Konu: Top Speed Hakkında.  (Okunma sayısı 645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kgonen

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: İZMİR
« : 24 Şubat 2017, 19:05:17 »
Herkese Merhabalar,
Öncelikle mesaj sayımın az olmasından dolayı konuyu sadece buraya açabiliyorum, bunu belirtmek isterim.
Konuya dönmek gerekirse,
Arkadaşlar 2013 model 1.4 160hp dsg sciroccom var, çeşme otobanında shel benzinliğini geçtikten sonra izmirliler bilir bir düzlük bulunmakta. Orada ilk eğimli inişi indikten sonra düzlüğe gelince sonuna kadar yükleniyorum ve 222 km sürati geçmiyor, aslında bir bakıma yolda bitiyor ama scirocco top speed videoları izliyorum stock rahatlıkla 240ı görebiliyorlar.

Bu arada aracımda orta susturucu iptali ve 235 40 18 lastik bulunmaktadır. Sizce normal olmayan bir durum söz konusu var mı? Bu denemeyi yaprken iki kişiydik depom fulldü ve araç biraz yüklüydü.

Motor açılmamış olabilir mi ? Vb sorular aklımı kurcalıyor.

Konuyu saçma bulabilirsiniz, buradaki ortamı sıcak ve samimi bulduğumdan sormak istedim.

Teşekkürler..

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2017, 19:44:48 »
Herkese Merhabalar,
Öncelikle mesaj sayımın az olmasından dolayı konuyu sadece buraya açabiliyorum, bunu belirtmek isterim.
Konuya dönmek gerekirse,
Arkadaşlar 2013 model 1.4 160hp dsg sciroccom var, çeşme otobanında shel benzinliğini geçtikten sonra izmirliler bilir bir düzlük bulunmakta. Orada ilk eğimli inişi indikten sonra düzlüğe gelince sonuna kadar yükleniyorum ve 222 km sürati geçmiyor, aslında bir bakıma yolda bitiyor ama scirocco top speed videoları izliyorum stock rahatlıkla 240ı görebiliyorlar.

Bu arada aracımda orta susturucu iptali ve 235 40 18 lastik bulunmaktadır. Sizce normal olmayan bir durum söz konusu var mı? Bu denemeyi yaprken iki kişiydik depom fulldü ve araç biraz yüklüydü.

Motor açılmamış olabilir mi ? Vb sorular aklımı kurcalıyor.

Konuyu saçma bulabilirsiniz, buradaki ortamı sıcak ve samimi bulduğumdan sormak istedim.

Teşekkürler..

DSG S yada manuel mod ta 6. viteste en yuksek düz yol süratini görebilirsin... daha yüksek hızlar için rampa aşağı ve 7. vites yada düz & manuel vites araç yada yazılım olması gerekli..

Çevrimdışı kgonen

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2017, 22:19:01 »
Cevabınız için teşekkür ederim, herhangi bir sorun yok diyorsunuz yani,,

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2017, 13:15:11 »
Cevabınız için teşekkür ederim, herhangi bir sorun yok diyorsunuz yani,,

Sizin aracin katalog son surati 218 km/h .. 3-5 hata vardir ..

Çevrimdışı Altuğ

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: MERSİN
  • 33 ALT 72
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2017, 13:02:16 »
Merhaba. Bendede 2013 DSG 160 hp var. Bende hafif eğimli yolda çok rahat 240 ı görebiliyorum. Aracınızdaki orta susturucu iptali eğer ki boru eklenerek orta ve son susturucuyu aynı anda iptal edip gazı ortadan veren sistem ise aracınız basınç kaybediyor olabilir. Ama sadece orta susturucu yerine düz boru yaptıysanız böyle bir sorun olmayacaktır. 222 üstüne çıkamıyor diyorsanız yoldan dolayıdır diye düşünüyorum. Yavaşta olsa 2 saniyede 2-3 km hız arttırarak 240a kadar rahatça çıkabilirsiniz diye düşünüyorum. Yağınızı ve boğaz kelebeğinizi kontrol ettirin, bir de öyle deneyin.

