Konu: Scirocco 1.4 vs Mini Cooper s  (Okunma sayısı 10691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Uşak-Manisa-İzmir
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #15 : 27 Temmuz 2011, 03:25:33 »
yok abi bende aynı durumlardayım iyiki anlattın yalnız değilim :)

bi miniyle bi rcz yle bi gti larla kapışırken rahat etmek güzl olucak

ve en önemlisi en yakın arkadaşımda 320 d var.onun dilinden kurtulucam ona seviniyorum ya :)
Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint
-Forge DV - Custom Intercooler - Varex - Turbo Timer Loading-

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 27 Temmuz 2011, 07:17:19 »
İntercooler eger tek basina parcaysa tabiki yarari var ancak ek takilan ise,tek basina takilan buyuk cooler gibi faydasi olmaz...
Miniler yazilimdan sonra,yazilimli rocco yu uzuyor malesef :(
Filtre sistemleri cok onemli,acikta duran hicbir filtre ise yaramaz,bosu bosuna guc kaybetmeyin...
SB hizlanmaya katkisi yok,sadece gaz tepkisini iyilestirir. Yani 50-150km hizlanman 10sec ise yine 10 sec kalir.ayrica otom hatta yeni nesil sanzimanlarda kesinlikle onerilmeyen bir parca.
Yazilim icin ne zaman derseniz V-Max emrinizde,maddi-manevi elimizden geleni yapiyoruz ;)

Çevrimdışı OZKAN

• Transport
« Yanıtla #17 : 27 Temmuz 2011, 08:44:09 »
geçenlerde bi arkadaşımda öyle demişti tek koyman lazım ek koyarsan çok da faydası olmaz diyede inanmamıştım
seçkin seninkki ek mi takıldı yoksa eskisi çıkarılıp yenisimi takıldı bide hangi intercooler taktın bide kaça taktın  ;D
2000 106 GTİ Efsane
2006 206 RC
2009 Scirocco
2011 Polo Gti
2013 Golf 7 Higline
2013 POLO  GTI...

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 27 Temmuz 2011, 10:28:20 »
Ek koymanin faydasi,tek buyuk koymanin faydasinin %20 si ancak eder...
Faydasi var ancak olmasi gerektigi gibi degil...

Strikk3r

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 27 Temmuz 2011, 10:43:31 »
Ek koymanin faydasi,tek buyuk koymanin faydasinin %20 si ancak eder...
Faydasi var ancak olmasi gerektigi gibi degil...
Peki neden böyle? Yani tek olan neden 2 tane olandan daha faydalı?
Tabii aradaki farkı bilmiyorum ama Scirocco'yu baz alarak konuşursak standart intercooler'ı çıkarıp farklı bir intercooler takmak standart'ın üstüne intercooler takmaktan daha mı faydalı?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #20 : 27 Temmuz 2011, 11:27:55 »
Valla tek parca buyuk intercooler takma imkani benim bildigim kadariyla al tak olmuyor... Belki custom yapilabilir... Konuda bahsedilen ( ikili )twincooler uygulamasi ki piyasada forge markali olarak mevcur, havayi soguttuktan sonra boruda tekrar isitip ikinci intercoolerda tekrar sogutmaya calisiyorsunuz... Hem havanin yolu epey uzuyor 160 lik roccoda zaten havanin yolu epey uzun, birde sisteme bir intercooler ekleyip yolu dahada uzatiyorsunuz... Kisaca takili intercooler toplam hacminin verimli olarak bir kismi hortumlarda verim kaybi olarak yok oluyor... Yoksa tabiki fayda saglayacaktir... Mumkun olsa ki 2.0T ler icin var, komple radyator intercooler seti bulunabilse :)

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #21 : 27 Temmuz 2011, 11:31:11 »
işlerden vakit bulduğum ilk anda custum cooler işini halletmeyi düşünüyorum..
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 27 Temmuz 2011, 11:42:00 »
Tevfik abi yine olayi pratik olarak anlatmis ;)
Yol uzadikca basinc duser-isi artar-sure uzar.
İkinci cooler konursa ilkinin performansi duser-sogutma kaybi olur
Tek coolerda bunlar olmadigi gibi,hava tek merkezden sogur.
Yani ek cooler ile %50 performans aliyorsak,onun yarisindan fazlasini kaybediyoruz :(
Almanyada bir firma var,haftaya gidince gorusecegim,eger Turkiye maliyeti 1000 euro civari olursa getirticegim ancsk ustu bozar...

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #23 : 27 Temmuz 2011, 16:14:38 »
abi benimki forge un twintercoolerı  ( bu arada özkan abi ben 800 liraya kapattım 2. en çok şanslıyım :D )
benimki ek intercooler yani.

yalnız yolu uzatma muhabbetini anlamadım.boruları görmüşsünüzdür.zaten orjinal radyatöre gelen hava engellenmiyo ve akıp gidiyo motora doğru.

intercoolerın da havası kendisi ayrı gidiyo.

yani intercooler radyatöre hava göndermiyoki.ikisi biyerde toplanıyo bağımsız olarak.

bu niye yolu uzatsinki abiler :(

Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #24 : 27 Temmuz 2011, 16:16:35 »
murat abi :

abi filtrem kapalı karbon kutulu filtre.st cai kit.
ek olarak orta susturucu iptali ve custom dual çıkış son susturucum var(katkısı olcağını sanımıyorum bunların)
ama abi sb ı kapattığımda cidden hafiften aldı beni ya ?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #25 : 27 Temmuz 2011, 16:26:20 »
seçkincim burdan anlatmak zor... ustunde uygulamalı anlatırım bir ara ;) tabiki radyatörle alakası yok... demek istediğim tek büyük i.cooler için radyatöründe değişmesi gerekebileceği...
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2011, 16:28:52 Gönderen: ΤενҒіκ Έʀκ »

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 27 Temmuz 2011, 16:34:03 »
Ozaman soyle yapalim,sb li ve sb siz hizlanma surelerini olcelim,ozaman size daha net cewap vermis olurum ;)
Tek buyuk cooler ile ek cooler arasinda basinc ve sogutma farki cok var...

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #27 : 27 Temmuz 2011, 16:36:04 »
abiler o zaman şöle bi sorum olucak size .

eğerki aracın radyatörünü iptal edebilirsek birşekilde , taktığım forge twintercoller => tek büyük coolera mı dönüşecek ?

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #28 : 27 Temmuz 2011, 16:37:46 »
Ozaman soyle yapalim,sb li ve sb siz hizlanma surelerini olcelim,ozaman size daha net cewap vermis olurum ;)
Tek buyuk cooler ile ek cooler arasinda basinc ve sogutma farki cok var...
aynen abi.geldiğinde ölçeriz :)

bide allasen bana siz deme bea :D  dana de ayı de falan :D siz çok resmi oluyo :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #29 : 27 Temmuz 2011, 16:43:58 »
yeni tasarım ön taraf olacak aracın... büyük intercooler için yer açılacak ön tarafta... bakınız R20... yada 2.0 TSI yada 2.0 TDI... şu anda çeyrek boy intercoolerın var orjinalden... sende bir yarım daha eklemişsin... ama toplam ancak yarım olmuş... ;)
abiler o zaman şöle bi sorum olucak size .

eğerki aracın radyatörünü iptal edebilirsek birşekilde , taktığım forge twintercoller => tek büyük coolera mı dönüşecek ?