Konu: Golf TSI 1.0 110hp  (Okunma sayısı 980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« : 11 Ağustos 2015, 14:06:21 »
Arkadaşlar eve ikincil olarak ekonomik bir araç alma gayemiz var.

1.2 TSI motorlu Golf kullandım ve beğendim. Teklifleri bastım kapora vermeye hazırlanırken 1.0 TSI Golf 'ün haberini okudum. 3 Silindirli ve hem tüketim hemde hızlanma değerleri 1.2 TSI dan iyi.

Bu araç Türkiyeye gelecek mi veya ne zaman gelir, beklemeye değer mi?
160 DSG // Once you go led you never go back

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2015, 14:16:04 »
İlk sahip olmanın önemli olmadığı/arzulanmadığı hiçbir vw modelinin ilk seri ürününü satın almak mantıklı değil. Maşallah yolda kullanıcı deneyimi ile maliyetsiz veri toplayıp o şekilde revize ediyorlar :D

1.2 tsi hk. bilgim yok şayet oturmuş bir sistem ise yeni motora göre daha az kumar içerdiği için tercih edilebilir. Öte yandan leon 1.6 tdi dsg 75k TL seviyelerinde eğer amaç sadece ekonomik bir ikinci araç ise benzinliye göre hem ikinci elde hem de yıllık maliyette öne çıkabilir. Değerlendirmekte fayda var.

Çevrimdışı marcellion

• Int.Transfer
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2015, 11:42:44 »
Konuyu ben açtım ben güncelliyim  :bonuskafa

Sorduk ettik soruşturduk bi türlü 1.0 la ilgili bir bilgiye erişemedik, doğuş 1.2 leri bitirmeden sokmaz heralde dedik ve 1.2 TSI Golf Comfortline aracımızı aldık.

Görüşlerimi aktarmam gerekirse, TSI dan bekleneceği gibi altdevirlerden itibaren güçlü bir tork bandı sunuyor ve günlük  kullanım için gayet yeterli göründü gözüme.  Ancak tek handikapı 122 lik 1.4 lerdeki atmosferik gibi hissiyatı veren çok düz bir hızlanma eğrisi yok, turbo lag olduğunu düşündüğüm bir boşluk var yada sadece iyi kalibre edilmemiş DSG de olabilir bu probleme sebep.

Genel olarak memnun kaldım. GTI için de test sürüşü randevusu aldım capsli paylaşımlarla yine basabilirim burayı :)
160 DSG // Once you go led you never go back