Konu: Cam Filmi  (Okunma sayısı 6138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul - Beylikdüzü
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #30 : 14 Mayıs 2015, 20:51:32 »
Ön cama film yapınca gece önünü göremezsin falan diyolar yapan bi arkadaşım da hemen ertesi gün sökmüştü. Nasıl oluyor ön cama film yapınca görüşü kısıtlıyor mu sizce?
2012 215hp Manuel Scirocco (Salsa Kırmızı) RSA Stage 1+

Çevrimdışı Lytic

• Transport
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #31 : 14 Mayıs 2015, 21:06:09 »
Biraz da güvenliği düşünmek lazım. Çok koyuya ne gerek var. Flim yaptırmanın amacı güneşi kesmektir bana göre.

Eğer amaç görsellikse görüşü umursama, yaptır 5 numara zindan spec gezersin ;D Fena da durmuyor hannyy..

Çok koyu cam filmi hangi camda olursa olsun tehlike. Geceleyin şehir içinde farını yakmayı unutup o şekilde seyreden bir sürü araba görüyorum. Bunları normalde de fark etmesi zor bir de koyu filmle imkansızlaşıyor. Basit bir örnek :)

Ben sadece ön 2 cama koyu yeşil(aslında koyu yeşilden bir tık koyu) bir film çektirdim. Arka camlarla bire bir aynı ton oldu. Tonlar tam tuttuğu için merak edip de soran falan oluyor nerede yaptırdın diye. Geceleyin de görüşü hiçbir şekilde engellemiyor, güneşi kesmesinden de çok memnunum tavsiye ederim  ;)
2015 VW Scirocco 160 ps Man.

Fırtına mavisi, cam tavan, 18' Interlagos, bi-xenon, ayna paketi, geri görüş kamerası

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #32 : 14 Mayıs 2015, 21:06:53 »
bende film yaptırmayı düşünüyorum eski aracımda ön cam hariç hepsinde 2 numara Llumar vardı. 1 kere polis çevirdi filmler 2 numara muayneden geçti ceza yazamazsın demiştim. sislerin yanıyo diye yazmıştı :D

Bildiğim kadarıyla 2 numaraya ceza yazılmıyor. Ama koyu da olsun istiyorum. Beylikdüzü Beykentte oturuyorum. Buralara yakın iyi güzel bir yer ve numara önerileriniz neler? Avcılar Llumar yapmıştı önceki aracımı çok memnun kalmıştım.
şirinevlerde yaptirdik arkadaşin golf 7 ye süper yapmişlardi beylikduzunde  oturuyom bende ama orda yaptircak yer bilmiyorum bi gurpinara inerken bi yer var  beykent madodan duz devam edince karşisinda kapi fabrikasi var

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #33 : 14 Mayıs 2015, 21:28:40 »

Biraz da güvenliği düşünmek lazım. Çok koyuya ne gerek var. Flim yaptırmanın amacı güneşi kesmektir bana göre.

Eğer amaç görsellikse görüşü umursama, yaptır 5 numara zindan spec gezersin ;D Fena da durmuyor hannyy..

Çok koyu cam filmi hangi camda olursa olsun tehlike. Geceleyin şehir içinde farını yakmayı unutup o şekilde seyreden bir sürü araba görüyorum. Bunları normalde de fark etmesi zor bir de koyu filmle imkansızlaşıyor. Basit bir örnek :)

Ben sadece ön 2 cama koyu yeşil(aslında koyu yeşilden bir tık koyu) bir film çektirdim. Arka camlarla bire bir aynı ton oldu. Tonlar tam tuttuğu için merak edip de soran falan oluyor nerede yaptırdın diye. Geceleyin de görüşü hiçbir şekilde engellemiyor, güneşi kesmesinden de çok memnunum tavsiye ederim  ;)
Doğru söylüyosun 2 numara yaptırıyım bende en iyisi.
şirinevlerde yaptirdik arkadaşin golf 7 ye süper yapmişlardi beylikduzunde  oturuyom bende ama orda yaptircak yer bilmiyorum bi gurpinara inerken bi yer var  beykent madodan duz devam edince karşisinda kapi fabrikasi var
Avcılar'da llumar var e5 üstünde oda çok iyi. Çok memnun kalmıştım.

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #34 : 16 Mayıs 2015, 15:16:26 »

Doğru söylüyosun 2 numara yaptırıyım bende en iyisi. Avcılar'da llumar var e5 üstünde oda çok iyi. Çok memnun kalmıştım.
3m llumar gibi firmalarda 2 cam ne kadar tutuyor

Using Tapatalk

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #35 : 16 Mayıs 2015, 15:34:32 »

3m llumar gibi firmalarda 2 cam ne kadar tutuyor

Using Tapatalk
Şuan ne kadar derler bilmiyorum ama şöyle söyliyim 2010 yılında Hyundai accent Eraya ön cam Hariç tüm camlar 300tl vermiştim sonra sağ ön cam kazada Kırıldı tekrar gittim tek cama 50tl aldılar. Yakın zamanda sciroccomu da götürücem oraya fiyatı burdan paylaşırım ama tahminim scirocco görünce tek cama 100 tl fiyat çekerler bence.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #36 : 16 Mayıs 2015, 17:31:54 »

tamam işte bunların hepsi iyiliğinden

sonuc olarak film yasak. adam istese sana cezayı filmden yazardı

filmi söktürüp geri gitmen gerekridi aksi takdirde men olurdu araban.

