Konu: Mercedes A200 AMG Hakkındaki Değerli Görüşleriniz.  (Okunma sayısı 4982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
  • Yer: Şişli-Lüleburgaz-Beylikdüzü/ İSTANBUL
« : 08 Ağustos 2015, 17:56:12 »
Arkadaşlar merhabalar. AMG Paket Beyaz 2013 model 19.900 km'de Mercedes A 200 almaya karar verdim. Bugün de gidip expertiz yaptırdım, pazartesi sabahı alıcam inşallah 85.000 liraya. Tek eksiği cam tavan o da canı sağolsun.

Olumu-Olumsuz görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..
Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı cnzdmr

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2015, 19:16:20 »
sen zaten niyeylenmişsin expertiz bile yaptırmışsın.

alırsan kazasız belasız güzelce bin ama ben olsam almazdım.

1)Önden çeker mercedes fikri soğutuyor
2) Mercedes kalitesinden çok eser yok maalesef
3)Performans anlamında özellikle gti dan sonra yavaş gelicektir.

Artıları dış görünüm güzel, koltuklar vs güzel rahat konforlu bir araç ancak dediğim gibi ben olsam almazdım.

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2015, 19:23:08 »
Arabadan anlamayanların ooo merc. almışsın yorumları vs arabadan anlayanların bu mercedes bile değil görüşleri hangisi daha az rahatsız edecekse ona göre karar ver.

Hepsine karşın gti ivmesini arayıp bulamadıkca arabayı tekmeleme isteğini bastırmanın da bir yolunu bulmak lazım :bonuskafa

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2015, 19:42:42 »
Arabadan anlamayanların ooo merc. almışsın yorumları vs arabadan anlayanların bu mercedes bile değil görüşleri hangisi daha az rahatsız edecekse ona göre karar ver.

Hepsine karşın gti ivmesini arayıp bulamadıkca arabayı tekmeleme isteğini bastırmanın da bir yolunu bulmak lazım :bonuskafa

Yani gucci canta kolunda, sinek yesili berna arici stili aynali ray ban gozluk gözünde ama konuşmaya görsün eyvah diyorsun yani :bonuskafa birde performans ( işi de bilmiyorsa ) düşükse offf :bonuskafa

Çevrimdışı Batuhan Özdemir

• Transport
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2015, 20:12:26 »
Bence iyi olmus hayirli olsun benimde aklimda olan bi modeldi zamaninda beyaz olmasa daha iyi olurdu ama amg paketle polodan cok daha karizmatik duruyor performans olarak biraz asagida kalir oda yazilimla hallolur :)
2014 BMW 3.20i E.D     Sanroof +   Comfort + Technology paket                 2012  Scirocco 1.4 160hp ( Sold)

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2015, 20:32:24 »

Bugün expertizde çektim bu fotoğrafı. Ben de kırmızı, mavi düşünürdüm bundan önce de alıcam diye mi ne beyazı da çok hoşuma gitti :)

Performansa gelince,  A180 değil de A200 AMG alıyorum o yüzden. Onu da racechipliycem. GTI gibi bi performans elde edebileceğimi düşünüyorum

Daha önce açtığım başlıklarda okumuşsunuzdur belki. BMW 3 serisi almaktı amacım ama bi planım vardı olmadı. Bütçe de 80-90 aralığına indi o yüzden. Halojen farlı BMW 3.16i almaktansa bu arkadaşı almak daha mantıklı geldi.

Mercedes kalitesi yok derken sanırım E serisi kalitesi yok demek istiyorsunuz. Doğrudur. Ama şimdiye kadar kullandığım ( Scirocco-Giulietta-GTI) araçlardan iç kalitesi bariz daha yüksek. İçinde çok küçük bir alan dışında her yer yumuşak plastik.

Karizma konusuna gelince, açıkçası Premium sınıf bir markaya binmek istiyorum artık :)

Cimbom Başı Dik Yürür..

Çevrimdışı tismo

• In Production
  • **
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2015, 21:05:00 »
Bana kalırsa o fiyata alınacak güzel bir araç hele ki temizse ancak bu kadar ön çekerden sonra ben olsam arka itiş düşünürdüm ama tercih meselesi. Bence iyi hayırlı olsun.

Çevrimdışı dedo

• Scheduled
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2015, 21:14:16 »
Güle güle kullan kardeşim. Allah kaza, belâ vermesin.

Çevrimdışı Harput Keskin

• Scheduled
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2015, 22:20:46 »
Güle güle kullanmanız dileğiyle kokpitin,koltukların güzelliği yeter a200 olması da bu fikri pekiştirdi bende. Renkte takılmayın kaplarsınız maviye vs. Hayırlı olsun şimdiden :alkis
Ħ₭🔱

Çevrimdışı alisto

• In Production
  • **
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2015, 11:59:44 »
Kardeşim güle güle kullan. merso merso'dur sonuçta. Ben de içinde ki piranha tablet ekranına takılmıştım  :( Ama gel gelelim CLA45'de bile o tabletimsi ekran var.

