Konu: "ÖNEMLİ DUYURU" ABT Chip Tuning, Penta Oto, Garanti ...  (Okunma sayısı 21277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı heysem

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • 34 BH 2133
« Yanıtla #30 : 04 Kasım 2012, 14:26:04 »

Revo yaptırıpsak örneğin direkt garanti dışı mıdır? Servis revo yazılım olduğunu anlayabilir mi?

bende cevabını cok merak edıyorum?bılen varmıdır

revo,ecufast,evotech,rsa motorsport  ;) farketmez aracınız direkt olarak garanti dışı kalmaz servis ispatlayamadığı sürece . aracınıza bir şey olursa servise yazılımı sildirip gidiyorsunuz hiç bir şey diyemezler zaten  ;)
yazılım yaptirmissaniz ve servis aracı garanti dışı bırakmak isterse her türlü yapar bunu.motor beyninde yazılım sayacı vardır.her farklı yazilimda bir artıyor.servis kendi yaptığı guncellemelere bakıp bir sayı çıkarır ve farkından sizin yazılım yaptırdığınız ortaya çıkar.tabi bu rutin bir işlem değil ve birçok servis zaten nasıl bakılacağını bilmiyormuş.tek yapılması gereken aranız ne kadar iyi olursa olsun servis elemaniyla kesinlikle yazılım muhabbetine girmemek ve mümkün olduğunca obd den yazılım yaptırmak.motor beyni acilip , lehim atılarak,  kenarları saçma sapan tekrar yapistirilirsa bunu normal bir usta bile anlayabilir.hem aracı teslim alırken imzaladığıniz kağıtlarda vw nin araca istediği zaman el koyabilecegi ve her testi yapabileceği yazıyor.tabi bunlar uç ornekler.benim düşüncem agresif bir yazılım yaptirmayip motora az yük bindirmek

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Yazılım sayacı mı?
Yandık o zaman desenize? Her araçta var mıdır acaba bu?

Bmw lerde anahtari kutuya takinca yazilim olup olmadigi anlasilmiyor anca beyinle alakali bir sorun olursa anlasilir

:taptim :ask :taptim :ask

Çevrimdışı Utku

• RSA
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İzmir
  • M57D30T2
« Yanıtla #31 : 04 Kasım 2012, 14:53:46 »

Revo yaptırıpsak örneğin direkt garanti dışı mıdır? Servis revo yazılım olduğunu anlayabilir mi?

revo,ecufast,evotech,rsa motorsport  ;) farketmez aracınız direkt olarak garanti dışı kalmaz servis ispatlayamadığı sürece . aracınıza bir şey olursa servise yazılımı sildirip gidiyorsunuz hiç bir şey diyemezler zaten  ;)
yazılım yaptirmissaniz ve servis aracı garanti dışı bırakmak isterse her türlü yapar bunu.motor beyninde yazılım sayacı vardır.her farklı yazilimda bir artıyor.servis kendi yaptığı guncellemelere bakıp bir sayı çıkarır ve farkından sizin yazılım yaptırdığınız ortaya çıkar.tabi bu rutin bir işlem değil ve birçok servis zaten nasıl bakılacağını bilmiyormuş.tek yapılması gereken aranız ne kadar iyi olursa olsun servis elemaniyla kesinlikle yazılım muhabbetine girmemek ve mümkün olduğunca obd den yazılım yaptırmak.motor beyni acilip , lehim atılarak,  kenarları saçma sapan tekrar yapistirilirsa bunu normal bir usta bile anlayabilir.hem aracı teslim alırken imzaladığıniz kağıtlarda vw nin araca istediği zaman el koyabilecegi ve her testi yapabileceği yazıyor.tabi bunlar uç ornekler.benim düşüncem agresif bir yazılım yaptirmayip motora az yük bindirmek

Can yazilim sayaci obd den atilan yazilimlarda gornuor. Beyin sokuldugu zaman yazilim sayaci islevini yitiriyor :)

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

can3can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 04 Kasım 2012, 15:03:46 »

Can yazilim sayaci obd den atilan yazilimlarda gornuor. Beyin sokuldugu zaman yazilim sayaci islevini yitiriyor :)

Sent from my LT26i using Tapatalk 2
obd den yazılanlar için söylemek istemiştim bende dostum :)

can3can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 04 Kasım 2012, 15:04:52 »
yani adam obd den yaptırsan sayaca bakar.lehimle yaptırırsan açıp beyine bakar.2 ucu .oklu değnek :bonuskafa

