Konu: Ankara'da boya koruma  (Okunma sayısı 9057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can3can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 08 Nisan 2013, 21:25:57 »
ordaki adama kıl olduğum kadar kimseye olmadım.sakın orda yaptırmayın.sadece yeni arabaya koltuk koruma hedyesi veriyorlardı.onu yaptırabilirsin.bedava nasıl olsa :D kaput korumayı bende değiştirecem.beraber yaptırırız.bildiğim çok iyi bir yer var.boya korumada tecrube işi.3m e gittiğimde adam abi boya koruman baya iyi dedi.sadece wax yapıyorum oysaki araca.0 araca ben gerek olmadığını düşünenlerdenim.biraz kılcallar oluşmaya başlasın sonra yaptırırsın

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #31 : 08 Nisan 2013, 21:38:48 »
artık Pronto var..
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #32 : 08 Nisan 2013, 22:20:22 »
Aracıma henüz daha on günlükken ön kaput filmi ve boya koruma yaptırmaya karar verdim.Balgat 1.Cad. Ziebart bayisine gittim,ortaya çıkan tablo şu ;

- 60 cm Ön kaput filmi = 545 TL

- Araç boya koruma Diamond Gloss = 550

- TOPLAM FİYAT = 1.095 TL

- İSKONTOLU TOPLAM = 1.015 TL (Kredi kartı taksit yada tek çekim fiyatı)

- NAKİT ÖDEME = 915 TL

Ne hayatımda böyle bir fiyat hesaplama nede böyle bir fiyat gördüm.Araç on günlük sadece bir kez yıkadım üzerine de megu quick wax uyguladım dedim."Aman sakın ne yaptınız" dedi satış müdürü.Neden dedim "araç için çok zararlı öyle ürünler,hele kendiniz uygularsanız"felan dedi,asabım bozuldu çıktım.Bir şeyi övmek için diğerini itin g.tüne sokmaya ne gerek var arkadaş.Kendileri espri yapma konusunda Gülse Birsel ile yarışacak durumdalar itiraf edeyim :) Neyse şaka bir tarafa çok uç geldiler bana şahsen.Komşulaaarr yakın zamanda yaptıran var mı öveceğiniz bir yer felan ? Gmg ile görüşsem mi acaba,nasıldır işçilikleri ?
Uzak dur abey
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı TAY..

• YASAKLI ÜYE ( Süresiz )
  • Harbour
« Yanıtla #33 : 08 Nisan 2013, 22:36:02 »
Aracıma henüz daha on günlükken ön kaput filmi ve boya koruma yaptırmaya karar verdim.Balgat 1.Cad. Ziebart bayisine gittim,ortaya çıkan tablo şu ;

- 60 cm Ön kaput filmi = 545 TL

- Araç boya koruma Diamond Gloss = 550

- TOPLAM FİYAT = 1.095 TL

- İSKONTOLU TOPLAM = 1.015 TL (Kredi kartı taksit yada tek çekim fiyatı)

- NAKİT ÖDEME = 915 TL

Ne hayatımda böyle bir fiyat hesaplama nede böyle bir fiyat gördüm.Araç on günlük sadece bir kez yıkadım üzerine de megu quick wax uyguladım dedim."Aman sakın ne yaptınız" dedi satış müdürü.Neden dedim "araç için çok zararlı öyle ürünler,hele kendiniz uygularsanız"felan dedi,asabım bozuldu çıktım.Bir şeyi övmek için diğerini itin g.tüne sokmaya ne gerek var arkadaş.Kendileri espri yapma konusunda Gülse Birsel ile yarışacak durumdalar itiraf edeyim :) Neyse şaka bir tarafa çok uç geldiler bana şahsen.Komşulaaarr yakın zamanda yaptıran var mı öveceğiniz bir yer felan ? Gmg ile görüşsem mi acaba,nasıldır işçilikleri ?
Uzak dur abey
Farkındayım Volkan 400 küsür lira verdikten sonra aslında ilk sana danışmam lazımdı hacı :) yaptırmıcam zaten okudum yazdıklarını.. :)
Kim olduğun,ne yaptığının yanında önemsizdir..

