Konu: Hangi spacer?  (Okunma sayısı 30185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uFuK

• Ziyaretçi
« : 15 Haziran 2011, 18:20:15 »
Başlığı bilerek Çağkan kardeşimizin açtığı hangi yay, hangi hava filtresi vb. olarak açtım ki, kendisi başlığı görünce gene döktürür  :)

mesele şu ki; biraz önce powershop ile görüştüm ve spacerlarımı da artık alayım diyorum, yalnız powershop vw için tüm spacer ların aynı olduğunu, scirocco için yada R için farketmediğini söyledi fakat örneğin forge un yada eibach ın scirocco R için ayrı spacerları var.
örnek: http://www.dcperformance.co.uk/uprated/eibach-pro-spacers/volkswagen/scirocco.html
http://www.forgemotorsport.com/content.asp?inc=product&catalog=260703&cat=260703

Birde 400-450 TL gibi bir fiyat verdi, spacerlar HR nin ve özel bir maddeden yapılıyor eibach ile karıştırmayın falan fişman dedi.
ama normale göre hem biraz pahalı geldi hemde tüm vw ler için aynı olması da biraz kafamı karıştırdı.

son olarak 15 mm yerine 12 mm takmamın sürtme olma ihtimali olduğundan daha mantıklı olacağını söyledi.

yorumlarınızı merakla bekliyorum   :)

Çevrimdışı scknkaya

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Uşak-Manisa-İzmir
  • DOWN & OUT
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2011, 19:43:02 »
abi hr ın avantajlarından biri kilitli bijon vermesi
sanırım eibach ve forge un spacerlarında kilitli bijon yok.

ben forge u tavsiye etmezdim çünkü forge genelde motor üzerinde ustalaşmış bi firma.
eibach ve hr ise yürüyen aksam üzerinde usta.ondan dolayı eibach yada hr diyorum ben

sadece yay varsa eğer 15 mm iyidir abi.coil alacaksan ve dip basık yapacaksan 12 mm iyi.

şimdi inceledim eibach r içinde üretmiş.bence eibach ın vardır bi bildiği diyerek eibach diyorum :)
Evotech - ITG - Custom 63mm & Downpipe & Dual Exhaust System - NGK - Sprintbooster - Prosport boost - Tomason 19' Wheels - KW variant 2 Coilover - R Style Bumper - TG Diffuser - R Led - İnteror Led Package - Piano Black Details - 3M Tint
-Forge DV - Custom Intercooler - Varex - Turbo Timer Loading-

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2011, 20:52:26 »
bijon sorun değil de, eibach spacerların R için olanı nerde satılıyorki seçkinim?

abi hr ın avantajlarından biri kilitli bijon vermesi
sanırım eibach ve forge un spacerlarında kilitli bijon yok.

ben forge u tavsiye etmezdim çünkü forge genelde motor üzerinde ustalaşmış bi firma.
eibach ve hr ise yürüyen aksam üzerinde usta.ondan dolayı eibach yada hr diyorum ben

sadece yay varsa eğer 15 mm iyidir abi.coil alacaksan ve dip basık yapacaksan 12 mm iyi.

şimdi inceledim eibach r içinde üretmiş.bence eibach ın vardır bi bildiği diyerek eibach diyorum :)

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2011, 21:48:33 »
Evet hemen bu konudada açıklık getirelim,

Eibach'ın spacerlarıda mevcut. Malzeme kalitesinden önce eibach ve hr'ın en büyük farkını söyliyim.
Eibachda bijon kilidi bulunmamakta yani taktığınız her bijon birbirinin aynı ve isteyen anında bi kriko bide bijon anahtarıyla gayet çıkarır jantlarınızı ve götürür. Fakat h&r içinden anahtarlı bijon kilidi çıkıyorki buda efsane.

Malzeme kalitesine gelirsek Eibach alüminyum ve metal bileşenler kullanırken, h&r içinde titanyum mevcut. titanyumun ısıya dayanıklılığı ile diğer vasıfsız bileşenler dayanıklılığını kesinlikle kıyaslayamayız. Ayrıca biliyoruzki titanyum çok sert ve güçlü bir malzeme. Bu malzeme farkından dolayı ve bijon kilidi mevzusundan dolayı eibach birazdaha zayıf kalıyor.