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #34 : 04 Kasım 2012, 15:35:34 »
Arabayı teslim alırken ne kagıdına imza attık yahu can :?
Öyle maddeler olan bir kağıda imza attığımı sanmıyorum :/ :?
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

FK4330

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 04 Kasım 2012, 16:17:20 »
revo selectten yaptığım işlemler görünüyorsa şenlik var demektir :D :D :bonuskafa

Çevrimdışı Marky

• Int.Transfer
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #36 : 15 Ocak 2013, 13:59:37 »
Biraz önce İzmir Alsancak Yetkili VW servisi ile görüştüm. Garanti kapsamında abt tuning uygulaması devam ediyor. 1.4 160 hplik için 50hp beygir gücü & 50 Nm tork artısı vaadediliyor ama fiyat tuzlu: KDV dahil 4100 TL'cik...:))
White Edition 1.4 160 Manuel, RSA Stage 2, ITG Maxogen Air Induction Kit, Eibach Prostreet-S Coilover, Forge Dumpvalve, Forge Wastegate, Custom Downpipe, Ngk Iridium Spark Plugs, R8 Ignition Coils

320d F30 Stock

Çevrimdışı MesutYEL

• Transport
  • Yer: istanbul/BJK
  • 34 YEL 92
« Yanıtla #37 : 15 Ocak 2013, 14:13:45 »
Yaptir revo ya da ecufast delsin abt yi

Sent from my iPhone using Tapatalk
34 JZ 501 <3
34 YEL 92 <3

Çevrimdışı Umutcan YILMAZ(Hype)

• Harbour
  • Yer: Ankara // Batıkent
  • Golf GTI ( mkV )
« Yanıtla #38 : 15 Ocak 2013, 14:26:23 »
Biraz önce İzmir Alsancak Yetkili VW servisi ile görüştüm. Garanti kapsamında abt tuning uygulaması devam ediyor. 1.4 160 hplik için 50hp beygir gücü & 50 Nm tork artısı vaadediliyor ama fiyat tuzlu: KDV dahil 4100 TL'cik...:))

4100 tl ye aracı stange 2 yaparsın :D
Hayat Yollardan Çizilmiş Olsa Bile Birini Seçeceksin..Kestirdiğin Küçücük Bi Ara Bile Olsa Makas Atıp Geçeceksin.

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #39 : 15 Ocak 2013, 15:07:33 »

4100 tl ye aracı stange 2 yaparsın :D
strange :S

Burak Yener

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 30 Temmuz 2013, 17:38:10 »
Arkadaşlar dün Doğuş oto Maslak ile görüştüm ve garanti kapsamında ABT uygulamasının 160 lık modeller için de devam ettiğinin teyidini aldım.

Açıkçası bir süre geçtikten sonra yaptırmayı düşünüyorum. Daha önce yaptıranlar olduysa bilgi verebilir mi, memnun musunuz?

Tşekkürler

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #41 : 30 Temmuz 2013, 17:46:09 »
arkadaslar konunun acilis tarihine bakarsaniz zaten 2011 de oldugunu gorursunuz. 2012 de motorun bazi parcalarinin kodlari degistirildi yani parcalarin kendileri degisti. yazilim uzun suredir tekrar yapiliyor zaten. konulari hortlatmadan once biraz okuyun lutfen...
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı MesutYEL

• Transport
  • Yer: istanbul/BJK
  • 34 YEL 92
« Yanıtla #42 : 30 Temmuz 2013, 21:06:13 »
arkadaslar konunun acilis tarihine bakarsaniz zaten 2011 de oldugunu gorursunuz. 2012 de motorun bazi parcalarinin kodlari degistirildi yani parcalarin kendileri degisti. yazilim uzun suredir tekrar yapiliyor zaten. konulari hortlatmadan once biraz okuyun lutfen...

Aboooovvvv cok sinirlendi

Sent from my iPhone using Tapatalk
34 JZ 501 <3
34 YEL 92 <3

Burak Yener

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 31 Temmuz 2013, 01:46:56 »

Ben kullanici deneyimlerini de sordum, mesaji tam okumadan cvp yazma istersen

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #44 : 31 Temmuz 2013, 07:58:14 »

Ben kullanici deneyimlerini de sordum, mesaji tam okumadan cvp yazma istersen
Forumda chip tuning ile ilgili konular var önce onlara bir bak istersen
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)