Konu: süt kokusu nasıl giderilir??  (Okunma sayısı 2835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sedat39

• Harbour
  • Yer: Kırklareli
« Yanıtla #15 : 23 Mart 2016, 16:06:22 »
Bu durumlara karşı Koltuklara Nano koruma yapmak gerekir. En azından dökülmüş bir sıvı olsa da koltuk içine işlemeden bezle üzerinden silme şansınız var..

Sent from my iPhone using Tapatalk
(SOLD)
2012.. Fırtına maviii.. 160.. Manuel.. Panoramic cam tavan.. 18'' İnterlagos.. Bi xenon.. Ayna paketi.. Işık paketi.. Cruise control.. LLumar.. KW yay.. Tuning garage difüzör.. İskender Downpipe+Varex.. RSA Motorsports.. İtg Kutu İçi Filtre..

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #16 : 23 Mart 2016, 18:17:48 »

Bu durumlara karşı Koltuklara Nano koruma yapmak gerekir. En azından dökülmüş bir sıvı olsa da koltuk içine işlemeden bezle üzerinden silme şansınız var..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hicbir ise yaramaz... Koltuk dikislerinden vakum gibi sutu ceker icine..

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #17 : 25 Mart 2016, 00:15:21 »
bu koku olayına ben de hassasımdır. arabanın içine şişe suyu hariç pek yiyecek içecek koymadığım için öyle duruma rastlamadım fakat geçen kış ön camla kaput arasındaki kısıma bir kedi işemişti; (bizim mahalledeki kediler arabalar sıcak olduğu için üzerine uzanmayı seviyorlar) özellikle klimayı actığımda içeriye leş gibi çiş kokusu yayılıyordu, sürekli pencereler açık dolaşıyordum, sonra oraya su tutup yıkadım birkaç kere ancak geçti.
Bursa

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18 : 25 Mart 2016, 23:22:31 »
Vay bee abi sayende bilgi edinmiş olduk genelde ev alışverişlerini hep ben yaparım torba torba alışveriş yüklediğim zamanlar olur süt de dökülebilir vesaire de. Ama anlattığınızda göre o fermantasyon olayı harbiden sakat bişey hele yazın sıcağında çok daha feci şeyler olur küfüydü mantarıydı ihmal edilirse iğrenç bir hal alabilir hiç aklıma gelmemişti exrtra dikkat edeceğim. Bi kere arabanın halısına bira dökülmüştü o bile günlerce mahfetmişti bizi yazın sıcağında süt daha feci bişey.....

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı fztbalkan

• In Production
  • **
  • Yer: trabzon
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2016, 19:23:14 »
Hicbir ise yaramaz... Koltuk dikislerinden vakum gibi sutu ceker icine..

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle  :taptim Tevfik abimin dediği doğru.Bu olayı geçirdikten sonra döşeme koruma yaptırayım dedim,birkaç tanıdık firma yaptırabilirsin ama bu tür sıvılardan korunamazsın dedi :( yani arkadaşlar tekrar söylüyorum lütfen tamamen süt,yoğurt,bira vs. gibi sıvılardan aracınızı uzak tutun.En son sütü kesilmemiş anneleri bile arabama sokmuyorum o kadar :geyik herkese keyifli sürüşler..

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2016, 21:55:24 »
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle  :taptim Tevfik abimin dediği doğru.Bu olayı geçirdikten sonra döşeme koruma yaptırayım dedim,birkaç tanıdık firma yaptırabilirsin ama bu tür sıvılardan korunamazsın dedi :( yani arkadaşlar tekrar söylüyorum lütfen tamamen süt,yoğurt,bira vs. gibi sıvılardan aracınızı uzak tutun.En son sütü kesilmemiş anneleri bile arabama sokmuyorum o kadar :geyik herkese keyifli sürüşler..

