Konu: Özel servis  (Okunma sayısı 768 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #15 : 07 Kasım 2016, 16:36:12 »
Acil olarak duzgun bir lastik servisine önduzen ayari olan bir yere pekte dikkat ederek yuruyun.. mumkunse araci cektirin

VW diyalogdan gelecek yanıtı beklemeyeyim mi peki.
Bakım yapıldıktan sonra aracın kusursuz olmasını beklerken böyle birşeyle karşılaşmak sinirimi bozdu açıkçası.
2012 VW Scirocco 1.4 TSI 122 HP Manuel Beyaz 18' Interlagos Panoramik Cam Tavan Ayna Paketi Kaşmir Döşeme

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #16 : 07 Kasım 2016, 17:56:59 »
VW diyalogdan gelecek yanıtı beklemeyeyim mi peki.
Bakım yapıldıktan sonra aracın kusursuz olmasını beklerken böyle birşeyle karşılaşmak sinirimi bozdu açıkçası.

Servisten ciktigin gibi mi saga cekmeye basladi aracin

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #17 : 07 Kasım 2016, 18:02:53 »
Aynen öyle

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2012 VW Scirocco 1.4 TSI 122 HP Manuel Beyaz 18' Interlagos Panoramik Cam Tavan Ayna Paketi Kaşmir Döşeme

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #18 : 07 Kasım 2016, 18:56:20 »
Aynen öyle

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
E hemen geri dönseydin ya

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2016, 19:16:58 »
E hemen geri dönseydin ya

şöyleki; aracı 14:45 gibi teslim aldım. evim kartal doğuşa 500 mt mesafede eve gittim önce, saat 5 gibi çıktım kadıköy istikametinde e5 te düz yolda 70-80 km hızla giderken farkettim ki direksiyon milim kayıyor sağa doğru. sağa yan yola çektim hemen servis danışmanını aradım ama güvenlik çıktı telefona cmt günü erken bırakıyorlar pzt ulaşabilirsiniz dedi. geri dönmenin anlamı kalmadı o saatte.

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #20 : 08 Kasım 2016, 20:15:14 »
Bu arada cmt akşam farkettim ki balans ayarını bozmuşlar :( düz yolda giderken direksiyon milim sağa kayıyor ve yan şeride geçiyor direksiyonu bıraktığımda. az önce aradım doğuş oto kartalı. benle ilgilenen arkadaşa bağladılar konuştuk. Burda olması imkansız diyor. Ama ben eminim ki servisten aldıktan sonra olan bir sorun. İlgili yerlere şikayet edeceğimi söyledim. rot balans ayarı gerçi çok önemli bişey değil girer bi lastikçiye yaptırırım ama düzgün olan bişeyi bana bozarak vermeleri bir de üste çıkmalarına gıcık oldum. Bir de başımıza böyle şeyler gelmesin diye yetkili servise götürüyoruz. yazık. Volkswagen diyalog diye bir hat varmış az önce orayı aradım aktardım durumu ilgileneceklerini söylediler bana geri dönüş yapacaklarmış. bakalım ne olacak

benim araba 72 gün Bursa Doğuşta hasar onarımda kaldı teslim aldıktan bir süre sonra dün geri verdim yine içime sinmeyen şeyler vardı gık çıkartmadılar hatta bana dedikleri şu; ''her müşteri sizin gibi dikkatli olsa nokta hatasız çıkar araba buradan'' :D aldılar bu haftasonuna geri verecekler..Ana şeyleri güzel yapmışlar ama megeslerinden,marşpiyedeki seğimlere,kapı menteşe ayarına,rüzgar sesinden,merkezi kilit lambasından geri viteste ters çalışan aynaya kadar  :) liste yapıp verdim ellerine

telefonla falan olacak iş değil kardeşim götür Kartal Doğuşa bırak yapmam demezler haklı olsalar dahi rot ayarı için üzmezler gittiğinizde  ;)

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2016, 20:23:17 Gönderen: SediciRocco »

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2016, 10:24:44 »
benim araba 72 gün Bursa Doğuşta hasar onarımda kaldı teslim aldıktan bir süre sonra dün geri verdim yine içime sinmeyen şeyler vardı gık çıkartmadılar hatta bana dedikleri şu; ''her müşteri sizin gibi dikkatli olsa nokta hatasız çıkar araba buradan'' :D aldılar bu haftasonuna geri verecekler..Ana şeyleri güzel yapmışlar ama megeslerinden,marşpiyedeki seğimlere,kapı menteşe ayarına,rüzgar sesinden,merkezi kilit lambasından geri viteste ters çalışan aynaya kadar  :) liste yapıp verdim ellerine

telefonla falan olacak iş değil kardeşim götür Kartal Doğuşa bırak yapmam demezler haklı olsalar dahi rot ayarı için üzmezler gittiğinizde  ;)

aslında doğru diyorsunuz telefonla olcak iş değil hemen pazartesi sabah oraya damlıcaktım ama iş güç boşuna gitmeyim önce bi telefon ediyim derken durum buralara geldi. az önce telefonla tarafıma ulaştılar yarın getirin tekrar bakalım dediler saat 13,30 da götürcem perşembe günü yani yarın. ilk aradığımda bizlik değil demişlerdi ikinci aradığımda baya uzun uzun çemkirdim sert konuştum, şikayetvar ' a da yazmıştım ordan da iletişime geçtik kendisine bilgi verilecek ve iletişimde kalınacaktır gibi dönüş yapmışlar.

