Konu: Mercedes A200 AMG yerine VW Scirocco GTS  (Okunma sayısı 1939 defa)

E®kut ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
  • Yer: Şişli-Lüleburgaz-Beylikdüzü/ İSTANBUL
« : 29 Ağustos 2016, 11:13:07 »
Selamlar herkese, 2013'ten beri foruma üyeyim. Şu başlığında sahibiyim hatta :) http://forum.sciroccom.com/index.php?topic=9902.0

2015 Ağustos'ta Mercedes A200 AMG almıştım Taşıt Kredisi ile. 1654 TL ödüyordum her ay. Amma velakin 2015 Ekimde  kızım olacağının haberi aldık ve kızım da şuan 3 aylık.  Adı Ela, kendisi de şu. Bi Maşallahınızı alırım :)

İstanbul'daki bakıcı fiyatlarından haberiniz var mı bilmiyorum. En uygun 1800 TL'ye bulduk, halihazırda evimize gelen Temizlikçi ablamızla anlaştık. 2017 Ocakta başlayacak. Dolayısıyla şuanki ödemelerimizi kısmamız lazım.

65-70.000 lira arasında OTOMATİK - HIZLI - XENONLU bi araba bulmam lazımdı. Bitmeyen aşkım Scirocco geldi aklıma tabi. GTS 'i de çok beğeniyorum. Şuan hali hazırda max 40.000 km'ye kadar 4-5 tane GTS ilanı gördüm sahibinden.com'da. Bayağı da niyetliyim. Sizin de Scirocco GTS hakkında değerli görüşlerinizi almak isterim..
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2016, 11:24:52 »
Tek kapı olduğu için ön koltuğu yatırıp çocuk koltuğuna uzanmak epey zor. Ufaklığın kilosu arttıkça sorun daha da artacak. Birde acil durumlar olacak kusma, ağlama krizleri vs. onlara da hızlı müdahale imkanı azalıyor.

Genelde çocuk haberi gelince 2 kapı satılıp 4 kapıya geçilir. Çocuk için riskli bir tercih gibi.

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2016, 11:32:38 »
Tek kapı olduğu için ön koltuğu yatırıp çocuk koltuğuna uzanmak epey zor. Ufaklığın kilosu arttıkça sorun daha da artacak. Birde acil durumlar olacak kusma, ağlama krizleri vs. onlara da hızlı müdahale imkanı azalıyor.

Genelde çocuk haberi gelince 2 kapı satılıp 4 kapıya geçilir. Çocuk için riskli bir tercih gibi.

Ya o pek umrumda değil inanın. Zaten İlk arabamı 2013 Mart'te aldım, GTS 5. arabam olacak. 1 senede bir araba değiştiririm, hatta POLO GTI'ımı 6 ay kullanıp sattım. Biraz da Anne - babaya kızgınım ,çağırdıklarında gitmemek için de Tek kapı alıyorum. Yok kardeşim bagajım da yok yerim de yok gelemem diyeceğim.
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2016, 18:01:51 »
yanlış yoldasın gardaş... sen doğru yolu buL.. 4 kapı tercihin olsun.. anayla babaylada aranı.. düzelt.. :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2016, 09:07:55 »
Selamlar herkese, 2013'ten beri foruma üyeyim. Şu başlığında sahibiyim hatta :) http://forum.sciroccom.com/index.php?topic=9902.0

2015 Ağustos'ta Mercedes A200 AMG almıştım Taşıt Kredisi ile. 1654 TL ödüyordum her ay. Amma velakin 2015 Ekimde  kızım olacağının haberi aldık ve kızım da şuan 3 aylık.  Adı Ela, kendisi de şu. Bi Maşallahınızı alırım :)

İstanbul'daki bakıcı fiyatlarından haberiniz var mı bilmiyorum. En uygun 1800 TL'ye bulduk, halihazırda evimize gelen Temizlikçi ablamızla anlaştık. 2017 Ocakta başlayacak. Dolayısıyla şuanki ödemelerimizi kısmamız lazım.

