Konu: Full R Body Kit Aranıyor :)  (Okunma sayısı 2147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolga.marco

• Scheduled
  • *
  • Yer: ANKARA
  • 06DA4909 160Hp DSG
« Yanıtla #15 : 16 Mart 2016, 09:46:56 »
Karlıkçı haliln ne kadar becereksiz bir adam olduğunu zaten cümle alem biliyor, TRT'deki otomobil programından biliyoruz :D Arkadaşta onu bildiği için makarasına yazdı karlıkçı halil çözer diye :D

:kafaat :kafaat alışıcaz yavaş yavaş  :hihi :hihi
''T O L G A M A R C O''

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #16 : 16 Mart 2016, 10:36:27 »
Orjinal ve piyasadaki kit arasındaki fiyat ve malzeme farkı nedir? Nerede bulabilirim? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim arkadaşlar.

Avatardaki foto senin araçmı? Yerli üretim scirocco ne zaman çıktı piyasaya hiç göremedik?

Bizim çakma Saab'ın fabrikasından çıkmış gibi duruyor.  :bonuskafa
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı Reffika

• Int.Transfer
  • Yer: Ankara
  • hockey is my escape from life
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2016, 10:39:22 »

Selamlar, bir kac tavsiyede bulunmak isterim; muhtemelen abs plastik malzeme denk gelicektir.Piyasadakilerin %90 i bu malzeme.Boya olarak iyi bir ustaya boyatmani tavsiye ederim, sebebi replika malzemenin ustunde dalgalanmalar yani yuzey bozuklugu mevcut bazi yerlerin guzel zimparalanmasi gerekli + alistirilmasi vs. Gelisi guzel malzeme sifir diye astar ustu boya atan usta cok..Son olarak Sezgin arkadasimizin dedigi gibi marspiyel deki kalkıklıklar olabiliyor, sebebi marspiyelin kenarlari ince oldugu icin boyadan snra firinda veya ısıyla kurutulurken malzeme yamuluyor kenar yerleri ozellikle  acik kaliyor,kalabiliyor ve bunu israrla takmaya calisiyorlar, buda govdeye duzgun oturmamasina neden oluyor.Malzeme orjinal olmadigi icin tirnak yok silikonla oturtuluyor, kuruduktan snra sök cikar yapamicagindan guzel bir iscilik gerek.Dedigim marspiyeldeki olayi iyi bir usta ic taraftan isitarak bozulan yerleri duzeltir tam oturmasini saglar.Silikon olarakta Np1 yada Dayson kullanmani tavsiye ederim.Koctas ta 10,15 lira bulabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu baya yararlı bi bilgi oldu teşekkür ederim. Biraz da korkutmadı değil hani.

Çevrimdışı Reffika

• Int.Transfer
« Yanıtla #18 : 16 Mart 2016, 10:44:12 »

Karlıkçı haliln ne kadar becereksiz bir adam olduğunu zaten cümle alem biliyor, TRT'deki otomobil programından biliyoruz :D Arkadaşta onu bildiği için makarasına yazdı karlıkçı halil çözer diye :D

Karlıkçı Halil abimizi hiç tanımıyorum. Bulacaktım Adamı az kalsın. Öyle şakalar yapmayın :)

Çevrimdışı Reffika

• Int.Transfer
« Yanıtla #19 : 16 Mart 2016, 10:47:35 »

Avatardaki foto senin araçmı? Yerli üretim scirocco ne zaman çıktı piyasaya hiç göremedik?

Bizim çakma Saab'ın fabrikasından çıkmış gibi duruyor.  :bonuskafa

Bu birilerini ezme çabası neden anlamıyorum.  Yaptırmadan önce sana sorsaydım keşke kardeşim.

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #20 : 16 Mart 2016, 11:55:29 »
R Body ile ciddi düşünmekteyimm  :D

bu hafta vakit bulursam gidip tuning garage dan fiyat soracağım, buradan da paylaşırım

fakat fiber mi plastik mi, takıldığında boşluk kalcak mı vs nerden anlarım bilmiyorum
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı Sezgin

• Harbour
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #21 : 16 Mart 2016, 12:25:22 »
Selamlar, bir kac tavsiyede bulunmak isterim; muhtemelen abs plastik malzeme denk gelicektir.Piyasadakilerin %90 i bu malzeme.Boya olarak iyi bir ustaya boyatmani tavsiye ederim, sebebi replika malzemenin ustunde dalgalanmalar yani yuzey bozuklugu mevcut bazi yerlerin guzel zimparalanmasi gerekli + alistirilmasi vs. Gelisi guzel malzeme sifir diye astar ustu boya atan usta cok..Son olarak Sezgin arkadasimizin dedigi gibi marspiyel deki kalkıklıklar olabiliyor, sebebi marspiyelin kenarlari ince oldugu icin boyadan snra firinda veya ısıyla kurutulurken malzeme yamuluyor kenar yerleri ozellikle  acik kaliyor,kalabiliyor ve bunu israrla takmaya calisiyorlar, buda govdeye duzgun oturmamasina neden oluyor.Malzeme orjinal olmadigi icin tirnak yok silikonla oturtuluyor, kuruduktan snra sök cikar yapamicagindan guzel bir iscilik gerek.Dedigim marspiyeldeki olayi iyi bir usta ic taraftan isitarak bozulan yerleri duzeltir tam oturmasini saglar.Silikon olarakta Np1 yada Dayson kullanmani tavsiye ederim.Koctas ta 10,15 lira bulabilirsin.

