Konu: Hangi Egzos ?  (Okunma sayısı 102046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı :::.DREJO.:::

• In Production
  • **
« Yanıtla #30 : 14 Haziran 2011, 12:06:20 »
Mükemmel paylaşım, tebrik ediyorum...
One Life Live It...

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 09 Ağustos 2011, 15:08:56 »
hort da hort!!!

mesele downpipe için atp ye iyi diyorlar, ama miltek ve supersprint i gözardı etmek mümkünmü?

hangisini tercih etmeli; miltek, supersprint, atp, remus, greddy, eisenmann..

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #32 : 09 Ağustos 2011, 15:35:17 »
hort da hort!!!

mesele downpipe için atp ye iyi diyorlar, ama miltek ve supersprint i gözardı etmek mümkünmü?

3 aşağı 5 yukarı aynı. atp güzel marka ama ben downpipeta milltek derim. muhtemelen atp'yi bayçudan duydun onların elinde 2.0 için sadece atp olduğundan tavsiye etmiştir sanırım. ben tts almayı düşündüğüm zamanlarda görüşmüştüm atp de atp dediler... Ama milltek bulabilirsin süper olur abi..
Benzin pompasını yapmanı hiddetle şiddetle hunharca fütursuzca tavsiye ediyorum..
2010 Scirocco 1.4TSI DSG
2011 Mercedes E250CGI Coupe AMG
2012 Scirocco R 2.0TFSI DSG
2012 Citroen DS4 1.6 e-HDI
2012 Audi TT Roadster 2.0TFSI 365HP

Strikk3r

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 09 Ağustos 2011, 15:40:24 »
hort da hort!!!

3 aşağı 5 yukarı aynı. atp güzel marka ama ben downpipeta milltek derim. muhtemelen atp'yi bayçudan duydun onların elinde 2.0 için sadece atp olduğundan tavsiye etmiştir sanırım. ben tts almayı düşündüğüm zamanlarda görüşmüştüm atp de atp dediler... Ama milltek bulabilirsin süper olur abi..
Benzin pompasını yapmanı hiddetle şiddetle hunharca fütursuzca tavsiye ediyorum..
Bu hunharca tavsiyeyi göz ardı etmemeli Ufuk abi.

Çevrimdışı Mert

• Harbour
  • Mert SANCAK
« Yanıtla #34 : 09 Ağustos 2011, 15:44:48 »
hort da hort!!!

bu markaların downpipeları ne kadar ? miltek fln
34 ARD 33

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 09 Ağustos 2011, 15:59:12 »
teşekkür ederiz şiddetl tavsyeler için   :)
ayrıca atp yi aynı dediğin gibi yamandan öğrendim çağkan. revo supersprintle çalışıyor genelde, o yüzden aklımda ss var ama bu miltek meseleside kafamda soru işareti şimdilik.
bu arada benzin pompası stage 2 için gerekli değil diye biliyorum ben, anlışmıyım?

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #36 : 09 Ağustos 2011, 16:00:49 »
ayrıca atp yi aynı dediğin gibi yamandan öğrendim çağkan. rReklam Yasak supersprintle çalışıyor genelde, o yüzden aklımda ss var ama bu miltek meseleside kafamda soru işareti şimdilik.
bu arada benzin pompası stage 2 için gerekli değil diye biliyorum ben, anlışmıyım?
benzin pompası  r e vo nun stage 2 +'ı için gerekli stage 2 de filtre komple egzos yazılım intercooler yeterli... coolerı eleyebilirsin ama tabi..
2010 Scirocco 1.4TSI DSG

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 09 Ağustos 2011, 16:57:08 »
Benzin pompasinin basinci ile orjinalin basincini ogrenin.
Cunku pompayi buyutmek,enjektoru buyutmeden cogu kez ise yaramaz.
Cooleri ek olarak degil kesinlikle Tek ve buyuk olarak alin.
Bu tip mod yaparken,reklama gore degil,kullanici tecrubelerine gore hareket edin.
Hem dogru mod yapin hem bosa para harcamayin.
Dp ida cok kullanilan marka alin ama fiyat onemli.