3 oldu örnek dava ile film cezalarını iptal ettirdik yakın arkadaşların.. Trafik zabıtası şöförün görüşünü engelleyecek aksesuar takıyor diye kestiği cezaları (30-1b maddesi) iptal edidi.. Bıkmadan kesiyorlar ama devam.. Sis farı sisli ve yağışlı hava dışında yakmak yasak buna uygun trafik kanunu maddesi var.. Gündüz sürüş farı yada kısa hüzmeli farlar ile gündüz sürüş yapılabilir.. Sis farları sadece sisli puslu ve yağışlı havalarda kullanılır..

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #37 : 16 Mayıs 2015, 17:56:30 »

3 oldu örnek dava ile film cezalarını iptal ettirdik yakın arkadaşların.. Trafik zabıtası şöförün görüşünü engelleyecek aksesuar takıyor diye kestiği cezaları (30-1b maddesi) iptal edidi.. Bıkmadan kesiyorlar ama devam.. Sis farı sisli ve yağışlı hava dışında yakmak yasak buna uygun trafik kanunu maddesi var.. Gündüz sürüş farı yada kısa hüzmeli farlar ile gündüz sürüş yapılabilir.. Sis farları sadece sisli puslu ve yağışlı havalarda kullanılır..
Yağışlı havada serbest mi yani

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #38 : 16 Mayıs 2015, 18:32:21 »

Çevrimdışı Oğuzhan AYAN

• In Production
  • **
  • 34 EN 4179
« Yanıtla #39 : 16 Mayıs 2015, 18:33:54 »

Çiselese yemez yani onu da düşünmüşler

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #40 : 16 Mayıs 2015, 18:42:18 »

Çiselese yemez yani onu da düşünmüşler

Çiselesede yakabilirsin...

Hava yağışlıysa zaten yakman sana gündüz görünülürlük, gece ise yanları aydınlatma imkanı ve şerit takibi imkanı sağlar puslu be yağışlı havada..

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #41 : 16 Mayıs 2015, 19:10:41 »

abiciğim yanlışım varsa düzelt

söyle bir dıurum var diye biliyorum aracın dışarıdan görünüşünün %30 dan fazla etkilenmemesi gerekiyor yani minimum aracın içinin %70 i görüzkecek , bunu da dava açıp bilirkişi tayin ediyor. zira benim aracta yanlarda 3+2 en önde 2 en arka büyük camda 3+3 numara flim var . ben her türlü yerim ceza diye düşünüyorum .
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #42 : 16 Mayıs 2015, 19:19:41 »

abiciğim yanlışım varsa düzelt

söyle bir dıurum var diye biliyorum aracın dışarıdan görünüşünün %30 dan fazla etkilenmemesi gerekiyor yani minimum aracın içinin %70 i görüzkecek , bunu da dava açıp bilirkişi tayin ediyor. zira benim aracta yanlarda 3+2 en önde 2 en arka büyük camda 3+3 numara flim var . ben her türlü yerim ceza diye düşünüyorum .

bizim iddiamız trafik zabıtası kontrol etmeden ceza yazdı, görüşü engelleyecek bir aksesuar olup olmadığını kontrol test etmedi diye.. Trafik kanununda cam filmi yada camların saydamlığı ile ilgili bir madde olmadığından ceza yazılan madde muğlak... O nedenle cezalar iptale açık.. Bu şuna benziyor radar ile ölçüp fotoğraflayamadığın araca hızlı gidiyordu diye ceza yazmak gibi bişey.. Bunu fahri trafik müfettişleride çok yapıyordu, davalar yüzünden işleri bitti... Delil yada kesin kanun maddesi olmadan yorum ile cezaları mahkemeler iptal ediyor..

Çevrimdışı aydincondur

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/Ortaköy-Aydın/Germencik
    • ÇONDUR TEKSTİL
« Yanıtla #43 : 16 Mayıs 2015, 19:26:26 »

bizim iddiamız trafik zabıtası kontrol etmeden ceza yazdı, görüşü engelleyecek bir aksesuar olup olmadığını kontrol test etmedi diye.. Trafik kanununda cam filmi yada camların saydamlığı ile ilgili bir madde olmadığından ceza yazılan madde muğlak... O nedenle cezalar iptale açık.. Bu şuna benziyor radar ile ölçüp fotoğraflayamadığın araca hızlı gidiyordu diye ceza yazmak gibi bişey.. Bunu fahri trafik müfettişleride çok yapıyordu, davalar yüzünden işleri bitti... Delil yada kesin kanun maddesi olmadan yorum ile cezaları mahkemeler iptal ediyor..

Abicigim , bir yonetmelik vardi bu %30 %70 ile ilgili birgun bana bi polis arkadas duzgunce izah etmisti bu durumu . Ama evet kanunda cam flmi ile ilgili birsey yok
Ağlayan gözlerim tuzu yok dilimde , kanayan şu yaramın adı yok bilimde...

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #44 : 16 Mayıs 2015, 21:30:08 »
Ornek davayi sunarken davanin numarasi karari vs nasil ibraz ediliyor?
Downloading content... Please wait!