Konu: RADAR CEZASI GELMİŞ MORALİM SIFIR  (Okunma sayısı 2591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« : 13 Mayıs 2016, 19:58:09 »
merhaba arkadaşlar,moralim sıfır, E.devletten kendimle ilgili bilgilere bakarken araç ceza sorgulamaya girip bakayım dedim,,dedim ama sayfa açıldığında ceza tutarını görünce gözlerim yuvalarından fırladı,yuh 412 tl ceza geçirmişler,şok oldum

ogün yani 23 nisan sabahı10- 11  saatleri arasında tekirdağda akrabalara ziyarete gidiyordum,mahmutbey gişelerden girdim ama bir trafik var adım adım gidiyor,neyse 5-6 km sonra neden tıkandığı anlaşıldı,solda yol çalışması var tek şeride düşürmüşler yolu az ilerde yol açık 3-4 şerit göz alabildiğince bom boş, ,tek şeritten boş yola çıkan yolu bomboş görünce gazlıyor

haliyle bende gazladım fakat 400-500 metre ileride resmen yol kenarında önü bize doğru ters durmuş bir araç gördüm ama görmemle geçmem bir oldu,,o anda içim cızz etti ulan bu radar olabilirmi ,uyarıda yoktu dedim ama yapacak bişey yok devam ettim

bana gelen bu radar cezası sanırım o araçta olan radar tarafından kaydedildi,çünkü o saatlerde ordan geçtim fakat benim kızdığım ve küfrettiğim nokta resmen çeza kesmek için tuzak kurulmuş olması ,ne uyarı var ne ikaz

dur kalk olarak o noktaya gelen sürücü yol birden boşalınca ister istemez gaza basıp oradan uzaklaşmak istiyor ,bunu bilen o araçtaki insanlar sırf o noktada aslanın ceylanı beklediği gibi resmen geleni geçeni kayda alıp para basıyor,,böyle insanlık olmaz ,neden 10-15 km sonra  radar uyarı levhası koyup kontrol yapmıyorlarda ,niye hemen orda yol açıldıktan sonra araçların hızlanabileceği 500 metre sonra kuytu köşede gizlice yapıyorlar,bu resmen insanlıkla bağdaşmaz(böyle yazayım bari içinden söylediklerimi bilseniz)

yapacak bişey yok sadece betdua ediyorum o insanlara allah bu tuzak kurdukları insanların uğradığı zararın bin katını onlardan fazlasıyla çıkarsınki biz ne yaptıkta bu başımıza geldi desinler ve hatırlasınlar,,ALLAH büyük

yalnız resimde görülen cihaz seri no dvm 750 nedir bilen varmı,tahmin ettiğim gibi gezici araçtan yapılmış kayıtmı

http://
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 02:29:55 Gönderen: dalgıç »
satıldı

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2016, 22:55:49 »
Bir keresinde 3-4 seritli ş.dışından uzakta yolda 78 ile ceza yemiştim (70 yazıyordu ben 77'ye sabitlemeye calışırken) o gün bugündür huzur kalmadı. Bahsettiğin seri no bence radar cihazının seri no'su yani kaydedilen videolar ve bilgiler sorgulanırsa o cihaza kayıtlı o cihazdan alınabilir anlamında olabilir.

Her halukarda en beklenmedik yerde radar olabilir bunu hesaba katarak gitmekte fayda var. Ve belli limit üstüne cıkınca ceza miktarı cok artıyor.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 00:35:43 Gönderen: revivo73 »
Bursa

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2016, 23:01:26 »
merhaba arkadaşlar,moralim sıfır, E.devletten kendimle ilgili bilgilere bakarken araç ceza sorgulamaya girip bakayım dedim,,dedim ama sayfa açıldığında ceza tutarını görünce gözlerim yuvalarından fırladı,yuh 412 tl ceza geçirmişler,şok oldum

ogün yani 23 nisan sabahı10- 11  saatleri arasında tekirdağda akrabalara ziyarete gidiyordum,mahmutbey gişelerden girdim ama bir trafik var adım adım gidiyor,neyse 5-6 km sonra neden tıkandığı anlaşıldı,solda yol çalışması var tek şeride düşürmüşler yolu az ilerde yol açık 3-4 şerit göz alabildiğince bom boş, ,tek şeritten boş yola çıkan yolu bomboş görünce gazlıyor

haliyle bende gazladım fakat 400-500 metre ileride resmen yol kenarında önü bize doğru ters durmuş bir araç gördüm ama görmemle geçmem bir oldu,,o anda içim cızz etti ulan bu radar olabilirmi dedim ama yapacak bişey yok devam ettim

