Konu: Scirocco araçlarımız için hangi marka FREN BALATASI ?  (Okunma sayısı 2426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #15 : 26 Nisan 2016, 20:23:20 »
Crafter'ın üzerinde gelen balatalar 15binde bitti servisin taktığı 17binde bitti dışarıdan aldığımız Türk Malı balatalar 25bin gidiyor  :bonuskafa :bonuskafa

Serviste zaten turk mali (bursa) feredo kullaniyor.. Disaridan aldigin daha uzun gidiyorsa sagliga daha zararli hammadde iceriyodur.. ;)

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #16 : 27 Nisan 2016, 00:37:22 »

Serviste zaten turk mali (bursa) feredo kullaniyor.. Disaridan aldigin daha uzun gidiyorsa sagliga daha zararli hammadde iceriyodur.. ;)
Ahahahaha balatanın malzeme içeriğine bakmak hiç aklıma gelmedi abim bir de ayda bir balatalar bitince hiç ama hiç gelmedi  :lol :lol
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı Emre_A

• Harbour
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2016, 00:42:05 »

abi saglıga cevreye LPG ile cok yararlıyım ben. Bu daha fazla giden balatanın marka modeli nedirki?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #18 : 27 Nisan 2016, 07:24:44 »
Ahahahaha balatanın malzeme içeriğine bakmak hiç aklıma gelmedi abim bir de ayda bir balatalar bitince hiç ama hiç gelmedi  :lol :lol
abi saglıga cevreye LPG ile cok yararlıyım ben. Bu daha fazla giden balatanın marka modeli nedirki?

Asbest iceren balatalar daha fazla km yapiyorlar.. Orj balatada asbest yoktur

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2016, 09:52:12 »
Asbest iceren balatalar daha fazla km yapiyorlar.. Orj balatada asbest yoktur

Asbest içerdiği ağır metallerden dolayı kanser yapan bir maddedir.
(özellikle akciğer ve miğde kaneri )
çoçukluğumuzda ustalar fren balatalarını sökerken hep agız ve burunlarını bezlerle maske yaparak kapatırdı.
Bu arada bende orjinalciyim.
Fakat aracım yüklü olsa,güvendiğim bir markanın hava sogutmalı ve kanalcıklı diskleri ona uygun fren pedleri motul yağ çelik horum yapar keyfime bakrdım.
Eger ki yüksek performanslı bir diskiniz varsa ve siz buna standart bir fren pedi koyarsanız diskiniz o pedleri unufak edecek kısa sürede bitirecektir.
yada yüksek performanslı fren pedi koyup standart bir disk ile kullanırsanız fren pedleriniz disklerinizi yamuk yumuk yapar.
bu hatalı değişimler ise size ses,titreşim uzun durma mesafesi olarak dönecektir.
eğer ki fren sisteminizi güçlendirmeyi düşünüyorsanız  dört adet yeni  disk ona uygun 4 adet yeni fren pedleri
yeni üretim tarihli en gelişmiş motul fren yağı (sistem vacum yolu ile boşaltılarak uygulanacak) ve tüm fren sistemindeki horumlarını çelik hortuma döndürmek bizleri fazlasi ile tatmin edecektir ;)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2016, 10:00:32 Gönderen: MOY »
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2016, 13:43:11 »
Asbest içerdiği ağır metallerden dolayı kanser yapan bir maddedir.
(özellikle akciğer ve miğde kaneri )
çoçukluğumuzda ustalar fren balatalarını sökerken hep agız ve burunlarını bezlerle maske yaparak kapatırdı.
Bu arada bende orjinalciyim.
Fakat aracım yüklü olsa,güvendiğim bir markanın hava sogutmalı ve kanalcıklı diskleri ona uygun fren pedleri motul yağ çelik horum yapar keyfime bakrdım.
Eger ki yüksek performanslı bir diskiniz varsa ve siz buna standart bir fren pedi koyarsanız diskiniz o pedleri unufak edecek kısa sürede bitirecektir.
yada yüksek performanslı fren pedi koyup standart bir disk ile kullanırsanız fren pedleriniz disklerinizi yamuk yumuk yapar.
bu hatalı değişimler ise size ses,titreşim uzun durma mesafesi olarak dönecektir.
eğer ki fren sisteminizi güçlendirmeyi düşünüyorsanız  dört adet yeni  disk ona uygun 4 adet yeni fren pedleri
yeni üretim tarihli en gelişmiş motul fren yağı (sistem vacum yolu ile boşaltılarak uygulanacak) ve tüm fren sistemindeki horumlarını çelik hortuma döndürmek bizleri fazlasi ile tatmin edecektir ;)

Tesekkurler abicim ... Gayet net bir makale... Sabir ve ayirdigin zaman icin de ayrıyetten takdir ve tesekkurler :)