Konu: Hangi Egzos sesi daha güzel?  (Okunma sayısı 8685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can3can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 10 Ekim 2011, 22:44:50 »
@ can: bendeki egzos sana olmaz cancım, çapları farklı çünkü; ama yazılım + komple egzos yaptırır vanalıyıda kullanırım diyosan verebilirim  :)

@ murat: vanalıyken genelde gazlamak yerine aheste aheste gidiyorum, turbonun o devirlerde arıza yapması zor gibi  
:D

yazılım yaptırmayı dusunuyorum zaten.murat abinin fikirlerini alıyorum.garanti bozulması tek korkum aslında :)  

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #16 : 10 Ekim 2011, 22:56:12 »
Kırmızı R :)
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 10 Ekim 2011, 23:05:44 »
@ fidiko: hadi hayırlısı, heyecan tavan yapmıştır artık :)
son uykusuz geceler  :D

@seçkin: son zamanlarda bi durgunluk görüyorum sende seçkinim, acilen birşeyler yaptırman gerek :D:D

@ murat: hmm, o zaman bi sakatlık olmadan değiştirecek olmamız iyi olacak  :)

@ can: yazılım varsa garanti işi yaş can  :)

@ volkan: kaplatalım yani :D :D

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #18 : 10 Ekim 2011, 23:18:59 »
@ volkan: kaplatalım yani :D :D
yok abi iyi böyle ;)
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #19 : 10 Ekim 2011, 23:35:50 »
yazılım olmadan da kırmızı R daki ses alınıyorsa herkes yaptırsın valla çok güzel olmuş.
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı firadiko

• Transport
  • Yer: Göktürk
« Yanıtla #20 : 10 Ekim 2011, 23:40:24 »
@ firadiko: hadi hayırlısı, heyecan tavan yapmıştır artık :)
son uykusuz geceler  :D

Aynen valla sorma bu araba için 2 ay içinde 2. kez heyecan yaşıyorum saç kalmadı bu süreçte :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #21 : 11 Ekim 2011, 14:22:34 »
senin egsoz zaten orjinal remus... bence hiç gerek yok... ama illa performans azda olsa artsın diyosan ki supersprint in web sitesinde r20 ye katabildiği güç 3-4 hp ki buda stock egsuzun yani remusun işini iyi yaptığının göstergesi, tabiki cat dahil supersprint... öyle sanayide yapma kupon işlere r20 için gerek yok yazık arabaya... komple krom dp,cat, borular, orta va arka susturucu tabikide pahalı ama super sprint...

r20 kullansam stock haline sticker bile yapıştırmazdım... zaten kendine has özgün bir araç r20...

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #22 : 11 Ekim 2011, 14:30:12 »
senin egsoz zaten orjinal remus... bence hiç gerek yok... ama illa performans azda olsa artsın diyosan ki supersprint in web sitesinde r20 ye katabildiği güç 3-4 hp ki buda stock egsuzun yani remusun işini iyi yaptığının göstergesi, tabiki cat dahil supersprint... öyle sanayide yapma kupon işlere r20 için gerek yok yazık arabaya... komple krom dp,cat, borular, orta va arka susturucu tabikide pahalı ama super sprint...

r20 kullansam stock haline sticker bile yapıştırmazdım... zaten kendine has özgün bir araç r20...

+1  Büyük konuşmak istemiyorum ama bende kendi aracıma özel üretilmiş markalı bir egsoz tercih ederdim.Hele R serisi gibi bir aracım olsa kesinlikle ve kesinlikle paraya kıyardım.Evet Ufuk abi omzundaki şeytan bizleriz :D

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Uşak-Manisa-İzmir
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #23 : 11 Ekim 2011, 15:27:53 »

