Konu: Polo Gti  (Okunma sayısı 9172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mete24

• Transport
« Yanıtla #15 : 16 Mayıs 2011, 19:28:55 »
polo gti la scirocco arasında cok bir fark yok hele manuel scirocco daha hızlı
Audi A4 1.6 34 ZD 7510 - satıldı
Volvo s40 D2 34 FV 8505 - satıldı
Volkswagen Passat 1.6 FSI 34 GE 4590 - satıldı
Scirocco 34 L 6203 - satıldı
Scirocco 34 JM 824 - satıldı
Audi A4 1.8tfsi 34 U 6721 - satıldı
Volvo s60 T4 34 U 4166 - satıldı
Volkswagen Polo 1.2 tdi (garanti filodan kiralandı)

Çevrimdışı OZ@N

• Int.Transfer
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2011, 20:57:39 »
manuel scirocco nasil daha hizli kimle denediniz merak ettim???
benim denedigim yuklu scirocco ile stock polo gti 180km'ye kadar yanyana gidiyor ondan sonra scirocco acabiliyor
Grand Touring Injection = GTI

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #17 : 16 Mayıs 2011, 21:14:27 »
Barış abi ne yaptın araba işini :)
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Barış34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 16 Mayıs 2011, 21:31:28 »
Barış abi ne yaptın araba işini :)

Askıda beklemedeyim hala :)

Çevrimdışı snigger

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #19 : 16 Mayıs 2011, 21:49:42 »
Auto Motor Sport'un mayıs sayısında 160'lık sciroccoyla polo gti karşılaştırılmış duyduğuma göre, bir bak istersen :)

İç mekandan başlarsak, roccoya göre tabi ki daha ufak.. ama direksiyon, vites, el freni ve paspastaki kırmızı çizgiler, ön gövde malzeme kalitesi, çok fonksiyonlu direksiyon, piano black parçalar, GTI koltuklar da iç mekanda son derece tatmin edici ve kaliteli bir görüntü veriyor. Kapı eşiklerindeki gti yazısı da hoşuma gidiyor benim. Eğer cam tavan alacaksan, tamamen açılması süper bi özellik. içerideki ferahlık da eminim süperdir (ben alırken yoktu maalesef)

Dışardan bakınca da ön ızgara, gti jantlar ve tamponlar, arka tampondaki difüzör farklı bir hava katıyor, çift çıkış krom egzozun hafif hırıltısı ve görüntüsü de gayet güzel. Fotolardan da gördüğünü tahmin ediyorum, maalesef biraz yüksek.

Arabaya asıl albenisini katan kullanım ve performansa gelirsek; bu hafiflikte bir arabanın 180 beygir olması inanılmaz bir hızlanma sağlıyor. Fabrika verisi olan 100 km.ye 6,7 sn.de ulaşması zaten bunu kanıtlayan bir örnek. Kalkışlarda çok kişi üzersin :) Vites D'deyken 2000 devirlerde kalmaya çalıştığı için araba nispeten geç tepki veriyormuş gibi gelebilir ama S'teyken hızın ne olursa olsun gaza bastığın anda arabanın gaz tepkisi ve ivmelenmesi mükemmel. Virajlarda sınırları zorlamadım ama yüksekliğine göre yol tutuşu gayet iyi. İlk hedefim olan coil over'ı alınca nası olacak düşünemiyorum zaten.
Şu an 2100 km civarındayım yakıt ortalaması 9,6 lt /100 km. Pek sakin kullandığımı da söyleyemem. Sürekli S'te gidersen 11-12 lt olur ortalama en az. 90 km hızla CC açarsan 4-5 lt de görebiliyorsun, tamamen kullanımınla alakalı yani.
Süspansiyonlar sert, lastik yanakları da ince olunca konfor alt seviyelerde tabi.. Dalgalanıyorum içerde yol bozukken, ha bu arada o klasik bagajdan gelen ses bizde de var :) Bir de ne hikmetse cam açarken cızırtı şeklinde bir ses geliyor, Alican garantiden yaptırmış ben de bu hafta götürüyorum. Ozan'da da aynı sorun varmış, sanırım ufak ama kronik bi sorun

Şimdilik aklıma bunlar geldi, varsa yardımcı olabileceğim birşeyler daha seve seve..

burda gti ağırlıklı bir yorum yapmıştım, sanırım gti tarafında bunlar yeterli :)

ama scirocconun herhangi bir modeliyle polo gti yı karşılaştırmak elmayla armut karşılaştırmak gibi geliyor bana. sonuçta rocconun kasası kendi segmentini geçtim çok daha üst segmentlerdeki araçlarla kapışacak kadar güzel. havası çok farklı..
gti ise direk cep herkülü, performans mükemmel. gti ruhu arabanın içinde de dışında da var (ki ben fazlasıyla beğeniyorum dıştan da içten de) ama karşılaştırılan sciroccoysa dış görünüş olarak aynı tatmini elde edemezsin. hele ki 4 kapısında.. bir de dediğin gibi c180 ya da A4 alma durumun varsa bi sene içinde hiç kendini yorma bence :)

Auto Motor Sport mayıs sayısının yazısından da bir örnek vereyim hatta;
"vw scirocco'nun şekline o kadar güveniyor olmalıki Polo'ya onu katledecek bir versiyon eklemekte sakınca görmedi"

pek olası değil, kimle denediniz ben de merak ettim??
34 BHL 42
Polo GTI

Çevrimdışı OZKAN

• Transport
« Yanıtla #20 : 16 Mayıs 2011, 22:05:42 »
bence de hiç alakası yok ozan gerçi denemiş 180 den son rocco açıyo diye ama bilemiyorum bende rocco vardı chipde yaptırmıştım ama bu polonun roccoyla uzakdan yakından hiç bir alakası yok rocconun chiplisi bile bana şuan stock polo gti kadar zevk vermiyo ben bırakın chip yaptırmayı hava filiresi bile takmayı düşünmüyorum araba bana şuan oldukça yetiyo kasa olarak evet doğru ama benim aracım 4 kapı inanın zevkle biniyorum bu poloyu aldıktan sonra rocco yu hiç aramıyorum benim için tipide ii performans zaten harika biraz çok yazdım kusura bakmayın.
2000 106 GTİ Efsane
2006 206 RC
2009 Scirocco
2011 Polo Gti
2013 Golf 7 Higline
2013 POLO  GTI...

