Konu: Osmangazi Köprüsünü kullanan var mı?  (Okunma sayısı 1715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ogzhn

• Scheduled
  • *
  • Yer: Sakarya
« Yanıtla #15 : 22 Eylül 2016, 23:58:17 »
yok abicim sakaryayı pek bilmem ... ben tekirdağlıyım.. akyazı dan kınalıya gelen yol tekirdağ çorlu malkara gelibolu çanakkale boğaz köprüsü lapseki balıkesir savaştepeden bursa izmir otoyoluna bağlanacak. bu yol trakyanın can damarı olacak tabiki istanbulun batısının da can damarı olacak.. izmir ege hattı bu kınalı savaştepe otoyoluna kayacak.. böylelikle istanbuldaki köprülerin hem ticari hemde turistik geçiş yükü avrupa anadolu yönünde azalacak. bu arada bu işlerden gayrimenkul rantı sağlanmasıda hiç hoş değil.. rant ile yürüyen ekonomi balonu elbet birgün çökecektir.. bina üreteceğimize ihraç malı üretmeliyiz.. Paradan rant ile betondan rant insanlığın sonunu getirdi. yeni dünya düzeninde yakında yeni para birimi gelecektir.. tabi büyük bir dünya savaşından sonra.. o zaman paranın ve binanın herhangi bir değeri olmadığı acı olarak öğrenilecektir..

Abicim tecrübelerin ve bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim. :taptim
54 BU 007

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #16 : 23 Eylül 2016, 12:28:51 »
3.köprüyü 1 kez paralı kullandım 1 kez ücretsiz.
dudulludan havalimanına gittim tam 100 km
gidişte 45 TL dönüşte 45 TL ödedim bele vaziyetin içine soxum dedim. 3.köprüyü 3.kez kullanmam.
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #17 : 23 Eylül 2016, 15:31:48 »
Yavuz Selim Köprüsü  45TL, Jiaozhou 'daki 42km'lik köprü €5,5 (Kaynak: https://www.welt.de/wirtschaft/article13460392/China-protzt-mit-der-laengsten-Meeresbruecke-der-Welt.html)

Bursa

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #18 : 26 Eylül 2016, 08:29:38 »
dün osmangazi köprüsünü kapattım öyle geçtim ne karşıdan ne arkadan ne de önümde araba vardı :D :D
KotuRoccoTSI

Powered By;
RSA Motorsport
OpelTech Service
The-Tuning
Detailworks Premium Car Care

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2016, 13:12:40 »
dün osmangazi köprüsünü kapattım öyle geçtim ne karşıdan ne arkadan ne de önümde araba vardı :D :D

iyi espriydi :)

Sosyal medyadaki gönderi ve yorumla bakınca bir köprüden geçip "bize kaçtı" modunda olan çok var bir de

köprden hiç geçmediği halde "çok güzel köprü" diye şiirler yazan cok var. Bir örnek altta.

Bursa

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #20 : 28 Eylül 2016, 08:56:19 »
iyi espriydi :)

Sosyal medyadaki gönderi ve yorumla bakınca bir köprüden geçip "bize kaçtı" modunda olan çok var bir de

köprden hiç geçmediği halde "çok güzel köprü" diye şiirler yazan cok var. Bir örnek altta.

abi valla yalova-pendik 78 tlydi 1 saat bekletecekti , topçularda kalabalıktı yine 60 verip beklicektim , yorulmuştum artık dedim vereyim bare geçeyim :D
KotuRoccoTSI

Powered By;
RSA Motorsport
OpelTech Service
The-Tuning
Detailworks Premium Car Care

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #21 : 28 Eylül 2016, 11:30:05 »
abi valla yalova-pendik 78 tlydi 1 saat bekletecekti , topçularda kalabalıktı yine 60 verip beklicektim , yorulmuştum artık dedim vereyim bare geçeyim :D

Acelem varsa örneğin uçağa yetişmeye falan calışıosam belki ben de geçerim.Ancak senede bir uçak yolculuğum var ki o da Atatürk H.Limanından yani Yalova veya Bursa'dan Y.Kapı'ya feribotla gitmek hem zaman hem masraf olarak mantıklı.

Bu köprüden günde 75.000 araç geçmesi gerekiyor. Benim gibi işi acelesi ve bütçesi olan kaç otomobil var. Şu anda resmi rakamlar açıklansa günde 5bin araç dahi hayal. Geriye kalanı devlet ödüyor. 22 sene boyunca da ödeyecek. Bursa'da bazen fırında ekmek alırken pazarlık yapan insanlarla karşılaşıyorum. TV'de yarışma programlarında ödül yok, kredi kart borcu tamamlama var. Ülke senden benden ibaret değil ki.

Sosyal medyadan bugünkü görüntü ile sonlandırayım. Resme başlık ta buldum:

"HUZUR KÖPRÜDEDİR" :*)

Bursa

Çevrimdışı Ogzhn

• Scheduled
  • *
  • Yer: Sakarya
« Yanıtla #22 : 28 Eylül 2016, 17:11:36 »
Acelem varsa örneğin uçağa yetişmeye falan calışıosam belki ben de geçerim.Ancak senede bir uçak yolculuğum var ki o da Atatürk H.Limanından yani Yalova veya Bursa'dan Y.Kapı'ya feribotla gitmek hem zaman hem masraf olarak mantıklı.