@seçkin: son zamanlarda bi durgunluk görüyorum sende seçkinim, acilen birşeyler yaptırman gerek :D:D

abicim golf R supersprintin sesi favorim öncelikle onu söliyim :D

abi şuan elimde montajlanmayı bekleyen orjinal r ledler , turbo ve yağ basınç göstergeleri var :D
ama ders yoğunluğundan vakit ayıramıyorum :(

bide yaptırcak bişi kalmadı abi artık :D motor gayet iyi.belki buji falan değiştiririm ama onuda öğrenci bütçem kaldırmaz(benzin fiyatları :( )

r tampon yapıcam 3-4 ay sora.yazında coillencem inş :D

Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint
-Forge DV - Custom Intercooler - Varex - Turbo Timer Loading-

Çevrimdışı firadiko

• Transport
  • Yer: Göktürk
« Yanıtla #24 : 11 Ekim 2011, 16:14:23 »
Varex in bi kaçtane videosunu seyretmiştir golf r üzerinde onada bi bak istersen ;)

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2011, 16:58:03 »
haklı olabilirsiniz ama o zaman super sprint yapacağıma miltek yaparım, tabi 3800 euro ya kıyarsam...
:)
değermi ki sizce?

+1  Büyük konuşmak istemiyorum ama bende kendi aracıma özel üretilmiş markalı bir egsoz tercih ederdim.Hele R serisi gibi bir aracım olsa kesinlikle ve kesinlikle paraya kıyardım.Evet Ufuk abi omzundaki şeytan bizleriz :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #26 : 11 Ekim 2011, 18:04:33 »
benim scirocco R ım olsaydı zaten remus eksozu üstünde olduğundan ve zaten R20 alarak 2.0TSI a göre fark ödediysem bu fark frenler, egsoz, yakıt pompası, enjektör farkı, farklı silindir kapagı ve monifold, farklı intercooler vs için... yani bi daha egsoza fark ödemezdim çünkü anlamı yok.. ha arac 2.0TSI olsa o zaman R20 nin egsoz çapına çıkılır dp, cat boru vb egsoz yapılabilir... zaten arabayla oynanacak ise 2.0TSI daha uygun... Çünkü R20 zaten bir turbo daha büyütüp farklı yakıt pompasıyla 400 hp lere geliyorki bu günlük kullanımı zor bir arac olacaktır ve dsg sıkıntı cıkaracaktır... zaten sadece remap ile 300 hp leri rahatlıkla hiçbir sıkıntı olmadan geçebiliyor arac... bişey yapacaksan, yaptır remap gazla gitsin...  

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #27 : 11 Ekim 2011, 19:10:28 »
Halilcim sende alabilirsin, Shell yeni yüksek basınçlı benzin pompan için sponsor olur  :bonuskafa
aynen abi orinal egzoza okadar para bayılma onun yerine benzn pompası al stage2+ ol :)
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı Mete24

• Transport
« Yanıtla #28 : 11 Ekim 2011, 19:48:28 »
ufuk abi performansa dayalı yapıcaksan , 70mm boru sart sana stage 2 icin

benim tavsiyem milltek downpipe al sonrasını iskender abi yapsın , istedigin susturucuyuda orda belirlersin deneye deneye devil hks remus ...
Audi A4 1.6 34 ZD 7510 - satıldı
Volvo s40 D2 34 FV 8505 - satıldı
Volkswagen Passat 1.6 FSI 34 GE 4590 - satıldı
Scirocco 34 L 6203 - satıldı
Scirocco 34 JM 824 - satıldı
Audi A4 1.8tfsi 34 U 6721 - satıldı
Volvo s60 T4 34 U 4166 - satıldı
Volkswagen Polo 1.2 tdi (garanti filodan kiralandı)

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 11 Ekim 2011, 19:53:03 »
tevfik abi: haklısın tevfik abide stage 2 de 330 340 a yakın güç almak varken diyorum hani, yapsak fena olmaz...    8)
bu arada 3-4 bg demişsin ama supersprint dp+komple egzosda 15 bg civarı alırız bence   :?

@ mete: şahsen bende dp yi powershopdan (atp) alayım gerisini iskender yapsın diyordum ama, gördüğün gibi çok tepki aldım...
utandım... :utandim

@seçkin: bence cabrio yaptır   :kafaat :kafaat
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2011, 19:58:00 Gönderen: uFuK »