abimde bagaja dökmüştüde Allahtan bagaj havuzu vardı..geçmiş olsun

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : 01 Nisan 2016, 00:49:12 »
bende geçtiğimiz yaz tatile memlekete giderken marketten alıveriş yapmıştım,köye gittiğimde 5 lt çiçek yağı üstündeki erzak ağırlığından patlamış,bagaj berbat olmuştu,,taban paspasını çıkarıp yıkadım ama üzerinden 8 ay geçmesine rağmen araçta yağ kokusu devam ediyor,çok sinir bozucu bi durum,koku heryere sinmiş ne yapmam gerekli bilmiyorum

arabaya her binişimde kendime kızıyorum niye yağı alta koydum diye
2014 scirocco RSA STAGE 2  240 hp tsı manuel , yamaha xmax 400 abs,iphone 6s plus gold

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #22 : 01 Nisan 2016, 11:34:35 »
bende geçtiğimiz yaz tatile memlekete giderken marketten alıveriş yapmıştım,köye gittiğimde 5 lt çiçek yağı üstündeki erzak ağırlığından patlamış,bagaj berbat olmuştu,,taban paspasını çıkarıp yıkadım ama üzerinden 8 ay geçmesine rağmen araçta yağ kokusu devam ediyor,çok sinir bozucu bi durum,koku heryere sinmiş ne yapmam gerekli bilmiyorum

arabaya her binişimde kendime kızıyorum niye yağı alta koydum diye

Butun bagaji bosaltin tum tekstil halilari sungerleri atin su gider kapaklarini acin kostikli su yada camasir suyu katilmis su ile bagaji yikayip sabunlu su ve duz su ile durulayin hava ile kurutun yetkili servisten yeni bagaj hali ve sunger vs alip yerlestirin

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2016, 22:47:11 »

Butun bagaji bosaltin tum tekstil halilari sungerleri atin su gider kapaklarini acin kostikli su yada camasir suyu katilmis su ile bagaji yikayip sabunlu su ve duz su ile durulayin hava ile kurutun yetkili servisten yeni bagaj hali ve sunger vs alip yerlestirin

abi naaptın,3-4 bin lira masraf çıkardın bana  :o ben ucuz yollu nasıl yaparım diyordum,sen bana servisin söyleyeceği şeyi söyledin be abi  ya,,20 tl lik çiçek yağının açtığı masrafa bak
2014 scirocco RSA STAGE 2  240 hp tsı manuel , yamaha xmax 400 abs,iphone 6s plus gold

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #24 : 03 Nisan 2016, 23:57:58 »
abi naaptın,3-4 bin lira masraf çıkardın bana  :o ben ucuz yollu nasıl yaparım diyordum,sen bana servisin söyleyeceği şeyi söyledin be abi  ya,,20 tl lik çiçek yağının açtığı masrafa bak
dokulen yer sadece taban kismiysa onun yenisini alin bide iyicene temizleyin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #25 : 04 Nisan 2016, 00:02:40 »
evet bagaj taban halısı,ama koku her yere sinmiş,bagaj halısını değişsem bile koku devam edecek,işte bu kokuları giderecek bişey arıyorum,yoksa bütün döşemeleri değişmek gibi bir niyetim yok

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #26 : 04 Nisan 2016, 00:56:17 »
evet bagaj taban halısı,ama koku her yere sinmiş,bagaj halısını değişsem bile koku devam edecek,işte bu kokuları giderecek bişey arıyorum,yoksa bütün döşemeleri değişmek gibi bir niyetim yok
arabayi satin en iyisi bu sebeble satilan bir suru arac var :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2016, 01:19:06 »
dokulen yer sadece taban kismiysa onun yenisini alin bide iyicene temizleyin

Bence araci satin .. Benimde bu islemi hemen yapmayip sallanan sonrada satan cok tanidigim oldu.. Ben bagaja zeytinyagi dokmustum stepneyi araca taktim jantiyla tum bagaj halilarini soktum attim bagaji kuru iken komple domestos ile kapladim bir gece kapak acik camasir suyunu kuruttum sonra ertesi gun islattim 12 saat sonra basincli su ile yikattim yeni halilari kaplattim mis gibi oldu

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2016, 00:24:43 »
kaça patladi :D

Çevrimdışı dalgıç

• In Production
  • **
« Yanıtla #29 : 05 Nisan 2016, 01:09:38 »

pire için yorgan yak diyosun yani ;D okadarda değil