Bu köprüden günde 75.000 araç geçmesi gerekiyor. Benim gibi işi acelesi ve bütçesi olan kaç otomobil var. Şu anda resmi rakamlar açıklansa günde 5bin araç dahi hayal. Geriye kalanı devlet ödüyor. 22 sene boyunca da ödeyecek. Bursa'da bazen fırında ekmek alırken pazarlık yapan insanlarla karşılaşıyorum. TV'de yarışma programlarında ödül yok, kredi kart borcu tamamlama var. Ülke senden benden ibaret değil ki.

Sosyal medyadan bugünkü görüntü ile sonlandırayım. Resme başlık ta buldum:

"HUZUR KÖPRÜDEDİR" :*)

HUZUR KÖPRÜDEDİR

Slogan çok iyi abi. :)
54 BU 007

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #23 : 30 Eylül 2016, 14:57:57 »
Ben şuana kadar 1 defa bedava, 1 defa ücretli olmak üzere 2 defa geçtim. Arkadaşım Bursa'da iş kuruyor o neredeyse her hafta gidip geliyor. Feribot fiyatını düşününce, biraz daha verip köprü daha mantıklı bence. En azından benim gibi zamanı kısıtlı olanlar için. Ama bu fiyatla o köprü boş kalır, 70 TL bandına inmesi lazım canlanması için.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #24 : 30 Eylül 2016, 22:52:22 »
Hepimize geçmiş olsun. Amerika ve Çin'deki köprülerin ucunu görebilen var mı, ufukta kaybolmuş ta .)

Bursa

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #25 : 03 Ekim 2016, 09:51:04 »
olsun abi devletimizin cebinden bir kuruş para çıkmadı niye dert ediyorsunuz. :bonuskafa
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #26 : 05 Ekim 2016, 11:19:05 »
olsun abi devletimizin cebinden bir kuruş para çıkmadı niye dert ediyorsunuz. :bonuskafa

Tamam ben dert etmeyeyim de... Almanya'da yaşayan Türk doktor http://www.go2tr.de adlı sitesinde Türkiye'yle ilgili cok güzel haberler veriyor, yorumlar yapıo . Osmangazi Köprüsü'yle ilgili ne güzel haber yapacak diye beklerken kötü haberine sahit olduk: http://www.go2tr.de/2016/06/preisnachlass-bei-der-osmangazi-brucke-noch-vor-der-eroffnung/ Diyor ki: Osmangazi'den her iki yönde geçiş $35+18%KDV = 121TL ile aşırı pahalı. yap-işlet-devret teklifinde bu $35'lik temel üzerinde anlaşılmıştı yani indirime izin verilmiyordu buna rağmen 90TL'ye indirildi ancak yine de aşırı pahalı.

Almanya'daki doktoru geçelim, Osmangazi'den geçen vatandaşa gelelim, bu geçiş ücreti için 2 günlük yevmiyem o kadar etmiyor diyor. Çalışanın günlük yevmiyesi 50TL mi yani. Haftada 6 gün mesai ve 1300TL maaş üzerinden evet günde 50TL. Ha benim  günlüğüm 590TL ben o köprüden geçsem 100TL bana da koyar cunku verilen hizmet karşılığı o değil, ben orada 100 liralık bir hizmet göremiyorum. Yine sosyal medyada biri İstanbul'dan İzmir'e 3,5 saatlik yoldan gidince yol ücretinin toplamda 300TL'ye dayanacağını iddia etmiş, git gel 600TL sadece yol parası, benzin hariç.  Böyle hesaplar yapılıyor, ben de seyrediyorum işte .)

Bursa

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #27 : 06 Ekim 2016, 18:01:29 »
benim OGS hep 25-30 Lira çekmeye alışmış banka hesabımdan,

Alışkın değil yani, birdenbire 90 çekilirse yanar manar alimallah,  :bonuskafa :bonuskafa

ben gölcük üzerinden giderim geze geze.
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #28 : 14 Ekim 2016, 17:56:08 »
Bankanız, OGS cihazınız ve kemerlerinizi iyi kontrol edip geçin yoksa....

Bursa

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #29 : 09 Aralık 2016, 20:14:31 »
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yeni köprülerle ilg olarak bugün şu duyuruyu yaptı:

"Yeni düzenleme gereğince emniyet bünyesinde bulunan 6 bin 547 arac sadece görev dahilinde geçiş yapabilecektir. Makam araçları dahil olmak üzere görev dışı geçişlerde geçiş ücretleri ve cezaları tarafımızca ödenmeyecektir. İşbu düzenlemenin amacı kamu kaynaklarının verimli kullanılmasının sağlanmasıdır"

Kaynak: Bakınız  Google: emniyet yeni köprüler

Bursa