Gelelim boyut olayına. Jant ofsetlerine göre 12 veya 15 tercih edebiliriz. Orj donington jant ve h&r, eibach, kw yay kombinasyonlarında kesinlikle 15mm spacer tavsiye ediyorum. Bunun dışında 19 ve et'si yüksek olan jantlarda 12mm ideal gibi.

Ufuk abimizin aracına gelirsek, h&r 15mm işini çok güzel bi şekilde görecek ve diğer çelişkide kaldığın nokta olan coilover ile "ef-sa-ne" bir olay yaratacaktır.

Daha detaylı ve ince ayarlamalar için telefondan arayabilirsin abi.
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2011, 23:33:39 »
gene döktürdün maşallah...
yarın sabah uyandırma servisi arayacak seni çağkan  :)

Strikk3r

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2011, 00:04:51 »
Bu arada sanırım tüm VW'ler için spacer'ların aynı olması VW'lerin aynı jant ölçüsünü kullanmasıyla ilgili sanırım, şu 112x5 olan

Çevrimdışı EMH10

• Int.Transfer
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2011, 13:10:38 »
polo 5x100, değişiyor

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı TLGA

• Int.Transfer
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2011, 13:19:37 »
tıtanyum oldukca hafıf ayrıca gercı agırlık ne kadar etkıler bılmyrm da belırtym dedım :)

VP 4445

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2011, 06:04:51 »
Spacerın güvenlik açısından bir problem yaratması söz konusu olabilir mi? Her ne kadar h&r kadar kaliteli bir firmanın ürünü de olsa, böyle bir riski var mıdır?

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2011, 06:08:13 »
Spacerın güvenlik açısından bir problem yaratması söz konusu olabilir mi? Her ne kadar h&r kadar kaliteli bir firmanın ürünü de olsa, böyle bir riski var mıdır?
Kaliteli markalar kullanıldığı müddetçe herhangi bir sorun oluşmaz. Bu parçada kullanılan en önemli malzeme spacerın malzemesi olduğu kadar bijonlarda bir o kadar önemlidir. Uzun bijon kuvvet noktası ve momentumdan dolayı üzerinde normal bijona göre daha fazla basınç olmasından kaynaklı olarak eğilmeye kırılmaya bükülmeye daha yatkındır. Fakat h&r ın malzemeleri titanyum içerikli olduğu için ayrıca h&r bu konuda en iyi olduğu için bu riski göze alamaz ve en küçük ayrıntıya kadar düşünür.

Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz :)
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2011, 06:18:16 »
Kaliteli markalar kullanıldığı müddetçe herhangi bir sorun oluşmaz. Bu parçada kullanılan en önemli malzeme spacerın malzemesi olduğu kadar bijonlarda bir o kadar önemlidir. Uzun bijon kuvvet noktası ve momentumdan dolayı üzerinde normal bijona göre daha fazla basınç olmasından kaynaklı olarak eğilmeye kırılmaya bükülmeye daha yatkındır. Fakat h&r ın malzemeleri titanyum içerikli olduğu için ayrıca h&r bu konuda en iyi olduğu için bu riski göze alamaz ve en küçük ayrıntıya kadar düşünür.

Gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz :)

Teşekkürler Çağkan. :)

Çevrimdışı maximus

• In Production
  • **
  • Yer: adana
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2011, 22:07:47 »
ankarada H&R spacer alınabilecek yerler neresi acaba?
'09 a3 SB 2.0 tdi ambition

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2011, 22:28:57 »
Proshopda satiliyor olabilir , eger yoksa adres istanbul powershop

Çevrimdışı maximus

• In Production
  • **
  • Yer: adana
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2011, 22:32:41 »
Proshopda satiliyor olabilir , eger yoksa adres istanbul powershop
adanada yaşamaktayım da, ankarada bir haftalık işim var. gitmişken aradan çıkartmak istiyordum.
teşekkür ederim ilginiz için arayayım yarın.
'09 a3 SB 2.0 tdi ambition

Çevrimdışı alp1903

• Transport
  • Yer: Ankara-Kıbrıs
  • Alp ATAK
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2011, 02:06:45 »
Dodington ile coil için 12mm ideal o zaman. :)