65-70.000 lira arasında OTOMATİK - HIZLI - XENONLU bi araba bulmam lazımdı. Bitmeyen aşkım Scirocco geldi aklıma tabi. GTS 'i de çok beğeniyorum. Şuan hali hazırda max 40.000 km'ye kadar 4-5 tane GTS ilanı gördüm sahibinden.com'da. Bayağı da niyetliyim. Sizin de Scirocco GTS hakkında değerli görüşlerinizi almak isterim..

Maşallah ela bebek çok tatlı Allah nazardan korusun.. Al abicim scirocco istiyorsan al gitsin.. Zaten max 1 yil sonra degisim periyodu gelecek :)

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2016, 11:23:45 »

Maşallah ela bebek çok tatlı Allah nazardan korusun.. Al abicim scirocco istiyorsan al gitsin.. Zaten max 1 yil sonra degisim periyodu gelecek :)

Eyvallah Tevfik abi, bu cesaretlendirme iyi geldi :)
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı furkan1907

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2016, 13:13:41 »
Maşallah Allah analı babalı büyütsün Ela bebeği  :)  2 senedir çocukla kullanıyorum 2 buçuk yaşına kadar sıkıntı olmadı bundan sonra bıraz zorlayacak gibi(  2,buçuk yaşına kadar daha vaktiniz  var :)  )    alın gitsin :)

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2016, 15:19:34 »
Maşallah Allah analı babalı büyütsün Ela bebeği  :)  2 senedir çocukla kullanıyorum 2 buçuk yaşına kadar sıkıntı olmadı bundan sonra bıraz zorlayacak gibi(  2,buçuk yaşına kadar daha vaktiniz  var :)  )    alın gitsin :)

Eyvallah, edinilmiş tecrübe daha da cesaretlendirdi :) Azönce VW UZAY'a gittim Scirocco bakmaya. Artık Baba olduğum için heralde önce bagaja gitti elim :) Benim Mercedes'in bagajıyla arasında pek bi fark göremedim. 20-30 litre anca oynuyordur.

Arabanın camları tamamen inikti. Abi kapısını bir açtım, 2013 Mart ayında ilk arabam Scirocco'nun içine ilk bindiğim zamanki aynı heyecanı yaşadım ya :) O kapının büyüklüğü ve çıtasızlığı heyecanlandırıyor beni :) Ayrı bi sevgim var Scirocco'ya karşı :)
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı erko3000

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2016, 16:15:41 »
Selamlar,

Kesinlikle Scirocco GTS tavsiye ederim. Ben aldım. 1 yıldır kullanıyorum.

Ben kimim? :)

43 yaşındayım. 13 yaşında bir oğlum var ve 3 kişilik bir aileyiz. Bu yaz ilk tatilimize çıktık. 2000 km yol yaptık. Oğlum arkada çok rahat etti. 2 tane büyük yastık verdik kendisine, ayakkabıları çıkardı, uyudu, kalktı, hiç problem yaşamadı. Bazen eşim geçti arkaya. Hiç problem yaşamadı. 2000 km yolun 700 km'si 4 kişiydik (Kayınpeder). Valla sıkıntısız bir şekilde eve geldik. Ayrıca bagajı da derin olduğu için çok rahat sığdık. Hiç problem yaşamadık.

Bundan önceki arabam e90 kasa BMW'ydi. Çocukluğumdan beri Scirocco almak istemişimdir. "Ne yapacaksın bu arabayı? Bu araba genç işi. Aileye olmaz" dediler. Eşim çok destek oldu. "Al gitsin, bir daha mı geleceksin dünyaya" dedi. Aldım gitti. Önceleri hevesimi alıp satarım dedim. Ama sanırım bu arabayı 5 yıl sonra oğluma vermeyi planlıyorum.  :)

Son olarak; kesinlikle al, GTS olsun.... :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2016, 10:01:48 »
Selamlar,

Kesinlikle Scirocco GTS tavsiye ederim. Ben aldım. 1 yıldır kullanıyorum.