bana gelen bu radar cezası sanırım o araçta olan radar tarafından kaydedildi,çünkü o saatlerde ordan geçtim fakat benim kızdığım ve küfrettiğim nokta resmen çeza kesmek için tuzak kurulmuş olması ,ne uyarı var ne ikaz

dur kalk olarak o noktaya gelen sürücü yol birden boşalınca ister istemez gaza basıp oradan uzaklaşmak istiyor ,bunu bilen o araçtaki aşağılık insanlar sırf o noktada aslanın ceylanı beklediği gibi resmen geleni geçeni kayda alıp para basıyor,,böyle adilik olmaz ,neden 10-15 km sonra  radar uyarı levhası koyup kontrol yapmıyorlarda ,niye hemen orda yol açıldıktan sonra araçların hızlanabileceği 500 metre sonra kuytu köşede gizlice yapıyorlar,bu resmen şerefsizliğin daniskasıdır

yapacak bişey yok sadece betdua ediyorum o insanlara allah bu tuzak kurdukları insanların uğradığı zararın bin katını onlardan fazlasıyla çıkarsınki biz ne bok yedikte bu başımıza geldi desinler ve hatırlasınlar,,ALLAH büyük

yalnız resimde görülen cihaz seri no dvm 750 nedir bilen varmı,tahmin ettiğim gibi gezici araçtan yapılmış kayıtmı

http://

Abicim radar cezasi yiyen bir senmisin allahaskina.. Kamu gorevlilerine hakaret etmen betdua etmen uygun degil.. Lutfen postunu editle.. Tekirdag ili tüm uygulamalarin pilot bölgesidir.. Radar uyarisida var o yolda hemde onlarca tabela var.. Yollardaki hiz limitleri gayet yeterli.. Tekirdag ilinin heryerinde radar var. Sabit seyyar vs.. İstanbul gibi ciftlik degil yani dikkat etmeni oneririm.. Cevre yolu Sehir ici gecisi 70 km/h sehir ici 50 km/h istanbul ve canakkale yollari 110 km/h hiz limiti var.. Bu arada kirmizi isik ihlali serit disiplini ihlali kontrolude yapiyor mobeseler dikkat derim.. Tekrar ediyorum postunu editle lutfen ..

Çevrimdışı dollin

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2016, 00:04:11 »
132 değilmi hız limiti orada? 400-500 metrede duran halden o hızı geçmek için dip gaz yapmış olmanız gerekir. aslında oldukça tehlikeli ve rahatsız edici birşey yapmışsınız, sizi geçtim çevrenizdekileri de riske atmışsınız. o miktar cezayı yemek için 170-180le falan girmiş olmanız lazım zaten radara. yanlış anladıysam lütfen düzeltin. oldukça hatalı görünüyorsunuz bana göre
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 00:13:12 Gönderen: dollin »

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2016, 00:39:38 »
Arkadaşın moralinin sıfır olduğu anda klavyeye sarıldığını da hesaba katın yanlız, bununla beraber  "serefsiz", "b*k", "aşağılık" ve "adilik" kelimelerini üstünkörü geçtim ve bahsetmedim ancak fazla görünüyor onlara bir el atılması uygundur. Onun dışındaki kısımlara hakaret demek zor yani "Allah'ınızdan bulun" tarzı tepki, yani olabilir.  Bu arada kendi gönderimi de düzenledim. Her halukarda radar konusu insanda sıkıntı stres yapıor. Ben her fırsatta hız yapan biri değilim ve kuralcıyımdır da ancak bu radar olayı hep huzursuzluk kaynağıdır. Cok tartışmalı konudur. Bazı akşamlar eve geldiğimde e.devlet'e bakarım birşey olmuş mu diye, olmamışsa hemen kayda düşmemiştir belki diye ertesi gün de check ettiğim olmuştur. Psikolojik etkileri var yani .) Neyse başka bir sorunumuz olmasın.
Bursa

