Konu: süt kokusu nasıl giderilir??  (Okunma sayısı 3174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fztbalkan

• In Production
  • **
  • Yer: trabzon
« : 19 Mart 2016, 08:37:18 »
 Arkadaşlar yaklaşık biray önce maalesef araçlarımızın başına gelebilecek en berbat işlerden biri başımıza geldi ve yaklaşık 1 lt. süt yolcu koltuğunun arka tarafındaki zemine döküldü. Baya sıkıntılı bir süreç geçirdiğim ve bu işten tamamen kurtulduğum için burda paylaşmak istedim. Dökülür dökülmez forumlardan ne yapabileceğimi araştırdım fakat çoğu "ya yakacaksın ya satacaksın" yazmış.Tabiki böyle birşey için arabamı satacak değilim (keza satılık ama bu nedenle değil). ilk işim geç saat olduğu için hemen temiz bezlerle bölgeyi kurulamaya çalışmak oldu (halı yıkama makinemiz olsa çok daha iyi olabilirdi).Süt döşemenin altına indiği için öbürsü gün yıkamacıya götürdüm onlar güçlü bir makineyle sütü çekmeye çalıştılar ve ben büyük bir hata yapıp döşemeyi koku olursa yarın çıkartırız dedim.olayın üstünden 36 saat sonra insanı hayatından bezdirecek bir kokuyla karşı karşıya kaldım inanın.Allah düşmanımın başına vermesin diyorum o kadar.Hemen yıkamacıma gidip döşemeci çağırdık ve komple tabanı söktürdüm.Alttaki keçeyi çıkarttılar ve ilaçlarla temizlediler.4-5 kere ozon yapıldı.Sütün ulaştığı her nokta temizlendi.İki gün sonra aracımı almaya gittiğimde araçta derin bir peynir kokusu vardı.En azından çürük kokusu yoktu ;D tam 3 gün soğukta bile camlarım açık gezdim.Her fırsatta havalandırmaya çalıştım aracımı.Peynir kokusu bir miktar azaldı fakat güneşin altında camlar kapalıyken kaldığında fermantasyon devam ettiği için koku çıkmaya devam ediyordu.Bu noktada son koku için DR.MAT denilen bir sprey aldım ve şunu söyleyebilirim şuan eskisinden iyi oldu aracım  :alkis Süreç çok can sıkıcıydı fakat tamamen atlattığımız için şanslıyım gerçekten aracını satanlar varmış :( Bir daha kesinlikle kapağından emin olmadığım süt ve süt ürünlerini arabama yaklaştırmam,tavsiyede etmem arkadaşlar.Tek tavsiyem dökülür dökülmez döşemeleri sökmeniz ve akabinde DR.MAT kullanmanız.herkese keyifli sürüşler.

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2016, 09:52:12 »
Gecmis olsun,  kurtulabilmeniz iyi olmus
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı Aydın güler

• Scheduled
  • *
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2016, 09:53:35 »
Bir kere alışverişten sonra altta kalan poşetin içindeki süt patlamış :)ancak poşetin içerisine taşmamış şimdi anlıyorum atlattığım tehlikeyi :) Teşekkürler.

Çevrimdışı Saygın KALOĞLU

• Int.Transfer
  • Yer: Izmir
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2016, 17:59:10 »
Balkan geçmiş olsun, en azından çözüme ulaşmışsın, yoksa süt dökmüş kediye dönebilirdin :D

İnsanı hayata küstürür vallaha arabada bahsettiğin koku.

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2016, 19:11:05 »
Süt döküldüğü gibi acil kaportaciya gidilip sütün bulaştigi koltuk ve hali disari cikarilmali aracin tabanindaki su gider delikleri acilip sut fermante olmadan kostikli bol su ile yikanmali taban halisi yenilenmeli koltuk komple siyrilip sungeri ve kumasi yenilenmeli.. Arac kapisi acik olarak kurutulmali.. Sonradan yenilenen tekstil urunleri ile kaplanip giydirilmeli.. Gecmis olsun abicim :( tetra pak haric arabaya sut koymamaya dikkat etmeli yada sut siseleri ayri bir plastik buzlukta tasinmali

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2016, 12:51:41 »
ben bu yaziları okumadan sütün bu kadar tehlikeli olduğunu bilmezdim gözüm korktu şerefsizim
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2016, 12:55:58 »
ben bu yaziları okumadan sütün bu kadar tehlikeli olduğunu bilmezdim gözüm korktu şerefsizim

süt bira şarap rakı bunları dökersen onurcum seni biraz olsun tanıyorsam hemen sahibinden e konu aç derim ;)

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2016, 14:10:53 »
süt bira şarap rakı bunları dökersen onurcum seni biraz olsun tanıyorsam hemen sahibinden e konu aç derim ;)

Abi Rakı ne güzel işte anasonlu anasonlu mis gibi dolaşırsın. Gerçi insanın canı çeker sürekli sıkıntı olur o :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2016, 14:16:30 »
Abi Rakı ne güzel işte anasonlu anasonlu mis gibi dolaşırsın. Gerçi insanın canı çeker sürekli sıkıntı olur o :)

kafa bidünya ;D

Çevrimdışı hakan_ua

• Int.Transfer
  • Yer: izmir
    • solidworks izmir
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2016, 21:10:18 »
3-5 sene once bir kazagıma az biraz süt dökülmüştü. sizin yaptıgınız gibi işte bez ile temizledim su tuttum falan. sonra kirli çamaşırlara attım. 1-2 gün sonra gerçekten de leş gibi bir koku oluşmuştu:) direkt makinaya salladım.

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2016, 13:01:37 »
kafa bidünya ;D
benim kartal'la Bursa'dan damızlık koç getirdik bagajda araba 1 ay tezek koktu amk  :bonuskafa
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2016, 13:30:43 »

benim kartal'la Bursa'dan damızlık koç getirdik bagajda araba 1 ay tezek koktu amk  :bonuskafa
ahahahahaha :bonuskafa
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2016, 13:33:38 »

Kapali araca canli hayvan igrenc kokar vallahi ..

Çevrimdışı Sezgin

• Harbour
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2016, 13:44:49 »
Deri koltuklular da bu tehlikeye dahil mi ?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #14 : 23 Mart 2016, 16:04:35 »

Deri koltuklular da bu tehlikeye dahil mi ?

Derinin dikislerinden iceri sizabilir tabiki zemin halisida yine riskli