Ben kimim? :)

43 yaşındayım. 13 yaşında bir oğlum var ve 3 kişilik bir aileyiz. Bu yaz ilk tatilimize çıktık. 2000 km yol yaptık. Oğlum arkada çok rahat etti. 2 tane büyük yastık verdik kendisine, ayakkabıları çıkardı, uyudu, kalktı, hiç problem yaşamadı. Bazen eşim geçti arkaya. Hiç problem yaşamadı. 2000 km yolun 700 km'si 4 kişiydik (Kayınpeder). Valla sıkıntısız bir şekilde eve geldik. Ayrıca bagajı da derin olduğu için çok rahat sığdık. Hiç problem yaşamadık.

Bundan önceki arabam e90 kasa BMW'ydi. Çocukluğumdan beri Scirocco almak istemişimdir. "Ne yapacaksın bu arabayı? Bu araba genç işi. Aileye olmaz" dediler. Eşim çok destek oldu. "Al gitsin, bir daha mı geleceksin dünyaya" dedi. Aldım gitti. Önceleri hevesimi alıp satarım dedim. Ama sanırım bu arabayı 5 yıl sonra oğluma vermeyi planlıyorum.  :)

Son olarak; kesinlikle al, GTS olsun.... :)

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum ;)

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2016, 21:20:56 »
Geçen sene Gts konusunda çok kararsız kalmıştım çok hoşuma gittiydi fakat cam tavan olmadığı için vazgeçmiştim  :(
Şu an arabam serviste yapılıyor malum kazadan dolayı ilk etapta soğumuştum ama çıktığında binmeye devam edeceğim rocco kendimi özgür hissettiğim tek araba şu an  8)

Çevrimdışı cnzdmr

• Int.Transfer
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2016, 19:55:10 »
Eyvallah, edinilmiş tecrübe daha da cesaretlendirdi :) Azönce VW UZAY'a gittim Scirocco bakmaya. Artık Baba olduğum için heralde önce bagaja gitti elim :) Benim Mercedes'in bagajıyla arasında pek bi fark göremedim. 20-30 litre anca oynuyordur.

Arabanın camları tamamen inikti. Abi kapısını bir açtım, 2013 Mart ayında ilk arabam Scirocco'nun içine ilk bindiğim zamanki aynı heyecanı yaşadım ya :) O kapının büyüklüğü ve çıtasızlığı heyecanlandırıyor beni :) Ayrı bi sevgim var Scirocco'ya karşı :)

Kapının büyüklüğü çok iyi olsada açılıp kapanmada sorun yaratabiliyor. Ama direksiz araç spor araç mantığıyla bende çok seviyorum. Sci çok tok ve sağlam bir araç ayrıca. O yüzden alın gitsin tekrar...

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2016, 22:40:56 »
gardaş sen bunları dinleme .. bunlar zengin..  3  4 tane makina var bunlarda .. ben çocukluyum, tek kapı ve tek araç sahibiyim.. neler çektiğimi zorlandığımı bi ben bilirim.. :) Sen 4 kapı al.. bak çok pişman olursun..

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yer: ISTANBUL
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2016, 23:01:44 »
Füme rocconun kaZasını hatırlıyorum. Rocco gerçekten güzel araç bir daha alınır mı? Tadı damağında kaldıysa net alınır. Aklın kalacağına arabayı al, sende kalsın ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı cnzdmr

• Int.Transfer
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2016, 18:33:45 »
Çocuk büyüyene kadar yani 2-2.5 yıl için alınır binilir bence.

Sonrası için 4 kapı araç daha mantıklı olacaktır :)