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 09 Ağustos 2011, 17:43:44 »
intercooler ve komple egzosdan eminmisin çağkan?
stage 2 için dp + yazılım + filtre + dv yetmyormu?

teşekkür ederiz şiddetl tavsyeler için   :)
ayrıca atp yi aynı dediğin gibi yamandan öğrendim çağkan. rReklam Yasak supersprintle çalışıyor genelde, o yüzden aklımda ss var ama bu miltek meseleside kafamda soru işareti şimdilik.
benzin pompası  r e vo nun stage 2 +'ı için gerekli stage 2 de filtre komple egzos yazılım intercooler yeterli... coolerı eleyebilirsin ama tabi..

Çevrimdışı chagyy

• Scirocco Gurusu
  • Scirocco R(34RHH03)
« Yanıtla #39 : 09 Ağustos 2011, 18:22:02 »
intercooler ve komple egzosdan eminmisin çağkan?
stage 2 için dp + yazılım + filtre + dv yetmyormu?

benzin pompası  r e vo nun stage 2 +'ı için gerekli stage 2 de filtre komple egzos yazılım intercooler yeterli... coolerı eleyebilirsin ama tabi..
intercooler yazdığım gibi eleyebilirsin istersen ben sağlıklı olması açısından söylemiştim. komple egzos şartmı bence şart. neden dersen araç havayı rahat bir şekilde başlangıçta atacak bkz. downpipe, daha sonra su içen bir insanın boğazının tıkanması gibi gelip yüksek basınçlı havayı dışarı kusması için gerekli olandan daha az çapı olan bir borudan geçmeye çalışacak buda tabiki rahat hava atamamasını sağlayacak.. bundan dolayı komple egzosu 76mm lik borular ile şiddetle tavsiye ediyorum. dumpvalve unutmuşum tabiki gerekli. onun dışında dediğim gibi...

cooler içinse murat abinin dediği gibi çift değil tekli ama büyük cooler tavsiye ederim.
2010 Scirocco 1.4TSI DSG

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 09 Ağustos 2011, 18:47:32 »
Cagkanım sekerım,76 lık boru capında bır yanılgı var.
Herseyı yazmakta ıstemıyorum ama yuzyuze anlatırım.1.4 160 lık degıl mı?
DV gereklı ama basıncın lımıtlere dayandırıldıgı araclarda gereklı ;)
Cooler ıcın cok dogru soylemıs Cagkan.

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #41 : 09 Ağustos 2011, 19:08:47 »
1.4 160 lık degıl mı?

Ufuk abi R kullanıcısı  :)

997TT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 09 Ağustos 2011, 19:26:54 »
Hımm,ozaman,olcu dogru ancak hepsı oyle olmamalı...
Cooler'a hıc gerek yok,DV yı elleme,cok cok saglam,ancak Turbo Upgrade degısın.
Mutlaka Fıltre kıtı gerek ancak kendını ıspatlamıs bır marka,bu motorlarda.
Benzın pompası kesınlıkle enjektor degısımı ıster bu aracta ama oda Turbo buyunce gerek,standart pompa,her turlu ısı goruyor.

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 09 Ağustos 2011, 20:56:22 »
Bende su an forge twintake kit var, ilk etapta yazilimla beraber stage 2 icin dp ve dv yaptirayim diyordum.
Basinc konusunda ise, ne kadar az basinc o kadar az guc ama o kadar az risk var anladigim kadariyla, ben de basinci 1.1 - 1.2 lerde tutup, degerleride ona gore ayarlatayim diyorum. dv yi tabiki alayim diyorum.

Çevrimdışı OZKAN

• Transport
« Yanıtla #44 : 10 Ağustos 2011, 01:15:35 »
bayramdan sonra bana da istanbul yolu gözüktü bi cat back yapalım dedi çağkan bende olur dedim benim modifiye danışmanım  :) yanlız çağkan   filitre kitinden sonra araba ii ce bi çahladı  :bonuskafa bide egzozu halledersek benim araba yollarda baya bi sinir bozucu olacak sayende  :hihi
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2011, 01:17:24 Gönderen: Ozkan »
2000 106 GTİ Efsane
2006 206 RC
2009 Scirocco
2011 Polo Gti
2013 Golf 7 Higline
2013 POLO  GTI...