Bu mesaja bi düzeltme ekleyelim; "Malzeme orjinal olmadigi icin tirnak yok silikonla oturtuluyor, "

bu ibare yanlış. En azından benim taktırdığım ve orjinal olmayan malzeme tırnaklı idi ve yaklaşık olarak 4-5 defa sökülüp tekrar takıldı. Slikon müdahelesi hiç yapılmadı.
Slikon en kötü ihtimalle R-LED montajı esnasında gerekebilir, oda ustanızın az biraz el becerisi varsa gerek kalmadan çözebilir.

Çevrimdışı ajoleyte

• In Production
  • **
  • Yer: izmir/göztepe
« Yanıtla #22 : 16 Mart 2016, 14:12:12 »

Bu mesaja bi düzeltme ekleyelim; "Malzeme orjinal olmadigi icin tirnak yok silikonla oturtuluyor, "

bu ibare yanlış. En azından benim taktırdığım ve orjinal olmayan malzeme tırnaklı idi ve yaklaşık olarak 4-5 defa sökülüp tekrar takıldı. Slikon müdahelesi hiç yapılmadı.
Slikon en kötü ihtimalle R-LED montajı esnasında gerekebilir, oda ustanızın az biraz el becerisi varsa gerek kalmadan çözebilir.

Ön ve arka tampondan bahsetmemiştim gerci ama marşpiyellerde bende tirnak yoktu, camur iclerinden on arka tarafa 2 ser vida orta govde silikonla tutunuyor arti kapiya takilan ince çıtadada orjinalinde oldugu deliklere oturan tirnaklarda yok  onuda silikon yaptik.Neyse demekki urun degiskenmis.

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #23 : 16 Mart 2016, 14:27:46 »
Alıntı yapılan: ajoleyte link=topic=11324.msg40Muayeneye 05695 date=1458130332

Ön ve arka tampondan bahsetmemiştim gerci ama marşpiyellerde bende tirnak yoktu, camur iclerindendönüş arka tarafa 2 ser vida orta govde silikonla tutunuyor arti kapiya takilan ince çıtadada orjinalinde oldugu deliklere oturan tirnaklarda yok  onuda silikon yaptik.Neyse demekki urun degiskenmis.

Benim marşpiyeller de o şekil tutturulmuştu. Muayeneye girmeden bi söküyüm dedim vidaları söktüm gram yerinden oynamadı. Onu sökmek için parçalamak lazım resmen silikonun geri dönüşü yok... Sökemedim yani ;D

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı Sezgin

• Harbour
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #24 : 16 Mart 2016, 14:35:18 »

Ön ve arka tampondan bahsetmemiştim gerci ama marşpiyellerde bende tirnak yoktu, camur iclerinden on arka tarafa 2 ser vida orta govde silikonla tutunuyor arti kapiya takilan ince çıtadada orjinalinde oldugu deliklere oturan tirnaklarda yok  onuda silikon yaptik.Neyse demekki urun degiskenmis.

Aynen farklılık gösterebiliyormuş sanırım bunuda öğrendik :) Benim marşpiyeller tırnaklarından tam oturuyordu ama sadece uç kısımları oturmuyordu o noktalara dediğiniz gibi slikon şarttı.

Çevrimdışı ajoleyte

• In Production
  • **
  • Yer: izmir/göztepe
« Yanıtla #25 : 16 Mart 2016, 14:56:24 »
Aslında on arka tampon değilde sadece marspiyelleri servisten almak lazim ama maliyet eminim boyasi takimi 2bin isterler heralde.

Çevrimdışı Reffika

• Int.Transfer
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2016, 10:25:28 »

Aslında on arka tampon değilde sadece marspiyelleri servisten almak lazim ama maliyet eminim boyasi takimi 2bin isterler heralde.

Bodrum volkswagen servisine sordum bizde yok siz alın getirin biz takalım dediler. Şaka yaptılar galiba

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #27 : 18 Mart 2016, 12:30:45 »
Bu birilerini ezme çabası neden anlamıyorum.  Yaptırmadan önce sana sorsaydım keşke kardeşim.

Sende ne kadar alınganmışsın ablacım yaa, bişi söylemeyede gelmiyo... Konuyu kalktın ezüp büzmeye getirdin... :o >:(  ??? ??? ???
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #28 : 18 Mart 2016, 12:54:52 »
Bodrum volkswagen servisine sordum bizde yok siz alın getirin biz takalım dediler. Şaka yaptılar galiba

:bonuskafa :bonuskafa :bonuskafa
KotuRoccoTSI