Çevrimdışı kgonen

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2017, 14:22:54 »
Cevabınız için teşekkür ederim, aracımda sadece orta susturucu iptali var, dediğiniz gibi yoldan kaynaklı bir durum olmalı. Çeşme otobanındaki kararburun düzlüğünü bilenler bilir çeşme yönüne giderken sonlara doğru eğim çıkıyor, aydın otobanı gibi çok daha uzun yerlerde denemek gerekiyor.

Çevrimdışı Altuğ

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: MERSİN
  • 33 ALT 72
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2017, 11:17:15 »
Cevabınız için teşekkür ederim, aracımda sadece orta susturucu iptali var, dediğiniz gibi yoldan kaynaklı bir durum olmalı. Çeşme otobanındaki kararburun düzlüğünü bilenler bilir çeşme yönüne giderken sonlara doğru eğim çıkıyor, aydın otobanı gibi çok daha uzun yerlerde denemek gerekiyor.
Doğrudur, ben Mersin'li olduğum için pek bilemiyorum  :) Bizdede Mersin - Adana otobanını bilenler bilir, Adana'dan dönerken Tarsus'u geçince Opet tesisleri var karşılıklı. Orayı geçip sol virajı aldıktan sonra uzun düz bir yol var. Nerden baksan yalan olmasın 6-7 km civarı dümdüz yol. Bende orda en son 240 gördüm, yol bitti. Hız limitörü olsa aracınız 199 da durur, 200ü aşan araçlarda limitör duymadım. Genelde Polo'lara koyarlar. Bizde bas basabildiğin kadar.. Eğimi bol bulursan 250-260a yolu var  :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2017, 11:40:14 »
Doğrudur, ben Mersin'li olduğum için pek bilemiyorum  :) Bizdede Mersin - Adana otobanını bilenler bilir, Adana'dan dönerken Tarsus'u geçince Opet tesisleri var karşılıklı. Orayı geçip sol virajı aldıktan sonra uzun düz bir yol var. Nerden baksan yalan olmasın 6-7 km civarı dümdüz yol. Bende orda en son 240 gördüm, yol bitti. Hız limitörü olsa aracınız 199 da durur, 200ü aşan araçlarda limitör duymadım. Genelde Polo'lara koyarlar. Bizde bas basabildiğin kadar.. Eğimi bol bulursan 250-260a yolu var  :D

canım kardeşim katalog son hızı 218 km/h olan bir otomobilin hız limitörü nasıl 200 km/h olabilir... polo zaten ancak o kadar ( 200 km/h ) zar zor hız yapıyor.. hız limitörü almanya otoyollarında belirli kesimlerde  hız sınırı olmasada max hız 250 km/h ile sınırlandığından hız limitörü üretimden araçlarda vardır.. sizlerin scirocco da 240 km/h diye gördüğünüz yada kadranda okuduğunuz hızlar zaten azda olsa sapmış olan hızlardır. aracı performans box yada benze profesyonel aletlerle hızını ölçerseniz 218 km/h civarlarında çıkacaktır.

Çevrimdışı Sedat39

• Harbour
  • Yer: Kırklareli
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2017, 12:01:00 »
Tevfik Abiye katılıyorum. Stock bir Rocco'da hız zaten standart. Sadece yol şartlarına göre değişiyor. (Eğim vs.) Daha fazla birşey bekliyorsanız Stage 1 yazılım yapabilirsiniz. Şahsen ben yaptırmıştım ve aracın tadını gerçek anlamda o zaman anlamıştım. Manuel 160 Hp olan Rocco'mda
3. Vites 166
4. Vites 217
5. Vites 245
6. Vites 258'leri gördüm ancak tabi yolu pek boş yakalamadığımdan 6. Vites'te son hızımı göremedim. Tahminim 265-266 gibi son hız olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(SOLD)
2012.. Fırtına maviii.. 160.. Manuel.. Panoramic cam tavan.. 18'' İnterlagos.. Bi xenon.. Ayna paketi.. Işık paketi.. Cruise control.. LLumar.. KW yay.. Tuning garage difüzör.. İskender Downpipe+Varex.. RSA Motorsports.. İtg Kutu İçi Filtre..

