom maalesef serviste yedek aracımla kabul edersiniz inş :)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2011, 16:36:48 »
abi yeter ki gel katılım için rocco şart değil :D
çok geçmiş olsun ,şanssızlık işte :(
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Uşak-Manisa-İzmir
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2011, 16:40:56 »
çok geçmiş olsun.
komple motor isteyin bence.
Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint
-Forge DV - Custom Intercooler - Varex - Turbo Timer Loading-

Çevrimdışı M E R T

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Transport
  • Yer: AFYON
  • BAKMA GÜZELİM, ATLA GEZELİM !
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2011, 16:44:22 »
sandık motor getirtin bence.

almanyaya mail atın sorunu detaylıca anlatın ondan sonra türkiyedekilere atın halolur

benim tek korkum şu TSİ şuan için güllük gülistan hepsi yeni makineler garantililer ya garantileri bitince ne olacak bunlara? sonu bence hayır değil gibi düşünüyorum allah hayır eder inşallah
Mert

03 VB 402

GOLF 6  TDI

Dünya Kadar Malın Olacağına 1 Tane Teyze Oğlun Olsun...

Çevrimdışı Kerem

• Transport
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2011, 16:51:41 »
ΤενҒіκ Έʀκ beyin yazısından sonra direk olarak servis danışmanını aradım durumu ilettim yazılı olarakda talebimi hemen yarın sabah vericem. Motor hatta yeni arabaya kadar peşinden kovalarım :) birde bakarsın mevcut araçtan daha özellikli birşey gelir bellimi olur :) Ancak araç şuan yapılıyor ve bana yarın teslim edebileceğini iletti. Aracı teslim aldıktan sonrada bu süreçleri ilerletebilirim herhalde. Τavsiyeleriniz için teşekkür ederim inş hayırlısı olur.

Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2011, 16:52:10 »
Gecmis olsun,umarım kısa zamanda teslim alırsınız, piston kolu değil mi kırılan, bana çok bariz üretim hatası gibi geliyor, acaba piston kırılırken yatağa bir zarar verdimi diye düşündüm biram ama inşallah yoktur öyle birsey.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı Kerem

• Transport
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2011, 16:55:52 »
Motordan pek anlamam ama yuvarlak birşeydi parça 4 tane idi bunlardan 1inde kırık vardı yatağına zarar vermemiş ancak onu söylediler.

Gecmis olsun,umarım kısa zamanda teslim alırsınız, piston kolu değil mi kırılan, bana çok bariz üretim hatası gibi geliyor, acaba piston kırılırken yatağa bir zarar verdimi diye düşündüm biram ama inşallah yoktur öyle birsey.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2011, 17:11:27 »
bence aracı teslim aldığınız anda iş bitecek hakkınızı kaybedeceksiniz.... sandık motor talep edin onlar zaten bi daha kırılırsa mecbur takacağız bari ucuz yollu halledelim peşindeler... amaç 2 yılı doldurup garanti sürecinden sıyırmak...
ΤενҒіκ Έʀκ beyin yazısından sonra direk olarak servis danışmanını aradım durumu ilettim yazılı olarakda talebimi hemen yarın sabah vericem. Motor hatta yeni arabaya kadar peşinden kovalarım :) birde bakarsın mevcut araçtan daha özellikli birşey gelir bellimi olur :) Ancak araç şuan yapılıyor ve bana yarın teslim edebileceğini iletti. Aracı teslim aldıktan sonrada bu süreçleri ilerletebilirim herhalde. Τavsiyeleriniz için teşekkür ederim inş hayırlısı olur.

Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2011, 17:17:25 »
iyide arkadaş ben yeni motor istiyorum diyince tamir ettik yeni motor verme gibi bi durum olamaz demiceklermi servistekiler?
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #11 : 10 Kasım 2011, 17:18:06 »
iyide arkadaş ben yeni motor istiyorum diyince tamir ettik yeni motor verme gibi bi durum olamaz demiceklermi servistekiler?
hakikaten hee ..
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı Kerem

• Transport
« Yanıtla #12 : 10 Kasım 2011, 17:21:54 »
Doğru haklısınız, en iyisi direk olarak işlemleri durdurup yeni motor talebinde bulunmak. Zaten araç ihtiyacıda yok yedek arabayla takılıyoruz.

Çevrimdışı M E R T

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Transport
  • Yer: AFYON
  • BAKMA GÜZELİM, ATLA GEZELİM !
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2011, 17:23:04 »
almanyaya atın şikayet mail i almanyadakiler hemen çöküyor TR deki bayiye biraz sıkıştırın yoğun baskı press yapıcaksnz biraz.
Mert

03 VB 402

GOLF 6  TDI

Dünya Kadar Malın Olacağına 1 Tane Teyze Oğlun Olsun...

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #14 : 10 Kasım 2011, 17:27:18 »
eski forumdan bir arkadaşımız komple yeni araba almıştı...