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2016, 01:03:44 »
önümdeki araç durdu ve ben cizginin üzerinde kaldim o sira kirmizi yandi 142tl kitlediler  sizce ettik mi kitleyelimde nasil kitleyelim derdindeler ama yapacak bisey yok :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2016, 01:09:23 »
Abicim radar cezasi yiyen bir senmisin allahaskina.. Kamu gorevlilerine hakaret etmen betdua etmen uygun degil.. Lutfen postunu editle.. Tekirdag ili tüm uygulamalarin pilot bölgesidir.. Radar uyarisida var o yolda hemde onlarca tabela var.. Yollardaki hiz limitleri gayet yeterli.. Tekirdag ilinin heryerinde radar var. Sabit seyyar vs.. İstanbul gibi ciftlik degil yani dikkat etmeni oneririm.. Cevre yolu Sehir ici gecisi 70 km/h sehir ici 50 km/h istanbul ve canakkale yollari 110 km/h hiz limiti var.. Bu arada kirmizi isik ihlali serit disiplini ihlali kontrolude yapiyor mobeseler dikkat derim.. Tekrar ediyorum postunu editle lutfen ..
Tevfik bey yalnız ben tekirdağdan bahsetmiyorum,istanbul mahmutbey gişelerden otoyola giridikten 4- 5 km sonraki mesafede olan olaydan bahsediyorum ve oradada yok abicim uyarı hiç bişey yok hep radar uyarılarına dikkat ederim,bende paranoya bu,ama nasıl ıspatlıycaksın tabelanın arkasına görünmez yere pusuya yatmış resmen kendilerine verilen limiti dolduruyor,burda bir haksızlık var ohh iyi yapıyolarmı diycez,ortada adaletsizlik var,yol çalışmasının bitip araçların 4 serit boş yola çıktığı 500 metre sonra tabelanın arkasında habersiz pusuya yatmak insanlıkla bağdaşmaz,,

ordan çıkan bunalmış herkes benimle beraber gazlıyordu,,para kolay kazanılmıyor çoluk çocuğumun rızkını neden haksız yere vereyim,,siz kolay kazanıyorsanız onu bilemem,ayrıca ilk defa ceza yemedim ben defalarca yedim en son,1 ay öncede yedim ama mecburen nişan törenine yetişmek için yer bulamadığımdan otobüs durağına bilerek parketmiştim,ceza gelmiş gidip paşa paşa ödedim hiç zoruma gitmedi çünkü yaptığım yanlıştı,hiç birinide gidip bu yaptığım gibi konu açarak duyurmadım

ben kendi adıma kırmızı ışık kuralı başta olmak üzere kurallara uyarım,25 yıldır araç kullanıyorum hiç kırmızı ışık cezam yoktur,ancak otobanda yol boş ise gazlarım tabii hep radar uyarılarına dikkat ederim,otobandada basamıycaksak nerde basıcaz,illa almanyayamı gidelim orda basalım,orda otobanda hız sınırı yok arabasına güvenen basıyor,,satalım ozaman aracımızı

editledim ama beddualarımı artırarak yapıyorumki eğer haksızsam bana döner

son olarak şunu ekleyeyim,

millete tuzak kurup haksız yere ceza yazacaklarına,üstüne basa basa söylüyorum
(trafikte araç kullanırken cep telefonu ile konuşanları yakalasınlar)ve aynen alkollü araç kullanıyormuş gibi cezasıda olmalı
çünkü araç kullanırken telefonla konuşmak,içkili insanın araç kullanması ile aynı seviyede,hatta daha fazla dikkati dağıtıyor,bu resmen bile bile  başkalarının canını tehlikeye atmaktır

trafiğe araç kullananlara dikkat edin 10 kişiden en az 3 ü seyir halinde telefonla konuşuyor,
şuan en büyük sorun bu
haksızsam haksızsın deyin,yalanmı konuşuyorum

« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 03:01:31 Gönderen: dalgıç »
satıldı

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2016, 01:23:15 »
132 değilmi hız limiti orada? 400-500 metrede duran halden o hızı geçmek için dip gaz yapmış olmanız gerekir. aslında oldukça tehlikeli ve rahatsız edici birşey yapmışsınız, sizi geçtim çevrenizdekileri de riske atmışsınız. o miktar cezayı yemek için 170-180le falan girmiş olmanız lazım zaten radara. yanlış anladıysam lütfen düzeltin. oldukça hatalı görünüyorsunuz bana göre

yazdım kardeşim huni biçimli yerden çıkan herkes boş yolu görünce gazlıyordu,yanlız ben değildim,tabiki bende gazladım,ne yani scirocco arabam var sağdan gidip kendimemi güldürücem,sciroocosu var basamıyor diye ,,,niye bu arabayı aldım ozaman basamadıktan sonra,,gider Suzuki maruti alırdım hiç değilse radara girmez 120 zor yapıyo oda bayır aşağı,eniştede maruti vardı ordan biliyorum,,

benim zoruma giden işaret ikaz uyarı hiç bişey yok sadece pusu var,bu şekilde uyarı olmadan pusu kurmak kanunen yasak,(devlet vatandaşına pusu kuramaz )diye mahkeme karar verdi ve yasaklandı ama yapıyorlar işte,,ayrıca benim fobimdir hep yola radar uyarılarına bakarım ama burda yoktu ve yol çalışmasına uydurulmuş para tuzağıydı,huniden 500 metre sonra gizli olarak

ayrıca en dandik araba 500 metreye kadar 170-180 yapar,hangimiz sciroccoyu alıp yazılıp vs yapıp sağdan 120 ile gidiyor bırakın allahınızı severseniz yahu birbirimizi kandırmayalım allah var,süs içinmi aldık bu arabayı
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 02:16:29 Gönderen: dalgıç »
satıldı

