Konu: polo gti vs rocco 160 dsg  (Okunma sayısı 2588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı imolared

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
  • fatih
« : 17 Mayıs 2011, 01:13:03 »
bugün çok merak ettiğim polo gti i kullanma imkânım oldu. Araba rodajda ve emanet olduğu için sakin gitmeye çalışsam da araba pek sakin değildi :)
rocco ile temelde ayni motor şanzıman olmasına rağmen aradaki fark 20 hp den fazla gibi hissettirdi kendini. gaza hafif dokunmaya çalışsam da uzayıp gidiyor araba, Alt devirlerde inanılmaz bir canlılık var, üst devirleri düşünemiyorum.
Araç roccoya göre daha sesli gibi geldi, biraz daha safkan modda.
Direksiyon tepkileri iyi ancak direksiyon daha sert ve biraz sürücünün sıkı tutmasıni gerektiren cinsten, hafif kasa güçlü motor, küçük boyutlar da sebep olabilir buna. Sağa sola kaçmaya meğilli sanki. Bir de direksiyon gürültülü çalışıyor, elektrik desteği sanirim bu sesin
sebebi.
Süspansiyon sert ama başarılı, bazı bozukluklar daha fazla hissediliyor zaman zaman.
Koltuklar rocco kadar konforlu degil gibi, vites kolu daha aşağıda, emniyet kemerinin takıldığı yer daha aşağıda, kol dayama daha basit görünmesi segmentin bir altta yer aldığını hatırlatıyor.
Sonuç olarak fiyatına göre sıkı bir makine, gidiş olarak şakaya gelmez diyorum :)

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2011, 01:17:42 »
kilo farkı varmı acaba polo gti ile rocco arasında eger kilodan yana polo hafifse ondan seri gelmiş olabilir diye düşündüm ama pololar için gerçekten herkes şaka makinası dalgaya gelmez diyorlardı şimdi tam emin oldum :)

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2011, 01:35:55 »
bugün çok merak ettiğim polo gti i kullanma imkânım oldu. Araba rodajda ve emanet olduğu için sakin gitmeye çalışsam da araba pek sakin değildi :)
rocco ile temelde ayni motor şanzıman olmasına rağmen aradaki fark 20 hp den fazla gibi hissettirdi kendini. gaza hafif dokunmaya çalışsam da uzayıp gidiyor araba, Alt devirlerde inanılmaz bir canlılık var, üst devirleri düşünemiyorum.
Araç roccoya göre daha sesli gibi geldi, biraz daha safkan modda.
Direksiyon tepkileri iyi ancak direksiyon daha sert ve biraz sürücünün sıkı tutmasıni gerektiren cinsten, hafif kasa güçlü motor, küçük boyutlar da sebep olabilir buna. Sağa sola kaçmaya meğilli sanki. Bir de direksiyon gürültülü çalışıyor, elektrik desteği sanirim bu sesin
sebebi.
Süspansiyon sert ama başarılı, bazı bozukluklar daha fazla hissediliyor zaman zaman.
Koltuklar rocco kadar konforlu degil gibi, vites kolu daha aşağıda, emniyet kemerinin takıldığı yer daha aşağıda, kol dayama daha basit görünmesi segmentin bir altta yer aldığını hatırlatıyor.
Sonuç olarak fiyatına göre sıkı bir makine, gidiş olarak şakaya gelmez diyorum :)

Tespitler çok yerinde olmuş.Hele iki tanesi var ki nokta atış.

1)Direksiyonu çevirirken gelen elektronik ses.
2)Kol dayamanın ciddi ciddi basit olması.Keşke daha farklı yapsalarmış...   :kafaat

kilo farkı varmı acaba polo gti ile rocco arasında eger kilodan yana polo hafifse ondan seri gelmiş olabilir diye düşündüm ama pololar için gerçekten herkes şaka makinası dalgaya gelmez diyorlardı şimdi tam emin oldum :)

Scirocco 1.4Tsi 160Hp 1346(manuel) / 1360(dsg)
Polo Gti 1269

Teknik verilere göre arada min77kg/max 91kg ve 0-100 km/s hızlanmasında 1.1sn var.Ancak rüzgar katsayıları da dikkate alınmalı.Tasarımından dolayı rocco yüksek hızlarda avantajlı olabilir.