Çevrimdışı merteria

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2017, 15:30:57 »
Tevfik Abiye katılıyorum. Stock bir Rocco'da hız zaten standart. Sadece yol şartlarına göre değişiyor. (Eğim vs.) Daha fazla birşey bekliyorsanız Stage 1 yazılım yapabilirsiniz. Şahsen ben yaptırmıştım ve aracın tadını gerçek anlamda o zaman anlamıştım. Manuel 160 Hp olan Rocco'mda
3. Vites 166
4. Vites 217
5. Vites 245
6. Vites 258'leri gördüm ancak tabi yolu pek boş yakalamadığımdan 6. Vites'te son hızımı göremedim. Tahminim 265-266 gibi son hız olur.

Hocam bende 2013 model dsg scirocco var.. Stage 2 yazılım, k&n açık hava filtresi, iridium buji, r8 bobin, forge dv, iskender ustanın yaptıgı 63 mm dp ve komple egzoz var. Ancak intercooler olmadıgı için stage 1 plus gibi olur dediler. Ben 252 görebildim istanbul ankara yolunda 265 falan nasıl olur bilemedim :D

Çevrimdışı Sedat39

• Harbour
  • Yer: Kırklareli
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2017, 18:43:53 »
Hocam bende 2013 model dsg scirocco var.. Stage 2 yazılım, k&n açık hava filtresi, iridium buji, r8 bobin, forge dv, iskender ustanın yaptıgı 63 mm dp ve komple egzoz var. Ancak intercooler olmadıgı için stage 1 plus gibi olur dediler. Ben 252 görebildim istanbul ankara yolunda 265 falan nasıl olur bilemedim :D

Bende İtg Kutu içi filtre, İskender Dp 63 krom düz boru ve sonda varex vardı. RSA stage 1 yazılım (Stage 1 üzeri diyebilirim biraz daha açmıştı 220 Hp civarı) bu şekilde yazdığım veriler. Manuel vites olduğu İçin top speed daha uzun oluyor diye biliyorum.

(SOLD)
2012.. Fırtına maviii.. 160.. Manuel.. Panoramic cam tavan.. 18'' İnterlagos.. Bi xenon.. Ayna paketi.. Işık paketi.. Cruise control.. LLumar.. KW yay.. Tuning garage difüzör.. İskender Downpipe+Varex.. RSA Motorsports.. İtg Kutu İçi Filtre..

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2017, 21:43:55 »
sciroccolarda hız limitörü var ,,

rsa stage 2 yazılım yaptırdığımda ,tanıyanlar bilir,raşit usta pc den yazılım yüklerken
ben raşit usta eğer hız limitörü varsa iptal et devir kesiciyide 6500 den 7100 e çıkar demiştim
oda pc ye baktığında evet orjinalinde hız limitörü var 220 mi ne öyle bişey demişti, orda kesiyor hızı dedi,,devir kesici olduğunu zaten biliyordum yeni yazılımda onuda 7100 e çekmişti

not=bugün raşit ustaya sorduğumda 2009 larda hız limitörü olmadığını benimki 2014 model olduğundan benimkinde orjinalinde olduğunu yazılımda kaldırdığını söyledi
« Son Düzenleme: 06 Mart 2017, 22:30:56 Gönderen: dalgıç »
2014 scirocco RSA STAGE 2  240 hp tsı manuel , yamaha xmax 400 abs,iphone 6s plus gold

Çevrimdışı Emre_A

• Harbour
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2017, 17:46:02 »
Tuplu scirocco 7'ye taksam 250 gecekmis  :geyik

stock oglu stock

Small | Large
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 17:48:33 Gönderen: Emre_A »

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara