Konu: Coilover  (Okunma sayısı 1820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2016, 02:12:30 »
Az önce diplomamı yırttım ya :kafaat
arabacılığı bırakıyorum
KotuRoccoTSI

Powered By;
RSA Motorsport
OpelTech Service
The-Tuning
Detailworks Premium Car Care

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #16 : 28 Şubat 2016, 23:02:41 »
5x112 ve 5x114.3 arasında 2 milim çaplık vardır takabilirsin ama yüksek hızlarda titreme yapar çap olacağı için. Birde söküp takarken bijonlara ilerleyen zamanda problem yapabilir. Model tam olarak neydi ?

Şu yorumu yaparken hangi bilgi birikimine dayandın çok merak ediyorum. Kimse bir bok bilmiyor zaten, bir siz akıllısınız. 2 gram bilginizle insanların aracının doğrudan yürüyen aksamıyla ilgili olarak, bir başka şekilde ifade etmek gerekirse insanların hayatıyla ilgili konularda ahkam kesiyorsunuz. Onca mühendis bilmiyor siz sanayideki şahin ustasından aldığınız bilgilerle burada insanlara akıl veriyorsunuz. Aynısı kaliper kapağı konusunda da böyleydi, bir tarafımızı yırttık yapmayın etmeyin diye, "nolcek yeaaaa" diye artistlik yapıldı, sonra bir arkadaş yazdı, kaliper kapağı yüzünden ölümden döndüğünü. Titreme yaparmış mış... Niye yapıyor o titremeyi acaba?

O ölçülerin olmasının bir sebebi var, ibneliğine farklı jant satmak için yapmıyorlar. Ölçüsüne göre jant takın, hayatınızı riske atmayın.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 00:16:25 Gönderen: BB. »

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #17 : 29 Şubat 2016, 00:11:21 »
Eski aracımın ölçüleri 4x98'di piyasada bulunan jantlar hep 4x100'dü araya pul koyup takıyorlarmış.En iyimseri yüksek hızlarda titreme yapması ama o görünen tarafı detaylı araştırdığım zaman ileride poryanın bijon dişlerinin bozulduğunu ve en önemlisi bijon kesme vakalarını duyunca vazgeçmiştim..Bu iş şakaya gelmez kaldı ki 5x112 orjinal ölçü için bir sürü jant seçeneği var..

« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 00:12:57 Gönderen: mekik »

Çevrimdışı tolga.marco

• Scheduled
  • *
  • Yer: ANKARA
  • 06DA4909 160Hp DSG
« Yanıtla #18 : 29 Şubat 2016, 11:45:07 »
Forumda baya araştırdım ama bulamadım.jomblue line coilover kullanan var mı ? Varsa özelden veya burdan bilgi verebilir mi biraz merak eden arkadaşlarda olursa faydalanırlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ben de aynı coil den almayı düşünüyorum şubat ayı için kampanyalı fiyatı vardı sahibinden de 1050 tl gibi bi rakamdı. burda 1450 diyorlar özen ticarette. bir iki de yorum okudum başka bi forum sitesinde kullanan scirocco sahipleri gayet memnun olduklarını söylüyorlar.

diğer markalarla arasında uçurum fark var tamam onlar daha iyi bizde biliyoruz ama sadece yay takmaktan kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum. sonuçta yay ve amortisör aynı firmadan uyum içinde kullanılmak amaçlı üretilmiş.
''T O L G A M A R C O''