Kesinlikle Polo'dan sonra daha karizmatik gelecektir.

Performans için biraz yüklemen gerekecek. 170'lik guly ile ayırdığımı bilirim. 156'lık sanırım merso ?
Giulietta 1.4 TCT
Golf 7 DSG TDI

Çevrimdışı solkor

• Harbour
  • Yer: ISTANBUL
  • Yasin DEMİR
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2015, 13:32:27 »
Kardeş güzel araba dış görüntüsü çok hoş, güle güle bin. 156 HP'de performans olarak idare eder...  Fakat insta'daki görseli iyi motorların tercihi genelde  :bonuskafa Maslak'ta bolca şirket aracı olarak da dolaşıyor.
Yasin

2012 Scirocco RSA motorsports /Audi S3 OEM Intercooler / Milltek Sport non resonated catback exhaust /Forge DV / K&N airf./ H&R V2 coilover / Tuning Garage diffuser

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2015, 21:00:46 »
sen zaten niyeylenmişsin expertiz bile yaptırmışsın.

alırsan kazasız belasız güzelce bin ama ben olsam almazdım.

1)Önden çeker mercedes fikri soğutuyor
2) Mercedes kalitesinden çok eser yok maalesef
3)Performans anlamında özellikle gti dan sonra yavaş gelicektir.

Artıları dış görünüm güzel, koltuklar vs güzel rahat konforlu bir araç ancak dediğim gibi ben olsam almazdım.

+1. E serisi kalitesi değil Yeni C ile bile arasında fark var

Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Çevrimdışı onur-kl95

• In Production
  • **
  • Yer: izmir
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2015, 00:12:23 »
Arkadaşlar merhabalar. AMG Paket Beyaz 2013 model 19.900 km'de Mercedes A 200 almaya karar verdim. Bugün de gidip expertiz yaptırdım, pazartesi sabahı alıcam inşallah 85.000 liraya. Tek eksiği cam tavan o da canı sağolsun.

Olumu-Olumsuz görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..
keyifli bir model seçmissiniz heleki AMG paketle x2 kalite ama ben kendime o fiyata hothatch olarak kesinlikle BMW f20 118i m paket (1.600 cc 170 hp) tercih ederdim... hem performans bakımından çok tatminkar olması , hemde arkadan itişli tek hatchback olması çok büyük artı...
ama tabiki dediğim gibi kötü bir seçim yapmamışsınız aracınız hayırlı olsun  ;) ;)
DSG sportline

Çevrimdışı tismo

• In Production
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2015, 09:09:19 »

keyifli bir model seçmissiniz heleki AMG paketle x2 kalite ama ben kendime o fiyata hothatch olarak kesinlikle BMW f20 118i m paket (1.600 cc 170 hp) tercih ederdim... hem performans bakımından çok tatminkar olması , hemde arkadan itişli tek hatchback olması çok büyük artı...
ama tabiki dediğim gibi kötü bir seçim yapmamışsınız aracınız hayırlı olsun  ;) ;)

Bende aynısını yazacaktım ama o aracın eski kasada kalmış olması makyajlanması bence A200'e yönelmedeki en büyük etkendir.

Çevrimdışı cikoleite

• Int.Transfer
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2015, 11:08:37 »
Arkadaşlar şimdiye kadarki yorumlar ve düşünceler için teşekkürler. :)

85.000 liraya alabileceğim özelliği bol olan arkadan itiş 1.16i-1.18i olurdu. 2013 model 1.18i'ler 90 üzeri. 90 ve üstüne çıktımmı başka şeyler düşünürüm. Ayrıca 1.18i'nin de dışının A 200 AMG kadar güzel olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar. Ağır BMW'ciyimdir, ama A 200'ün AMG paketle birlikte , yürüyen en güzel hatchbacklerden olduğunu düşündüğümden tercihim bu yönde oldu.

3.16i Comfort(boş) paket alabilirdim belki ama Angelsız BMW de bilemiyorum yani :)

Performansa gelince, motoru biraz yüklemeden GTI gibi hiçbiri olamaz zaten :) Onu da dediğim gibi Racechip alarak halledicem. 199 HP - 320 N/M Tork verdiği söyleniyor ama motoru çok zorlamamak adına 170 ve üzeri beygir aldık mı yeter zaten :)
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2015, 11:10:52 Gönderen: cikoleite »
Cimbom Başı Dik Yürür..