Çevrimdışı TAY..

• Harbour
« Yanıtla #34 : 08 Nisan 2013, 22:37:57 »
ordaki adama kıl olduğum kadar kimseye olmadım.sakın orda yaptırmayın.sadece yeni arabaya koltuk koruma hedyesi veriyorlardı.onu yaptırabilirsin.bedava nasıl olsa :D kaput korumayı bende değiştirecem.beraber yaptırırız.bildiğim çok iyi bir yer var.boya korumada tecrube işi.3m e gittiğimde adam abi boya koruman baya iyi dedi.sadece wax yapıyorum oysaki araca.0 araca ben gerek olmadığını düşünenlerdenim.biraz kılcallar oluşmaya başlasın sonra yaptırırsın

Can pm atsana abi yaptıralım beraber o zaman.Yanlız bütçe sınırlı fiyat konusunu iyi ayarlamam lazım boya koruma+Ön kaput Filmi..

Bu arada bu hafta sonuna doğru bir buluşma daha yapsak mı ne durumdasınız abi ?

Çevrimdışı kuRSAd

• RSA
  • Int.Transfer
« Yanıtla #35 : 09 Nisan 2013, 00:05:33 »
http://www.sonaxaca.com/

tek geçerim...

Çevrimdışı Burhany

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul-Beykoz
  • 34 JP 1233
« Yanıtla #36 : 09 Nisan 2013, 01:49:00 »
istanbulda sonax da 500 tl ye ön kaput komple koruyucu film yan iki cama cam filmi boya koruma döşeme koruma motor temizliği yaptırdım 2-3 ay önce

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #37 : 09 Nisan 2013, 07:59:54 »
Taylan K.karabekirdeki Cancan otoya yakın Llumar Ankara var kaput korumanı oraya yaptırabilirsin, pazarlık yap mutlaka ama :) tüm kaputu yaptırmak en iyisi.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar,
- kaput filmi güneş ışığını geçirken olacak (renkte solma arabanın kalan heryeriyle aynı olsun diye)
- mümkünse 200 mikron kalınlıkta olacak
- filmin yüzeyi pürüzsüz parlak olacak ( bazı filmler çok belirgin oluyor sırıtıyor)

En iyi kaput filmleri
- Llumar
- 3M venturashield
- Solar Gard.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı TAY..

• Harbour
« Yanıtla #38 : 09 Nisan 2013, 08:42:00 »
Taylan K.karabekirdeki Cancan otoya yakın Llumar Ankara var kaput korumanı oraya yaptırabilirsin, pazarlık yap mutlaka ama :) tüm kaputu yaptırmak en iyisi.

- kaput filmi güneş ışığını geçirken olacak (renkte solma arabanın kalan heryeriyle aynı olsun diye)
- filmin yüzeyi pürüzsüz parlak olacak ( bazı filmler çok belirgin oluyor sırıtıyor)

En iyi kaput filmleri
- Llumar
- 3M venturashield
- Solar Gard.
Tamamdır abi çok sağol,yerlerine gideyim bakayım olmazsa yarın ben.Pm attım bu arada sana adresi bulamamıştım,şimdik oldu :) Yalnız inş. uygulaması çok zor değildir,ne dersin Özgür abi ? Birde elimize yüzümüze bulaştırmayalım..

Çevrimdışı Özgür Kaya

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
  • Yer: Ankara-Adana
  • An humble perfectionist.
« Yanıtla #39 : 09 Nisan 2013, 09:15:34 »

En iyi kaput filmleri
- Llumar
- 3M venturashield
- Solar Gard.
Tamamdır abi çok sağol,yerlerine gideyim bakayım olmazsa yarın ben.Pm attım bu arada sana adresi bulamamıştım,şimdik oldu :) Yalnız inş. uygulaması çok zor değildir,ne dersin Özgür abi ? Birde elimize yüzümüze bulaştırmayalım..

