Konu: Honda Civic 1.5 Turbo Rs  (Okunma sayısı 881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« : 08 Mart 2017, 08:58:31 »
Bu yaz aracimi saticam. 5 yasini dolduruyor, dolayisiyla yerine arac bakiniyorum ancak son otv zammi ve kurlardan sonra hevesim iyice kacmis durumda. 
Dun Civic Rs 1.5 Turbo vtec diye birsey gorunce biraz kurcaladim nedir ne degildir diye.

Teknik ozelliklerine baktim yazilimli sciroccodan sonra cok uzmeyecekmis gibi bir izlenime kapildim.
Teknik ozellikler;

Hacim (cc)   1498
Yakıt türü   Benzin
Maksimum güç   182 PS (134 kW) / 6000 d/d
Maksimum tork   220 Nm / 1700-5500 d/d
Şanzıman   CVT
Süspansiyon (Ön)   McPherson süspansiyon, toe kontrol bağlantılı ve viraj denge çubuklu
Süspansiyon (Arka)   Çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyon, viraj denge çubuklu
Uzunluk (mm)   4648
Genişlik (mm)   1799
Yükseklik (mm)   1407
Aks mesafesi (mm)   2698
Ön tekerlek izi (mm)   1543
Arka tekerlek izi (mm)   1557
Ağırlık*(kg)   1388
Lastikler   215/50 R17
Yakıt deposu (lt)   46
Bagaj hacmi (lt)   519
Maksimum sürat (km/s)   200
Hızlanma 0-100 km/s (sn)   8,1
Şehir içi (lt/100 km)   8,3
Şehir dışı (lt/100 km)   4,7
Birleşik (lt/100 km)   6
CO2 emisyonu (g/km)   138

Acikcasi keske manual olsaydi dedim ancak manual sanziman satisi yok. Sonra sciroccodan bi tik daha agir olmasi gozume carpti. Ama donanim olarak cok dolu ve ic dizayn olarak bana hitap edebilecek bir sekle girmis dusuncesindeyim. Eski honda takozlugundan eser yok gordugum kadariyla. On taraftan agresif durusu goze hitap etse de aracin arka goruntusu beni hic acmadi acikcasi. Ama genel manada sciroccodan sonra aile arabasi almayi dusunen bir birey olarak aractan etkilendim. Turkiyeye donunce ilk is test surusune cikmak olucak.

Sizlerden bu yenigi civic'i kullanan ,binen ,goren ,duyan , koklayan , elleyen kimse var mi? Varsa goruslerinizi paylasiniz efenim  :)

Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yer: ISTANBUL
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2017, 09:57:42 »
Tek çekici yanı güçlü motor. Onun haricinde son hız, ağırlık, arkadaki takoz görüntü, ünün 1.6 atmosferikten farkı olmaması, CVT gibi hantal bir şanzıman ile gelmesi bence bütün havasını öldürüyor.
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Esse est percipi
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2017, 10:11:36 »
Evet manual olmamasi hayal kirikligi resmen :( son hizi cok umursamiyorum limit kaldirilir elbet.

Çevrimdışı individual

• In Production
  • **
  • Yer: İstanbul / Şişli
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2017, 10:20:28 »
1.5 180HP araçdan 220NM tork sizcede düşük değilmi ? 109.000TL fiyatı var.

Yeni LEON 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR 99.400TL
1.4 TSI 150HP 250 / 1500 - 3500 TORK 4,9 lt/100 km

Daha mantıklı değilmi ?

(Manuel Civic RS'de verileri kötü başka bir sitede paylaşılmıştı)

Çevrimdışı individual

• In Production
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2017, 10:26:03 »
Manuel de olsa otomatik'de olsa 0-100 hızlanma verisi aynı.

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2017, 11:04:12 »
Leonun tavanı bizim evden yüksek ya,, aerodinamik kötü malesef.

Gel makyajlı rocco alalım üstat ben de bakıyorum ne alsam diye. Piyasada güzel araba yok valla...
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Esse est percipi
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2017, 11:10:30 »
paylasim icin sagol individual. guzel bilgiler  :alkis acikcasi scirocco performansi beklemiyorum aractan, demin de test srusunu izledim, cvt hantallik konusunda yine sinifta kalmis. vw ailesinden uzaklasmak istiyorum artik motor ve dsg sorunu uzun vadede beni dusundruyor. mekatronik sorunu yasamayan bir allahin kulu yok memlekette. evlilik vakti de yaklasiyor, mecbur otomatige yonelicem hatun yuzunden. henuz karar vermis degilim ama kendim test edip bi gormek istiyorum hissiyat olarak nasil. alternatifleri arastiriyorum da 1600 cc altinda istedigim gibi bisey bulamicam sanirim  :?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2017, 11:28:08 »
RS yazmasa ve manuel olsa yada yeni teknoloji otm şanzıman olsa tercih edilebilir. yanında RS yazınca 400 hp güçlerindeki haleflerinin yanında RS biraz doğan görünümlü şahin olmuş... manueli yakında gelir.. kişiselliştirme imkanı yok.