Çevrimdışı dollin

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2016, 02:06:44 »
yazdım kardeşim huni biçimli yerden çıkan herkes boş yolu görünce gazlıyordu,tabiki bende gazladım,ne yani scirocco arabam var sağdan gidip kendimemi güldürücem,sciroocosu var basamıyor diye ,,,niye bu arabayı aldım ozaman basamadıktan sonra,,gider Suzuki maruti alırdım hiç değilse radara girmez 120 zor yapıyo oda bayır aşağı,eniştede maruti vardı ordan biliyorum,,

benim zoruma giden işaret ikaz uyarı hiç bişey yok sadece pusu var,benim fobimdir hep yola radar uyarılarına bakarım ama burda yoktu ve yol çalışmasına uydurulmuş para tuzağıydı,huniden 500 metre sonra gizli olarak

ayrıca en dandik araba 500 metreye kadar 170-180 yapar,hangimiz sciroccoyu alıp yazılıp vs yapıp sağdan 120 ile gidiyor bırakın allahınızı severseniz yahu birbirimizi kandırmayalım allah var,süs içinmi aldık bu arabayı

çok farklı bakıyoruz sanırım duruma, kazasız belasız günler diliyorum size..

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2016, 02:24:44 »
ne farkı dostum scirocco arabayı hiç kimse süs için almaz,yazılım vs. yapıp basmam diyen yalan söyler,hiç bişey yapmadanda basmam diyen yine yalan söyler,basmayacak adam palio,linea,albea alır paşa paşa sağdan gider bukadarda para vermez
ben fırsat bulursam otobanda basarım ama boş ise kimseyi tehlikeye atmadan kurallara uyarak,radar uyarılarına dikkat ederek
sende scirocco olsa sende basarsın ,basmamak sağdan gitmek,bu arabanın doğasına aykırı zaten

aracınız varsa sizede kazasız belasız sürüşler
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 02:37:43 Gönderen: dalgıç »
satıldı

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2016, 02:36:06 »
Bir keresinde 3-4 seritli ş.dışından uzakta yolda 78 ile ceza yemiştim (70 yazıyordu ben 77'ye sabitlemeye calışırken) o gün bugündür huzur kalmadı. Bahsettiğin seri no bence radar cihazının seri no'su yani kaydedilen videolar ve bilgiler sorgulanırsa o cihaza kayıtlı o cihazdan alınabilir anlamında olabilir.

Her halukarda en beklenmedik yerde radar olabilir bunu hesaba katarak gitmekte fayda var. Ve belli limit üstüne cıkınca ceza miktarı cok artıyor.

geçmiş olsun ancak radar olduğunu yasal olarak bildirmek zorundalar,mahkeme kararı var bu konuda
ama deliyolar sanırım

birde bu video görüntüsünü netten sorgulayıp ulaşabilirmiyiz acaba bilginiz varmı
satıldı

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2016, 02:43:33 »
önümdeki araç durdu ve ben cizginin üzerinde kaldim o sira kirmizi yandi 142tl kitlediler  sizce ettik mi kitleyelimde nasil kitleyelim derdindeler ama yapacak bisey yok :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
sizinkide çok sinir bozucu bir durum,istanbulda trafikte çokça olan bir olay bu,hatta tv de haber bile olmuştu,,

neticede herkez isyan ediyordu ama sonuç (ölen ölür kalan sağlar bizimledir)sağılma sırasını bekler hesabı
satıldı

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2016, 04:26:34 »
Firokko çok iyi araba ya
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2016, 12:44:31 »
geçmiş olsun ancak radar olduğunu yasal olarak bildirmek zorundalar,mahkeme kararı var bu konuda
ama deliyolar sanırım

birde bu video görüntüsünü netten sorgulayıp ulaşabilirmiyiz acaba bilginiz varmı

Bahsettiğim yerde radar old belirtiliyor cunku zaten tepe radarı. Ancak sorun benim hızı tam 77'ye ayarlamak istememdi, 78'e cıktığı anı kaydetmiş. Orası hafif aşağı eğimli, cok geniş ve tenha bir yol. Ne yaya geçidi ne insan var. Ancak tepeye radar, hız sınırını ise 70km koymuşlar.

Video görüntüsünü Internette sorgulayıp izleme imkanı yok, benim bildiğim. Cunku öyle birşey olsa haberleri çıkardı ve bilirdik.
Bursa

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #14 : 14 Mayıs 2016, 14:31:48 »
Hakkisin abicim adam arabaya 100 bin tl vermis ama bir bt kulakliga verememis.. Bu arada edit icin tesekkur ederim..