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #22 : 11 Kasım 2016, 11:02:01 »
Tekrardan selam, dün öğleden sonra sorunun çözümü için randevulaştığımız üzere tekrar doğuş oto kartala gittim.
Sorunu anlattım. Bakım ile alakalı olmadığını belirttiler tekrar ama yine de yardımcı olacaklarını söylediler.
Sorunu göstrmek adına test sürüşü görevlerini üstlenen arkadaş ile sürüşe çıktık o kullandı.tem kartal sapağına
kadar gidip geri döndük yaklaşık 25 km yol yaptık. sorunu anladı. milimetrik bişey olduğu için makinenin bunu algılayamayacağını
söyledi. ama yine de içim rahat etmesi için rot makinesine sokabiliriz dedi. bu işlem 3 saat sürecekmiş. ya da isterseniz sorun
büyürse o zaman getirin o zaman rota sokalım dedi. bende bu ikinci seçeneği tercih ettim. araç sağa kaymasın diye ekstra bir
kuvvet uygulamaya gerek olmadığında hemfikir kaldık, sadece serbest bırakınca hafif bir kayma oluyor. güvenlik açısından bir
sorun teşkil etmiyor yani şu an için.zaten 6 derecelik bir tepkisiz kalma alanı varmış direksiyonun ki öyle hafif dokunuşlara tepki
vermiyor bunu da yeni öğrendim. makinenin bu hassas kaymayı tespit edememesinin sebebi buymuş zaten. genel olarak lastik hava
basınçlarına, cantlara, rot başlıklarına baktılar sonra vedalaştık. memnuniyetsizlik yaşadığım için olsa gerek Büşra hanım
sanırım orda müşteri ilişkilerinden sorumlu bir yetkili olması lazım benimle ilgilendi orda bulunduğum 1,5 saat boyunca yanımdaydı.
çaylar kahveler gelip gitti sürekli. aslında pazartesi günü ilk servis danışmanını aradığım zaman gelin bir bakalım dese ben bu kadar
büyütmüycektim olayı, büşra hanıma özellikle bu izlenimimi aktardım. sanırım yanlış anlaşılma olmuş dedi, araçla ilgili büyük bir
problemi onlara yıkmaya çalıştığımı düşündüler sanırım en başta. Sonuç olarak son durumu aktarmak istedim.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #23 : 11 Kasım 2016, 11:22:08 »
Tekrardan selam, dün öğleden sonra sorunun çözümü için randevulaştığımız üzere tekrar doğuş oto kartala gittim.
Sorunu anlattım. Bakım ile alakalı olmadığını belirttiler tekrar ama yine de yardımcı olacaklarını söylediler.
Sorunu göstrmek adına test sürüşü görevlerini üstlenen arkadaş ile sürüşe çıktık o kullandı.tem kartal sapağına
kadar gidip geri döndük yaklaşık 25 km yol yaptık. sorunu anladı. milimetrik bişey olduğu için makinenin bunu algılayamayacağını
söyledi. ama yine de içim rahat etmesi için rot makinesine sokabiliriz dedi. bu işlem 3 saat sürecekmiş. ya da isterseniz sorun
büyürse o zaman getirin o zaman rota sokalım dedi. bende bu ikinci seçeneği tercih ettim. araç sağa kaymasın diye ekstra bir
kuvvet uygulamaya gerek olmadığında hemfikir kaldık, sadece serbest bırakınca hafif bir kayma oluyor. güvenlik açısından bir
sorun teşkil etmiyor yani şu an için.zaten 6 derecelik bir tepkisiz kalma alanı varmış direksiyonun ki öyle hafif dokunuşlara tepki
vermiyor bunu da yeni öğrendim. makinenin bu hassas kaymayı tespit edememesinin sebebi buymuş zaten. genel olarak lastik hava
basınçlarına, cantlara, rot başlıklarına baktılar sonra vedalaştık. memnuniyetsizlik yaşadığım için olsa gerek Büşra hanım
sanırım orda müşteri ilişkilerinden sorumlu bir yetkili olması lazım benimle ilgilendi orda bulunduğum 1,5 saat boyunca yanımdaydı.
çaylar kahveler gelip gitti sürekli. aslında pazartesi günü ilk servis danışmanını aradığım zaman gelin bir bakalım dese ben bu kadar
büyütmüycektim olayı, büşra hanıma özellikle bu izlenimimi aktardım. sanırım yanlış anlaşılma olmuş dedi, araçla ilgili büyük bir
problemi onlara yıkmaya çalıştığımı düşündüler sanırım en başta. Sonuç olarak son durumu aktarmak istedim.
Lastiklerin yerini degistir rotasyon yaptir bakalim arac yine yuzecek mi

Çevrimdışı Anekdot

• In Production
  • **
« Yanıtla #24 : 11 Kasım 2016, 11:38:24 »
Lastiklerin yerini degistir rotasyon yaptir bakalim arac yine yuzecek mi

tamamdır deneyeyim bunu da, sonucu yine yazarım