Çevrimdışı Mete24

• Transport
« Yanıtla #21 : 17 Mayıs 2011, 00:31:44 »
benim denedigim yuklu scirocco ile stock polo gti 180km'ye kadar yanyana gidiyor ondan sonra scirocco acabiliyor

seat ibiza cuprayla manuel scirocco denediler arkadaslarım scirocco 1 kafa onde gidiyor . siz diyorsunuz stock gti yuklu sciroccoyla kafa kafa gidiyor biraz entresan degilmi ?

edit : scirocco 1.4tsi 160 hp ile aralarında 10 tork fark ve 77 kg agırlık farkı var sadece volkwagen kendi sitesinde dsg ile manuel arasında bir fark gorunmuyor ama manuel scirocconun dsgden daha iyi gittigini herkes biliyor . amacım poloyu kucumsemek degil poloyu bende tercih edebilirim :) cok guzel araba ve ugrasıldımı cok can yakar ama benim iddam manuel sciroccoyu rollingde alamıcagı hele siz birde yuklu olanla denedinizi ve gectiginiz belirtmissiniz
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2011, 00:52:40 Gönderen: Mete24 »

Çevrimdışı Mete24

• Transport
« Yanıtla #22 : 17 Mayıs 2011, 00:40:43 »
Small | Large

youtubeda bunu bulabildim

Çevrimdışı halil ayhan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul/ş.urfa
  • araba almaya satmaya tövbeli genç :)
« Yanıtla #23 : 17 Mayıs 2011, 00:57:48 »
eger daha fazla performans aranıyorsa polo gtı mantıklı seçim olabilir yok görünüşte olsun donanımda olsun denilirse ne polo nede scirocco direk audi a4 tarzı 4kapı bir araç tercih edilmeli

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #24 : 17 Mayıs 2011, 15:07:28 »
edit : scirocco 1.4tsi 160 hp ile aralarında 10 tork fark ve 77 kg agırlık farkı var sadece volkwagen kendi sitesinde dsg ile manuel arasında bir fark gorunmuyor ama manuel scirocconun dsgden daha iyi gittigini herkes biliyor . amacım poloyu kucumsemek degil poloyu bende tercih edebilirim :) cok guzel araba ve ugrasıldımı cok can yakar ama benim iddam manuel sciroccoyu rollingde alamıcagı hele siz birde yuklu olanla denedinizi ve gectiginiz belirtmissiniz
manuel Scirocco DSG den daha iyi gitmiyor ki :D gayet bariz arkada kalıyor :D ?? yanlış mı anladım?

Çevrimdışı OZ@N

• Int.Transfer
« Yanıtla #25 : 17 Mayıs 2011, 17:08:38 »

seat ibiza cuprayla manuel scirocco denediler arkadaslarım scirocco 1 kafa onde gidiyor . siz diyorsunuz stock gti yuklu sciroccoyla kafa kafa gidiyor biraz entresan degilmi ?

yazdigimi bir daha okuyun isterseniz ben 180kmye kadar kafa kafaya sonra scirocco aciyor dedim

Çevrimdışı OZ@N

• Int.Transfer
« Yanıtla #26 : 17 Mayıs 2011, 17:11:19 »
Small | Large

Çevrimdışı OZKAN

• Transport
« Yanıtla #27 : 17 Mayıs 2011, 21:16:46 »
ozaman şöyle diyelim stock rocco ve polo gti
yada chipli rocco ve polo gti
2 side aynı katagoride olursa kusura bakmayın rocconun hiç şansı yok.
2000 106 GTİ Efsane
2006 206 RC
2009 Scirocco
2011 Polo Gti
2013 Golf 7 Higline
2013 POLO  GTI...

Çevrimdışı OZKAN

• Transport
« Yanıtla #28 : 17 Mayıs 2011, 21:23:01 »

mete senin dediğin rocco için geçerli dsg rocco devir olarak 6500 geçmiyo ve haliyle manuel 7000 gördüğü için farkı 160 km reden sonra fark ettiriyo.
Ama polo nun dsg 7000 7200 lere kadar çıkıyo şahsen ben denemedim ama ozan arkadaşımız denemiş 180 km reye kadar kafa kafaya gitmiş aracı stock oldu halde ii gitmiş ama sana öneririm bi polo gtı binmeni boş olduğu halde keyif veriyo bide yüklendiğinde düşünememiyorum yazdıklarım yanlış anlaşılmasın.
2000 106 GTİ Efsane
2006 206 RC
2009 Scirocco
2011 Polo Gti
2013 Golf 7 Higline
2013 POLO  GTI...

Çevrimdışı imolared

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
  • fatih
« Yanıtla #29 : 18 Mayıs 2011, 20:04:46 »
buraya da yapıştırayım kendimce yaptığım karşılaştırmayı

http://forum.sciroccom.com/index.php/topic,2262

En merak ettiğim nokta, ABT veya Revo yüklenmiş rocco ile gti nasıldır performans olarak, bir de gaz tepkisi gti da çok farklıydı, yazılımla rocco o kadar değişir mi, bunun cevabını yazılım yaptıranlardan rica edeceğim :)