Çevrimdışı imolared

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
  • fatih
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2011, 19:56:38 »
Sizde sanırım kırmızı gti var, güzel seçim olmuş :D

Çevrimdışı alp1903

• Transport
  • Yer: Ankara-Kıbrıs
  • Alp ATAK
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2011, 14:13:53 »
Benim Scirocco ruhsatta 1271kg olarak gözüküyor :)

Araç 2010 1.4tsi 160hp

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2011, 14:47:16 »
Benim Scirocco ruhsatta 1271kg olarak gözüküyor :)

Araç 2010 1.4tsi 160hp

Ben direkt olarak resmi siteden alıntı yaptım.Yinede hatalı olabilir sitedeki.  :)

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2011, 23:54:26 »
Polo GTI,hafıflıgınden dolayı performansda tabıkı Rocco yu gerıde bırakıcaktır...
Kalıteyı dert etmezsenız,Polo galıp gelıcektır...
Ama bıraz goruntu ve kalıte derdınız varda,Kesın Rocco...

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2015, 11:05:26 »
yeni konu acmiyim dedim..

gecen gun bir Polo GTI ile acik yolda 70-80 den baslayip gazladik, erken bastigi icin 1 boy ondeydi ve o sekilde sabitlendik, yani GTI arayi acamadi, beni baya sasirtti bu durum nasil oldu ki acaba ( aracim full stock 160 dsg)

acaba GTI duz vitesti de DSG sartlari mi esitledi?
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2015, 11:19:07 »
yeni konu acmiyim dedim..

gecen gun bir Polo GTI ile acik yolda 70-80 den baslayip gazladik, erken bastigi icin 1 boy ondeydi ve o sekilde sabitlendik, yani GTI arayi acamadi, beni baya sasirtti bu durum nasil oldu ki acaba ( aracim full stock 160 dsg)

acaba GTI duz vitesti de DSG sartlari mi esitledi?

Polo GTI'ların hepsi DSG geliyor, düz vites GTI yok. İlginç bir durum olmuş sizinki.

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2015, 13:30:04 »
Polo GTI'ların hepsi DSG geliyor, düz vites GTI yok. İlginç bir durum olmuş sizinki.

yok be gülüm:) Adam basmamış .. :) yada O Polo GTİ değildir..  GT olanı olabilir.. 150 hplikdir.. yoksa :) Polo GTi la kafa kafaya gitmen için :) senin arabanın yazılımlı olması lazım gti ında stock olması lazım.. 

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2015, 14:30:45 »
yok be gülüm:) Adam basmamış .. :) yada O Polo GTİ değildir..  GT olanı olabilir.. 150 hplikdir.. yoksa :) Polo GTi la kafa kafaya gitmen için :) senin arabanın yazılımlı olması lazım gti ında stock olması lazım..

Basmamis olmasi ihtimali yok o sekilde ayarlayabilmesi olanaksiz, zaten fren yapti ama yine de sapagini kacirdi :D

BlueGT senaryosu mantikli geldi zira hizlanma degeri Sciroccoya oldukca benzer (7.8 )

bende GTI la yurudum diye seviniodum ne bozuyosunuz olm  :bonuskafa  neyse aydinlanmis olduk ilerde muhtemel bi hezimetin onune gecilmis oldu :D
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2015, 14:50:09 »

Basmamis olmasi ihtimali yok o sekilde ayarlayabilmesi olanaksiz, zaten fren yapti ama yine de sapagini kacirdi :D

BlueGT senaryosu mantikli geldi zira hizlanma degeri Sciroccoya oldukca benzer (7.8 )

bende GTI la yurudum diye seviniodum ne bozuyosunuz olm  :bonuskafa  neyse aydinlanmis olduk ilerde muhtemel bi hezimetin onune gecilmis oldu :D

Blue GT ile GTI birbirine benzemiyor.. Polo gti disli oranlari daha kisa.. Ve motor daha guclu ve verimli.. Ara hizlanmalari ve 0-100 ü 160 lık scirocco dan iyi.. Polo gti deki sanziman oranlari scirocco da olsa biraz daha yaklasabilir polo gti ye fakat gti hem az daha hafif daha guclu.. Sadece on cam acisi ve aerodinamik dezavantajı var polo gti nin zaten 200 km/h ustunde stock scirocco da pek yuruyemiyor.. Yani aero abantajini kullanamiyor..  Modlanirsa yuksek suratlerde scirocco daha basarili olacaktir.. Hem disli oranlari uzun, hem ruzgar direnci polo gti den daha az.