Uygulaması uygulayana zor değil, ama bizler için zor ) genellikle işlerini kazasız yaparlar. Riskleri altta baloncuk kalması, yabanci cisimler sinek vs gibi :) çok ender olsada kaputta keserken fazla bastırıp çizik yapabiliyorlar, ama 3 kere uygulama yapan bence artık k
Çizmez.
Ben benim hanımın poloya film yaptım, sırf meraktan :) valla oldu :) Ama baya bi film seyrettim yapmadan. Bana zor geldi, hele şu kavisli yerleri yapmak, sıcak suyla falan yumuşatmak gerekti filmi. Uygulamacılar ısı tabancası veya buhar kullanıyorlar.
2011 1.4 160 hp. DSG, Rising Blue,
Mirror pack, Interlagos, Cruise Control, Bi-Xenon, Titanium Upholstery, Original R Led DRL. Llumar tints & hud protection film. Led plate ligths.

2012 1.6 Polo TDI DSG Comfortline, deep black pearl.

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #40 : 19 Nisan 2013, 10:44:13 »
Kendileri espri yapma konusunda Gülse Birsel ile yarışacak durumdalar itiraf edeyim :) ,

:D hahaha vah vah fena... :bonuskafa

Çevrimdışı _Oğuz_

• In Production
  • **
  • Yer: ANKARA / ESKİŞEHİR
  • Otalay
« Yanıtla #41 : 19 Nisan 2013, 11:54:52 »
Taylan ne yaptırdın mı kaput korumayı ben 60 cm değil de komple kaput filmi yaptırmanı öneririm kendim 60 cm yaptırdım hoşuma gitmiyor araba biraz kirlenince yarım kalan yerde çizgi gibi bir kir oluşuyor hiç güzel durmuyor kanısındayım
06 """ 26

Çevrimdışı TAY..

• Harbour
« Yanıtla #42 : 19 Nisan 2013, 12:28:47 »
Taylan ne yaptırdın mı kaput korumayı ben 60 cm değil de komple kaput filmi yaptırmanı öneririm kendim 60 cm yaptırdım hoşuma gitmiyor araba biraz kirlenince yarım kalan yerde çizgi gibi bir kir oluşuyor hiç güzel durmuyor kanısındayım
Abi % de 100 doğrusun,ön kaputa tam film koruma yaptıracağım havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum,çok sıkı fiyat verenler mevcut işçilik ve malzeme kalitesi konusunu araştırmaktayım..

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #43 : 19 Nisan 2013, 12:36:00 »
Abi % de 100 doğrusun,ön kaputa tam film koruma yaptıracağım havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum,çok sıkı fiyat verenler mevcut işçilik ve malzeme kalitesi konusunu araştırmaktayım..

Taylan abi araçlar sıfır çıktıktan sonra üzerinde fabrikasyon olarak bir vernikle geldiği için aracı şöyle bi 3-4 ay kullanıp daha sonra yaptırsaydın bence boya korumayı belki yanlış düşünüyorumdur ama bir tavsiye sadece...

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı TAY..

• Harbour
« Yanıtla #44 : 19 Nisan 2013, 12:37:31 »

Taylan abi araçlar sıfır çıktıktan sonra üzerinde fabrikasyon olarak bir vernikle geldiği için aracı şöyle bi 3-4 ay kullanıp daha sonra yaptırsaydın bence boya korumayı belki yanlış düşünüyorumdur ama bir tavsiye sadece...
Aynı kafadayım abicim onun için free ye bağladım.Temmuz başı gibi yaptıracağım ki araç tam üç ayını tamamlamış oluyor o süreçte..;)