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2017, 11:46:03 »
paylasim icin sagol individual. guzel bilgiler  :alkis acikcasi scirocco performansi beklemiyorum aractan, demin de test srusunu izledim, cvt hantallik konusunda yine sinifta kalmis. vw ailesinden uzaklasmak istiyorum artik motor ve dsg sorunu uzun vadede beni dusundruyor. mekatronik sorunu yasamayan bir allahin kulu yok memlekette. evlilik vakti de yaklasiyor, mecbur otomatige yonelicem hatun yuzunden. henuz karar vermis degilim ama kendim test edip bi gormek istiyorum hissiyat olarak nasil. alternatifleri arastiriyorum da 1600 cc altinda istedigim gibi bisey bulamicam sanirim  :?

Bu durumda en mantıklısı 320i ED.
Yasin

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Esse est percipi
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2017, 12:29:46 »
fiyatindan haberin var mi ? :bonuskafa

Çevrimdışı individual

• In Production
  • **
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2017, 13:06:00 »

Katılıyorum DSG biraz şans işi cevremde 100bin km üstü dsg kullanan çok.Benim aracımda DSG valla bundan sonrada dsg almaya çalışırım.

Fiyat performans ve bütce olarak en mantıklı grup VAG gurubu.

GOLF LEON Octavia bunlar fiyatı diğer rakiplerine göre bence çok uygun.

Düşün honda civic 1.6 Executive Eco (Otomatik)   Otomatik   1597 cc   Benzin/LPG   101.550TL Sene olmuş 2017 adamlar hala 1.6 atmosferik eski tip otomatik ve lpg'li araba satıyorlar.

O paraya ona vereceğime Yeni LEON 1.4 TSI 125 HP S&S FR 86.000TL kalan 15Bin TL'de 3-4 senelik benzin ve bakım param olarak kullanırım.

Tercih sizin VAG gurubu gibi çıkıyor.Birde peugeot 308'lerde güzel.Bakılabilir.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Esse est percipi
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2017, 14:02:03 »
fransizlara hic sicak bakmiyorum. zaten  120 hp civic binmek bana  da mantikli gelmiyor.  ic dizaynda genislik hosuma gitti donanim olarak da guzel, guc de iyi, hondanin dayanikliligi aklimi celiyor ve ilginc sekilde son 1 yildir markaya da semaptim var. a3 sedanlari da cok begeniyorum. ancak fiyati yuksek ve bakimi tutumu hondaya gore pahali ayrica dogusun halkla iliskiler ve satis sonrasindan nefret ettigim icin vag grubu bu sefer zor benim icin. :? bazen seytan durtuyor mx5 al diye de 2 kisilik compact arac gelecege donuk planlarima cok ters dusuyor :bonuskafa

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Esse est percipi
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2017, 15:01:49 »
amerikan forumlarini okudum bu ay dp yapmislar biraz da 89 oktan icin parmaklamislar araci 20 hp ortalama dipte 400 rpm one cekmisler torku ve 40 nm falan civarinda ortalama bir tork artisi elde etmisler. pikte de yaklasik 10 hp +si olmus. bu aracin piyasasi oturunca 2. scirocco olacak sanirim. yazilim calismalari aracin piyasasini etkileyecektir. ayrica amerikaya gidecek olan bir si modeli var haziranda yeni type r ile birlikte cikabilirmis. eger turkiyeye de gelirse yollarda daha cok civic gormye basliycaz.

Çevrimdışı Emre_A

• Harbour
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13 : 08 Mart 2017, 17:37:17 »
sen yine arabanın motorunu zorlayabildigin kadar zorlar 0-100'u 6 kusur sneye inersin bu aracta da. 5 yıl daha gider. sonra yeni bisey cıkmıs diye burada yazarsın bence  :geyik

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2017, 00:52:38 »
182 hp aracın 0-100 ü 8,1 saniye
160 scirocco   0-100 ü 8 saniye

arada 22 hp fark var ve daha yavaş,,bence olmamış
satıldı